Kira kimin hakkı

İyide daha günü gelmemiş ki
Bugün satis olmuş eski ev sahibi son kirayı 1 hafta erken istemiş ama aslında 15inde yatması gerekiyor
Bu arada adam yatmayan kira için ihtar çekerse kiracı zora duser
Neye göre çekecek ihtarı?resmi olarak bu evin sahibi benim diye bildirmiş mi?Önce bir bildirsin, kirayı bana ödeyeceksin diye hesap bilgisi ile beraber sonra ödemezse çeksin.Kim ne zaman almış satmış kiracı takip edemez.1 hafta erken ödemişler eğer kasım ayı kirasıysa bahsedilen.orda hata yapmışlar, ama en fazla 1 haftalık kısmını talep edebilir yeni ev sahibide

Neye göre çekecek ihtarı?resmi olaraknbu evin sahibi benim diye bildirmiş mi?Önce bir bildirsin, kirayı baa ödeyeceksin diye hesap bilgisi ile beraber sonra ödemezse çeksin.Kim ne zaman almış satmış kiracı takip edemez.1 hafta erken ödemişer eğer kasım ayı kirasıysa bahsedilen.orda hata yapmışlar, ama en fazla 1 haftalık kısmını talep edebilir yeni ev sahibide

Su andan bahsetmiyorum ki
Ayın 15inde kira yatirmaz beklerler ise haksız konuma dusebilirler
Eski ev sahibi ztn 1 haftalık kirayı fazla almış oluyor, aralığı da ben evi sattim biz anlaştık diye gidip istemiş göndermişler.
Satis ve kira alma aynı gün gerçekleşiyor 8inde
Adam belki bildirim yapti daha ellerine ulaşmadan Aralık ocak arası kira eski evsahibine gitmiş bile
Ayni şekilde ben evi sattim diyen birine neden erken kira parasi yatar ki? Sattiysan senin hakkın olduğunu ispatla diye sormazlar mı?

Arkadaşlar evimiz satıldı. Tapu işlemleri bugün bitmiş. Eski ev sahibimiz eşimi arayıp bu ayın kirasını bana verin biz öyle anlaştık demiş. Oda vermiş. Şimdi de yeni ev sahibi arıyor beni ilgilendirmez bana da kira vereceksiniz. Eski ev sahibini aradık. Vermeyin o ş...size versin mahkemeye biz kavga ettik onla muhattap olmam diyor. E biz ne yapalım adamda arıyor. Kirayı 15 inden 15 ine ödüyoruz. Aradaki 7 günlük farkı 15 ocakta verelim dedik yok diyor. Kira kimin hakkı onu da şaşırdık. Eski ev sahibinin hakkı değilse yarın evine gideceğim. Parayı vermezsede Allah sizi o paraya muhtaç bıraksın diyip gelicem. Eşim tek çalışıyor ay sonuna 20 TL dahi kalmazken 2 ayrı kişiye nasıl kira verelim.eski ev sahibine bankadan attık kira diye dekont var ne yapılabilir.
Benim bildiğim oturacağın ayın parası baştan ödenir. Yani siz Aralık ayında oturacağınız parayı vereceksiniz ve bu tarihe denk gelen ev sahibi kimse imza tarihinden sonra ona verilir. Satış imzasının tarihini baz alın bence

Su andan bahsetmiyorum ki
Ayın 15inde kira yatirmaz beklerler ise haksız konuma dusebilirler
Eski ev sahibi ztn 1 haftalık kirayı fazla almış oluyor, aralığı da ben evi sattim biz anlaştık diye gidip istemiş göndermişler.
Satis ve kira alma aynı gün gerçekleşiyor 8inde
Adam belki bildirim yapti daha ellerine ulaşmadan Aralık ocak arası kira eski evsahibine gitmiş bile
Ayni şekilde ben evi sattim diyen birine neden erken kira parasi yatar ki? Sattiysan senin hakkın olduğunu ispatla diye sormazlar mı?
Gönderilen aralık ayı kirasıysa evet o sorun olur yeniden talep eder yeni ev sahibi.ben kasım ayı kirası diye düşündüm ki o durumdada 1 haftalık kirayı fazla ödemiş olurlar.Eski ev sahibi katakulleye getirmiş resmen.Eğer banka üzerinden kira ödemesi olarak yapıldıysa ödeme mutlaka bir şekilde çözülür ama herhangi bir şey belirtilmediyse geçmiş olsun

