Kitap Severlerin Buluşma Noktası ♥

Okumakta bu kadar zorlandığım başka bir kitap olmamıştı sanırım. Sözde 3-4 günde bitirmeyi planlıyordum ama yok kesinlikle akmıyor.
Konusun anlamsızlığını geçtim dili edebidir sırf onun için de okunur ama yok , o da yok.
Bir kitabı yarım bırakmak hiç adetim değildir, resmen itekliyorum kendimi inşallah biter bir gün.
Nobel ödüllüymüş, okudukça kendimden şüphe duyuyorum acaba anlayamıyor muyum diye ama hala yazılmasındaki maksadı çözemedim.
Ben de okuyacagim bu kitabi, soylediklerin gozumu korkuttu acikcasi ama e- kitap temin ettim bile :KK43:

Aynen aynen. Aynı olmamışlığı ben de hissetmiştim. Kitabın sonunda bir bağlanamamışlık, bir tamamlanmamışlık hissetmiştim ben de okurken. Benim gibi düşünen biri daha olmasına çok sevindim :) Bazı kitaplar sonları itibariyle biraz da olsa hayal kırıklığı yaratabiliyor. Sanırım bir kitabı yazarken en zor şey güzel bir biçimde sonlandırabilmek. Yazarlığın laneti bu olsa gerek.
Aynen öyle canım , sonunda mesela nasıl intihar ediyor onu çok merak etmiştim

Şimdi kitabın internetteki yorumlarına baktım, inanılmaz güzel şeyler yazıyor.
Gerçekten şüphe ettim kendimden, anlamıyorum galiba asıl anlatılmak isteneni
Bazen zorlamamak gerekiyor, gerçekten sana hitap etmiyorsa bırak bence
Bahsettiğin kitabı okumadım, eskiden ben de senin gibi bırakamıyordum kitapları ama kendimize eziyet etmenin anlamı yok, bunu anladım

Bahsettiğin kitabı okumadım, eskiden ben de senin gibi bırakamıyordum kitapları ama kendimize eziyet etmenin anlamı yok, bunu anladım
Bir taraftan hak veriyorum bu düşünceye ama bu duruma alışırsam hoşlanmadım deyip sürekli yarım bırakabilirim kitapları.
Bir de bazı kitaplar okuma boyunca hiç keyif vermezken sonlarına doğru müthiş etkiliyor. Italo calvino da yaşamıştım bu durumu. Bu nedir niye okuyorum ben bunu derken bitmek üzereyken okuduğum en ilginç kitaplardan birisi diye düşündüm. O sebeple şans vermek istiyorum hepsine ama çok zor:/

Kadın ve İktidar isimli kitabım bitti. Beklentilerimin biraz altındaydı. Ama yine de okunabilir düzeyde. Kitabın kendi anlatımından "Kadın düşmanlığının izlerini antik köklerine kadar takip ederek cinsiyet tuzaklarını ve zamanın başlangıcından beri güçlü kadınlara yapılan haksızlıkları inceliyor. Medusa'dan dili kesilen Philomela'ya, Hillary Clinton'dan yerine oturması söylenen Elizabeth Warren'e kadar örneklerle kadınların iktidarla ilişkisini kültürel varsayımlarımız ile güçlü kadınların erkek şablonuna uymayı reddetmesi gereken bütün kadınlar için önemli birer örnek teşkil etmeleri arasında aydınlatıcı paralellikler yakalıyor." 112 sayfa olduğu için kolay okunabilir bir kitap.

Selam hanımlar,
İş yoğunluğu ve ders sebebiyle okumuyorum p.tesiden itibaren sahalara dönmeyi umuyorum. :)

iyi akşamlar kızlar bende araniza katilmak istiyorum. elif şafak ustam ve ben isimli kitabı yeni bitirdim çok beğenerek okudum şimdi ahmet ümit istanbul hatırasına başladım daha çok ilerlemedim ama güzel bi kitap
hoş geldiniz.

