Çocuk Hastalıkları Kızımın neyi var? Yaşayan bilen var mı?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Burada belki bir ihmal olabilir bunu medeni bir şekilde belirtmek yerine aşırı kaba bir dille yargı dağıtmanız sorun hanımefendi. İnsan gibi dile getirildiği sürece herkes eleştiri yapmaktan özgürdür. Siz anlaşılan her hatanızda ağız dolusu ağır hakaretlerle eleştiri yapan bir ailede büyümüş ve bunu normal kabul ediyorsunuz. Ama diğer yorumları da okursanız üslubunuzda ne kadar sıkıntı olduğunu göreceksiniz.
Ben sizden tavsiye mi istedim?
Buradaki sorunu tespit et mi dedim?
Üslubum sence nasıl mı dedim?
Belki bir ihmal olabilir değil açık net bebek ihmal edilmiş
Küçücük bir bebeği ihmal edene kibar falan olmam gerekmiyor, iki aydır yan gelip yatmış yeterince keyif yapmış şimdi birazcık bozuluversin keyfi birşey olmaz
Hakaret etmediğim halde bunu ima ediyorsunuz, sebep?
Ben hata yapmadan büyüdüm, doktorların tıpkı bu anne gibi ihmal etmesi yüzünden 18 yıldır ölümün kıyısında yaşayan bir babam var benim, hayatı 18 yıl önce bitmiş bir annem var
Bırak hakareti saçımı okşaya okşaya uyaracakları bir hata bile yapmadım ben
Şimdi böyle salladınız da ne oldu?
Bir annenin anormallik sergileyen çocuğunu iki ay boyunca doktora götürmemesi ihmalden de öte
Bu anneler tam olarak ne işe yarıyor?
Onun bunun ne yazdığı nasıl yazdığı beni ilgilendirmiyor, siz dilediğiniz kadar okuyup feyz alabilirsiniz, benim umrumda olan tekşey bir sabinin sağlığı anasının keyfi değil

Cehaletinizi kendinize saklayın. Nazarmış, kötü insanlarmış. Madem öyle niye götürdünüz hastaneye? Hemen acile gittim diyorsunuz, niye konu sahibi gibi 2 ay beklemediniz? Kendi çocuğunuz olunca hemen uzmanlara koşuyorsunuz ama başkasının çocuğu olunca "bilgi sahibi değilse anlamamıştır, inşallah kötü bir şey çıkmaz" Siz bilgi sahibi miydiniz çocuğunuzun burnu ve ağzı kayınca?

Kadın ciddiye bile almamış, belirtiler ilerleyince internette çare arıyor bize soruyor, siz normal mi görüyorsunuz bir çocuğun eli ayağı boşalmasını veya göz kaymasını? Konu sahibininde mi etrafı kötü insanlarla nazarla dolu?
Evet çocuğunu takip edemeyen hastalık belirtilerini görmezden gelen anne linçlensin bir zahmet. Önemsemedim yazıyor utanmadan.
Sen o gereksiz fikrinide zikrinide kendine sakla ne olur sa olsun o bir anne kadın farkına varmış herşeyin onu daha da üzmek yerine acısını körüklemek yerine insan gibi yorum yapabilirsin gerçi yorumlarından belli insanlığının ol adıpı senin gibi vicdansız ız gaddar birindende başka birşey beklenmez ben neden başka bir bebeğin kötülüğünü isteyeyimki yaşadığımı anlattım ona evet nazarada inanırım biley çıkmadı bğyük ihtimal nazardı zaten neyse senle daha fazla muhatap olmak istemiyorum sana ne diyeyim allah ıslah etsin seni

Küçücük bir bebeği ihmal edene kibar falan olmam gerekmiyor, iki aydır yan gelip yatmış yeterince keyif yapmış şimdi birazcık bozuluversin keyfi birşey olmaz
Ben hata yapmadan büyüdüm, doktorların tıpkı bu anne gibi ihmal etmesi yüzünden 18 yıldır ölümün kıyısında yaşayan bir babam var benim, hayatı 18 yıl önce bitmiş bir annem var
Bir annenin anormallik sergileyen çocuğunu iki ay boyunca doktora götürmemesi ihmalden de öte
Onun bunun ne yazdığı nasıl yazdığı beni ilgilendirmiyor, siz dilediğiniz kadar okuyup feyz alabilirsiniz, benim umrumda olan tekşey bir sabinin sağlığı anasının keyfi değil
Canım sen burda ahkam keseceğine çıkta yardım derneklerine katıl belki faydan olur hani çok biliyosun ya ihmal falan gitte sokakta yatan zorla dilendirilen kaldırım taşlarında yatan çocuklara yardım et

Canım sen burda ahkam keseceğine çıkta yardım derneklerine katıl belki faydan olur hani çok biliyosun ya ihmal falan gitte sokakta yatan zorla dilendirilen kaldırım taşlarında yatan çocuklara yardım et
Ediyorum zaten faydam da oluyor, ya siz?
Annelerinin ihmal ettiği çocukları umursamayıp ihmalkar annelere destek vermekten başka birşey yapıyor musunuz?

