Kendini çirkin bulmak

Sheldon_Cooper

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2018
1.192
858
26
Ya çirkinlik kompleksine girip de kurtulan var mı ? Sürekli olmasa da bana arada sırada geliyor,çok sinir bozucu bir durum.
1.68 civarı bir boydayım,kilomdan emin değilim ama 60lardayım.Görenler 56-57 sanıyor ama fazlam var göbeğim var basenlerim var.En kötüsü de yüzüm v şekilli ama geniş ve yanaklarım kilolu.Tatlı falan demeyin bence kötü bir şey :KK43:
Çok rahatsız etmese de burnum kemerli değil ama büyük,ucu top gibi.Gözlerim büyük.
Saçım aşırı gür.Bu güzel bir gürlük değil çok gür hem kalın telli ve bakımı zor.Şekillendirmezsem çok dağınık duruyor,tarasam bile elektriklenip kabarıyor.Şekillendirme işlemi de çok zor,saçım şekil almıyor 200 derece düzleştiriciyle üstünden defalarda geçiyorum 1 saate yakın sürüyor.
Bu arada saçlarım belimde,kısaltsam daha çok kabarıyor hiç baş edemiyorum,zaten geniş yüzüme ve kiloma da yakışmıyor.Göğüs hizasında kestirdim o zaman bile mahvoldu saçlarım çok kötü oldu.Hem uzun saçı seviyorum.
19 yaşındayım kilo vermekte zorlanıyorum üniversiteye gitmedim aile ve öğretmen baskısından istemediğim bölümü seçmiştim şimdi başka bölümden hazırlanıyorum.Kursa derslere falan gidiyorum hep yürüme gidiyorum hareketliyim ama haliyle acıkıyorum enerji gerekiyor ben de yemek yiyorum arada evde sıkılınca kütüphaneye gidiyorum oraya da yürüme.
Duygusal olarak huzursuz ve boşlukta hissedince de yemek yiyorum sürekli.Bi ara günde 400-500 kalori alarak kilo vermeye çalışmıştım ama yapamadım yetmedi tempoma o enerji.Şimdi o kadar sıkı olmasa da yine diyet yapıyorum bakalım ne kadar dayanabilicem.
Cildim çok kötü çenemin altında hiperpigmentasyon var çok koyu rengi ve boynumda kistik sivilceler çıkıyor geçmiyor.Yanaklarımda da izleri kaldı sıkmaktan,çenemde de çok çıkıyor ve izleri hiç geçmiyor.Cildiyeye kadın doğuma hepsine gittim testler yaptırdım hormon bozukluğu çıktı doğum kontrol hapı kullandım bıraktığım gibi başa döndü.
Boynuma ve yüzüme fondöteni kapatıcıyı basmadan gezdiğim gün yok :KK43:
Ten rengim beyaz,güneşte yandım hâlâ geçmedi o yüzden şu an süt beyaz değilim ama beyazım,saçlarım siyah oldum olası sevmem kömür gibi saçlarım uçları da kahve gibi.Esmerlerde durduğu gibi güzel durmuyor bende kaşlarım da aynı şekilde kara maalesef.
Saçlarımda değişiklik yapayım dedim ombre yapayım dedim gittim kuaföre bi model gösterdim istediğimle çok alakasız bir şey yaptı.
Geçişleri iyi oldu ama rengi kötü oldu oryalle açtı bıraktı sadece bir de cila yaptı ama hiç güzel olmadı çiğ bir sarı oldu oryalle açılan o çiğ sarı,üstü de siyah hiç beğenmedim.Saçı çok iyi açtı ve hiç yıpratmadı ama kötü oldu,pişman oldum yaptırdığıma.Sonra da daha boyatmadım saçımı yormamak için.
Benim gibi olan var mı bu kompleksten kurtulan ya da kendini güzelleştiren ? Yaşıtlarım çorap gibi 2-3 kişiyle flört edip çorap gibi sevgili değiştirirken bana bugüne kadar gelen talip 3-4.Onlarla da mutlu olmadım bir çocuk kilomla dalga geçti eski sevgilimi de zaten eski konumda yazdım.
Özgüven önemli diyeceksiniz ama nasıl kazanılır bu özgüven ? Başka alanlarda kendini geliştir diyeceksiniz de geliştirsem de gösteremiyorum ki kendimi biraz içine kapanık sakin bir yapım var ve yanlış anlaşılmasın aşağılamaktan değil de buradaki gençler zaten kendilerini pek geliştirmiyor yani kendini geliştiren daha çok dışlanıyor burada.

Bu arada lütfen kendisi çirkin sevgilisi yakışıklı olan kızları örnek göstermeyin :KK43: Derdim yakışıklı erkek değil derdim seven erkek ama hem güzellik olmayınca hem biraz sakin içine kapanık olup kendini ve bilgilerini gösteremeyince kimse de ilgilenmiyor haliyle.
Fotoğraf atmak isterdim ama tanıdıklarım var buraya üyeler,o yüzden atamam.

