Kendini çirkin bulmak

Ülkece bir bişektomi uygulamasından geçsek ya. :halay: Yaşın daha genç kilonda aşırı dert edilcek kadar çok değil. 2,3 ay da verirsin kilo. Vücudunu tanı kendini tanı. İlgilen kendinle, bakımlan. Bir sürü makyaj, bakım sayfası var biraz bakın. Yüzün nasıl mesela? Yağlı, kuru? Cildini tanı ona ve yaşına göre kremler al. Ha sen çok mu bakımlısın diceksin. Hep zor geldi üşengeçlikten krem aldım sürdüm 1 hafta sonra yüzüne bakmadım ama insan bazen durup diyor ki yaş gittikçe alıyor başını (yaşlı değilim😅) şimdi yapmazsan ne zaman yapacağım. Sen kendini kendin olduğun için sev. Şayet gerekirse, günlük hayatını engellicek bir sıkıntın olursa bir bıçak altı yaparsın, yapmayan kaldı mı? Artık bıçak kalmadı da iğneler. Demem o ki burnum büyük suratım küçük saçım kısa demek yerine kendini güzelce tanı, kilonu ver. Saçını gerekirse kestir sağlıklı uzat ve daha güzel bir kuaföre gidip yeniden yaptır. Kendine yakışan bir makyaj kendine yakışan bir kıyafetle senden güzeli olmaz. Sıkma canını en güzel günlerin bugünler. Derslerinde başarılar.

Bendede durum boyle hatta benim bazı göz problemlerimden dolayı çok yorgun olduğum vakitler gözümde kayma olur buda benim özgüvenimi zedeliyordu. Bir erkekle ilk buluşmamı bile aylar sonra gerçekleştirebiliyordum anca

Ülkece bir bişektomi uygulamasından geçsek ya. :halay: Yaşın daha genç kilonda aşırı dert edilcek kadar çok değil. 2,3 ay da verirsin kilo. Vücudunu tanı kendini tanı. İlgilen kendinle, bakımlan. Bir sürü makyaj, bakım sayfası var biraz bakın. Yüzün nasıl mesela? Yağlı, kuru? Cildini tanı ona ve yaşına göre kremler al. Ha sen çok mu bakımlısın diceksin. Hep zor geldi üşengeçlikten krem aldım sürdüm 1 hafta sonra yüzüne bakmadım ama insan bazen durup diyor ki yaş gittikçe alıyor başını (yaşlı değilim😅) şimdi yapmazsan ne zaman yapacağım. Sen kendini kendin olduğun için sev. Şayet gerekirse, günlük hayatını engellicek bir sıkıntın olursa bir bıçak altı yaparsın, yapmayan kaldı mı? Artık bıçak kalmadı da iğneler. Demem o ki burnum büyük suratım küçük saçım kısa demek yerine kendini güzelce tanı, kilonu ver. Saçını gerekirse kestir sağlıklı uzat ve daha güzel bir kuaföre gidip yeniden yaptır. Kendine yakışan bir makyaj kendine yakışan bir kıyafetle senden güzeli olmaz. Sıkma canını en güzel günlerin bugünler. Derslerinde başarılar.
He sivilceleriyle yıllarca uğraşmak biri olarak fazla oynama, uğraşma. Onlar çıktı geçerse geçer geçmezse de aza düşer onlarla yaşamayı öğrenirsin çıkmayınca 'nerde ulan sivilcelerim' dicek hale geliyor insan. İzler evet can sıkıcı ama krem dene, doğal kürler dene geçmiyosa bir güzellik merkezine git oda olmazsa takma. Şükret bir sivilce izin olsun boşveeeer.

Kendini biraz sevmeye çalışan hepsi geçecek, sonuçta guzlik göreceli bir kavram biraz spor ve makyaj kendini daha iyi hisetirebilir

Kendinizi bi hayli incelemissiniz. Birilerinin size talip olması çok mu önemli. Sizin yaşınizda derslerime çalışırdim sadece kimse talip olmamıştı kaldı ki bu sorun da değildi benim için.
Ileride kendi paranı kazanır bakim yaptırırsin. Vücudunda beğenmediğin şeyler varsa. Kaldı ki çirkin biri olduğunu düşünmüyorum.
Siz de 3 4 sevgili değiştirseniz ne olcak üzülüyor muş gibi yazmışsın.

