Saç Kesim Şekilleri Kıvırcık saçlılar

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

Nil Duru

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
107
47
Merhaba benim saçlarım Kıvırcık.Normalde şekli çok güzeldi ama kestikten sonra(kırıklarımı aldırdım ama biliyorsunuz malum bizim kuaförler kırık deyince başka bir şey anlıyorlar) şekli bir değişik oldu yani şu an eski boyuna geldi ama eskisi gibi değil mesela bugün dışarı çıktım saçlarım çok sekilsizdi önünden bir sürü Kıvırcık saçlı insan geçti o kadar güzeldi ki bukleleri (özellikle Kıvırcık saçlı olanlar bilir kıvırcıgin bir çok şekli var ) yani acaba saç bakim ürünlerinden mi kaynaklanır ne kullanmamı onerirsiniz ayrıca saça ıslak görünümü verenler var ne kullanıyorlarda öyle oluyor ?

Merhaba benim saçlarım Kıvırcık.Normalde şekli çok güzeldi ama kestikten sonra(kırıklarımı aldırdım ama biliyorsunuz malum bizim kuaförler kırık deyince başka bir şey anlıyorlar) şekli bir değişik oldu yani şu an eski boyuna geldi ama eskisi gibi değil mesela bugün dışarı çıktım saçlarım çok sekilsizdi önünden bir sürü Kıvırcık saçlı insan geçti o kadar güzeldi ki bukleleri (özellikle Kıvırcık saçlı olanlar bilir kıvırcıgin bir çok şekli var ) yani acaba saç bakim ürünlerinden mi kaynaklanır ne kullanmamı onerirsiniz ayrıca saça ıslak görünümü verenler var ne kullanıyorlarda öyle oluyor ?
Redist keratin yagı kullanıorum sadece buklelerimçok belirgin kabarma filan olmuo ve yumuşacık

Islak gorunum icin köpuk kulaniyorlar diye biliyorum..

Saçımı taramıyorum, parmaklarımla duşta açıyorum. Haftada iki kere bakım maskesi uyguluyorum duş esnasında. Çıktığımda havluyla fazla suyunu alıyorum, kurumaya bırakıyorum ama kışın zatürre olmamak için vigoyla ve iyonlu kurutma makinesiyle saçımı kurutuyorum.

Genelde çok fazla ürün kullanmıyorum saçıma, doğal şeklinden memnunum, çok rüzgar filan varsa ya da uzun dayanmasını istiyorsam elidor yeşil 7/24 diyorum. Uçuk fiyatlı ürünlerden market ürünlerine her şeyi denedim, en tatmin edicisi buydu. Toni and guy'ın curl spreyi de çok güzel. Kıvır kıvır yapıyor saçı.

Islak görünüm sevmediğim için bilemiyorum ama briyantin filan olabilir, ıslak görünümlü jöleler de mevcut sanırım.

Kozmetik mağazasından aldım ancak büyük biyerdi kuaför malzemeleri de satıyor bi sorun isterseniz netten de arastırabilirsiniz bide öle pahalı bişey değil 25 26 gibi bi fiyata almıştım N Nil Duru

Lg 3 kulaniyorum.. Hizi cok guzel ön kamarasi guzel degil.. Eşimin lg si son modelerden onun ön kamarasi iyi hizida, ama sonradan nasil olur bilemem.. Ipone kesinlikle alma.. Sikayetleri cok.. Disariya ciktinda kendilinden kapaniyor, şarzi yuzde 50 lerde filan olsa bile..

Lg 3 kulaniyorum.. Hizi cok guzel ön kamarasi guzel degil.. Eşimin lg si son modelerden onun ön kamarasi iyi hizida, ama sonradan nasil olur bilemem.. Ipone kesinlikle alma.. Sikayetleri cok.. Disariya ciktinda kendilinden kapaniyor, şarzi yuzde 50 lerde filan olsa bile..
O konu burda değil bacım.

