Kendimi iyi hissetmiyorum..

Şöyle Bi düzeltme yapayım hayatım boyunca hep sessiz kaldım yani aman ne olacak abimdir yapılsın aman ne olacak babamdır yapılsın diye hem kendimden ödün verdim burssuz girdim okula üstün başarı ile okul ödememi geri aldım elimi sürmedim allah var babamda her konuda destekçimdi ben istemedim senelerdir çalıştım çabaladım bekarken her şeyim yerindeydi zatne kendim çalışıp kendim yiyordum hala istemiyorum kimseden sevgiden baska hiç bişi ama evlenince bişeyler oldu babam eski babam değil yengemin kız kardeşiyle konuşmasına şahit oldum kulaklarımla duydum babama eşek dediklerini söyledim kendisine kullandırma kendini diye ama yok o halinden cok memnun benn onun yerine üzülüyorum
Sizde babanıza böyle üzülerek aynı duruma düşüyorsunuz ama

Niye biliyor musunuz çünkü anne ayrıdır da baba bir kız için çok başka bir yerdedir. Çok açıklama yapmak istemiyorum konuda babası vefat etmiş veya arası iyi olmayan üyeler olabilir. Kocasının yanında bir baba kızının her zaman arkasında olduğunu belli etmeli. Bu nasıl bir tavır seviyesiz gelinine benim kızım en iyilerine layık ne demek ele gitti demedi. Okuyunca ben sinirlendim buradan. Kızı gazlamıyoruz aksine babanın sarsılması şart olmuş ayarı kaçmış .
benim için gerçekten çok başka zaten önemsemesem by kadar kırılmam üzülmem

Baba gibi gördüm yani o eşimin babası diye bakmadım ne olursa olsun benşmde babam dedim ama yok o günden sonra ne bir daha yüzümü görür ne sesimi duyar ölüyorum Bi bardak su ver dese vermem o kadar büyük konuşuyorum öyle bir insanla hiç karşılaşmadım
Maalesef olmuyor baba gibi. Ama siz iyi niyetle yaklaşmışsınız kendi itmiş. :KK43:

Sizde babanıza böyle üzülerek aynı duruma düşüyorsunuz ama
Eşim benim elim ayağım oldu dünya iyisi rabbim başımdan eksik etmesin ama isterdim ki Bi baba olarak her daim arkamda olduğunu hissedeyim onu duyayım kendisinden bazı konular şaka kaldırmıyor buda onlardan biri işte eşime karşı destekçim var her zaman diye düşünemedim hissedemedim

benim için gerçekten çok başka zaten önemsemesem by kadar kırılmam üzülmem
Ben sizin yerinizde olsam sakin ve açık bir şekile onuşurdum evlendikten sonra ona ve gelinine olan tavrın sizi nasıl kırdığını sizi kendinden uzaklaştırdığını anlatın.
Eşim benim elim ayağım oldu dünya iyisi rabbim başımdan eksik etmesin ama isterdim ki Bi baba olarak her daim arkamda olduğunu hissedeyim onu duyayım kendisinden bazı konular şaka kaldırmıyor buda onlardan biri işte eşime karşı destekçim var her zaman diye düşünemedim hissedemedim
Bu durumu da konuşun açık açık.

Diyorsanız ki biz bu şekilde iletişim kurmuyoruz ciddi bir tavır alın. Bir daha o patavasız yenge ele gittin falan derse babanız da desteklerse kalkın gidin . Madem ele gittim buraya gelmemin anlamı yok. Siz aile içi yaşayın deyin. Bu arada biraz gitmeyin ailenizin yanına yokluğunuzu bi hissetsin. Babanıza onu seven değil kullanan kişi yarıyor belli

yahu aranızda yapılan şakanın cümle benzerliği dışında başka hiçbir ortak noktası yok ki?
sizin babanız kardeşinizle yapıyor, konu sahibinin babası kardeşinin eşiyle...
sizin babanız zaten bir sürü şey yapıyormuş -ki adam daha ne yapsın allah aşkına, bi maaşını elinize saymadığı kalmış-
konu sahibinin babası çöp bile almamış.

