Kendini çirkin bulmak

İnsanların seni beğenmesi için önce senin kendini beğenmen lazım, çok gençsin gençliğin yeter..
senin yaşındayken kendimi hiç beğenmezdim ama şimdi o fotolarıma baktıkça ne güzelmişim aslında diyorum 🤣
Kendinle barışmaya kendini sevmeye çalış canım.. seni en çok sen sevebilirsin çünkü 😊

Kendimi buldum lise yıllarımda bende böyleydim saçlarım ınce tellı bu yüzden sınıftaki arkadaşımın teki saçların fare kuyruğu kadar bu ne demişti bi takmıştım anlatamam sonra kendine hep kusur buldum sonra niye böyle yapıyırum ki dedim üniye başladım bir akrabamız beni o sıra 12 yaşında sandı ben kalakaldım moral sıfır oldu minyonum bu yönümü severim ama 18 deseler neyse 12 ne ya dedim . Sonra nefes problemi yaşadım dedim hazır geniz eti amalıyatı olcam burun estetiğinide aradan çıkarayım . Sonra saçlarımı kısa modelde kestirim ombre yaptım şuan özgüven tavan . Bu arada dış görünüşlede güzellik olmaz bir ses tonu bile kadını çekici yapar konuşma tarzı tavırları her şey

Kendimi buldum lise yıllarımda bende böyleydim saçlarım ınce tellı bu yüzden sınıftaki arkadaşımın teki saçların fare kuyruğu kadar bu ne demişti bi takmıştım anlatamam sonra kendine hep kusur buldum sonra niye böyle yapıyırum ki dedim üniye başladım bir akrabamız beni o sıra 12 yaşında sandı ben kalakaldım moral sıfır oldu minyonum bu yönümü severim ama 18 deseler neyse 12 ne ya dedim . Sonra nefes problemi yaşadım dedim hazır geniz eti amalıyatı olcam burun estetiğinide aradan çıkarayım . Sonra saçlarımı kısa modelde kestirim ombre yaptım şuan özgüven tavan . Bu arada dış görünüşlede güzellik olmaz bir ses tonu bile kadını çekici yapar konuşma tarzı tavırları her şey
Galiba beni çekici yapan hiçbir şeyim yok ki ilgilenen bakan yok 😂 Tüm derdim erkek değil ama yaşıtlarım su gibi götürürken benim halimin böyle olması bi “acaba ondan mı” dedirtiyor😂
Lanet gelsin şu özgüvene,ne zormuş şunu kazanmak.Hadi bi kere kazansam,kazandığımı da tek lafıyla sıfırlayan insanlar var çevremde onları da yok etmek lazım.

Ne tedavisi yapıyorlar leke ve hiperpigmentasyon için bir bilginiz var mı ? Yemiyorum zaten ama tabii haftada 1-2 kere nefis köreltmek için istediğimi yiyorum.
Saça gelince de ben başkalarında beğensem de kendime yakıştırmıyorum ya,bir kere açıcı spreyle kahverengi yapmıştım herkes çok beğenmişti.Tabii şimdilik saçla ilgili bir işlem yapmayı düşünmüyorum belki birkaç ay sonra.İnceltme yapmıştı kuaförüm ama biraz eskiye döndü gibi bir daha giderim belki inceltmeye.
Ama tamam söz bundan sonra güzelim derim :)
Umarım başarırım özgüven sahibi olmayı.
Etrafımda da pek güzel insan yok bu arada,estetik makyaj vs buralarda pek yaygın değil kadınlar kızlar çok bakmıyor kendilerine.
Hatta kursa gittiğimde bir kız başka bir kız arkadaşına “Kaşlarını niye alıyorsun” demişti yani kaş bile almıyorlar çoğu.
Aslında ben de almıyordum da daha kalkık dursun diye çok incelemeden altlardan biraz temizliyorum.
Cilt doktoruna gidersen iyi olur. O uygun tedaviyi önerir zaten.
Güzelsin zaten. :)

Cilt doktoruna gidersen iyi olur. O uygun tedaviyi önerir zaten.
Güzelsin zaten. :)
Teşekkür ederimm siz de güzelsinizdir bence aileniz çevreniz ne düşünürse düşünsün :)
Cilt doktoru krem verdi ama yaktı resmen cildimi kullanmadım attım.
Lazere gittiğimde oradaki abla dermapen yapalım oraya demişti ama araştırdım o hem çok pahalı hem de etkili değilmiş.
Şimdi araştırıyorum lazerle vs tedavi için,uygun bir şeyler bulursam yaptırırım bulamazsam da sonra artık.