Genceciksin 19 yaş 😍
Bende 1.68 boy ve 66 kiloyum cokta kilolu gelmiyorum kendime
Sen daha iyisin ayrica yüzünün yanaklarinin dolgun olmasi daha iyi çökmüş ve zayif bi yüz daha kötü durur
Yaşının küçük olmasi nedeniyle yüz hatlarin oturmaz
25-30 lardan sonra kendimi daha güzel hissetmeye başladım mesela
Sivilcelerin için tedavini aksatma sıkma sivilcelerini

Genceciksin 19 yaş 😍
Bende 1.68 boy ve 66 kiloyum cokta kilolu gelmiyorum kendime
Sen daha iyisin ayrica yüzünün yanaklarinin dolgun olmasi daha iyi çökmüş ve zayif bi yüz daha kötü durur
Yaşının küçük olmasi nedeniyle yüz hatlarin oturmaz
25-30 lardan sonra kendimi daha güzel hissetmeye başladım mesela
Sivilcelerin için tedavini aksatma sıkma sivilcelerini
Tedavi için doğum kontrol hapı kullandım 3 ay ve başa sardı,hadi sivilcelerin arada bir çıkmasını geçtim de lekelerim ve sivilce izlerim geçmiyor :/
Benim yaşındakiler artık ergenlikten yavaş yavaş çıktıkları için ciltleri bebek gibi.

hayat, bakış açısıdır. bundan ibaret. kendine güzel gözlerle bak yoksa en güzel olsan da kendinle kavgan bitmiyor .
paran olduğunda cildine bakımlar yaptırırsın geçer. herşey geçiyor. ben de cildimle uzun zamandır uğraşıyorum ve para dökmeden zor o işler. üniversiteye geçtiğinde sınavlar,okul, aile,arkadaş,iş hayatına atılma gibi bir sürü meşguliyet çıkınca kafana daha az takarsın gibi geliyor. erkekler konusunda da bekle ve gör diyeceğim :)

Tedavi için doğum kontrol hapı kullandım 3 ay ve başa sardı,hadi sivilcelerin arada bir çıkmasını geçtim de lekelerim ve sivilce izlerim geçmiyor :/
Benim yaşındakiler artık ergenlikten yavaş yavaş çıktıkları için ciltleri bebek gibi.
Yediklerine dikkat et
Dogal temizleme ile ilgili konulari araştir
Soda , kahve telvesi , gül suyu vs vs..
Düzenli kullan muhakkak faydasini göreceksin

Bu başlıkta kendimi buldum :KK66:

En kötüsü de çok yakınında olan bir insanın bunu söylemesi.
Beni de pek beğenmezler yani garip aslında güzelsin diyorlar ama annem suratımın büyük olduğunu yüzüme vurdu mesela,kuzenim de burnun çirkin demişti.
Daha yeni kütüphanede tanıştığım bi kız üstü kapalı bir şekilde makyajıma laf soktu.

1.58 boyundayım..58 kiloyum..Yüzüm uzun burnum kemerli cenemde sivilce izlerim var..Saçlarım çok az dökülüyor hep..Yani senin gibi düşününce benim de halim bitik😊Ama ben düşünüyor muyum hayir..Her insanın kusuru var..Siz kusurunuzun üzerine çok gidip çok düşünüyorsunuz..Ya hala ergenliğin etkileri devam
ediyor siz olgunlaşınca geçicek ya da vücut dismorfik bozukluğu var sizde...Bir psikiyatira gozukmen iyi olabilir..

Farkında mısın bilmiyorum ama hiçbir şeyi beğenmiyorsun. Galiba dar bir güzellik anlayışın var. Ayrıca foto olmadan buna karar vermek çok güç. Mesela serenay sarıkaya’yı herkes çok beğenir fakat bana hiç çekici ve güzel gelmiyor. Her yerinin düzgün olması güzel olacaksın anlamı taşımıyor. Mesela beyaz ten siyah saç kombinasyonunu çok severim ama sen sevmiyormuşsun. Saçların çok kabarıksa ara makas attırabilirsin. Kiloyu da spor yapacaksın başka çaresi yok. Sporsuz verilen kilo güzel durmaz sarkarsın. Tavsiyem yürüyüş ve pilates

Beni de pek beğenmezler yani garip aslında güzelsin diyorlar ama annem suratımın büyük olduğunu yüzüme vurdu mesela,kuzenim de burnun çirkin demişti.
Daha yeni kütüphanede tanıştığım bi kız üstü kapalı bir şekilde makyajıma laf soktu.

Üstelik bunu diyen kişi benim ablam. Sanırım ailelerimiz kırılmadığımızı falan düşünüyor.

Kütüphanedeki kıza da çok sinir oldum, hadsiz.

