kızlar ilaçlarınızı evde nereye koyuyorsunuz..lütfen fikir bekliyorum..

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
10.411
2.198
slm kızlar evimde baya bi ilaç var..son kullanma tarihi geçenleri sürekli takip ediyorum ve atıyorum..ama hala biçok ilaç var..zaman zaman kullanılan ilaçlar olduğu için bulundurmak zorundayım.. yatak odamın aynalı şifoniyerin çekmecesinde duruyor şimdilik hap tarzı olanlar..şuruplar buzdolabında..malum çocukluyum eksik olmuyo ilaç..ecza dolabı fikrini sevmiyorum..daha güzel bi fikri olan varsa akıl verin lütfen nereye koyabilirim..sizler nereye koyuyorsunuz..

ben buzdolabının kapağındaki rafa koyuyorum fakat güzel bir kutunun içine veya evdeki geniş bir çekmeceye güzel bir şekilde dizebilirsin benim aklıma gelenler bunlar

buzdolabının bi rafını onlara ayırdım. bazıları da mutfak üst dolaplarından birinde kutu içinde duruyor.banyoda da merhem tarzı olanlar yine dolap içinde.ben zaten fazla ilaç bulundurmam. atarım kullanılmayanları. bellibaşlı hani her evde olan klasik şeyler vardır. bir de malesef bi ecza dolabım yok. bu ihmalin farkındayım ama yapmadım işte..

arkadaşlar cgu ınsan buzdolabına koyuyo ılaçları acaba ne kadar dogru? eczanelerde nıye normal dolapta camlı? ben salonumda vıtrının cekmecısıne koyuyorum bı kutu yaptım karton onun ıcıne koyuyorum

arkadaşlar cgu ınsan buzdolabına koyuyo ılaçları acaba ne kadar dogru? eczanelerde nıye normal dolapta camlı? ben salonumda vıtrının cekmecısıne koyuyorum bı kutu yaptım karton onun ıcıne koyuyorum

eczanedekiler açılmadığından olabilir canım

benim evde çok ilaç olmaz olanlar da ayakkabı kutusundan bi kutu kaplamıştım onun içinde çocuklar ulaşamasın diye sürgülü bi yüklüğüm var onun en üst rafında..ayrıca amcamın gelini eczacı ve asla buzdolabına açlmış antibiyotik şurup dışında ilaç koyma 25 derecenin altında oda ısısında sakla demişti evin en soğuk odasında kutuda duruyo yani benmkiler..

ben kapaklı bir kaba doldurup buzdolabında saklıyorum. kullanmadığımı da atarım tarihi gelmese bile. ama sürekli olan rahatsızlıklardan dolayı ilaçlar varsa onları saklarım

Ben bi cekmeceye koyuyorum ama eski bi makyaj cantam vardi onun icindeler..İlaclarin kutularini atiyorum prospektusleri ile brlike tutuyorum boylece cantanin icinde cok yer isgal etmiyorlar..İlaclarin son kullanma tarihleri uzerinde de yazdigi icin kutu kullanmiyorum..Surup olmadigi icin sorun olmuyor...Haplar Buzdolabinda saklanmamali diye dusunuyorum..

ben eczanede çalıştım ilaç buzdolaba koymak sanırım türk adeti:)şuruplarda bence açık pek bekletilmemeli ..

Son düzenleme:
hapın acık olması mumkunmu?draje sonuçta kullancagın kadarını ıcıyosun zaten

aynen film tablet olduklarında her defasında biz açıyoruz alırken hapı yani
hem ilaçların prospektüs bilgilerini okumuyo musun hep 25 derecenin altında saklayın yazar ve buzdolabı eksilerde donduruyor yani bencede sakıncalı buzdolabında saklamak
ben komidinime koydum

yıllardır buzdolabında saklıyorum.8 derecede.hiçbir sorun yaşamadım.yazın izmir sıcağında 25 derece imkansız.bir de eczacı şurupları açtıktan sonra son kullanma tarihine kada buzdolabında tutabilirsiniz demişti.ben öyle yapıyorum...

slm kızlar evimde baya bi ilaç var..son kullanma tarihi geçenleri sürekli takip ediyorum ve atıyorum..ama hala biçok ilaç var..zaman zaman kullanılan ilaçlar olduğu için bulundurmak zorundayım.. yatak odamın aynalı şifoniyerin çekmecesinde duruyor şimdilik hap tarzı olanlar..şuruplar buzdolabında..malum çocukluyum eksik olmuyo ilaç..ecza dolabı fikrini sevmiyorum..daha güzel bi fikri olan varsa akıl verin lütfen nereye koyabilirim..sizler nereye koyuyorsunuz..

yenıçıkan ecza dolapları çk güzl beyaz renkli üzerindeki kırmızı ay yapışkanını çıkarark ilerde sabunluk olarak bile kullanabilirsiniz banyonuzda. en güzeli ecza dolabı toplar onları adıüstünde ecza dolabı ne çekmece de ne de buzdolabı kapağında gereksiz yere işgal ettirmeye gerek yk ayrıca şurupların çoğu oda sıcaklığının altında muhafaza etmeyınız diye yazar üzerinde ınsnlarımzda kalıplaşmş bir yanlıştır bu.

yenıçıkan ecza dolapları çk güzl beyaz renkli üzerindeki kırmızı ay yapışkanını çıkarark ilerde sabunluk olarak bile kullanabilirsiniz banyonuzda. en güzeli ecza dolabı toplar onları adıüstünde ecza dolabı ne çekmece de ne de buzdolabı kapağında gereksiz yere işgal ettirmeye gerek yk ayrıca şurupların çoğu oda sıcaklığının altında muhafaza etmeyınız diye yazar üzerinde ınsnlarımzda kalıplaşmş bir yanlıştır bu.

tam beklediğim bi cevap allamadım ama en mantıklısı kapalı kutu içinde dolap üzeri sanırım..

X