bak tatlım yaşın küçük şimdi önündeki hedef derslerin olsun üni ye geçince daha rahat olursun zaten. O zaman seni olduğun gibi beğenen çok insan çıkar karşına. lise zamanları benm de saçlarım gür ve uzundu hep gür diye şikayet ederdim saçımı düzleştrsem şekil almazdı , maşa yapsam 10 dk ya bozulurdu. Şimdi demir eksikliğinden o kadar çok döküldü ki bir ara saçlarımın ön tarafında toplasan 30 saç anca vardı bayağı açıklık kalmıştı , şimdi düzeldi biraz ama o eski gür saçlarımı daha çok sevdiğimi farkettim :) Ki ben de kendimi beğenmem , güzel de bulmam ama insanın önce kendini sevmesi gerektiğine inananlardanım seni sevmek isteyen her türlü sever dert etme :)

Birinin sana güzelsin demesinin bi anlamı olmayacak kendini güzel hissetmen önemli. O yüzden sana kendini kötü hissetmen için değil yardımcı olmak için yazıcam. Hormon bozukluğun hem cildini bozuyor hem de kilondan sorumlu. İnan ki çok fark edecek bunu düzeltirsen en az %80. Doğum kontrol hapı kullanmaya mecbursun bunlardan kurtulmak istiyorsan. Ayrıca sağlığın söz konusu ilerde başka problemlere yol açabilir. Aman sürekli ilaç kullanıyorum diye düsünme. Allah devalı dert versin. Hormonların bikaç aya dengeye girsin hem cildin düzelecek hem kilon azalacak, azalmasını geçtim yağ dağılımın orantılı olacak. Bence spora yazıl yazılamıyorsan da internetten aç pilates videolarını sana uygun olandan başla. Yarım saat yürümekle olmaz. Spor yapmak zorundasin cünkü hormonlarını da dengeye sokacak. günde 1 saatini verebilirsin bence. Benim önerim günde yarım saat de yoga yap. Duruşun düzelir dinginlik gelir vücuduna. Bol su iç en az 2 litre, saçların da düzelir cildin de. Uzun saç kim ne derse desin düzenli fön çektirmiyorsan bakımsız durur. Düzgün kaliteli bi kuaför bul ve sana uygun bir kesim yapsın. Hem yüzün kücülecek hem saçların güzel duracak. Ama kabarıyo deme benimkinden cok kabarıyo olamaz. Düzgün kesimle her saç güzel görünür. Sen saçlarına 1 saat boyunca 200 derece sıcaklık verip bi de orialle kimyasal olarak yaktıgın için tabi ki gözüne güzel görünmez güzel olma imkanı yok zaten. 19 yasındasın beyazın yoktur sarısın olmak zorunda da değilsin. Acilen kendi rengine dön. Boyama saçlarını bakım yap yağlarla bu sitede bile bi ton maske tarifi var. Düzgün kesim ve bakımla ve saçlarını tanıman ve ona göre sekil vermenle düzelecek saçların. Böyle devam edersen çünkü 10 seneye kalmaz kaliteli saçın kalmayacak. Fondoten kapatıcı sürme bi süre. Çünkü muhtemelen iyi bi marka almıyosun, gözeneklerini tıkayıp tüm günün pisliğini de biriktirip suratını sivilceye mahkum ediyosun. Bikaç ay idare et sürme bi şey. Güzel bi nemlendirici al. Her gece güzelce temizle nemlendir. Nemlendirici olarak ben öğrenciyken rossmandan roc alırdım indirim kovalayıp gayet basarılı nemlendirirdi benim yüzümü. Sen daha cocuk yaşta kendini çirkin hissedip bir ton boya müdahale bir ton hatayla kendini iyice aşağı çekmissin. En güzel halin doğal ama bakımlı halin unutma. Bakımdan kastım orialle saçı yakıp suratını fondotene bulamak değil. Spor yapmak su içmek cildi temiz tutmak ve düzenli beslenmek. Bi hafta 400 kaloriyle idare edip kendini bayıltana kadar aç kalınca bi ayda kilo verilmiyo maalesef. Günde 1300 kalori gibi bir alımın olmalı fakat bu da dengeli olmalı. Karbonhidrata abanırsan olmaz. Akşam 7 den sonra yemek yersen olmaz. Bana inan eğer bunları yaparsan kendine verdigin zarar da gecer en fazla 7-8 aya değişime inanamazsın. Kendine güvenin de gelir kendini de seversin bence. Lütfen yanlıs anlama sana emir veriyor değilim. Bir abla önerisi sadece. Kendini sevmen için. Bana kalırsa ennnn önemlisi kendini geliştirmek. Okumak müzeleri sergileri gezmek seminerlere gitmek görmek gelişmek. Aman burdaki gençler cahil kendini geliştirene düsmanlar deme. Ben lisedeyken de öyleydi. Üniversitede şahane bir çevre kurdum. Sohbetlerinden zaman geçirmekten hoşlandığım insanlarla tanıştım. İyi ki diyorum lisede muhatap olmayıp beni mutlu eden şeyi yapmısım. Sen de kafelerde gezem kahvecilerde latteye bulanam deme, kendini geliştir yatırım yap. Dilini geliştir. Umarım cok mutlu olursun.

