Kira mi aile yani mi?

Güzelim memur değil misin? Maaşın ne kadar? Nişanlının maaşı ne? Ayrıntılı yazar mısın

Güzelim memur değil misin? Maaşın ne kadar? Nişanlının maaşı ne? Ayrıntılı yazar mısın
Yok ikimizde ozel sektor 3 bin alıyoruz ikimizde. Yani sadece kira yeni eşyaların taklidi dugun borcu ve ev için birikim bu maaşlarla zor olabilir ama insanlar tek asgari ücretle yaşıyor biz de yapabiliriz

Yok ikimizde ozel sektor 3 bin alıyoruz ikimizde. Yani sadece kira yeni eşyaların taklidi dugun borcu ve ev için birikim bu maaşlarla zor olabilir ama insanlar tek asgari ücretle yaşıyor biz de yapabiliriz

Şöyle düşün aile evinde yaşayınca da mutlaka mutfak alışverişi fatura filan bişeye destek olmanız beklenir ki bana göre tamamen kuruş vermeden olmaz ki örneğin evde yumurta bitince onlar alsın diye mi bekleyeceksiniz hiç mi pazara gitmeyeceksiniz. Karı koca yaşasanız bir kilo balık alacaksınız ama kalabalık olunca en az iki kilo almak gerekecek ee üst katta kızı varmış anne baba evi onlar da sık gelip gitmek isteyebilir ki onların da hakkı, astarı yüzünden pahalı olacak nerdeyse. Ne kadar biriktirebileceksiniz ki ilk yıl bu kaygıyla geçip gidecek.

1+1 ev tutulur, 1 yil degil 1bucuk yilda yapilir diger ev. Herkes rahat eder.

Sadece siz degil nisanlinizin anne babasi icin de boylesi daha iyi olur. Herkes evinde rahat etmek ister. Sizi sevmeleri ayri konu, ama sizinle yasamak ayri. Insan evladina hayir diyemez ama bir yerde herkes kendisi rahat rahat yasamak ister.

Cok kisa kendimden ornek vereyim benim esimin ailesi dagilmis bi aile babasinin doldurmasi sonucu annesiyle gorusmuyodu ben anlata anlata bakis acisini degistirip aralarini duzelttim nisanliyken ayyyy cok iyi kayinvalidem derdim evlendim 2 sene oldu yine aynisini diyodum ee nasil olsa uzakta 2 senenin sonunda geldi ve 2 hafta da huzurumu birakmadi ki bizde calisan insanlariz sadece 2 hafta kaldi hala enkazi toplamaya calisiyorum sessiz sakin agzi var dili yok diyolardi her goren benim ailem bana kiziyodu bi kadinla anlasamadin diye sonuc suan onlarda benimle ayni fikirde 🤷🏻‍♀️ ne kadar uzak o kadar iyi kopruyu gecene kadar hersey simdi bana cok soylediler yok kayinvalidem bildiginiz gibi degil derdim onlarin bildigi gibiymis yanildim ayni evin icine girince anlasiliyo hersey bunu suan anlaman mumkun degil en iyi kaynana uzak kaynana

Arkadaşlar merhaba. Burada tecrübesi olan böyle bir durumda olanlardan ozellikle yardim bekliyorum.
Insallah bu yaz düğünümüz olacak. Nişanlım su an askerde. Ben ailemden uzak bir şehirde çalışıyorum, nişanlımin ve ailesinin oldugu şehirdeyim. Nişanlım askere gittikten sonra aile ile daha bir iç içe olduk. Beni yalnız bırakmadılar burada tekim diye. Beni evlerine davet ettiler açıkçası gerildigim zamanlar olmuştu söz nişan öncesi ama içlerine girdikçe bana cok sıcak davrandılar bir aile gibi.

Ben zaten ailesi dağılmış biriyim. Yani babam yillar önce bizi terk etmişti cok da büyük acılar çekmistik. Ama kayinpederimin bana olan o baba sıcaklığı Beni aileye daha da bagladi. Bazi günler onlarda kaldim.bana gerçekten çok iyi davrandılar.
Onların içine girdikçe bazi konudaki düşüncelerim değişir oldu .

Nisanlim aile apartmaninda oturacagimizi söylüyordu. En alt kat anne baba, bir üstü abla ve damat, en üst kat da bizim olacaktı. Ama üst katı yaptırmak masraflı olacağından nisanlim düğün masrafları varken ev yaptıramayiz dedi. Kirada yasariz dedim ben de. O da tamam demisti. Bir ara acaba bir yıl bizimkilerle yaşasak o süreçte ikimizde çalışıyoruz hem biz biriktiririz hem annemler destek çıkar bir sene sonunda ust kata evimizi yaptırırız demisti. Ben de asla olmaz demistim.