Konu sahibi siz eve girerken deozito kira peşinatı vs verdiniz mi?Genelde depozito ve en az 1 kira peşin alınır.Umarım verdiyseniz onlarıda eski ev sahibine bırakmamışsınızdır.

Gönderilen aralık ayı kirasıysa evet o sorun olur yeniden talep eder yeni ev sahibi.ben kasım ayı kirası diye düşündüm ki o durumdada 1 haftalık kirayı fazla ödemiş olurlar.Eski ev sahibi katakulleye getirmiş resmen.Eğer banka üzerindne kira ödemesi olarak yapıldıysa ödeme mutlaka bir şekilde çözülür ama herhangi bir şey belirtilmediyse geçmi olsun

Ev satışından sonraki 1 ay çok önemli olduğu için haklı sebep oluşur adam çıkın der herseyi yapar diye düşündüm 1 hafta var çözüldü çözüldü yoksa kavga gürültü ile mahkeme ile zora düşerler zaman önemli bence
Yeni ev sahibi şu şartlarda 15 ocağa kdr hiç birsey alamıyor

Ev satışından sonraki 1 ay çok önemli olduğu için haklı sebep oluşur adam çıkın der herseyi yapar diye düşündüm 1 hafta var çözüldü çözüldü yoksa kavga gürültü ile mahkeme ile zora düşerler zaman önemli bence
Yeni ev sahibi şu şartlarda 15 ocağa kdr hiç birsey alamıyor
Yani işte o süreleri bilemiyorum ama satış olduğunu vs resmi olarak bildirmeleri gerekir, o kadar kısa sürelerde çıkın deselerde çıkartabileceklerini sanmıyorum.Burda daha önce kiracılı ev alıp kendim oturcam diye ihtar çekenler bile baya uzun sürelerden bahsetmişlerdi sanki en az 6 ay 1 yıl gibi.Kira ödememek tabi çık demek için haklı nedenlerden ama ortada bir kötü niyetli eski ev sahibi var.Aslında kiracı kirayı aksatmış olmuyor,yanlış kişiye ödemiş oluyor.Iki ev sahibiylede konuşup bir yolunu bulmaya çalışacak,olmadı mahkemeye gidip arabulucular vs var onlarla görüşüp bilgi alacak ona göre devam edecek.

Evet aralığın kirası. Eski sahibi biz aramızda o şekilde anlaştık diyip eşimi kandırmış. Elimizde dekont var, peki birşey yapılabilir mi. İnsanlar neden bu kadar kötü. Dünyası var halbuki.. of offf
Biraz Dişli durun, yeni ev sahibine gerekirse sert çıkın ben ödedim kiramı benim elimde dekont var ne bileyim ben sizin ev alıp sattığınızı git mahkemeye ver ya da git paranı al adamdan de kapat telefonu.

biz de ev sattık. evi yeni alan 1 ay önceki kirayı da eşimden istedi. eşim sinirlenip verdi adamın parayı:işsiz:. kira dediğimiz de 500tl :KK53:

arkadaşların dediği gibi eski ev sahibi ile anlaşmaya çalışın, olmadı yeniye ayın 15inde kira ödeyip icra takibi başlatın... kaç tlye duruyordunuz evde

Üzüldüm hallolmamasına. Yani benim fikrim yeni ev sahibinin hakkı olduğu yönünde. Ama aslolan onların anlaşması. Ne cins insanlara çatmışsınız…
Aslolan kimsenin anlaşması değil. Yeni ev sahibi kirayı eski ev sahibine vermek üzere anlaşmış dahi olsaydı bu kiracıyı ilgilendiren bir mesele değil. Kiracı ev sahibine kirayı öder, ev sahibi de kime ne ödeyecekse kendisi yapar. Ne yazık ki eski ev sahipleri konu sahibini dolandırmış. Çok üzüldüm.

