Çocuk Hastalıkları Kızımın neyi var? Yaşayan bilen var mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese merhaba arkadaşlar. Şu an karşınızda bebeği için çok endişelenen çaresiz bi anne var nolur okumadan geçmeyin. Çocuk sağlığı kısmı bu kadar ilgi görmüyor e benim dr derdim var buraya konu açmak zorunda kaldım. Çok sağ olun.
3 yaşında bi kızım var. Gelişimi, boyu kilosu herşeyi iyi. Derdini güzel anlatır çok güzel konuşur. Fakat son 1 2 ayda böyle bi şey sorunca ağzını kıpırdatma olmaya başladı. Acaba zihninde düşünüyo da kelimeye aktarmaya geç mi kalıyo o yüzden mi ağzı kıpırdıyo sadece dedik ama bu anlık bi şey dediğim o an geçince normal konuşmaya devam ediyor, gerçekten güzel konuşur. 2 yaşında başladı konuşmaya 1 yıldır çok iyi. Yalnız bu son 1 2 haftadır dudak kıpırdama olayına şu davranışlar eklendi: mesela yemek yiyor o an önünde telefon var diyelim böyle dudağı kıpırdamaya başlıyor, sonra eli ayağı boşalıyor gibi oluyor, hatta gözleri kayıyor gibi bile oldu, başı sağa sola doğru mesela hafif kaydı titredi gibi böyle şeylet yaşandı. Sadece bugün mesela parmak boyası ve kitap okuma yaptık yaklaşık 1-1,5 saat. Gözleri boş boş bakmaya başlıyor, dudakları kıpırdıyor, sonra elş ayağı boşalıyor başı vs vücudunun sanki dengesi gidiyor gibi. Hep böyle oldu bugün o kadar çok oldu ki defalarca video bile çektim. Sürekli ağzını sildi ağzının suyu akmaya başladı ağzı sürekli istemsiz kıpırdadığı için ve sanki ağzına da hakim olamıyor gibi yoksa tükürüğünü niye tutamasın? Ya sabah beri ağla ağla öldüm. Nette böyle şeyler aratınca epilepsi çıktı ama yaşayan var mı nolur yazın çok kötüyüm.
çoçuk nöroloji uzmanına götürdünüz mü ?

Hayır ben acilde direkt çözüm bulunur diye konuşanlar için söyledim. Ayrıca da diğer belirtiler artınca zaten gerekeni yaptım. İlk başlarda olan tek şey dudak kıpırtısıysı. Konuşurken bi şey izlerken oldupu için kelimeyi denk getiremiyor ya da o an düşüncesi daha hızlı gidiyor o yüzden öyle oluyor diye düşündük çünkü başlarda dudak kıpırdaması olurken başka hiç bi belirti yoktu. Algısı elleri gözleri her şeyi normalken sadece dudağı kıpırdadı desem acile gidip ne biliyim böyle direk teşhis konulur muydu bilemiyorum.
Bu işin yeri aciller degil zaten iyi bir noroloji uzmanindan randevu alinir gidilir.Bunu acildede anlasaniz doktorun muaynehanesinde de anlasaniz ayni.Acilde bu teshisi koysalarda yinede bir doktorun takibine girmeniz gerekirdi ilaclari deneyecekler doz ayarlayacaklar.Bu teshisi iki ay oncede koysalar sonuc degismeyecekti

Merhaba benim kızım 9 aylık epilepsi tanısı konuldu. Bizde uzun dalmalar baş ve gövdeyi zaman zaman tutamama vücutta kasılma tabiri caiz felçli gibi yaklaşık 8-10 saniye. Bunlar uzun süren belirtiler de daha sonra bogaz enfeksiyonu geçirdi ve hastaligi kaldıramadı birden nöbet geçirdi titreme gözler boşlukta ve bilinç kaybı da var doktor. Eg mr herşeyi çekildi ve normal
Çıktı bir daha gecirirse video cekin demisti doktor ve 1 gün sonra yine aynı şey oldu biz hemen video çektik doktora gösterdik ve doktor direk epilepsi dedi ve ilaca başlattı 2 ay oldu luminatten kullanıyoruz su an ilk bir skntı yok gibi 2 sene en az kullanılacak dedi Allah bütün evlatlarımıza şifa versin