Sen yardım sever biri olsaydın bşr anneye bu kadar acımasızca yazmazdın allah aşkına bi git işine yaaaa
Annenin acınacak neyi var?
Sen iki ay yan gelip yatmış anneye acıyadur benim umrumda olan çocuk
Anne olunca ne oluyor? Kusursuz mu oluyor? Çocuğunu karnındayken şişleyip kurtulmaya çalışan da anne, doğurup poşetle boğan da anne, doğurup çöpe atan da anne, hastalanan çocuğu tedavi ettirmeyip öldüren de anne, çocuğunu satan da anne….bunlar acımasız insan müsveddeleri değil anne ama ben acımasız
Benimle mi yaşıyorsun hayırdır
Benim bu günlük işim bu işine gelirse

Sen o gereksiz fikrinide zikrinide kendine sakla ne olur sa olsun o bir anne kadın farkına varmış herşeyin onu daha da üzmek yerine acısını körüklemek yerine insan gibi yorum yapabilirsin gerçi yorumlarından belli insanlığının ol adıpı senin gibi vicdansız ız gaddar birindende başka birşey beklenmez ben neden başka bir bebeğin kötülüğünü isteyeyimki yaşadığımı anlattım ona evet nazarada inanırım biley çıkmadı bğyük ihtimal nazardı zaten neyse senle daha fazla muhatap olmak istemiyorum sana ne diyeyim allah ıslah etsin seni
Tekrar soruyorum, niye kendi çocuğunuz için acile koştunuz da konu sahibinin çocuğu söz konusu olunca inşallah bir şeyi yoktur nazardır yazdınız? Bu soruya niye cevap vermediniz? Bu açık açık benim çocuğum önemli onunki değil demek. Kadın 2 ay önce farkına varmış ama ciddiye almamış önemsememiş, bizzat kendisi yazdı. Size göre nazar ama bize göre ilerlemiş çocuğun belirtileri.
Benim fikrim hiç vakit kaybetmeden acile götürmesi, sizin fikriniz de ben götürdüm bir şey çıkmadı sıkma canını nazardır nazar.
Hangi fikir gereksiz?

Ya sen kimsin ne hadle bana yatmış da şimdi rahatı bozulsun diyosun sen kimsin ya? Bana laf edemezsin 1,nasıl bi anne olduğumu burdan anlattığım şeylerden çıkaramazsın 2,1 2 ay sadece dudak kıpırdaması oldu son 2 günde diğer belirtiler oluştu dedim. Iq nerde beyin nerde gerçekten bilmiyorum size bu msjı yazdım diye muhtemelen banlanıcam aöa sabır sabır gerçekten o kadar saldırgan agresif ve aynı zamanda da teneke gibi boş bi insansınız şu değerli vaktimi sizin gibi bi çöplüğe laf anlatmakla harcıyorum ama neyse. Basitlik diz boyu. Gerçekten vasat bi ailede büyümüşsünüz belli bu kadar saldırgan bu kadar agresif yorum yapıcak kadar kin ve nefretle büyümüşsünüz. Hadi benim anneliğime laf ediyosum ya 1 2 analizle, ben de senin anneni yargıladım. Ne biçim anneymiş yaa keşke seni onun elinden alsalardı da böyle kindar nefret dolu kavgacı, iyi konuştuğunu zannedip yıkan döken nefret makinası yetiştirmemiş olurlardı tüh yazık oldu.