Kirayı her ay 15’inde ödediğinize göre aslında 15 Kasım’da eski ev sahibine 15 Aralık’a kadarki süre için ödeme yapmış oluyorsunuz. 15 Aralıkta yeni ödemeyi de doğal olarak yeni ev sahibine yapmanız gerekirdi.

Kirayı gününden önce ödemeseydiniz yeni ev sahibinin size bildirimde bulunması için süresi olurdu. Ama ev satılır satılmaz ödemeyi yapmışsınız.

Eşiniz hata etmiş. “Sizin aranızdaki anlaşma sizi bağlar, ben ödeme gününde mal sahibi kimse ona öderim, siz aranızdaki anlaşmaya göre halleşirsiniz.” demeliydi.

Biraz Dişli durun, yeni ev sahibine gerekirse sert çıkın ben ödedim kiramı benim elimde dekont var ne bileyim ben sizin ev alıp sattığınızı git mahkemeye ver ya da git paranı al adamdan de kapat telefonu.
Bu çok çirkin bir davranış. Şahsen kiracımız bize vermesi gereken kirayı eski ev sahibine verip bizi saçma sapan bir durumun içerisine düşürürse. Ben durumu düzgünce izah edip duüzeltmelerini isterken de "yok aranızda halledin, yok dekont var" tarzı konuşup bir de telefonu yüzüme kapatsa, çekerim ihtarnameyi ilk ay. 6 ay için de çıkın derim şahsen.
Bana acımasız ve saygısız davranana ben de acımam o yüzden insanlara çirkeflik öğretmeyin. Sizin gibi tipler yüzünden kimse kimseye ev vermiyor farkında mısınız??

biz de ev sattık. evi yeni alan 1 ay önceki kirayı da eşimden istedi. eşim sinirlenip verdi adamın parayı:işsiz:. kira dediğimiz de 500tl :KK53:

arkadaşların dediği gibi eski ev sahibi ile anlaşmaya çalışın, olmadı yeniye ayın 15inde kira ödeyip icra takibi başlatın... kaç tlye duruyordunuz evde
3.400 TL ydi. Kredi çekmemiz gerekecek tekrar ödeyebilmek için. Çünkü zaten hep eksideyiz. Son 1.5 yıldır ne oluyor, ayak uyduramıyoruz. 1.200 den 3.400 e çıktı 1.5 senede 3 kez zam yapıldı. Şu an 7 binden aşağı tek kiralık ev yok. Bende sürekli iş arıyorum ama yok bulamıyorum. Doğum yaptığım için işten çıkarılmıştım.

Bu çok çirkin bir davranış. Şahsen kiracımız bize vermesi gereken kirayı eski ev sahibine verip bizi saçma sapan bir durumun içerisine düşürürse. Ben durumu düzgünce izah edip duüzeltmelerini isterken de "yok aranızda halledin, yok dekont var" tarzı konuşup bir de telefonu yüzüme kapatsa, çekerim ihtarnameyi ilk ay. 6 ay için de çıkın derim şahsen.
Bana acımasız ve saygısız davranana ben de acımam o yüzden insanlara çirkeflik öğretmeyin. Sizin gibi tipler yüzünden kimse kimseye ev vermiyor farkında mısınız??
Zaten yeni ev sahibi 1 ay içinde çıkın diyor. Yaza kadar mühlet istedik hayır dedi. Birde böyle olunca hepten eli güçlenecek. Eski ev sahibiyle anlaşma bile yapmış olabilirler. Çünkü adam eşimden parayı almış öğlen. 3 saat sonra o da tapuya atıp işte tapu bana ödeyeceksiniz diye. Anlaşmış bile olabilirler yani. Çıkarmak için sebep. İkisi de hemfikir. 85 metrekarelik evin değeri 9.000 çünkü. Bir buçuk senede 3 kez zam yaptık yine de yaranamadık.

