Kira kimin hakkı

iste eski ev sahibiyle olan kontratta ne yazıyor ?.22 sinden 22'sine oturmadiginiz ayin kirasini mi veriyordunuz - genelde oyle olur-
Evet o şekilde oturmadığımız ayın. Ama güya satışta böyle anlaşmışlar. Üstte detaylı anlattım. Durup dururken vermedik ki. Biz o şekilde anlaştık demiş. Hala öyle diyor biz konuştuk. E yüzleş diyince muhattap olmam diyor.
Zaten canımız burnumuzda yaşamaya çalışıyoruz. Birde bunlarla uğraş, az dert varmış gibi. Mahkemenin de bir sürü masrafı var. Yeni sahip beklemez offf of

Sadece söz ile nasıl gönderebildiniz yeni ev sahibinin hakkı tapu artık üzerine geçmiş ve su an göndermezseniz evden çıkarmak için haklı sebeplerden oluşturmuş olursunuz
Eski ev sahibi 15kasimda aldi- su an kalan 1 hafta onların arasında idi
15 Aralık ta muhatabıniz tapu sahibidir

Evet o şekilde oturmadığımız ayın. Ama güya satışta böyle anlaşmışlar. Üstte detaylı anlattım. Durup dururken vermedik ki. Biz o şekilde anlaştık demiş. Hala öyle diyor biz konuştuk. E yüzleş diyince muhattap olmam diyor.
Zaten canımız burnumuzda yaşamaya çalışıyoruz. Birde bunlarla uğraş, az dert varmış gibi. Mahkemenin de bir sürü masrafı var. Yeni sahip beklemez offf of
Esiniz, " ayin 15 inde her zamanki gibi yollarim" deyip aksam yeni ev sahibinizi aramaliydi. Nasil tongaya düştünüz?
1 aylik kira parasini icraya vermek icin acilacak mahkemenin masrafi kimbilir ne kadar tutar ? Eski ve yeni ev sahibine yalvaracaksiniz başka caresi yok.

Arkadaşlar evimiz satıldı. Tapu işlemleri bugün bitmiş. Eski ev sahibimiz eşimi arayıp bu ayın kirasını bana verin biz öyle anlaştık demiş. Oda vermiş. Şimdi de yeni ev sahibi arıyor beni ilgilendirmez bana da kira vereceksiniz. Eski ev sahibini aradık. Vermeyin o ş...size versin mahkemeye biz kavga ettik onla muhattap olmam diyor. E biz ne yapalım adamda arıyor. Kirayı 15 inden 15 ine ödüyoruz. Aradaki 7 günlük farkı 15 ocakta verelim dedik yok diyor. Kira kimin hakkı onu da şaşırdık. Eski ev sahibinin hakkı değilse yarın evine gideceğim. Parayı vermezsede Allah sizi o paraya muhtaç bıraksın diyip gelicem. Eşim tek çalışıyor ay sonuna 20 TL dahi kalmazken 2 ayrı kişiye nasıl kira verelim.eski ev sahibine bankadan attık kira diye dekont var ne yapılabilir.
Aynı durumu yaklaşık 7 yıl önce bizde yaşadık eski ev sahibine kirayı verdik sonra yeniside istedi eşimde kabul etmedi sinirlendi taşındık bizde bir ayda 2 kira olmaz ama insanlar tuhaf malesef laf anlatmak zor.

Esiniz, " ayin 15 inde her zamanki gibi yollarim" deyip aksam yeni ev sahibinizi aramaliydi. Nasil tongaya düştünüz?
1 aylik kira parasini icraya vermek icin acilacak mahkemenin masrafi kimbilir ne kadar tutar ? Eski ve yeni ev sahibine yalvaracaksiniz başka caresi yok.
76 yaşında 10 dan fazla evi olan adam ne bilelim bizi dolandıracak 😢

Aynı durumu yaklaşık 7 yıl önce bizde yaşadık eski ev sahibine kirayı verdik sonra yeniside istedi eşimde kabul etmedi sinirlendi taşındık bizde bir ayda 2 kira olmaz ama insanlar tuhaf malesef laf anlatmak zor.
Yorumlardan anladığım kadarıyla hak yeni ev sahibinin ve eski ev sahibi bizi dolandormış gibi birşey