Guzellik kismi faso fiso da, insan vucuduna bakmali diye dusunuyorum.
Ama yasin nedeni ile seceneklerin sinirli, bazi konulari meslek sahibi olunca yaptirmak uzere erteleyebilirsin.
Yurumek de gunumuz dunyasinda tek basina yeterli spor degil, zira yediklerimiz maalesef cok fazla. Tempolu yuruyuse gecin, merdiven cikin inin. Yerinizde olsam hobi amacli bir spora baslardim, yuzme olur, tenis olur, maraton kosusu olur, hani baskasina cok bagimli olmayacaginiz bir sey secerseniz omur boyu ekmegini yersiniz.

Kendini oldugun gibi kabul edip sevmen lazim. 19 yasindasin ergenlik daha bitmemis, beden alginin olumsuz olmasi normal. Kilona, sacina, cildine takilmadan once kendini sevmek icin destek almalisin bence

"Etrafımızda dönüp duran zulmü algılamak yerine, kusurlarımızın üzerinde odaklanmamızda ısrar edildiğinde, biz de tıkanıp kalırız".(C.P.Estes)

Kurtlarla koşan kadınlar kitabını da her kadına tavsiye ediyorum bu arada.

Saçlarımın gür olması için harcamadığım para yapmadığım tedavi kalmadı dökülmesinden bıktım
Fotoğraflarda bile gözle görülür kellik olsaydı daha mı iyi

