kızlar lütfen yardım edin dertleşmeye ihtiyacım var :(

Şuan en önemli şey sevgilinden ve ailesinden emin olmak. Bak forum kaynıyor eşinin ailesinden dert yananlarla, ailesi kendisi okeyse o zaman bu kadar olaya gir bu da tek nasihatim.
Zor olacak ama aileler bizim sahibimiz olmadıklarını anlamalılar ben lafı vura vura anlattım çok şükür, şimdi de tabiki çok seviyorum ama bana bir adım gelirlerse ben de gidiyorum. Hamile olduğumu öğrenince annemle kardeşim geldi mesela ben de doğumu annemlerin yanında yapıcam. Allah hakkında hayırlısını nasip etsin hep böyle dua et

teşekkürler yorumlarınız için :) şimdilik iş arıyorum, bulabilirsem tanışmadan önce 3-4 ay çalışmış olacağım, o zamana kadar aileme karşı sessiz kalacağım, biraz para biriktirdikten sonra söylemeyi düşünüyorum net olarak. Belki kendi ayaklarımın üzerinde durduğumu görünce o zaman karar verirler. Yine hayır derlerse o zaman düşünürüm.

malesef

sizinde mi evlilik düşüncenizde böyle bir engel var? ailelerimiz aynıymış

bana maddi olarak yardım etmeyeceklerini belirttiler zaten, kendim çalışıp yapacağım. Abime yedirmekten benim çeyizime para kalmadı

sizinde mi evlilik düşüncenizde böyle bir engel var? ailelerimiz aynıymış
Malesefff.29 yasindayim.hic evlilik konusunu acmazlar.yani 45 yasina kadar bekar dursam niye bekarsin sen demezler inan.ha beni cok sevdiklerinden mi yaninda tutuyorlar sanmam.maddi manevi hep destegim eve o yuzden.gecen gun bi konuda tartistik ben de sinirden ben evlencm kocaya gidecm gibi seyler dedim ilk defa.görsen sanki cok ayip bi sey soylemisim gibi utanmaz terbiyesz demeye basladilar bana.ama siz 15 16 da evlenirken iyi dedim.aman boyle iste.işimiz zor anlayacagin

Ailen resmen geleceğe yatırım gibi görerek okutmuş. Bu beklenti olmasa, elin ekmek tutsun, kimseye muhtaç olmadan evlen, iş bulmadan evlenme sonra zor olur gibi düşünceleri olsa yerden göğe haklı olurlar. Ama fırsatçılık yapıyorlar. Evde şiddet varken buna karşı çıkmıyorlarsa zaten iyi niyetlerinin olmadıkları belli.
Bu arada önce iş bulup gerçekten kendi ayaklarının üzerinde durduktan sonra evlilik süreçlerine girmen daha doğru.

Allah bahtınızı şansınızı açık etsin. bakalım iş bulduktan bikaç ay sonra söylicem. şimdi ses çıkarmazsam bu böyle sürüp gidecek belli ki

Ailenin gerçekten geçerli bir sebebi yoksa karşı çıkabilirsin.

Erkek arkadaşına güveniyorsan, sorumluluk sahibi biriyse, evliliği kaldırabilecek biriyse, sen şimdi onun için savaştığın gibi o da senin için savaşabilecekse, aileni karşına alabilirsin.

Aileler bizim canımız ciğerimiz ama her zaman en doğruyu bilemeyebiliyorlar.

Ters olmaktan ziyade, "tanışalım aramızda söz keselim, 1-2 seneye de evlenirsiniz zaten" diyebilirlerdi.
Tavırları onları haksız duruma sokmuş. Ayrıca evlenmek zaten en kötü 1.5 seneyi bulur geleneklere göre giderseniz siz.

İş bulmadan tabi ki evlenme ve evlenmeye de kalkışma o ayrı bir mesele. Erkek arkadaşın ne kadar da "benim param ikimizin parası" diyen biriyse bile ileride böyle olmayabilir.

Gayet mantıklı düşünüyorsun, iş bulduktan1-2 ay ailelerin tanışması çok mantıklı.