Teşekkür ederimm siz de güzelsinizdir bence aileniz çevreniz ne düşünürse düşünsün :)
Cilt doktoru krem verdi ama yaktı resmen cildimi kullanmadım attım.
Lazere gittiğimde oradaki abla dermapen yapalım oraya demişti ama araştırdım o hem çok pahalı hem de etkili değilmiş.
Şimdi araştırıyorum lazerle vs tedavi için,uygun bir şeyler bulursam yaptırırım bulamazsam da sonra artık.
Lazere hiç bulaşma. Hem pahalı hem tedavi kesin değil.
Bazı hekimler pigment ilacı yazıyor sadece gece yatarken kullanılan.
O yüzden pes etme. İyi bir doktor araştır.
Biri densizce eleştirirse cevabını ver. Kıran kırılır. Kaşın kalın mı dedi, son moda bu şekerim. Haberin yok bari yorum yapma, de geç.
Kilolu mu dedi, yemeğin salçalısı kadının kalçalısı, de geç.

1) güzel olmak zorunda değilsiniz
2) güzel şeyler yaşayan insanlar illede güzel olmuyor , güzelliğin hayatınıza katacağı şey uzun vadede sıfır, rakamla 0
3)güzelliğin katacağı hic bir şey yok ama güzellik kaygısının sizden alacağı çok şey var. Bu kaygının sonu yok çünkü hep daha güzeli var asla yeterlilik kavramı yok. Bir bakarsiniz hayatınız bitmiş bu takıntı hic bir şey hissettirmez bundan başka çünkü .
4)hayatının ask-i ile 100 kilo üzerinde tanıştım sevgili oldum , o kiloda iken çok yakışıklı adamlarda oldu ama dediginiz gibi as olan aşktır.
5) drop dead divayi izleyin
6) kadın olarak dünya da yapmanız gereken onlarca şey varken böyle bedenlerimize hapsolarak yaşamamız beni kahrediyor

Güzellik kavramının 30 yaşından sonra bir anlam ifade etmediğini goreceksiniz
Çok göreceli birşey ayrıca
Ama illa ki farkli görünmek istersen farkli makyaj teknikleri ile bunu sağlayabilirsin
19 yas için kafana takma diyeceğim ama çok zor ben de kendimi hiç beğenmezdim o yaşlarda
Bu arada hormon bozukluğunun sebebi araştırılmalı ve giderilmeli. Baskılama ile olmaz o işler hep ilaca bağımlı olmamalısın

Galiba beni çekici yapan hiçbir şeyim yok ki ilgilenen bakan yok 😂 Tüm derdim erkek değil ama yaşıtlarım su gibi götürürken benim halimin böyle olması bi “acaba ondan mı” dedirtiyor😂
Lanet gelsin şu özgüvene,ne zormuş şunu kazanmak.Hadi bi kere kazansam,kazandığımı da tek lafıyla sıfırlayan insanlar var çevremde onları da yok etmek lazım.
Bakmayacaksın duymayancaksın onları ki zaten daha yeni üniversiteye başlıyacaksın benim lise ve üni zamanlarım aynı kişi değilim en yakın arkadaşım bile karşılaştığımzda beni tanıyamadı . Kendime bakıyorum kıyafetlerimi özenle seçiyorum şuan çevrem akrabalarım her konuda fikrimi alırlar. Yüzünün şekli anlattığın kadarıyla çok güzel millet v yüz için ameliyat oluyor kız😅 bir kaç saç bile insanı öyle bir değiştiriyor ki git güzel bir kuaföre saçlarını asimetrik mi olur kısa bob mu olur kestir doğal tonlarda boyat saçını ılk doğal tonlar dene ben karamel yapmıştım ilk kaşını farklı güzel bir şekil verdir. Ki benim de kaşlarım siyah ve gür bunlar güzel şeyler millet bizim kaşlara sahip olmak için ne bakımlar yapıyor :dondurma:

Yooo yoo kesinlikle öğle değil merak ettim kaş almak kendine bakmak hatta ozguvenli ve bilmiş olmak garip karşılanmişta ondan
Şehir ismi vermeyeyim tanıdıklar üye buraya.Doğu’da bir yer.
“Burada insanlar kendilerini pek geliştirmiyor” cümlesinden dolayı öyle dediniz sandım.Ama gerçekten de öyle kim ne derse desin.Erkeklerin çoğu nargile kafe gibi yerlerde takılır hatta kızlar da okeye falan gider.Böyle şeyler yapmak normal ama sinemaya giden kendilerini geliştirecek tarzdaki yabancı dizi ve filmleri izleyen az mesela.Şimdi belki küçümsüyor diye yanlış anlaşılırım demek istediğimi net anlayabilmeniz için gelip yaşamanız lazım.
Özgüvenli olmak garip değil kendine bakan sayısı az,çoğu kız 0 makyaj geziyor.Zaten toplum baskısından dolayı etek falan hak getire 😂
Mesela bi Ankara’ya İzmir’e Akdeniz’e gidiyorum oradakiler de öyle çok güzel değiller buradakiler gibiler ama şıkır şıkırlar

Son düzenleme:
Yine yarama tuz basildi:110:
Ben kacayim bu konudan.
Yakındığım özelliklerimden birini mi istiyorsunuz siz de yoksa 😂 Saçlarım seyrek kilo alamıyorum yüzüm küçük demeyin ben de size özeniyorum 😂

Bakmayacaksın duymayancaksın onları ki zaten daha yeni üniversiteye başlıyacaksın benim lise ve üni zamanlarım aynı kişi değilim en yakın arkadaşım bile karşılaştığımzda beni tanıyamadı . Kendime bakıyorum kıyafetlerimi özenle seçiyorum şuan çevrem akrabalarım her konuda fikrimi alırlar. Yüzünün şekli anlattığın kadarıyla çok güzel millet v yüz için ameliyat oluyor kız😅 bir kaç saç bile insanı öyle bir değiştiriyor ki git güzel bir kuaföre saçlarını asimetrik mi olur kısa bob mu olur kestir doğal tonlarda boyat saçını ılk doğal tonlar dene ben karamel yapmıştım ilk kaşını farklı güzel bir şekil verdir. Ki benim de kaşlarım siyah ve gür bunlar güzel şeyler millet bizim kaşlara sahip olmak için ne bakımlar yapıyor :dondurma:
Birkaç ay sonra saçlarımı kumral bi ombre yaptırmak istiyorum daha profesyonel bir yerde.Fiyatta anlaşamazsak da tenime uygun düz bir renge boyatırım.Şekillendirme için de düzleştirici biraz zor ama maşa alırım maşayla daha kolay şekil alıyor.
Benim kaşlarım çok gür değil normal kalınlıkta alttan biraz alıp kavislendiriyorum iyi oluyor 😂
Yüzüm v şekilli de kilo vermem lazım ortaya çıkması için😂

Son düzenleme:
Yakındığım özelliklerimden birini mi istiyorsunuz siz de yoksa 😂 Saçlarım seyrek kilo alamıyorum yüzüm küçük demeyin ben de size özeniyorum 😂

Birkaç ay sonra saçlarımı kumral bi ombre yaptırmak istiyorum daha profesyonel bir yerde.Fiyatta anlaşamazsak da tenime uygun düz bir renge boyatırım.Şekillendirme için de düzleştirici biraz zor ama maşa alırım maşayla daha kolay şekil alıyor.
Benimkiler çok gür değil normal kalınlıkta alttan biraz alıp kavislendiriyorum iyi oluyor 😂
Yüzüm v şekilli de kilo vermem lazım ortaya çıkması için😂
Ben estetik isterdim ama eşim asla kabul etmez. Eşim bu halimi cok seviyor.