İşte onu sordum bana cevap vermedi.

Herkese merhaba.
Ben Okaliptüs hani şu kayınvalide gazabıyla mücadele eden henüz 10 senelik yıpranışı 1 senelik evliliğinde gören. Kayınbabanın evlendikten sonra beni ilk görüşünde ben senin baban değilim deyip giden okaliptüs benim arkadaşlar.. (bunu neden anlattım eşimin ailesinin bize nasıl davrandığını nasıl maddi manevi nasıl bir destek görmediğimizi yalnızca bize zararlarının olduğunu bilin istedim)
Bu sefer kendi ailemle bir problem yaşadım aslında onlarla bu durumu konuşmadığım için problem gibi görmesede bilmiyorum çok içerledim.
Geçen gün ailecek Oturuyoruz. Bişeyi çok beğendim babamda olan şakayla karışık baba sende bana bundan alırsın artık dedim (maddi anlamda değersiz bişi ayrıca babamın maddi durumu cok cok iyi) oradan abimin eşi atladı hemen sen artık ele karıştın isteme babamdan bişey diye. Sonra babamda onu onayladı aynen öyle artık evlisin elimi çektim senden gibi. Çok içerledim çok üzüldüm eşimde yanımdaydı tüm aile oradaydı. Eşim ailesinden dolayı bize karşı çok mahçup hissediyor zaten kendini onu hissediyorum bide bu tarz şeyler duyunca üzülmüştür biliyorum ben kendi açımdanda nasıl yani dedim kendi kendime ben evlendim diye kızın olmaktan vazgeçmedim ya yine senin dünya bir yana sen bir yana dediğin kızınım senin.
Bunun öncesinde Bi kaç konu daha oldu yengemle bir olup konuştukları senin araban mı var senin evin mi var sen kirada oturmayı seviyorsun boşver vs gibi. Cok üzüldüm gerçekten biz kimseden tek kuruş destek görmeden evlendik bunu örnek olarak söylüyorum Bi çekirdek alırken yemin ederimki düşünüyoruz acaba almasak mı diye aybaşını getiremiyoruz 30 lirayla 15 gün idare ettiğimiz oldu. Belli etmedik etmeyeceğizde Gocunmuyorum eşimi seviyorum ikimizde çalışıyoruz rabbim sağlık versin her şeyin üstesinden geliriz sorun o değil canımdan cok sevdiğim babamın yengemin onu kullandığını bilmesine rağmen onla birlik olup beni ezmesi canımı yaktı. Benim yanımda kayınbabasını azarlayan aylık ihtiyaclarını abim yengem tek tek babama aldıran insanlar ama bana böyle davranmaları bilmiyorum ben mi abartıyorum ama kimseye söylemedim eşime bile ağladım ağladım susturdum kendimi Bugün annem sesimden anladı sanırım dayanamadım anlattım konuşacağım ben onlarla vs dedi işte.
Bilmiyorum kızlar ben gerçekten kötü biri miyim ki sürekli bu şekilde olumsuzluklar hep beni buluyor lütfen akıl verin yol gösterin
Üzmeyin kendinizi kapınızı kapatınca ikiniz kalıyorsunuz inanın bizde evlendiğimizde ilk 6 ay hatta 1yil 10 TL ile gecindigimizi bilirim kimselere duyurmadik maaştan 20, TL artsa mutlu oluyorduk parasız ise gittini çok bilirim eşimin ama en güzel donemlerdi çok şükür geldi geçti zorluğu da gördüm bunada bin şükür hiç bakmayın insanlara evinizde eşinizle huzurunuz varsa milyar dolarlara bedel inanın olumsuzluğu çekmeyin önünüze kötü bir şey yaşıyorsanız bilin ki rabbimin sizin için hayırlı kapıları vardır sabredin eski konunuzu biliyorum yüreğinizi ferahlatın artık

