Kendini çirkin bulmak

Bu arada lütfen kendisi çirkin sevgilisi yakışıklı olan kızları örnek göstermeyin :KK43: Derdim yakışıklı erkek değil derdim seven erkek ama hem güzellik olmayınca hem biraz sakin içine kapanık olup kendini ve bilgilerini gösteremeyince kimse de ilgilenmiyor haliyle.
Fotoğraf atmak isterdim ama tanıdıklarım var buraya üyeler,o yüzden atamam.
Senin problemin özgüvensizliğin ve bedeninden nefret etmen. Bedenini sevmiş olsaydın. Kusurlarını olduğun gibi kabul eder,kendine daha iyi bakmaya yönelik birşeyler yapabilirdin. 400-500 kalori ise çok az. Vücudumuzun uyuması,düşünmesi,yemesi içmesi sindirmesi tepki vermesi vs için bile 1000 in üzerinde kalori gerekiyor

Reis kusursuz insan var mi? Kiloysa spor yap sivilceyse yediklerine dikkat et hormonal bozukluksa doktora git.
Bu ara da yıllar geçecek yaslanacaksin ileri ki dönemler de kusurlarini sevmeyi bil.
mesela ben hamileyim çatlaklarım var, varsın olsun oğlumdan hatıra, ha onlemimi aldım yağlarımı sürüyorum ama yine de çatlıyor ne yapam ölemmi ?
Oturup senin gibi dert mi yanam :olamaz:
Sev kendini bacım sev ya !!!

Ya çirkinlik kompleksine girip de kurtulan var mı ? Sürekli olmasa da bana arada sırada geliyor,çok sinir bozucu bir durum.
1.68 civarı bir boydayım,kilomdan emin değilim ama 60lardayım.Görenler 56-57 sanıyor ama fazlam var göbeğim var basenlerim var.En kötüsü de yüzüm v şekilli ama geniş ve yanaklarım kilolu.Tatlı falan demeyin bence kötü bir şey :KK43:
Çok rahatsız etmese de burnum kemerli değil ama büyük,ucu top gibi.Gözlerim büyük.
Saçım aşırı gür.Bu güzel bir gürlük değil çok gür hem kalın telli ve bakımı zor.Şekillendirmezsem çok dağınık duruyor,tarasam bile elektriklenip kabarıyor.Şekillendirme işlemi de çok zor,saçım şekil almıyor 200 derece düzleştiriciyle üstünden defalarda geçiyorum 1 saate yakın sürüyor.
Bu arada saçlarım belimde,kısaltsam daha çok kabarıyor hiç baş edemiyorum,zaten geniş yüzüme ve kiloma da yakışmıyor.Göğüs hizasında kestirdim o zaman bile mahvoldu saçlarım çok kötü oldu.Hem uzun saçı seviyorum.
19 yaşındayım kilo vermekte zorlanıyorum üniversiteye gitmedim aile ve öğretmen baskısından istemediğim bölümü seçmiştim şimdi başka bölümden hazırlanıyorum.Kursa derslere falan gidiyorum hep yürüme gidiyorum hareketliyim ama haliyle acıkıyorum enerji gerekiyor ben de yemek yiyorum arada evde sıkılınca kütüphaneye gidiyorum oraya da yürüme.
Duygusal olarak huzursuz ve boşlukta hissedince de yemek yiyorum sürekli.Bi ara günde 400-500 kalori alarak kilo vermeye çalışmıştım ama yapamadım yetmedi tempoma o enerji.Şimdi o kadar sıkı olmasa da yine diyet yapıyorum bakalım ne kadar dayanabilicem.
Cildim çok kötü çenemin altında hiperpigmentasyon var çok koyu rengi ve boynumda kistik sivilceler çıkıyor geçmiyor.Yanaklarımda da izleri kaldı sıkmaktan,çenemde de çok çıkıyor ve izleri hiç geçmiyor.Cildiyeye kadın doğuma hepsine gittim testler yaptırdım hormon bozukluğu çıktı doğum kontrol hapı kullandım bıraktığım gibi başa döndü.
Boynuma ve yüzüme fondöteni kapatıcıyı basmadan gezdiğim gün yok :KK43:
Ten rengim beyaz,güneşte yandım hâlâ geçmedi o yüzden şu an süt beyaz değilim ama beyazım,saçlarım siyah oldum olası sevmem kömür gibi saçlarım uçları da kahve gibi.Esmerlerde durduğu gibi güzel durmuyor bende kaşlarım da aynı şekilde kara maalesef.
Saçlarımda değişiklik yapayım dedim ombre yapayım dedim gittim kuaföre bi model gösterdim istediğimle çok alakasız bir şey yaptı.
Geçişleri iyi oldu ama rengi kötü oldu oryalle açtı bıraktı sadece bir de cila yaptı ama hiç güzel olmadı çiğ bir sarı oldu oryalle açılan o çiğ sarı,üstü de siyah hiç beğenmedim.Saçı çok iyi açtı ve hiç yıpratmadı ama kötü oldu,pişman oldum yaptırdığıma.Sonra da daha boyatmadım saçımı yormamak için.
Benim gibi olan var mı bu kompleksten kurtulan ya da kendini güzelleştiren ? Yaşıtlarım çorap gibi 2-3 kişiyle flört edip çorap gibi sevgili değiştirirken bana bugüne kadar gelen talip 3-4.Onlarla da mutlu olmadım bir çocuk kilomla dalga geçti eski sevgilimi de zaten eski konumda yazdım.
Özgüven önemli diyeceksiniz ama nasıl kazanılır bu özgüven ? Başka alanlarda kendini geliştir diyeceksiniz de geliştirsem de gösteremiyorum ki kendimi biraz içine kapanık sakin bir yapım var ve yanlış anlaşılmasın aşağılamaktan değil de buradaki gençler zaten kendilerini pek geliştirmiyor yani kendini geliştiren daha çok dışlanıyor burada.
Kendini güzel bulmuyorsun çünkü aklında güzellik için belirlediğin bir kalıp var ve ona uymuyorsun. Uydurmaya çalıştıkça da daha da kötü duruyor. Kabarık ve gür saç çok güzel aslında ama sen sürekli dizginlrmeye çalışıp yapısını bozuyorsun. Açık renk yüzüne kimbilir ne tonda fondoten sürüp bir de sivilcelerini azdırıyorsun. Giyim tarzı da çok önemli, çok tipsiz biri bile çok hoş giyinip özgüveniyle herkesi kendine hayran bırakabilir. Önemli olan kendinle çatışmamak. Bunla kastettiğim de şu, senin vücut ve yüz hatların yumuşaksa dramatik veya geometrik/sert giyinmek yakışmaz. Veya saçın siyah tenin açık renk olduğu için konstrast ve parlak renkler yakışacaktır. David kibbe'nin vücut tiplerini ayırdığı kategorilere bakabilirsin. Bir de ten renklerini mevsimlere göre ayııyorlar. Ona da bakabilirsin. Mesela bence sen kış kadını olabişirsin(soğuk ve parlak renkler) ve saçını ombre (karamelsi sarımsı renkler) boyatmak saçına sonbahar kadını rengi(sıcak ve zengin renkler) verdiği için sana yakışmamış. Senin saçının küllü ve koyu renklerde olması daha hoş durur kış kadınıysan. Kontrastını bozmamalısın. Siyah, lacivert bordo gibi renkler beyaz ve buzlu renkler yakışır. Gidipte turuncu, fıstık yeşili, bej gibi renkler giyersen hasta görünürsün kış kadınıysan. Kendine yakışan tarzı bulunca öz güvenin artacak.