Keyifli okumalar
Elif şafak birkaç kitabını
Ahmet Ümit tüm kitaplarını okudum nerdeyse. Çok sevdiğim bir yazardır. Biraz da polisiye seviyorum :KK66:
ben bir kitabını okumuştum pek açmamıştı niyeyse.

orijinali kaç sayfa acaba? kitapları internetten alıyorum bazen çok ince geliyo
benim okudugum kült bir yayınevi değildi ama üstünde tam metin yazıyordu siz de öyle bir ibare olanı tercih edin bence.

ben de artık öyle düşünüyorum nitekim bazı kitapları okumak işkence gibi geliyor. Okumak gibi çok sevdigim bir eylemin beni zorlamasına müsaade ederim çünkü vizyonumu genişletir ama keyif almıyorsam bırakma taraftarıyım artık. Buna ragmen bıraktıgım kitaplar bir elin parmakları kadar ancak. Bir de nobel ödüllü kitaplarda bir gıcıklık oluyor genelde :))))

Kadın ve İktidar isimli kitabım bitti. Beklentilerimin biraz altındaydı. Ama yine de okunabilir düzeyde. Kitabın kendi anlatımından "Kadın düşmanlığının izlerini antik köklerine kadar takip ederek cinsiyet tuzaklarını ve zamanın başlangıcından beri güçlü kadınlara yapılan haksızlıkları inceliyor. Medusa'dan dili kesilen Philomela'ya, Hillary Clinton'dan yerine oturması söylenen Elizabeth Warren'e kadar örneklerle kadınların iktidarla ilişkisini kültürel varsayımlarımız ile güçlü kadınların erkek şablonuna uymayı reddetmesi gereken bütün kadınlar için önemli birer örnek teşkil etmeleri arasında aydınlatıcı paralellikler yakalıyor." 112 sayfa olduğu için kolay okunabilir bir kitap.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Toplumlarda güçlü kadın bireyi genelde erkeksi özellikler atfederek överler, delikanlı hatun, erkek gibi kadın helal olsun vb. erkeğe öykünmek ve bunun başarıyla özdeşleştirilmesi kadın cinsiyetine bir hakarettir nacizane fikrim.

Selam hanımlar,
İş yoğunluğu ve ders sebebiyle okumuyorum p.tesiden itibaren sahalara dönmeyi umuyorum. :)

hoş geldiniz.

ben bir kitabını okumuştum pek açmamıştı niyeyse.

benim okudugum kült bir yayınevi değildi ama üstünde tam metin yazıyordu siz de öyle bir ibare olanı tercih edin bence.

ben de artık öyle düşünüyorum nitekim bazı kitapları okumak işkence gibi geliyor. Okumak gibi çok sevdigim bir eylemin beni zorlamasına müsaade ederim çünkü vizyonumu genişletir ama keyif almıyorsam bırakma taraftarıyım artık. Buna ragmen bıraktıgım kitaplar bir elin parmakları kadar ancak. Bir de nobel ödüllü kitaplarda bir gıcıklık oluyor genelde :))))

Yorumunuz için teşekkür ederim. Toplumlarda güçlü kadın bireyi genelde erkeksi özellikler atfederek överler, delikanlı hatun, erkek gibi kadın helal olsun vb. erkeğe öykünmek ve bunun başarıyla özdeşleştirilmesi kadın cinsiyetine bir hakarettir nacizane fikrim.
teşekkür ederim

bende aşk ve araf'ı okumuştum onları da çok beğenmiştim. ahmet ümit çok sevilen bi yazar ama ben ilk defa okuyorum bab-ı esrar'ı okudunuz mu? tüm kitapları polisiye mi?
Ahmet Ümit genelde polisiye romanları yazıyor. Ama Bab-ı Esrar polisiyeden ziyade annesi yabancı, babası Türk kökenli (yıllar önce karısı ve kızını terketmiş) bir genç kadının, bir iş kazasını araştırmak üzere Konya'ya gelişi ve Şems-i Tebrizi üzerinden kendi çocukluğu ve babasıyla iç hesaplaşmasını konu alıyor.

Kesinlikle sana katılıyorum. Yarım bırakmamak için çok uğraşırdım ama anlamıyorum zorlamak istemedim bıraktım. Kitaplarım içinden okumadığım ya da yarım bıraktıklarımı bile tutmuyorum artık

X