Satış bugün yapılmış. 15 Aralık kirasını eski ev sahibine verdik. 15 ocağıda yeni ev sahibine vereceğiz. Ama 15 aralıktaki kirayı da istiyor. İki tarafta birbiriyle muhattap olmazmış. Eski ev sahibimiz eşimi biz aramızda anlaştık diye kandırmış. Yeni sahip ne alaka öyle bir şey yok diyor.
Aramızda anlaştık lafına eşiniz güvenerek hata etmiş. Yeni ev sahibine danışması gerekirdi. Yeni ev sahibine kirasını yatırıp eskisine icra başlatabilirsiniz. Bu durum onu bağlamaz.

Evet dekontta açıklama olarak kira bedeli yazıyor. İlamsız icra da malesef hiçbir şey sonuçlanmıyor. Bizim 3 yıldır ilamsız icra ile alacağımız sonuçlanmadı :) yeni ev sahibinin hakkı diyorsunuz değil mi. Yarın gideceğim o zaman.
Üzüldüm hallolmamasına. Yani benim fikrim yeni ev sahibinin hakkı olduğu yönünde. Ama aslolan onların anlaşması. Ne cins insanlara çatmışsınız…

Hayır şöyle bugün eski ev sahibi eşimin iş yerine gitmiş. Biz aramızda anlaştık bu ayın (Aralık) kirasını ben alıcam demiş. Oda hesabına atmış. Adam gitmiş. Yeni ev sahibi de hiçte anlaşmadık ben anlamam diyor. İkiniz halledin diyince de hayır diyorlar. Eski ev sahibi eşimi dolandırmış Allahından bulsun. Kaç tane evi var. O evler başına geçsin inşallah. Biz zaten kıtkanaat geçiniyoruz. Nasıl o paraya göz diker tenezzül eder. Çıldırıcam

Elinizde dekontunuz var , parayı bankadan transfer etmişsiniz. Bankanın çağrı merkezini arayın veya internet bankacılığında hatalı transfer bildirimi var mı bakın. Para transferini iptal ettirin.

Kiranın ötesinde ben depozitoyu sorayım asıl.

Sözleşme devam ettiğine göre yeni mal sahibinin eskisinden depozitoyu teslim alması gerekiyor ki çıktığınızda size verebilsin.

Depozitoyu öne sürerek yeni mal sahibini eski mal sahibiyle konuşmaya teşvik edin, birbirleri ile uğraşsınlar.

Yeni mal sahibi yarım aylık kira ile uğraşıyor, asıl depozito kendisinden çalınmış haberi yok.

Ne yapın edin yeni ev sahibini yanınıza alın, eski ev sahibi telefonları açmıyorsa ve siz de dava açmakla uğraşmak istemiyorsanız depozito hakkınızı öne sürerek iki kere kira ödemekten kurtulun.

Eski ev sahibinin yaptığı gerçekten çok ayıp, en temizi yeni ev sahibi ve sizin beraber sıkıştırmanız olur.

Elinizde dekontunuz var , parayı bankadan transfer etmişsiniz. Bankanın çağrı merkezini arayın veya internet bankacılığında hatalı transfer bildirimi var mı bakın. Para transferini iptal ettirin.
Aaa çok teşekkür ederim öyle olur mu. Bugün öğlen göndermiş. Çağrı merkezini aradık mesai saatleri dışı. Yarın eşim sabah arayacak ilk iş. İnşalalh olur, çok dua ederim size 🤲

Aaa çok teşekkür ederim öyle olur mu. Bugün öğlen göndermiş. Çağrı merkezini aradık mesai saatleri dışı. Yarın eşim sabah arayacak ilk iş. İnşalalh olur, çok dua ederim size 🤲

Havale/Eft iptal formu dolduruluyor. Çağrı merkezi mesai saati başlar başlamaz arayın ,umarım para halen hesaptadır.