Üzmeyin kendinizi kapınızı kapatınca ikiniz kalıyorsunuz inanın bizde evlendiğimizde ilk 6 ay hatta 1yil 10 TL ile gecindigimizi bilirim kimselere duyurmadik maaştan 20, TL artsa mutlu oluyorduk parasız ise gittini çok bilirim eşimin ama en güzel donemlerdi çok şükür geldi geçti zorluğu da gördüm bunada bin şükür hiç bakmayın insanlara evinizde eşinizle huzurunuz varsa milyar dolarlara bedel inanın olumsuzluğu çekmeyin önünüze kötü bir şey yaşıyorsanız bilin ki rabbimin sizin için hayırlı kapıları vardır sabredin eski konunuzu biliyorum yüreğinizi ferahlatın artık
Cok teşekkür ederim içimi ısıttınız sağolun 🙏

Arsız yenge vakası nerde görsem tanırım keşke orda haddini bildiyseydiniz ona sanane ben babama söylüyorum sen karışma deseydin hadsize hadsiz olacaksın malesef.
Kendisi kocası ile birlikte hala babamı sömürerek geçinmeyi biliyor benim üstümden elini çeksinki daha rahat sömürebilsin istiyor zaten baska acıklaması yok ben ona karşı kücük düşmesin diye sustum keşke susmasaymışım cok pişmanım şuan

yenge ne alaka
sen bizim aramıza ne giriyorsun sen kimsin sana laf düşmez diyemediniz mi orada
ayy yüzsüz yüzsüz insanlar tepelerine çıkarmışlar iyicene.
babanıza ne desem bilemedim.
valla görüşmeyin etmeyin ailenizle de.
kızının şakasını bile kaldırmayan adam
yok el kızı olmak bilmem ne
yani çat diye lafı koyup kalkamıyorsunuz oradan biz buradan sinirleniyoruz
karı koca ailenizin sevgisine allah aşkına böyle muhtaç olmayın, gerçekten haketmiyorlar.
Vallahi diyemedim nutkum tutuldu öyle pat pat konusabilen biri değilim zsten ama çok pişmanım keşke rezil etseydim orada

Bence babanıza ciddi bir ayar vermenin zamanı gelmiş kocanızın yanında resmen sizi sahipsiz hissettiriyor bu ne böyle. Arsız yengeyi zerrece dikkate almam kim ki o ona mı düşmüş onu öyle konuşturan babanız.Biraz mesafe koyun bi kendine gelsin babanız şirazesi kaymış
Ağrıma giden bu oldu resmen sahipsiz sevgisiz hissettim

Kendisi kocası ile birlikte hala babamı sömürerek geçinmeyi biliyor benim üstümden elini çeksinki daha rahat sömürebilsin istiyor zaten baska acıklaması yok ben ona karşı kücük düşmesin diye sustum keşke susmasaymışım cok pişmanım şuan
Aynısı bizde vardı ordan tanıdım zaten istediki babam ne var ne yok ona akıtsız çalışmadığı halde ev alınsın ki ben çalışıyorum ve ciddi borç altına girerek ev aldım ben dış kapının dış mandalı kalayım istedi ama ailem gerçek yüzünü gördü şükür ki şimdi bizden uzak şeytan görsün yüzünü bende zamanında çok sustum ama son zaman patlamaya başlamıştım zaten annemlerin tartışması da tuzu biberi oldu

Aynısı bizde vardı ordan tanıdım zaten istediki babam ne var ne yok ona akıtsız çalışmadığı halde ev alınsın ki ben çalışıyorum ve ciddi borç altına girerek ev aldım ben dış kapının dış mandalı kalayım istedi ama ailem gerçek yüzünü gördü şükür ki şimdi bizden uzak şeytan görsün yüzünü bende zamanında çok sustum ama son zaman patlamaya başlamıştım zaten annemlerin tartışması da tuzu biberi oldu
Bizimkiler görmemeyi tercih ediyor görmek isteseler ona edilen hakaretlere göz yummazlardı

X