3.400 TL ydi. Kredi çekmemiz gerekecek tekrar ödeyebilmek için. Çünkü zaten hep eksideyiz. Son 1.5 yıldır ne oluyor, ayak uyduramıyoruz. 1.200 den 3.400 e çıktı 1.5 senede 3 kez zam yapıldı. Şu an 7 binden aşağı tek kiralık ev yok. Bende sürekli iş arıyorum ama yok bulamıyorum. Doğum yaptığım için işten çıkarılmıştım.
bayada çokmuş kiranız..

Zaten yeni ev sahibi 1 ay içinde çıkın diyor. Yaza kadar mühlet istedik hayır dedi. Birde böyle olunca hepten eli güçlenecek. Eski ev sahibiyle anlaşma bile yapmış olabilirler. Çünkü adam eşimden parayı almış öğlen. 3 saat sonra o da tapuya atıp işte tapu bana ödeyeceksiniz diye. Anlaşmış bile olabilirler yani. Çıkarmak için sebep. İkisi de hemfikir. 85 metrekarelik evin değeri 9.000 çünkü. Bir buçuk senede 3 kez zam yaptık yine de yaranamadık.

Yeni ev sahibinin 1 ayda evden çıkarma hakkı yok, resmi ihtarname ile bildirip yasal süreyi başlatması lazım.

Siz depozitoyu sorun, tepkisinden yeni ve eski ev sahibinin anlaşıp anlaşmadığını anlarsınız.

Baktınız ki adam parasının peşine düşmüyor, aralarında anlaşmışlar o zaman işi yokuşa sürün.

Tahliye edebilmesi için ihtarname sonrası 6 aylık süre geçmesi gerekiyor, yaza kadar oturmak zaten otomatik olarak hakkınız.

Bu olay için bir avukata danışın oturup ev sahiplerinin lafına güvenmeyin.

Emlakçı yok ki arada kendisi almancı bir aile bulup apar topar satmış. Şimdide ben muhattap olmam vermeyin kirayı o birşey yapamaz mahkemeye versin falan mal mal ne dediği belli değil saçmalıyor.
Eşiniz hata yapmış. Ev satıldıysa yeni ev sahibini bir beklemek gerekti. Neyse geçmişe dönülmez ama bu durumda eskiden alıp yeniye vermeniz gerek. Daha ilk aşamadan yeni ev sahibiyle çatışmayın sizin olmayan bir meseleden dolayı özellikle. Geri dönüşü yine size zarar olur çünkü.

Aslolan kimsenin anlaşması değil. Yeni ev sahibi kirayı eski ev sahibine vermek üzere anlaşmış dahi olsaydı bu kiracıyı ilgilendiren bir mesele değil. Kiracı ev sahibine kirayı öder, ev sahibi de kime ne ödeyecekse kendisi yapar. Ne yazık ki eski ev sahipleri konu sahibini dolandırmış. Çok üzüldüm.
Evet maalesef öyle olmuş. Mevcut durum için yazdım ben, aralarında helalleşmiş olsalar sorun olmayacaktı. Keşke konu sahibinin eşi hemen göndermeseymiş. İnsanlara güven bırakmadılar.

Mahkemeye verirse onun sonucu tahliye olur yalnız. Kirayı ödememek evden çıkarılma sebebi. Asıl ev sahibi beni ilgilendirmez, dolandırılmasaydın diyebilir.

Neden kira gününden önce ödeme yaptınız? Ev sahibi sizi arayıp kirayı istediğinde kira günümüz daha gelmedi param yok ayın 15inde kirayı hazırlarım deseydiniz o arada yeni ev sahibiylede konuşup ona göre kime ödemeniz gerekiyorsa öderdiniz.
Siz iyi niyet gösterip eski ev sahibinizin isteğini hemen kabul etmişsiniz ama o size karşı iyi niyet göstermiyor. Ödediğiniz kirayı geri isteyin veya bu ay kirayı bölün ayın 8ine kadar denk tutan kısmı eski ev sahibine 8-15 arası na denk günlük kirayıda yeni ev sahibine gönderin

X