Aileler için düğün çok ciddi bir yük bu arada, sen beklentim yok desen bile onların anne-baba olarak yapmak istediklerini yapmaları için onlara zaman gerekiyordur belki.

Ama evlenince bir şeyini KARŞILAMAYIZ demek farklı, KARŞILAYAMAYIZ demek farklı.

Bence onlara rest çekebilirsin ama erkek arkadaşına güvenerek değil, kendin olduğun için, 24 yaşında fikirlerine saygıyla yaklaşmadıkları için rest çekebilirsin.

Calisma hayatini gormeden evlenme derim
Yasin evlilik icin ideal yas sinirina yakin bence
Ailen biraz bencil geldi bana
Her aile cocuguna iyi bir egitim vermek zorunda

Senin maddi olarak beklentin yok ama onların var. Çalış ve onlara ver istiyorlar anladığım kadarıyla. Evlensen de evlenmesen de paranı biriktirecegini ve yardım edemeyecegini söylersen bence ses edemezler. Hatta ayrı eve çıkmayı bile düşünebilirsin.

o kadar sene okuttuk çalış biraz da bize bak düşüncesinden dolayı evet. sanırım iş bulamadığım sürece asla evlenemem.
Ben sana diyeyim kızım bunlar seni sömürür iş bulursun abin evlenir onun düğününe yardım etmek zorunda bırakırlar o düğün yapacak diye seni ötelerler. O olur bu olur ailen ile aran kötü diye evlenme ama eşin olacak bey ile aran nasıl bak problemleriniz var mı kafana en ufak bir sorun dahi takılıyor mu evlenince değişir düzelir dediğin huyu var mı onun ailesi nasıl ailesi ile iletişim i nasıl bak . Eğer hiç bir problem yoksa önce çocuğun ailesi ile tanış evde olan biten herşeyi anlatma çünkü insanlar camı kırık bir evin diğer camlarını kırmaktan çekinmez. İnsanız hepimiz ne kadar iyi olsakta elbet kırıp döküyoruz, o yüzden ailenle ilgili sitemde bulunma çocuğun ailesi ile tanıştıktan sonra samimiyet ilerleyince aile ile ilgili bir problemde yoksa son kez ailene evlenmek istediğini dile getir baktın olmuyor al çocuğu karşına ben ailemle anlaşamıyorum beni sömürmek istiyorlar ailemde olsa buna müsade edemem evlenmek istiyorsan bu şekilde kabul ediyorsan sade bir nikah yaparız ailen çok istiyorsa nikahtan bir iki hafta sonra düğün yaparız ama isteme söz olmaz ailem olmaz halk arasında buna kaçma diyorlar kaçmış olacam kabul edersen bu şekilde de aynen bunları söyle

Bunda ağlayacak bir durum yokki, ayrılın dememişler, evlliliği erteleyin diyorlar.
1 yıl sonra evlenirsiniz, ömürlük bir yola çıkıyorsunuz, bu arada sevgilinizi daha yakından tanıma fırsatınız olur. Hem sevgililik dönemi evlilikten daha güzel.
Adam 1 yıl beklemem diyorsa ayrılın daha iyi zaten.

Ama aileniz sizin onlara bakmanızı istiyor. Ailenizin maddi durumu kötü mü? Eğer kotu değilse çok bencilce bu şekilde düşünmeleri çünkü.
Maddi durumları çok kötü olsa da çirkin yaptıkları , maddi durumları kötüyse 2 çocuk yapmayacaklardi, hadi yaptılar,destek olmuyorlarsa da destek beklemeyecekler. Zaten bunlar belli ki oğullarını evlat olsun diye kızlarını da bize baksın, hizmet etsin gözüyle yetistirmisler

Anne baban da sana şiddet uyguluyor, farkında değil misin, tatlım

Merhaba konuyu güncellemek için yazıyorum, iş buldum yaklaşık bir buçuk aydır çalışıyorum. Dün ciddi olarak aileme evlenmek istediğimi dile getirdim yine tepki verdiler kabul etmediler. Demek ki iş bulmam bahaneymiş burada yazılanlar gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…