Neyse diğer güzel yürekli kalpler için bildiriyorum. Cuma günü randevu almıştık çocuk araştırma hastanesinden. Fakat gidelim bakalım perşembe gece belki bi şeyler yaparlar dedik acile gittik. Bu kısmı sürekli acile gitçiler için anlatıyorum görün bakın. Yatış yapıldı, mr eeg çekilecek çocuğu asla uyutmayın, uyutucu iğne yapıcaz yoksa asla etki etmez dendi. Ben 3 yaşında çocuğu akşam 4 buçukta uyanmış olmasına rağmen sabah 5buçuğa kadar oyaladım.asla ne hemşire ne başka bi haber geldi mr ya da eeg çekimi için. Eşime git bak kimse aramıyo çağırmıyo dedim. Gitmiş bakmış eeg de kimse yok gecr çalışmıyolarmış, mr a da gitmiş ordaki görevliyi koltukta uyurken bulmuş. Sonra uyandırmış bu ne demiş benim çocuğumu uyutmayın dediler çağırcaksınız diye bekliyoruz demiş adam uyanıp yok işte hasta gelcek onu bekliyodum falan diye gevelemiş.sonra orda böyle birilerine şikayet edince anında servise haber geldi mr a gidin diye. Hemşire geldi çocuğumu uyurken görünce aa uyudu mu tamam böyle al git dedi iğne falan yapmadı. Yani bana eve gitme gece 1de 2de mr çekilir dedikleri mr benim kocamın gidip görevliyi uyandırmasıyla çekiliyor. Ve acildekiler servistekiler herkes çocukta nöbet belirtisi olduğu halde asla arayıp ne oldu niye çağırmıyosunuz diye kimseyi aramadı. Ben gidip kaç kere sordum sadece dedikleri boşluk olursa alırlar. Her neyse hemşire uyutucu iğne yapmadan beni yolladı. Çocupu mr a koyduk başını falan sabitledik o kadar uykusuzluğa uyanmadı ama 5 dk sonra mrdan öyle bi sea geldi ki bilenler bilir sanki beton delici iş makinası sesi gibi. Çocuk mrda uyandı ağladı korktu kıpırdayamadı ve onun için bi tramva yaşandı. Ben geri döbdüm servise dedim siz niye böyle yolluyorsunuz bizi iğnesiz çocuk uyabdı korktı, zar zor gittik mr a onda da çektiremedik doğal olarak sinirlendim, her gün mr a girmiyorum o kadar sesli olduğunu unutmuşum. Çocuk kendi uyuyo sonuçta baygın değil nolursa olsun iğne yapmaları gerekirdi. Sonra sabah 8buçuk oldu tekrar iğne yapıldı vee biz mr çektirdik. Bakın zaten o saatte randevum vardı hastanaye gelecektim ama geceden gelmem çok afedersin ama yine de bi halta yaramadı. Gördünüz mü acile gidinci arkadaşlar?? Sonra eşim çocuk baygınken hazır eeg de çekilsin diye eeg ye gitmiş ama servisteki nöbetçi doktor eeg ye kapıt bile yollamamış kayıt açılmamış. Biz haydaa servise bi daha çık, bi daha kağıt al tekrar eeg ye git kayıt açtır çocuk uyanmadan eeg yi çektirdik. Onların bu işlerini doğru düzgün yapmamaları yüzünden eeg kaydını hemen yaptırmasaydık çocuk uyanıcaktı ve biz ona tekrar uyutucu iğne yapılmasını bekliycektik! Böyle berbattı işte ki bu dediğim olay Türkiyenin en büyük 3.ilinin göbeğindeki bi çocuk hastanesinde oluyor.
Sonuç olarak kuzumda epilepsi tespit edildi. Mr temiz ondan en azından içimiz rahat etti. Altta başka kötü bi sebep yokmuş buna da şükür. 2 yıl boyunca ilaç kullanıcaz düzenli kontroller yapılıcak grçme iyileşme ihtimali yüksek bi hastalık türüymüş. Videolarını da incelediler durdular. Dua eden insan gibi yorum yapan beni anlayan herkese çok teşekkürler.

Götürdünüz mü çocuğunuzu doktora? Bırakın şimdi onla bunla atışmayı. Bilmek istiyoruz doktor ne söyledi diye. En azından ben merak ettim çocuğun durumunu.

Nöbete bağlı kalp ve solunum durması sonucu ölümler görülebilir epilepsi sırasında cahilsiniz ok ama öğrenin araştırın okuyun demi

Bir grip dersin ölüme götürür çocuk iki aya yakındır nöbet geçiriyor anne daha yeni bir zahmet randevu almış

Bu resmen ihmalkarlıktır 😡
Millete cahil diyorsunuz kendin 6 yıl tıp okudun ihtisas mı yaptın çok hakimsin. O dediğin ölüm kasılmalı, bayılmalı nöbetlerde peşpeşe çok sık nöbet geçirip eğer solunum yapamazsa öküm gerçekleşiyomuş. Çocuk 3 4 saniye daldı eli boşaldı diye ölmüyot yani. Buraya insan gibi bi şey danışayım desim4ama sağ olun kibar insan çok ama senin gibi boş beleş oturduğı yerden çok bildiğini sanıp ahkam kesen tipler de var. Neyae işte sizi de idare etcez artıl yazıktır.

Ya 3 sayfa okudum çıldırdım. Ne kadar anlayışsız insanlarsınız. Kadın doktora götüreceğim diyor zaten herkesin imkanı bir olmuyor. Bilgisi olan yaşayan var mı diye soruyor. Burada hiçbir şeyi sormayalım o zaman?
Konu sahibi evladınız nasıl? Gittiniz mi?

Götürdünüz mü çocuğunuzu doktora? Bırakın şimdi onla bunla atışmayı. Bilmek istiyoruz doktor ne söyledi diye. En azından ben merak ettim çocuğun durumunu.
Aynı anda yazmışız.
Konuyu acile gidip gitmemeye sabitlemeyin. İlk belirtide niye hastaneye götürmedinlz dedik. O zaman normal randevu alsaydınız acilde bunları yaşamazdınız. 2 ay gecikmenin sinirini bizden çıkarmayın. Üzüldüm epilepsiye ama en azından sebebini biliyorsunuz artık. Kusura bakmayın ama ben yine de sizi ihmalkar buluyorum. Acile git dediniz gittim bunlar şunlar oldu diye bize şikayet etmeyin. Direk Cimer'e yazın şikayetlerinizi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X