Şehir ismi vermeyeyim tanıdıklar üye buraya.Doğu’da bir yer.
“Burada insanlar kendilerini pek geliştirmiyor” cümlesinden dolayı öyle dediniz sandım.Ama gerçekten de öyle kim ne derse desin.Erkeklerin çoğu nargile kafe gibi yerlerde takılır hatta kızlar da okeye falan gider.Böyle şeyler yapmak normal ama sinemaya giden kendilerini geliştirecek tarzdaki yabancı dizi ve filmleri izleyen az mesela.Şimdi belki küçümsüyor diye yanlış anlaşılırım demek istediğimi net anlayabilmeniz için gelip yaşamanız lazım.
Özgüvenli olmak garip değil kendine bakan sayısı az,çoğu kız 0 makyaj geziyor.
ben doğuda bir sehirde okudum üniversiteyi. okul biterken ,mesleki bilgimin yüksek yeterliliğine ek sanat tarihçisi kadar sanat tarihi bilgisiyle mezun oldum . ana dilim dısında makale okuyacak kadar bilgimin olduğu 2 dil biliyorum , yoga egitmenliği ve bir kac sertifika daha aldım. yemek konusunda dünya mutfagı bazında calısıyorum bir kaç cafeden teklif bile gelmişti tatlılarım için:dondurma::KK45:
ve bir ton kitap , ansiklopedi okudum . sizin için değil doğuda okuyan herkes için yazıyorum bunu . küçük sehirlerin kendini geliştirmeye artısı büyük sehirler kadar yüksek olur eger siz isterseniz ,
hayat daha kolaydır cünkü , bu daha cok boş vakit yaratır . önyargılı olmasın kimse
ve bende kaşlarımı almıyorum , okeye de cagırırlarsa hiç kacırmam :KK53:

ben doğuda bir sehirde okudum üniversiteyi. okul biterken ,mesleki bilgimin yüksek yeterliliğine ek sanat tarihçisi kadar sanat tarihi bilgisiyle mezun oldum . ana dilim dısında makale okuyacak kadar bilgimin olduğu 2 dil biliyorum , yoga egitmenliği ve bir kac sertifika daha aldım. yemek konusunda dünya mutfagı bazında calısıyorum bir kaç cafeden teklif bile gelmişti tatlılarım için:dondurma::KK45:
ve bir ton kitap , ansiklopedi okudum . sizin için değil doğuda okuyan herkes için yazıyorum bunu . küçük sehirlerin kendini geliştirmeye artısı büyük sehirler kadar yüksek olur eger siz isterseniz ,
hayat daha kolaydır cünkü , bu daha cok boş vakit yaratır . önyargılı olmasın kimse
ve bende kaşlarımı almıyorum , okeye de cagırırlarsa hiç kacırmam :KK53:
Benim cevap verdiğim abla orası neresiymiş öyle kimse kendini geliştirmiyor diye sorunca ben de açıkladım.
Yoksa ben elimden geleni yapıyorum kendimi geliştirmek için ha tabii her şey bilgi değil eğlence de lazım o ayrı 😂
Bir de yabancı dillerinizi nasıl öğrendiniz acaba ?

Benim cevap verdiğim abla orası neresiymiş öyle kimse kendini geliştirmiyor diye sorunca ben de açıkladım.
Yoksa ben elimden geleni yapıyorum kendimi geliştirmek için ha tabii her şey bilgi değil eğlence de lazım o ayrı 😂
Bir de yabancı dillerinizi nasıl öğrendiniz acaba ?
Öncelikle biri zaten ingilizce , en kolay her yerde kaynak olan dil .
Digeride dünyanın en kolay dillerinden seçilmiş ispanyolca🤓 olabildiğince çok kelime öğrendim . Gramer bir şekilde çözülüyor kitaplardan ya da u.. diye başlayan ucuz kurslar var online .
Biraz anlamaya başlayınca dizi izledim , intenette insanlarla yazistim(bununda uygulamaları var ücretli ama isim verilebiliyor mu bilmiyorum) kolay dillerdi .
Sanırım bir fransızcayı kendi kendime öğrenemem. Sıradaki hedefim o :KK53:

X