Gerçekten özgüvenle ilgili ama.
Beni de çirkin bulur annem, çevrem vs.
Ama kocam çok güzelsin der.
Senin yaşlarındayken arkadaşlarım açık açık çok da güzel değilsin derlerdi. Haklılardı çünkü tarzım berbattı. Ona rağmen bende özgüven tavandı. O yüzden sanırım okulun, mahallenin yakışıklı erkekleri peşimde gezerdi.

Yani kendine güven. Ezik ya da üzgün durma. Hep pozitif ve mutlu ol. Nelerin değiştiğini gördüğünde şaşıracaksın.

Sağlam bir karakter prenses gibi bir duruş verir insana içini güzelleştir emin ol havan değisir ve içi güzel olup yüzüne yansımayan insan yoktur emin ol. Kusur saydıklarına gelince herkesin var saydıkça artan kusurları. Önemli olan beyin ve kalp. :KK52:

Farkında mısın bilmiyorum ama hiçbir şeyi beğenmiyorsun. Galiba dar bir güzellik anlayışın var. Ayrıca foto olmadan buna karar vermek çok güç. Mesela serenay sarıkaya’yı herkes çok beğenir fakat bana hiç çekici ve güzel gelmiyor. Her yerinin düzgün olması güzel olacaksın anlamı taşımıyor. Mesela beyaz ten siyah saç kombinasyonunu çok severim ama sen sevmiyormuşsun. Saçların çok kabarıksa ara makas attırabilirsin. Kiloyu da spor yapacaksın başka çaresi yok. Sporsuz verilen kilo güzel durmaz sarkarsın. Tavsiyem yürüyüş ve pilates
Yürüyüş zaten yapıyorum her yere yürüme gidip geliyorum sürekli koşturuyorum
Efile ile inceltme yaptı kuaförüm o biraz rahatlatmıştı ama şimdi eskiye döndü biraz,yine inceltirim belki

Gerçekten özgüvenle ilgili ama.
Beni de çirkin bulur annem, çevrem vs.
Ama kocam çok güzelsin der.
Senin yaşlarındayken arkadaşlarım açık açık çok da güzel değilsin derlerdi. Haklılardı çünkü tarzım berbattı. Ona rağmen bende özgüven tavandı. O yüzden sanırım okulun, mahallenin yakışıklı erkekleri peşimde gezerdi.

Yani kendine güven. Ezik ya da üzgün durma. Hep pozitif ve mutlu ol. Nelerin değiştiğini gördüğünde şaşıracaksın.
Haklısınız tabii ama bunu nasıl başarabilirim hiç bilmiyorum.

Üstelik bunu diyen kişi benim ablam. Sanırım ailelerimiz kırılmadığımızı falan düşünüyor.

Kütüphanedeki kıza da çok sinir oldum, hadsiz.
Kırılsak bile “Kırılmamayı öğren” diyorlar.Bu daha da garip.Zaten 2 gramcık kalmış özgüveni de sıfırlıyorlar.

Haklısın tabii ama bunu nasıl başarabilirim hiç bilmiyorum.
Kendini severek.
Çevreni gözlemlersen doğal güzel çok çok az. Çoğu ya estetik ya makyajla kusurlarını gizliyor.
Her zaman çirkinim değil güzelim demelisin. Beyaz ten, kara kaş kara saç birçoğunun istediği tip.
Saçların çoksa ara makas attırabilirsin. Lekeler için tedavi olarak kurtulabilirsin. Kilo en kolayı. Yemezsen verirsin.

Kendini severek.
Çevreni gözlemlersen doğal güzel çok çok az. Çoğu ya estetik ya makyajla kusurlarını gizliyor.
Her zaman çirkinim değil güzelim demelisin. Beyaz ten, kara kaş kara saç birçoğunun istediği tip.
Saçların çoksa ara makas attırabilirsin. Lekeler için tedavi olarak kurtulabilirsin. Kilo en kolayı. Yemezsen verirsin.
Ne tedavisi yapıyorlar leke ve hiperpigmentasyon için bir bilginiz var mı ? Yemiyorum zaten ama tabii haftada 1-2 kere nefis köreltmek için istediğimi yiyorum.
Saça gelince de ben başkalarında beğensem de kendime yakıştırmıyorum ya,bir kere açıcı spreyle kahverengi yapmıştım herkes çok beğenmişti.Tabii şimdilik saçla ilgili bir işlem yapmayı düşünmüyorum belki birkaç ay sonra.İnceltme yapmıştı kuaförüm ama biraz eskiye döndü gibi bir daha giderim belki inceltmeye.
Ama tamam söz bundan sonra güzelim derim :)
Umarım başarırım özgüven sahibi olmayı.
Etrafımda da pek güzel insan yok bu arada,estetik makyaj vs buralarda pek yaygın değil kadınlar kızlar çok bakmıyor kendilerine.
Hatta kursa gittiğimde bir kız başka bir kız arkadaşına “Kaşlarını niye alıyorsun” demişti yani kaş bile almıyorlar çoğu.
Aslında ben de almıyordum da daha kalkık dursun diye çok incelemeden altlardan biraz temizliyorum.

X