19 yaş çok genç yahu. üzme sakın kendini. daha ne yüz ne de vücut oturmamış oluyor.
o yaştaki fotoğraflarma bakıp bakıp ben bu muydum diyorum cidden.
biraz özenle yazdıkların toparlanır merak etme.
bir de sivilcelerini sıkma :)

Saçların için brezilya fönü yaptırabilirsin.
Çok rahat edersin.
Kuaförde yaptırmak pahalı gelirse , internetten malzemesini alıp kendinde yapabilirsin ama çok zorlanırsın uzun ve yorucu bir işlem.

Kuzucum ne yaptın ya?
Senin saydıklarına göre bin basar kusurlarım var ve kendimi çok beğeniyorum, güzel bir kadınım.
Kaldı ki etrafıma göre de çok güzelim.
Bunun tek sebebi kendimi beğenmem!
Özgüveni yüksek biri olmam, burnumla, kilomla herkesten önce kendimin dalga geçebilmesi ve kusurlarımın da beni ben yapan şeyler olduğumu bilmem.

Evet çok saçma gelecek ama cidden düşün, kusur saydığın şeylerin hiç olmasaydı?
En basiti kabarık saçların yerine hiç saçın olmasaydı?
Doğuştan bir eksikliğin olsaydı?
Yapma Allah aşkına, gençlik güzelliği diye bir şey var.
Altın çağının başındasın, ne kadar çirkin olursan ol eminim çok güzelsin.
Bir şükür de yavrum ya, hayata öyle bak.

Merhaba ben dedıgınız SEYI yıllarca yasadım herkesin beni guzel bulması vs hıcbır ine inanmıyordum en sonunda bunun bir psikolojik sorun Oldugunu anladım ve tedavi oldum anksıyete bozukluğu vardı tabı durduk yere cıkmadı cocuklugum terkedılmem vs sımdı cok daha ıyı hissediyorum tabı aynı zamanda kendime bakıyorum mesela sac rengimi degıstırdım makyaj yapmaya basladım hafif kılo verdım vs istersen sende bir uzmandan yardım al ozguven eksikliğinden kaynaklı olabilir canım

X