Ya çirkinlik kompleksine girip de kurtulan var mı ? Sürekli olmasa da bana arada sırada geliyor,çok sinir bozucu bir durum.
1.68 civarı bir boydayım,kilomdan emin değilim ama 60lardayım.Görenler 56-57 sanıyor ama fazlam var göbeğim var basenlerim var.En kötüsü de yüzüm v şekilli ama geniş ve yanaklarım kilolu.Tatlı falan demeyin bence kötü bir şey :KK43:
Çok rahatsız etmese de burnum kemerli değil ama büyük,ucu top gibi.Gözlerim büyük.
Saçım aşırı gür.Bu güzel bir gürlük değil çok gür hem kalın telli ve bakımı zor.Şekillendirmezsem çok dağınık duruyor,tarasam bile elektriklenip kabarıyor.Şekillendirme işlemi de çok zor,saçım şekil almıyor 200 derece düzleştiriciyle üstünden defalarda geçiyorum 1 saate yakın sürüyor.
Bu arada saçlarım belimde,kısaltsam daha çok kabarıyor hiç baş edemiyorum,zaten geniş yüzüme ve kiloma da yakışmıyor.Göğüs hizasında kestirdim o zaman bile mahvoldu saçlarım çok kötü oldu.Hem uzun saçı seviyorum.
19 yaşındayım kilo vermekte zorlanıyorum üniversiteye gitmedim aile ve öğretmen baskısından istemediğim bölümü seçmiştim şimdi başka bölümden hazırlanıyorum.Kursa derslere falan gidiyorum hep yürüme gidiyorum hareketliyim ama haliyle acıkıyorum enerji gerekiyor ben de yemek yiyorum arada evde sıkılınca kütüphaneye gidiyorum oraya da yürüme.
Duygusal olarak huzursuz ve boşlukta hissedince de yemek yiyorum sürekli.Bi ara günde 400-500 kalori alarak kilo vermeye çalışmıştım ama yapamadım yetmedi tempoma o enerji.Şimdi o kadar sıkı olmasa da yine diyet yapıyorum bakalım ne kadar dayanabilicem.
Cildim çok kötü çenemin altında hiperpigmentasyon var çok koyu rengi ve boynumda kistik sivilceler çıkıyor geçmiyor.Yanaklarımda da izleri kaldı sıkmaktan,çenemde de çok çıkıyor ve izleri hiç geçmiyor.Cildiyeye kadın doğuma hepsine gittim testler yaptırdım hormon bozukluğu çıktı doğum kontrol hapı kullandım bıraktığım gibi başa döndü.
Boynuma ve yüzüme fondöteni kapatıcıyı basmadan gezdiğim gün yok :KK43:
Ten rengim beyaz,güneşte yandım hâlâ geçmedi o yüzden şu an süt beyaz değilim ama beyazım,saçlarım siyah oldum olası sevmem kömür gibi saçlarım uçları da kahve gibi.Esmerlerde durduğu gibi güzel durmuyor bende kaşlarım da aynı şekilde kara maalesef.
Saçlarımda değişiklik yapayım dedim ombre yapayım dedim gittim kuaföre bi model gösterdim istediğimle çok alakasız bir şey yaptı.
Geçişleri iyi oldu ama rengi kötü oldu oryalle açtı bıraktı sadece bir de cila yaptı ama hiç güzel olmadı çiğ bir sarı oldu oryalle açılan o çiğ sarı,üstü de siyah hiç beğenmedim.Saçı çok iyi açtı ve hiç yıpratmadı ama kötü oldu,pişman oldum yaptırdığıma.Sonra da daha boyatmadım saçımı yormamak için.
Benim gibi olan var mı bu kompleksten kurtulan ya da kendini güzelleştiren ? Yaşıtlarım çorap gibi 2-3 kişiyle flört edip çorap gibi sevgili değiştirirken bana bugüne kadar gelen talip 3-4.Onlarla da mutlu olmadım bir çocuk kilomla dalga geçti eski sevgilimi de zaten eski konumda yazdım.
Özgüven önemli diyeceksiniz ama nasıl kazanılır bu özgüven ? Başka alanlarda kendini geliştir diyeceksiniz de geliştirsem de gösteremiyorum ki kendimi biraz içine kapanık sakin bir yapım var ve yanlış anlaşılmasın aşağılamaktan değil de buradaki gençler zaten kendilerini pek geliştirmiyor yani kendini geliştiren daha çok dışlanıyor burada.
Anlattıklarindan çıkan sonuç sen kendini sevmiyorsun. Olduğun gibi kabul etmiyorsun. Olmak istediğin kişi için özendiğin kişileri örnek alıyorsun. Aşırı endişeli ve tereddut ediyorsun. Asıl amacın mutlu olmak olmalı. Mesela kilo vermek seni gerçekten mutlu ediyorsa kilo verirsin. Kilo vermemek için bahanelerin arkasına siginmazsin. Gencecik kızsın vücudun değişiyor, kendini bulmaya çalışıyor. Çok aşırı anı değişiklik yapma. Estetik gibi. Şu an Derslerine ve kilo verme işine odaklan. Aburcubur, kola, gazoz, içki, cips,.. Hazır Aburcubur ve yağlı yemek yeme. Akşam belli saatlerden sonra yeme günlük 15 dk spor yap. Yürüyüş zaten yapıyorsun. Sosyal medyada sınavlar bitene kadar takılma kapat.

üzerine düşündüğümde ben de kendimi çirkin buluyorum - ve bariz kiloluyum- ancak bunun bir önemi yok gözümde. ben hayatımdaki insanı mükemmel görüyorum örneğin ve onu öyle hissettirmeye çalışıyorum, aynı şekilde o da beni olduğumdan bin kat güzel hissettiriyor. sevdiğimiz insanların bizi nasıl gördükleri sivilce izinden kilodan vb. daha önemli bence.

Beni de pek beğenmezler yani garip aslında güzelsin diyorlar ama annem suratımın büyük olduğunu yüzüme vurdu mesela,kuzenim de burnun çirkin demişti.
Daha yeni kütüphanede tanıştığım bi kız üstü kapalı bir şekilde makyajıma laf soktu.
Canım bak ozguven ozguven diyoruz mesela şöyle başla. Annen sana bunu mu dedi sen doğurdun beni sana sormak lazım de. Biri saçına ayy kabarık mi diyor benim saçım gür millet yıllarca maske yapıyor benimki doğuştan de. Sen şöylesin böylesin mi diyorlar. Bana diyende manken zaten beni beğenmiyor de. Makyajı çok yapma zaten cildinin nefes alması lazım. Güneş kremi kullan hafif göz makyaji yeterli. Bir erkek seni beğenmeyip sen kilolusun mu diyor sende altta kalma. Sen de benim tarzım değilsin de kapat. Lafını senden esirgemeyene sen de esirgeme

