Kendimi iyi hissetmiyorum..

Yani tabi ama ben ne olursa olsun babamdan öyle bir tavır görmek istemem. Hele ki yenge kötü niyetli ise bu kadar. 🙂 Bu tür şakalar bile böyle kötü insanların eline koz verir çünkü.

Evet ama babalarda gelin düşkünlüğü olur genelde. Ondan hemen onun tarafını tutmuştur düşünememiştir. Yoksa insan kendi kızını ezdirmek istemez ki. (Konu sahibinin kendi kayınbabasında olmaması çok ilginç.)

Bence annesi babanın bir kulağını çeksin 😂

Ama yanlış hatırlamıyorsam çok iyi bir eşiniz vardı konu sahibi. Siz de ona sarılın sımsıkı. O kayınbaba yenge dayanışmasını görürsünüz ileride. :KK70:

valla paraları yer, iyi günde yerler içerler
hastalanıp elden ayaktan düşünce de kızı bakar büyük ihtimal
he bu arada abi de babanın parasıyla kendine evler arabalar almış olur, para da azalmış olur muhtemelen.

Evet ama babalarda gelin düşkünlüğü olur genelde. Ondan hemen onun tarafını tutmuştur düşünememiştir. Yoksa insan kendi kızını ezdirmek istemez ki. (Konu sahibinin kendi kayınbabasında olmaması çok ilginç.)

Bence annesi babanın bir kulağını çeksin 😂
Ben kızına düşkün baba isterim succu. :KK70: Birazcık da akıllı olsun kendi kızını böyle küçük düşürmesin , ezdirmesin milletin içinde. 🙂
Ben olsam direk babama trip atardım. Ama ne trip ne trip aklı başına gelsin. :KK70:

Bana da bu tarz muhabbetler hoş gelmiyor
Ama bazı insanlar böyle laf sokarak şakalaşmaktan hoşlanıyor
Eltim ve görümcemin birbiriyle iletişimi de böyle
Bana söylense uzun süre yüzüne bakmayacağım sözleri şakayla karışık birbirlerine söylüyorlar
Sonra herkes hayatına devam ediyor hiç söylenmemiş gibi
Sanırım sizin babanızla yengeniz de öyle

Duymazlıktan gelin ya da onlara içinde para geçen muhabbetler açmayın
İkisi birbirinden memnun görünüyor çünkü

he bu arada abi de babanın parasıyla kendine evler arabalar almış olur, para da azalmış olur muhtemelen.
Ben o konularda çok merhametsizim Maya. Gelinine iyi davranıp beni öteleyen herife aman babammış diye acımam. Konu sahibinin tavrını bilemem elbet.

Öyle yağma yok. Ben mi kindarım bilmem beni eşimin yanında böyle sen ele gittin falan deyip desteklemeyecek senin evin yok araban yok diye kan bağı olmayan bi kadınla birlik olup dalga geçecek yaşlanınca ben bakacağım umursamam.Şimdiden net söylerim sonra bakalım bu kadar keyifleniyor mu?
Bu konuya çok sinir oldum ya bu nasıl bir kafa geline yaranınca noluyor. İçi mi sızlar elalemin kızının sana? Hayırdır ne bu yaranma telaşı diye arar burnundan getirirdim. Otursun geliniyle

Biraz fazla alınganlık yapmışsınız sadece geyik dönmüş. Erkek kardeşim evli değil ne hissederim bilmiyorum evli olsa ama bizim evde de böyle geyik muhabbet döner. Babacım bu çok güzelmiş bi dahakine bana da al. Sana kayınbaban alsın ben oğluma alırım gibi. Ama gerçekte babam oğluna ne alıyorsa bana da alır. Market alışverişi yaparken zeytinyağ peynir et alırken hep x2 yapar bana da getirir. İhtiyacımız olmadığı halde maddi olarak sizin vaktiniz yok ben güzelinden buluyorum vs der getrir.
Sizin babanız para hesabı yapar mı yoksa sadece gelinin yanında öyle dediği için mi bozuldunuz?
Konu sahibine hava atar gibibenim ailem şöyle babam şöyle böyle siz alınganlık yaptınız demeniz o kadar saçma ki ,belli ki bu konuda hassas nesini anlayamadınız

Ben o konularda çok merhametsizim Maya. Gelinine iyi davranıp beni öteleyen herife aman babammış diye acımam. Konu sahibinin tavrını bilemem elbet.

valla ben de yapmam ama bu şekilde sevilmeyen çocuklarda bir sevgi kazanma hırsı mı diyim çabası mı diyim oluyor.
benim annem mesela duygusal manipüle etmeye epey yatkındır. asla kırmak istemem mesela üzülecek diye aklım çıkar ama bir yerden sonra eeeeh yeter ama anne kendine gel derim yani.
Hani insan bir yere kadar alttan alabiliyor bazı şeyleri.

valla ben de yapmam ama bu şekilde sevilmeyen çocuklarda bir sevgi kazanma hırsı mı diyim çabası mı diyim oluyor.
benim annem mesela duygusal manipüle etmeye epey yatkındır. asla kırmak istemem mesela üzülecek diye aklım çıkar ama bir yerden sonra eeeeh yeter ama anne kendine gel derim yani.
Hani insan bir yere kadar alttan alabiliyor bazı şeyleri.
Aynen , o oluyor dediğin gibi. Doğal olarak , psikolojik bir açıklaması vardır elbet. 😐

