Kızlar çok kötüyüm, ne yapacağımı bilmiyorum:(

Emeklemeye başlamış. Artık gelsin peşinden koşturmaca. Herşeyi kendi kendine keşfetmeye çalışıp, orayı burayı karıştırmaya başlayacak.Sizin için çok yorucu olabilir. Ama, o da çocuk ve çocukluğunun gerektirdiği herşeyi yapmak ister. Sağlıklı ve mutlu olsunlar. Önemli olan o.Allah sizede güç kuvvet versin inşallah.
Inanın peşinden koşmak hiç zoruma gitmiyor. Zoruma giden mama yedirmesi, giydirmesi, çıkarması, alt değişmesi.. aşırı derecede direnç gösteriyor. Müsade etmiyor.

Senin ki bebekken iyiymiş,benim ki 8 aylık dogdugu andan itibaren ağlıyor. Bazen çığlık,bazen sessiz,bazen inişli çıkışlı uykusu var uyumak istemiyor deliriyor. Üçüncü dış geliyor,onun acısı bur taraftan. Kucağına al diyor ola ki iki dakika geç alayim,yumruklar sikilip bir ciglik atıyor,kulaklarım çınlıyor. Allah sağlık versinde huysuz çocuk büyütmek çok zor.
Allah yardımcın o lsun allah yokluk larini göstermesin ama insanı bazen boguyorlar

Senin ki bebekken iyiymiş,benim ki 8 aylık dogdugu andan itibaren ağlıyor. Bazen çığlık,bazen sessiz,bazen inişli çıkışlı uykusu var uyumak istemiyor deliriyor. Üçüncü dış geliyor,onun acısı bur taraftan. Kucağına al diyor ola ki iki dakika geç alayim,yumruklar sikilip bir ciglik atıyor,kulaklarım çınlıyor. Allah sağlık versinde huysuz çocuk büyütmek çok zor.
Büyük kızım öyleydi. Çok şükür büyüdü ama insan bazen daralıyor. Senin de Allah yardımcın olsun.

Kızlar iki kızım var. Biri 5 yaşında diğeri 9 aylık.
Normalde çok sessiz sakin biriydim. Hiçbir şeye sinirlenmezdim. Ama şimdi öfke patlamaları yaşıyorum.
Benim küçük kızım bebekken normaldi. Uyuması gereken zamanda uyurdu, emerdi, hiç zorlanmadım desem yeridir. Taki istanbula gidip gelene kadar. Sonrasında kızım resmen çıldırdı. Saatlerce ağlamaya ve hiç uyumamaya başladı. Ona bile şikayet ederken şimdi daha beter oldu. 15 gün içinde hem süründü hem yuvarlandı hem emekledi hem de tutunarak yürümeye başladı. Ben tam adapte olamadım bu duruma. Gücüm yetmiyor artık 9 aylık bebeğe. 😭😭😭
Az önce mama yedirmeye çalışıyorum. Bir yandan kaşığı çekiyor bir yandan mama tabağını tekmeliyor bir yandan da kendini kucağımdan atmaya çalışıyor. Ki tutamadım kucağımdan yere düştü. Sonra altını pisletmişti, pişmesin yıkayayım dedim resmen sebepsiz yere çırpınmaya başladı. ( su sıcaklığı gayet normaldi) kucağımdan inmeye çalışıyor. o arada poposunun kenarını iki kere musluğa çarptı ve morardı. Yarım yamalak yıkadım. Altını bağlamaya çalışıyorum nasıl çığlık atıyor, dönüp kaçmaya çalışıyor. Zar zor bağladım, uyutayım dedim sürekli kasılma halinde ve tekmeliyor. Ayaklarım koptu resmen. Sinirden kendimi tokatlamaya başladım. Sonunda uyudu ama ben kendimi savaştan çıkmış gibi hissediyorum. Küçücük bebeğine gücü yetmeyen çaresiz bir anne gibi hissediyorum. Biz ne yapalım diyeceksiniz belki ama birilerine anlatmaya ihtiyacım vardı, sadece anlatmak istedim. 😭😭😭😭😭
Çocuğunuzun bir yeri ağrıyor olabilir,gaz sancısı çekiyor olabilir.
Siz yine de elinizden geldiğince sakin olmaya çalışın. Hatta bir çocuk doktoruna bile götürebilirsiniz.