Merhaba. Ben de bir kıvırcık saçlı olarak, direkt tavsiye olmasa da kullandıklarımı yazayım, araştırırsınız beğenirseniz kullanırsınız. Adım adım yazıyorum.
1-Öncelikle şampuan olarak yves rocher'nin bukle belirginleştirici şampuanını kullanıyorum.
2-Nem verdiğini söyleyen, yağ içeren saç kremi hangisi olursa olsun kullanıyorum, sabit kalmadım hiç, çünkü harikasını henüz keşfedemedim.
3-Banyodan sonra kolay taramak için urban care'in sıvı saç kremini kullanıyorum. Bu duralanmıyor.
4- Taradıktan sonra, kurumadan pantene argan yağı veya loreal'in saç bakım yağından 3 damla elime alıp, saçlarımın uçlarına yediriyorum. Aman diplere değmesin dikkat.
5- Sonra şekillendirme için urban care'in bukle belirginleştirici köpüğünü ya da john frieda'nın bukle belirginleştiri spreyini uygulayıp, başımı öne eğip kurutuyorum. Köpük biraz kalıp gibi duruyor o yüzden genelde sprey tercih ediyorum. Bunları uygularken de şekil veriyorum, böyle avuçlayıp yukarı doğru nazikçe sıkıp bırakarak.
İşte bunlar benim şekillendirme rutinimi oluşturmakta.

Konular karışmış sizde:)
Kıvırcık saça faydası oluyorsa kullansın konu sahibi ama:))

İlk defa saç kesiminden dolayı saçın kendine has özelliğini kaybettiğini sizden duyuyorum..

Saç kesiminden ziyade eğer saçlarını boyuyorsan, düzleştirici, maşa gibi ısı veren aletleri kullanıyorsan, şampuanın, saç kremin saç tipine göre kullanılmaya elverişli değilse o zaman o bukleler biçimini, doğallığını yitirir. Kendimden biliyorum aynı iri dalgalı saçlar bende de vardı ama malesef artık yok.. Tabiri caizse saçımın içine ettim boyalarla, maşalarla, düzleştiricilerle üniversite döneminde. Artık öyle herkesin konuştuğu güzel olan iri dalgalı saçlarım yerini dolaşıp duran şekilsiz dalgalara, dökülen saçlara bıraktı..

Benim saçlarımda kıvırcık. Kuruyken asla fircalamam çünkü kabarık tel tel oluyor.Duşta yikadigimda parmaklarimla açar bol bol saç kremi ile yumuşatırim.islakken hafif jöle kullanır kendi kendine kurumasını tercih ederim evdeysem.dışarı hemen çıkmam gerektiğinde çok az kuruturum.

Ben wax dışında bişey kullanamiyorum waxlardan memnunum köpük jole gibi çoğu şeyi denedim ama wax kadar memnun kalmadım özellikle köpükleri hiç sevmiyorum :KK16:

İlk defa saç kesiminden dolayı saçın kendine has özelliğini kaybettiğini sizden duyuyorum..

Saç kesiminden ziyade eğer saçlarını boyuyorsan, düzleştirici, maşa gibi ısı veren aletleri kullanıyorsan, şampuanın, saç kremin saç tipine göre kullanılmaya elverişli değilse o zaman o bukleler biçimini, doğallığını yitirir. Kendimden biliyorum aynı iri dalgalı saçlar bende de vardı ama malesef artık yok.. Tabiri caizse saçımın içine ettim boyalarla, maşalarla, düzleştiricilerle üniversite döneminde. Artık öyle herkesin konuştuğu güzel olan iri dalgalı saçlarım yerini dolaşıp duran şekilsiz dalgalara, dökülen saçlara bıraktı..
Yok benimki kesimden dolayi hatta 3-4 sene öncesine kadar düzdü bir kestim Kıvırcık oldu

Benim saçlarımda kıvırcık. Kuruyken asla fircalamam çünkü kabarık tel tel oluyor.Duşta yikadigimda parmaklarimla açar bol bol saç kremi ile yumuşatırim.islakken hafif jöle kullanır kendi kendine kurumasını tercih ederim evdeysem.dışarı hemen çıkmam gerektiğinde çok az kuruturum.
Bende banyodan banyoya tararim yıkandıktan sonra da krem kullanırım

X