Bence iş kendini sevmekte bitiyor. Kişi ne kadar kendiyle barışık ve pozitif olursa etrafına da o yönde enerji saçıyor ve insanlar onun dış görünüşünden ziyade yaydığı enerjiye odaklanıyor. Ben öyle aman aman güzel değilim orta halliyim ama ne zaman güne pozitif düşüncelerle zihnimi temizleyerek başlasam etrafımdan hep güzel olumlu sözler duyuyorum. Bu kaç kere tecrübe ettim hep bu şekilde oldu

Ay yemin ederim icim sisti,bu kadar şikayet ederken hıç mi korkmadin Allah'tan bana bile bir ürperti geldi. Güzel kizim,bir saç telini,bir tırnak ucunu yaratamazsin kendime gel. Allah bir imtihan eder bugünleri ararsın.

Dert bitmiyor, benimde ailem bana prenses der sen bırak prenses sen yapma prenses, onlardan öğrendi eşim de şimdi prenses aman yürürken dikkat et aman tırnağın kırılmasın prenses diye kendilerince aşağılıyor takılıyor, yani ne olsa güzel kardeşim ne olsa insanlar birşey bulacak, sen kendini sev önce senden başka yok, parmak izin bile bir tane

1.56 boyundayım tahmini 66 kilo filanım.
Neden tahmini çünkü insülin direncinden 73 kilo oldum bu boya düşün.
İlaç kullandım biraz verdim.
Saçlarımı kuaför yaktı kısacık kestirmek zorunda kaldım.
Zaten zor uzuyor artık istediğim boya gelmesi iki seneyi bulur.
7 derece miyopum gözlüksüz dünyaya bakamıyorum.
Yüzüm yusyuvarlak yanaklarım kocaman.
28 yaşındayım,işsizim,atanamadım üzerine sana 19 yaşına dek gelen 4 talip benim şu yaşıma kadar anca gelmiştir.
28 yaşımdaki ben 19 yaşımdaki bene seslense şunu derdi:
59 kiloyum çok kilom var diyorsun ya 70leri göreceksin.
Neredeyse belindeki saçlar için saçlarım uzamıyor diyorsun ya o saçlarını yakıp kısacık ettiklerini göreceksin.
Üniversite sınavını kazandık ya kpss neymiş diyorsun ya 6 sene boyunca atanamamış olarak gezeceksin.
Diploma alınca her şey güzel olacak diyorsun ya işsizlikten kırıldığın günleri göreceksin.
Param yok geziye gidemem diyorsun ya cebinde para olmadan gezdiğin aynı kabanla üç kış geçirdiğin günleri göreceksin.
Aşk acısından daha kötü acı yok diyorsun ya sevdiklerinin üzüntüsünü gördüğünde bunun da yalan olduğunu göreceksin.

Yaşa 19 yaşını.
Çirkinim de.
Burnum kötü de.
Saçlarım asi de.
Çünkü on sene sonra bunlara gülüp geçeceksin.

10 yıl önce ben de böyle şeyler düşünürdüm kendimle ilgili kemerli bi burnum asimetrik gözlerim var bütün arkadaşlarım çok güzel bir ben çok çirkinmişim gibi gelirdi bana. Öncelikle zaman geçtikçe yüz hatların oturcak. Lekelerin için sağlam ve bilinçli tedavi öneririm.
Tecrübeli olarak kendimden tavsiye vermek gerekirse güzel yanlarımı keşfettim çok güzel gülerim mesela.
Sonra çok öğrendim okudum bir çok insanı şaşırtırım aa sen lise mezunu değil misin bunları nerden biliyorsun gibi. Unutma beyin aptal bir organdır ne söylersen ona inanır hergün içinden "çok güzelim" diye geçir.
İnan bana canım çok güzel ama çok salak çok güzel ama çok vicdansız çok güzel ama çok sevimsiz insanlar gördüm. Evet özgüvenin hemen oluşmaz ama sürekli kendine özgüvenim yok diye telkin etme. Güzel yanlarını bul ve onları parlat zor olabilir dene.

X