kırmızı oda fahri

Geçmişi ağzına laf edip beni kendince eksik ve değersiz göstermeye çalışacak erkeği naparim var ya... Bence tüm kadınlar bik bik diye konuşup soru sormaya çalışan erkeğin kafasına suyu boşaltıp kalkıp gitmeli. Ben de Kumru ve Fahri yi bilmiyorum. Yazarın baya kitabını da okudum ama hatırlamadım hangi kitabında var o karakterler?

Geçmişi ağzına laf edip beni kendince eksik ve değersiz göstermeye çalışacak erkeği naparim var ya... Bence tüm kadınlar bik bik diye konuşup soru sormaya çalışan erkeğin kafasına suyu boşaltıp kalkıp gitmeli. Ben de Kumru ve Fahri yi bilmiyorum. Yazarın baya kitabını da okudum ama hatırlamadım hangi kitabında var o karakterler?
erkekler neler neler yapıyor ne hatalar.bir allahın kulu onları evlenmeye layık olmamakla suçlamıyor.yanlışlarını sorgulamıyor.her yük kadının sırtına binmiş.coğrafya kaderi olmuş yazık

Hayatıma giren erkeklerin hepsi geçmişimi sorgulamadan beni seven erkeklerdi.
Geriye kalan flörtler o yolda zaten benim tarafımdan elendiler. Bir insanın hayata, ilişkilere, kadına bakışını anlamak çok zor bir şey değil çünkü. Bir insan size uymuyorsa yolunuza bakarsınız.
Bu sebeple beni eleyenler de olmuştur mutlaka.

Bahsettiğiniz diziyi, karakteri izledim. Ama oradaki durum, özgür irade ile yapılan seçimlerden çok çok başka bir durum.
Bunu yargılayacak insan da kendine inasanım demesin bir zahmet.

erkekler neler neler yapıyor ne hatalar.bir allahın kulu onları evlenmeye layık olmamakla suçlamıyor.yanlışlarını sorgulamıyor.her yük kadının sırtına binmiş.coğrafya kaderi olmuş yazık
Evet, ne yazık ki öyle. Ama kadınlar da buna çanak tutuyor. Ben hiçbir şey yapmadım evlenene kadar diye kendini üstün görenler (!), bir şeyler yaşayınca eksik olduğunu düşünenler. Sen sadece ikincisin diyerek şaka malzemesi çıkaranlar. Boşandığımi şirkete vs sorarlarsa söylesem mı diyenler...Tabii laftan sözden korktuğu için böyle davrananlar da var ama bir yerde siz kimsiniz ya kendi işinize bakın siz demeyi öğrenmek gerekiyor.

Evet, ne yazık ki öyle. Ama kadınlar da buna çanak tutuyor. Ben hiçbir şey yapmadım evlenene kadar diye kendini üstün görenler (!), bir şeyler yaşayınca eksik olduğunu düşünenler. Sen sadece ikincisin diyerek şaka malzemesi çıkaranlar. Boşandığımi şirkete vs sorarlarsa söylesem mı diyenler...Tabii laftan sözden korktuğu için böyle davrananlar da var ama bir yerde siz kimsiniz ya kendi işinize bakın siz demeyi öğrenmek gerekiyor.
evet aynen böyle maalesef.o erkekleri de kadınlar yetiştiriyor bir de.kadında eğitim vasıf güzel huy yerine et parçasına değer verildikçe bir arpa boyu ilerlenmez

evet aynen böyle maalesef.o erkekleri de kadınlar yetiştiriyor bir de.kadında eğitim vasıf güzel huy yerine et parçasına değer verildikçe bir arpa boyu ilerlenmez
Aynen...Bizden geçti artık ama çocuklarımız için bile umudum nerdeyse yok. Kendileri gibi insanlarla karşılaşsınlar o yeter. Bizde sürekli bir geriye gitme isteği var çünkü. Onun için 10 yılda 5 adım gidebileceksek 1 adım anca gidebiliyoruz.

Aynen...Bizden geçti artık ama çocuklarımız için bile umudum nerdeyse yok. Kendileri gibi insanlarla karşılaşsınlar o yeter. Bizde sürekli bir geriye gitme isteği var çünkü. Onun için 10 yılda 5 adım gidebileceksek 1 adım anca gidebiliyoruz.
pandemi öncesi sınıf pikniğine uğradım çocukların velinin biri 23 nisanda başka bir okulda kız çocuklarının açık giyindiğini ayıplıyordu.pessss dedim kalktım gittim.ilkokul çocuğu bile sınıflandırılıyor

Kumru'nun yaşadıkları herkesin başına gelebilecek şeyler değil. O mazlum, masum. Dolayısıyla insan olan herkes Fahri gibi olur zaten.
Bence Fahri gibi erkekler var, fazlaca var hem de.
Ama kadınlar Han gibileri daha çekici buluyor sanki,he?🤭😂
Yine de Fahriler iyidir😉
Benim hiç kimse tarafından geçmişim kurcalanmadı mesela. Ha, ne geçmişim var sanki ama olsun.

Kumru'nun yaşadıkları herkesin başına gelebilecek şeyler değil. O mazlum, masum. Dolayısıyla insan olan herkes Fahri gibi olur zaten.
Bence Fahri gibi erkekler var, fazlaca var hem de.
Ama kadınlar Han gibileri daha çekici buluyor sanki,he?🤭😂
Yine de Fahriler iyidir😉
Benim hiç kimse tarafından geçmişim kurcalanmadı mesela. Ha, ne geçmişim var sanki ama olsun.
nişan atmış kıza 2. el muamelesi yapılıyor bu ülkede. :kızgın:

nişan atmış kıza 2. el muamelesi yapılıyor bu ülkede. :kızgın:
Evet belki bir yerlerde var böyle birileri. Ben görmedim duymadım çevremde.
Bunlar ne kadar ayıp ve özel konular oysa.
Bir kız hiç nişanlanmamış olarak bile 2.el olabilir aslında değil mi(tabirimi mazur görün, bu düşüncede değilim elbette) nereden bileceklerr
Yani kimin kiminle ne yaşadığını bilemeyiz. Konu sadece bekaretse iki kişi arasında yaşanıyor. Bir diğer kişiyi ilgilendirmiyor. Kimsenin ağzına sakız olması da gerekmiyor.
Nişan atmak, boşanmak bunlar utanılacak şeyler değil asla.
Yazıklar olsun insanı buradan vuranlara.

Kitaplarında Kumru diye bir karakter yok. Madalyonun İçi kitabında 'Kader Kurbanları' bölümündeki Hayal karakterinden esinlenmiş.
Fahri iyi adamda, ultra sıkıcı. Bana gelirsek evlendiğim 2 adamda geçmişimle barışıktı. Ki benim geçmiş onlara kıyasla daha fauldü 😀 İlk eşim biz evlendiğimizde bakirdi, ben çoktan kaybetmiştim. 2. Eşimde de ben boşanmıştım, o hiç evlenmemişti. Sorun etmedi. Baştan konuşup, anlaşınca sonrasında da başa kakmak gibi durum söz konusu olmadı. 🙏🏻

X