Yani araliksa yeni ev sahibinin, sormak bile sacma bunu… ilk 1 hafta eski ev sahibinin olur geri kalani yeni ev sahibinin

Benim bildigim boyle birsey mumkun degil, karsinin insafina kalmis.. sadece otomatik odemelerde geri cevirme oluyor diye biliyorum

Tapu kiminse kira onun diyenler olmuş ama oturduğu evin satışının olup olmadığını kiracı takip edemez.Size sözlü olarak satış yapıldığı yada yapılacağı bildirilmiş olabilir ancak yeni ev sahibi size resmi bir bildiride bulundu mu?Kim hangi gün tapusunu almış kim vermiş o sizin sorununuz değil.Size resmi bildiri yapılmadıysa kirayı gününde eski evsahibine yatırmış olmanız normal olan.Yeni ev sahibine biz satışı takip edemeyiz, aranızdaki sorunu kendiniz çözün,bundan sonrası için bize resmi hesap bilgileriniz vs bildirin ödemeleri size yaparız deyin.Bi dertleri varsa birbirlerini mahkemeye versinler, ekstra kira ödemeyin

Tapu kiminse kira onun diyenler olmuş ama oturduğu evin satışının olup olmadığını kiracı takip edemez.Size sözlü olarak satış yapıldığı yada yapılacağı bildirilmiş olabilir ancak yeni ev sahibi size resmi bir bildiride bulundu mu?Kim hangi gün tapusunu almış kim vermiş o sizin sorununuz değil.Size resmi bildiri yapılmadıysa kirayı gününde eski evsahibine yatırmış olmanız normal olan.Yeni ev sahibine biz satışı takip edemeyiz, aranızdaki sorunu kendiniz çözün,bundan sonrası için bize resmi hesap bilgileriniz vs bildirin ödemeleri size yaparız deyin.Bi dertleri varsa birbirlerini mahkemeye versinler, ekstra kira ödemeyin

İyide daha günü gelmemiş ki
Bugün satis olmuş eski ev sahibi son kirayı 1 hafta erken istemiş ama aslında 15inde yatması gerekiyor
Bu arada adam yatmayan kira için ihtar çekerse kiracı zora duser

Arkadaşlar evimiz satıldı. Tapu işlemleri bugün bitmiş. Eski ev sahibimiz eşimi arayıp bu ayın kirasını bana verin biz öyle anlaştık demiş. Oda vermiş. Şimdi de yeni ev sahibi arıyor beni ilgilendirmez bana da kira vereceksiniz. Eski ev sahibini aradık. Vermeyin o ş...size versin mahkemeye biz kavga ettik onla muhattap olmam diyor. E biz ne yapalım adamda arıyor. Kirayı 15 inden 15 ine ödüyoruz. Aradaki 7 günlük farkı 15 ocakta verelim dedik yok diyor. Kira kimin hakkı onu da şaşırdık. Eski ev sahibinin hakkı değilse yarın evine gideceğim. Parayı vermezsede Allah sizi o paraya muhtaç bıraksın diyip gelicem. Eşim tek çalışıyor ay sonuna 20 TL dahi kalmazken 2 ayrı kişiye nasıl kira verelim.eski ev sahibine bankadan attık kira diye dekont var ne yapılabilir.
Bu arada ödediğiniz kira kasım ayı kirası mı?Yoksa Aralık ayını öndenmi ödemiş oldunuz?Ayın 15 inde ödenecek kirayı neden erken ödediniz ki? Eğer kasım ayı kirasıysa hak olan 1 haftalık kısmın yeni ev sahibine kalan kısmın eski ev sahibine verilmesidir.Erken ödemeseydiniz en azından yeni ev sahibi resmi bilgilendirme yaparsa ona göre paylaştırırdınız.En kötü ihtimal yeni ev sahibinin bilgilendirme tarihi itibariyle olan kısmı yeniden ödemeniz gerekir.Yok aralık ayı kirasıysa bahsedilen ,eski ev sahibinizle görüşüp almaya çalışın.Alamazsanız tüketici hakem heyeti gibi bir yer vardır mutlaka kiracı sorunlarıyla ilgilenen öyle bir yere başvurun.En kötü ihtimal icra başlatmayı denersiniz. insanlar düğünlerde taktıkları altını bile icrayı gidip talep edip almıştı bir dönem öyle haberler vardı

X