Neyse diğer güzel yürekli kalpler için bildiriyorum. Cuma günü randevu almıştık çocuk araştırma hastanesinden. Fakat gidelim bakalım perşembe gece belki bi şeyler yaparlar dedik acile gittik. Bu kısmı sürekli acile gitçiler için anlatıyorum görün bakın. Yatış yapıldı, mr eeg çekilecek çocuğu asla uyutmayın, uyutucu iğne yapıcaz yoksa asla etki etmez dendi. Ben 3 yaşında çocuğu akşam 4 buçukta uyanmış olmasına rağmen sabah 5buçuğa kadar oyaladım.asla ne hemşire ne başka bi haber geldi mr ya da eeg çekimi için. Eşime git bak kimse aramıyo çağırmıyo dedim. Gitmiş bakmış eeg de kimse yok gecr çalışmıyolarmış, mr a da gitmiş ordaki görevliyi koltukta uyurken bulmuş. Sonra uyandırmış bu ne demiş benim çocuğumu uyutmayın dediler çağırcaksınız diye bekliyoruz demiş adam uyanıp yok işte hasta gelcek onu bekliyodum falan diye gevelemiş.sonra orda böyle birilerine şikayet edince anında servise haber geldi mr a gidin diye. Hemşire geldi çocuğumu uyurken görünce aa uyudu mu tamam böyle al git dedi iğne falan yapmadı. Yani bana eve gitme gece 1de 2de mr çekilir dedikleri mr benim kocamın gidip görevliyi uyandırmasıyla çekiliyor. Ve acildekiler servistekiler herkes çocukta nöbet belirtisi olduğu halde asla arayıp ne oldu niye çağırmıyosunuz diye kimseyi aramadı. Ben gidip kaç kere sordum sadece dedikleri boşluk olursa alırlar. Her neyse hemşire uyutucu iğne yapmadan beni yolladı. Çocupu mr a koyduk başını falan sabitledik o kadar uykusuzluğa uyanmadı ama 5 dk sonra mrdan öyle bi sea geldi ki bilenler bilir sanki beton delici iş makinası sesi gibi. Çocuk mrda uyandı ağladı korktu kıpırdayamadı ve onun için bi tramva yaşandı. Ben geri döbdüm servise dedim siz niye böyle yolluyorsunuz bizi iğnesiz çocuk uyabdı korktı, zar zor gittik mr a onda da çektiremedik doğal olarak sinirlendim, her gün mr a girmiyorum o kadar sesli olduğunu unutmuşum. Çocuk kendi uyuyo sonuçta baygın değil nolursa olsun iğne yapmaları gerekirdi. Sonra sabah 8buçuk oldu tekrar iğne yapıldı vee biz mr çektirdik. Bakın zaten o saatte randevum vardı hastanaye gelecektim ama geceden gelmem çok afedersin ama yine de bi halta yaramadı. Gördünüz mü acile gidinci arkadaşlar?? Sonra eşim çocuk baygınken hazır eeg de çekilsin diye eeg ye gitmiş ama servisteki nöbetçi doktor eeg ye kapıt bile yollamamış kayıt açılmamış. Biz haydaa servise bi daha çık, bi daha kağıt al tekrar eeg ye git kayıt açtır çocuk uyanmadan eeg yi çektirdik. Onların bu işlerini doğru düzgün yapmamaları yüzünden eeg kaydını hemen yaptırmasaydık çocuk uyanıcaktı ve biz ona tekrar uyutucu iğne yapılmasını bekliycektik! Böyle berbattı işte ki bu dediğim olay Türkiyenin en büyük 3.ilinin göbeğindeki bi çocuk hastanesinde oluyor.
Sonuç olarak kuzumda epilepsi tespit edildi. Mr temiz ondan en azından içimiz rahat etti. Altta başka kötü bi sebep yokmuş buna da şükür. 2 yıl boyunca ilaç kullanıcaz düzenli kontroller yapılıcak grçme iyileşme ihtimali yüksek bi hastalık türüymüş. Videolarını da incelediler durdular. Dua eden insan gibi yorum yapan beni anlayan herkese çok teşekkürler.
Durumun tespit edilebilmesine sevindim. Başından beri zaten acillerin bu konuda birşey yapamayacağını söylemiştimm ama bazı bilmişler yüzünden içiniz rahat etmediği için acile gidip bir dünya sıkıntı çekmişsiniz. Zerre fikri olmayanların, fikri olan insanları ekarte edip akıl vermesine sinir oluyorum. bahsetmiştim eşimin de aynı rahatsizlikla ilgili tedavi olduğunu. benim burda 11 yıllık gormuslugum var. Acillerde bunun için birşey yapılmaz. ( Büyük nöbetler haricinde.) Sonuçta iyiki tespit edildi ve erken sayılabilecek zamanda tedaviniz düzenlenmiş Allah şifa versin geçmiş olsun