Çocuğunuzun bir yeri ağrıyor olabilir,gaz sancısı çekiyor olabilir.
Siz yine de elinizden geldiğince sakin olmaya çalışın. Hatta bir çocuk doktoruna bile götürebilirsiniz.
Gazı yok çok şükür. Doktora götürdüm dişi olabilir dedi.

Benim acilen yardım almam lazım, haklısınız. 😣😣😣

gozunuz hep uzerinde olacak yemek yedireceksiniz sonucta orada siz yokken saatlerce zaman gecirmeyecek
Çok hareketli hanımefendi. Kucağımda zor tutuyorum ki bugün maalesef kucağımdan artı kendini, tutamadım. Allah tan ayakta değildim. Ve çok şükür bir şey olmadı. 🤲🤲

Ben yuvarlak olsun diye 9 aylık yazdım ama 38. haftanın içinde.
Dediginiz gibi bir araştırayım.
Bu durumda atağın sonuna gelmişsiniz gözünüz aydın :) bol bol dışarı çıkıp birlikte oyunlar oynayın, ablasını da katarak.. Enerjisini atıp ilgisini farklı şeylere yöneltince sakinleşir inşallah :) benim kızım da 41 haftalık, sıradaki atak geliyor :)

Bu durumda atağın sonuna gelmişsiniz gözünüz aydın :) bol bol dışarı çıkıp birlikte oyunlar oynayın, ablasını da katarak.. Enerjisini atıp ilgisini farklı şeylere yöneltince sakinleşir inşallah :) benim kızım da 41 haftalık, sıradaki atak geliyor :)
Allah yardımcınız olsun o zaman. Inşallah güzel bir şekilde atlatırsınız .

Inanın peşinden koşmak hiç zoruma gitmiyor. Zoruma giden mama yedirmesi, giydirmesi, çıkarması, alt değişmesi.. aşırı derecede direnç gösteriyor. Müsade etmiyor.
Hepsini oğlumda yaşadım, sakin olamadım.. Ben sinirlendikçe çocuk daha çok dellendi.. 5 yaşına geldi daha yeni yeni düzene giriyor. Artık daha tecrübeliyim, kızımla her şeyin oyun haline getiriyoruz. Yedirmesine çok takılmıyorum, nasılsa anne sütü alıyor diye.. Giyinmesi ve alt değişmesini ise şarkılar türküler, oyunlar eşliğinde yapıyoruz. Çocuk o an giyinmeyi reddediyorsa sarılıp dans edin, kafası dağılsın. Kırmızı balık şarkısı eşliğinde figürler yapın. İlgisini dağıtmaya çalışın. Yoksa bu davranışlar alışkanlık halini alıyor zamanla, her şeye direniyor. Önünüzdeki birkaç hafta daha sakin geçecek gibi atak tablosuna göre. Bu arayı değerlendirin...

Ben şimdi baktım da bu büyüme ataklarına, doğması gereken zaman önemliymiş. Ona gore atak haftası hesaplanıyormuş. Benim kızım 26 gün erken doğdu. 36 hafta olarak kabul ediliyormuş. Yani daha yeni başlıyormusuz. :KK43:

Hepsini oğlumda yaşadım, sakin olamadım.. Ben sinirlendikçe çocuk daha çok dellendi.. 5 yaşına geldi daha yeni yeni düzene giriyor. Artık daha tecrübeliyim, kızımla her şeyin oyun haline getiriyoruz. Yedirmesine çok takılmıyorum, nasılsa anne sütü alıyor diye.. Giyinmesi ve alt değişmesini ise şarkılar türküler, oyunlar eşliğinde yapıyoruz. Çocuk o an giyinmeyi reddediyorsa sarılıp dans edin, kafası dağılsın. Kırmızı balık şarkısı eşliğinde figürler yapın. İlgisini dağıtmaya çalışın. Yoksa bu davranışlar alışkanlık halini alıyor zamanla, her şeye direniyor. Önünüzdeki birkaç hafta daha sakin geçecek gibi atak tablosuna göre. Bu arayı değerlendirin...
Haklısınız. O inatlastikca ben de inatlasiyorum. Dediginiz gibi yapacağım. Çok teşekkür ederim.

Ben şimdi baktım da bu büyüme ataklarına, doğması gereken zaman önemliymiş. Ona gore atak haftası hesaplanıyormuş. Benim kızım 26 gün erken doğdu. 36 hafta olarak kabul ediliyormuş. Yani daha yeni başlıyormusuz. :KK43:
çok da katı düşünmemek lazım bence. çocuk ne zamandan beri yapıyor o hareketleri, onu da hesaba katarak az çok bulabilirsin uyan haftayı. direk beklenen doğum tarihine uygun olmaz bebeğin gelişimi. bazıları daha hızlı gelişir mesela

Haklısınız. O inatlastikca ben de inatlasiyorum. Dediginiz gibi yapacağım. Çok teşekkür ederim.
Yani o an tek derdimiz 'giydireyim bitsin' oluyor ama çocuk da yıpranıyor kendimiz de..
Oğlumu çok fazla kısıtladığımı fark edince kızımda aynı hataları yapmamaya çalışıyorum. Önüne çamaşır sepetini veriyorum, ipten yeni aldığım çamaşırları talan ediyor :KK70: nasıl da mutlu oluyor kuzucum...
Hiç bir eşya veya para evlattan kıymetli değil ki.. Kendisi zarar görmeyecekse salın gitsin, talan etsin ortalığı. Çok da toparlamaya çalışmayın, nasılsa yine dağıtıyorlar.. İlgileri bitince kaldırırsınız oynadıkları şeyleri..

Bu bebeklerin her ay bir atakları oluyor. Kesinlikle uzman değilim, mükemmel hele hiç değilim. D vitaminini, demirini eksik etmeyin. Düzenli bir şekilde yaklaşık olarak 2 haftayı geçti kullanımımız. 21 aylık bebek sürekli olan ve en yıpratıcı kısmı da bu anlamsız ağlamalarına son verdi. Bahsettiğim değerler kanda düşükse huzursuzluğa sebep olabiliyor. Heran uyanmak için uyuyan, sabah olacak diye ödü kopan ben huzurla uyanmaya başladım. Dilerim çarçabuk derdi herneyse çözülür, durulur bu kuzular. Size de, benzer durumdaki tüm annelere de bol sabırlar.

Yani o an tek derdimiz 'giydireyim bitsin' oluyor ama çocuk da yıpranıyor kendimiz de..
Oğlumu çok fazla kısıtladığımı fark edince kızımda aynı hataları yapmamaya çalışıyorum. Önüne çamaşır sepetini veriyorum, ipten yeni aldığım çamaşırları talan ediyor :KK70: nasıl da mutlu oluyor kuzucum...
Hiç bir eşya veya para evlattan kıymetli değil ki.. Kendisi zarar görmeyecekse salın gitsin, talan etsin ortalığı. Çok da toparlamaya çalışmayın, nasılsa yine dağıtıyorlar.. İlgileri bitince kaldırırsınız oynadıkları şeyleri..
Hiç kısıtlamıyorum aslında. Dağıtmayı henüz öğrenmedi zaten.😂😂
Benim sıkıntım temel ihtiyaçlarını karşılayamamak. Normal bir şekilde mama yediremiyorum mesela. Keşke imkanım olsa o anlari çekip yüklesem buraya.

X