Su günlerde biraz fikirlerim degisiyor gibi . Iclerinde oldukça yapabilirmisim gibi geliyor. Yani tabiki cook zorlukları vardır. Ama esimin anne babası da çalışıyor üstelik hafta sonu evden gidiyorlar. E biz de çalışıyoruz evde geçireceğimiz vakit 5 gün bakarsak o da akşamları. Yani pembe hayaller de kurmak istemiyorum. Ama evimizin olması için çok iyi olacak. Kendi annemle konuştum annem sen bilirsin ama zorlukları var bir sene sonunda kesin ev olacaksa kabul edilir ancak dedi. Ablam da evlendi boşandı keşke eski esimin bir ailesi olsaydı belki simdi böyle olmazdık maddiyat cok zor evin olacaksa ki iyi de aileye benziyorlar hem ailen olur hem evin dedi.

Ben cok kararsizim. Nisanlima soyle bir citlattim. O da rahat ol zaman gösterir kabul edersen ikimiz için güzel olur bir senede evi yaparız dedi. Peki ya yapamazsam olmuyor dersem gidelim dersem yanımda olur musun dedim. Olurum tabiki dedi.
Ne yapmalıyım maddi açıdan kolaylık olacak ben de sevdim aileyi ama eminim çok cok zorlukları da var. Sabırla her şey güzel olur mu.ne dersiniz
Hepsini okumadım bile. Tek söyleyeceğim kayınvalide, görümce... :KK20:

Arkadaşlar merhaba. Burada tecrübesi olan böyle bir durumda olanlardan ozellikle yardim bekliyorum.
Insallah bu yaz düğünümüz olacak. Nişanlım su an askerde. Ben ailemden uzak bir şehirde çalışıyorum, nişanlımin ve ailesinin oldugu şehirdeyim. Nişanlım askere gittikten sonra aile ile daha bir iç içe olduk. Beni yalnız bırakmadılar burada tekim diye. Beni evlerine davet ettiler açıkçası gerildigim zamanlar olmuştu söz nişan öncesi ama içlerine girdikçe bana cok sıcak davrandılar bir aile gibi.

Ben zaten ailesi dağılmış biriyim. Yani babam yillar önce bizi terk etmişti cok da büyük acılar çekmistik. Ama kayinpederimin bana olan o baba sıcaklığı Beni aileye daha da bagladi. Bazi günler onlarda kaldim.bana gerçekten çok iyi davrandılar.

Nisanlim aile apartmaninda oturacagimizi söylüyordu. En alt kat anne baba, bir üstü abla ve damat, en üst kat da bizim olacaktı. Ama üst katı yaptırmak masraflı olacağından nisanlim düğün masrafları varken ev yaptıramayiz dedi. Kirada yasariz dedim ben de. O da tamam demisti. Bir ara acaba bir yıl bizimkilerle yaşasak o süreçte ikimizde çalışıyoruz hem biz biriktiririz hem annemler destek çıkar bir sene sonunda ust kata evimizi yaptırırız demisti. Ben de asla olmaz demistim.

Su günlerde biraz fikirlerim degisiyor gibi . Iclerinde oldukça yapabilirmisim gibi geliyor. Yani tabiki cook zorlukları vardır. Ama esimin anne babası da çalışıyor üstelik hafta sonu evden gidiyorlar. E biz de çalışıyoruz evde geçireceğimiz vakit 5 gün bakarsak o da akşamları. Yani pembe hayaller de kurmak istemiyorum. Ama evimizin olması için çok iyi olacak. Kendi annemle konuştum annem sen bilirsin ama zorlukları var bir sene sonunda kesin ev olacaksa kabul edilir ancak dedi. Ablam da evlendi boşandı keşke eski esimin bir ailesi olsaydı belki simdi böyle olmazdık maddiyat cok zor evin olacaksa ki iyi de aileye benziyorlar hem ailen olur hem evin dedi.

Ben cok kararsizim. Nisanlima soyle bir citlattim. O da rahat ol zaman gösterir kabul edersen ikimiz için güzel olur bir senede evi yaparız dedi. Peki ya yapamazsam olmuyor dersem gidelim dersem yanımda olur musun dedim. Olurum tabiki dedi.
Ne yapmalıyım maddi açıdan kolaylık olacak ben de sevdim aileyi ama eminim çok cok zorlukları da var. Sabırla her şey güzel olur mu.ne dersiniz
Kira daha rahat ben sutyen takmıyorum şahsen rahat edemem

Bence mantıklı hem eşya falan almazsınız .Şimdi kiraya çıkarsanız eşya alacaksınız e haliyle yıpranacak taşınırken. Ama şimdi yavaş yavaş gönlünüze göre yaparsınız evinizi sonra da eşya alırsınız. 1 sene sıkarsınız dişinizi tabi zorlukları olacaktır illa aynı evde oturmanın ama sonu güzel olacak onu düşünün .Birde kiraya çıkarsanız o ev yapılmaz sürünür bence.Böyle olunca bir an önce kaçayım diye hızlı yaptırırsınız 😄