Merhaba benim kızım 9 aylık epilepsi tanısı konuldu. Bizde uzun dalmalar baş ve gövdeyi zaman zaman tutamama vücutta kasılma tabiri caiz felçli gibi yaklaşık 8-10 saniye. Bunlar uzun süren belirtiler de daha sonra bogaz enfeksiyonu geçirdi ve hastaligi kaldıramadı birden nöbet geçirdi titreme gözler boşlukta ve bilinç kaybı da var doktor. Eg mr herşeyi çekildi ve normal
Çıktı bir daha gecirirse video cekin demisti doktor ve 1 gün sonra yine aynı şey oldu biz hemen video çektik doktora gösterdik ve doktor direk epilepsi dedi ve ilaca başlattı 2 ay oldu luminatten kullanıyoruz su an ilk bir skntı yok gibi 2 sene en az kullanılacak dedi Allah bütün evlatlarımıza şifa versin
Merhaba benim oğlumda 1 aylıkken oldu bizde el ayak taş gibi oldu ve bir gözünde seyrilme oluyordu 10 Saniye gaz sandım bı kaç ay ama değil video çekmeye başladık eeg emar kan testleri hepsine girdik eeg temiz çıkıyordu ama gene devam ediyordu nöbetler uyuyamiyir mutsuz. İlaçlar bir çoğu fayda etmedi 2 haftadan snra tekrar geçirmeye başladı şimdi tegretol counverex delta p 5 kullanıyoruz sabah akşam sukir etki suannlik bişey yok keşke bıraksak ama fiziksel olarak çok yorgun ilaçlardan sonra 14 aylık oldu hala yürüyemez emekliyemez zor bı süreç Allah yardımcmiz olsun 🙏

Herkese merhaba arkadaşlar. Şu an karşınızda bebeği için çok endişelenen çaresiz bi anne var nolur okumadan geçmeyin. Çocuk sağlığı kısmı bu kadar ilgi görmüyor e benim dr derdim var buraya konu açmak zorunda kaldım. Çok sağ olun.
3 yaşında bi kızım var. Gelişimi, boyu kilosu herşeyi iyi. Derdini güzel anlatır çok güzel konuşur. Fakat son 1 2 ayda böyle bi şey sorunca ağzını kıpırdatma olmaya başladı. Acaba zihninde düşünüyo da kelimeye aktarmaya geç mi kalıyo o yüzden mi ağzı kıpırdıyo sadece dedik ama bu anlık bi şey dediğim o an geçince normal konuşmaya devam ediyor, gerçekten güzel konuşur. 2 yaşında başladı konuşmaya 1 yıldır çok iyi. Yalnız bu son 1 2 haftadır dudak kıpırdama olayına şu davranışlar eklendi: mesela yemek yiyor o an önünde telefon var diyelim böyle dudağı kıpırdamaya başlıyor, sonra eli ayağı boşalıyor gibi oluyor, hatta gözleri kayıyor gibi bile oldu, başı sağa sola doğru mesela hafif kaydı titredi gibi böyle şeylet yaşandı. Sadece bugün mesela parmak boyası ve kitap okuma yaptık yaklaşık 1-1,5 saat. Gözleri boş boş bakmaya başlıyor, dudakları kıpırdıyor, sonra elş ayağı boşalıyor başı vs vücudunun sanki dengesi gidiyor gibi. Hep böyle oldu bugün o kadar çok oldu ki defalarca video bile çektim. Sürekli ağzını sildi ağzının suyu akmaya başladı ağzı sürekli istemsiz kıpırdadığı için ve sanki ağzına da hakim olamıyor gibi yoksa tükürüğünü niye tutamasın? Ya sabah beri ağla ağla öldüm. Nette böyle şeyler aratınca epilepsi çıktı ama yaşayan var mı nolur yazın çok kötüyüm.
Merhaba kızınızı goturdunuz mu ne sonuç çıktı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X