Konu sahibine hava atar gibibenim ailem şöyle babam şöyle böyle siz alınganlık yaptınız demeniz o kadar saçma ki ,belli ki bu konuda hassas nesini anlayamadınız

Hayır benim babam da böyle konuşur dedim ordan öyle mi anlaşılmış. Ama yaptığıyla dediği tutmaz yani. İcraate bak dedim yanlış mı anlaşıldım 😑 ay niye herkes kızı gazlıyor babasına anlamadım 😂

Aynen , o oluyor dediğin gibi. Doğal olarak , psikolojik bir açıklaması vardır elbet. 😐

yani daha önceki konularını çok net hatırlıyorum okaliptusun.
Mesela kayınbaba ben senin baban değilim falan demiş
ay gülerim ben seni baba yerine koyan kim pardon? der geçerim.
yani artık işte o kabullenme hissi hep ailesi yüzünden.
yoksa zaten karı koca her şeyi kendileri yapmış, bundan sonra da illaki yaparlar. hiçbir beklentileri yok aslında, sevilmekten başka.

Hayır benim babam da böyle konuşur dedim ordan öyle mi anlaşılmış. Ama yaptığıyla dediği tutmaz yani. İcraate bak dedim yanlış mı anlaşıldım 😑 ay niye herkes kızı gazlıyor babasına anlamadım 😂
Niye biliyor musunuz çünkü anne ayrıdır da baba bir kız için çok başka bir yerdedir. Çok açıklama yapmak istemiyorum konuda babası vefat etmiş veya arası iyi olmayan üyeler olabilir. Kocasının yanında bir baba kızının her zaman arkasında olduğunu belli etmeli. Bu nasıl bir tavır seviyesiz gelinine benim kızım en iyilerine layık ne demek ele gitti demedi. Okuyunca ben sinirlendim buradan. Kızı gazlamıyoruz aksine babanın sarsılması şart olmuş ayarı kaçmış .

yani daha önceki konularını çok net hatırlıyorum okaliptusun.
Mesela kayınbaba ben senin baban değilim falan demiş
ay gülerim ben seni baba yerine koyan kim pardon? der geçerim.
yani artık işte o kabullenme hissi hep ailesi yüzünden.
yoksa zaten karı koca her şeyi kendileri yapmış, bundan sonra da illaki yaparlar. hiçbir beklentileri yok aslında, sevilmekten başka.
O kayınbabanın tavrı da bir ayrı itici ya. Tamam zaten babamız değilsin de bunu bu şekilde ifade etmek nedir yahu ? 😬 Senin de dediğin gibi babamsın diyen varmış gibi...
Ne diyeyim Allah insanın hep hayırlısını ile karşılaştırsın. 🙄

Babanın genel tavrı hep böyle miymiş orayı ben kaçırdım sanırım
Bilen biri bana da söyler mi?

yahu aranızda yapılan şakanın cümle benzerliği dışında başka hiçbir ortak noktası yok ki?
sizin babanız kardeşinizle yapıyor, konu sahibinin babası kardeşinin eşiyle...
sizin babanız zaten bir sürü şey yapıyormuş -ki adam daha ne yapsın allah aşkına, bi maaşını elinize saymadığı kalmış-
konu sahibinin babası çöp bile almamış.

yahu aranızda yapılan şakanın cümle benzerliği dışında başka hiçbir ortak noktası yok ki?
sizin babanız kardeşinizle yapıyor, konu sahibinin babası kardeşinin eşiyle...
sizin babanız zaten bir sürü şey yapıyormuş -ki adam daha ne yapsın allah aşkına, bi maaşını elinize saymadığı kalmış-
konu sahibinin babası çöp bile almamış.
Şöyle Bi düzeltme yapayım hayatım boyunca hep sessiz kaldım yani aman ne olacak abimdir yapılsın aman ne olacak babamdır yapılsın diye hem kendimden ödün verdim burssuz girdim okula üstün başarı ile okul ödememi geri aldım elimi sürmedim allah var babamda her konuda destekçimdi ben istemedim senelerdir çalıştım çabaladım bekarken her şeyim yerindeydi zatne kendim çalışıp kendim yiyordum hala istemiyorum kimseden sevgiden baska hiç bişi ama evlenince bişeyler oldu babam eski babam değil yengemin kız kardeşiyle konuşmasına şahit oldum kulaklarımla duydum babama eşek dediklerini söyledim kendisine kullandırma kendini diye ama yok o halinden cok memnun benn onun yerine üzülüyorum

O kayınbabanın tavrı da bir ayrı itici ya. Tamam zaten babamız değilsin de bunu bu şekilde ifade etmek nedir yahu ? 😬 Senin de dediğin gibi babamsın diyen varmış gibi...
Ne diyeyim Allah insanın hep hayırlısını ile karşılaştırsın. 🙄
Baba gibi gördüm yani o eşimin babası diye bakmadım ne olursa olsun benşmde babam dedim ama yok o günden sonra ne bir daha yüzümü görür ne sesimi duyar ölüyorum Bi bardak su ver dese vermem o kadar büyük konuşuyorum öyle bir insanla hiç karşılaşmadım

X