Ahahaha aynen ben hele yazın ince bi atlet ve şortla gezerim. O yüzden yalnız yaşamak gibisi yok. Hele o sütyeni işten gelince direk atarım sepete. O yüzden ben de yaşayamazdım kalabalıkla
Iç içe kurulu saat gibi bi oh dediği an olmuyor insanın köşeye çekilden bu niye uzak duruyor diye laf olur insan halinden anlamazlar , yani ben hadiseden prensesler gibiydim baba evinde şarkısını son ses açıp dinlemiceksem niye evlendim anaa bize gönderme yapıyor derler falan filan birsürü boş alınganlık yorucu sıkıcı sürekli edepli durmak edepli oturmak giyinmek cidden kasilirim yapamam . Hizmet beklemeleri falan oralara hiç girmiyorum bile ben belki bir yumurta kırsam yetecek ama aile içinde diye sofra kur yemesinler bi de onları topla yıka öf bana ne ya kayınpederin gorumcenin donunu ben niye makineye atıyorum

Merhabalar,
Bunun cevabını sadece siz verebilirsiniz nisanlinizi ve ailesini tanıyan nasıl insanlar olduklarını gören sizsiniz. Her insan aynı olacak diye birşey yok. Bizde ilerde anne baba olacağız bizim çocuklarımız da evlenecek ve eminim şartlar daha zor olacak ev almak ev yaptırmak belki bizim evlatlarımız da bizim yanımızda kalmak durumunda kalacak. Neden eş ailelerine öcü gibi bakılıyor anlamıyorum hepsi melek değil elbette ama içlerinde iyi olanlarda vardır. Eskiden aynı evin içine gelirmiş gelinler kayınvalide kayinbaba kardeşler vs vs ve inanın şartlar bundan çok daha betermis. Şimdi odalar ayrı, herkes çalışıyor. Zaten pandemi vs herkes birbirinden uzaklaştı elde sadece aileler kaldı. Ben aynı apartmanda oturmaya karşı değilim. İnsan çocuğunu birakabilacak Cat kapı gidip birşey isteyebilecek birilerini arıyor bu da günümüzde aile apartmanları dışında mümkün değil.
Ama evlendikten hemen sonra aynı evde yaşamak da zorlanabilirsiniz. Üst kattaki evin inşaası 1 seneyi geçebilir ev içinde başka sorunlar çıkabilir. Uygun fiyatlı bir eve kiraya cikmanizi öneririm. Ama yine söylüyorum bunun kararını en iyi siz verirsiniz. Mutluluklar dilerim 🧡

Birlik gidip para biriktirebilen varsa yazsin faturalar geldiginde duymamazliktan gelmeyeceksiniz heralde 2 kisiye gelen fatura ile 4 kisiye gelen farkli olur bir de gorumcede orada sık sık oda geliyordur bunun yemesu icmesi var odaniza ayri dolap ocak alip kendi kendinize pisirip yemeyecekseniz ee oda ekstra masraf onlarin duzenine giden yani fazlalik olan siz olacacaginiza gore sizden beklenecek ee birde ayni evde yasayinca neye ihtiyaclari olsa ogullarina citlatacaklar ayni apartman bile sikinti burada ayni mahallede oturup sikinti yasayan bile var 500 km otede oturup sikinti yasayanda ama ayni binada kapinida kapatamazsin heleki onlara ait evse kimin yuzune kapi kapatiyosun derler birde tapusu suze ait olmayan eve o kadar masrafa gerek var mi cidden

Aynı binada bayram temizliği için iş beklerler, misafir gelir iş beklerler. Bana fenalık geldi

Bi de gerek beraber otururken gerek üst katında otururken herhangi bişeden şikayet edecek olsa “ Sahip çıkanı yoktu biz kol kanat gerdik ev bark sahibi oldu şimdi nankörlük yapıyor” diyecekler 😐 Onu zaafından vuracaklar 😔

1+1 ev tutarsınız, beyaz eşya, yatak, gardrop, bir de L koltuk aldınız mı yeter size. Eşya masrafını bu şekilde kısmış olursunuz. 2-3 yıl boyınca üç beş lira vererek illa ki o 3. katı yaptıracaksanız yavaş yavaş yaptırırsınız. Bu süreçte ayrı eviniz olur, istediğiniz gibi evinizde takılırsınız, evliliğinizin tadını çıkartırsınız.

Belki iyilerdir onu bilemem canım ama malesef evlilik öncesi çok iyiler sonrası 1 ay içinde gerçek yüzlerini belli ediyorlar kesinlikle tavsiye etmem nişamlın şuan yanında duruyor olabilir ama asıl evlenince bir U dönüşü yapmayacağı ne malum bence kiraya geçin maddiyat her türlü çözülür yeterki eşinle huzurun olsun evin olup kaynanan her işine maydanoz olur sana diyim tecrübeliyim bu konuda şimdi öyle canım cinim dediklerine bakma evlenince pişman olursun...

Bende yeni evli biri olarak şu an iki aileyle de aynı evde olmak asla istemezdim. Bence evliliğin ilk ayları en keyifli zamanları sonrası zaten çocuk vs bu dönemi ev yapılacak diye heba etmek istemezdim. Herkese anadan babadan ev kalmıyor ama evimiz baekımız oluyor illa o evi yaptırmak zorunda değilsiniz ki başka yerden de ev alabilirsiniz. Ha 1 yıl olmaz da 3 yıl olur

X