kızlar lütfen yardım edin dertleşmeye ihtiyacım var :(

Ben sana diyeyim kızım bunlar seni sömürür iş bulursun abin evlenir onun düğününe yardım etmek zorunda bırakırlar o düğün yapacak diye seni ötelerler. O olur bu olur ailen ile aran kötü diye evlenme ama eşin olacak bey ile aran nasıl bak problemleriniz var mı kafana en ufak bir sorun dahi takılıyor mu evlenince değişir düzelir dediğin huyu var mı onun ailesi nasıl ailesi ile iletişim i nasıl bak . Eğer hiç bir problem yoksa önce çocuğun ailesi ile tanış evde olan biten herşeyi anlatma çünkü insanlar camı kırık bir evin diğer camlarını kırmaktan çekinmez. İnsanız hepimiz ne kadar iyi olsakta elbet kırıp döküyoruz, o yüzden ailenle ilgili sitemde bulunma çocuğun ailesi ile tanıştıktan sonra samimiyet ilerleyince aile ile ilgili bir problemde yoksa son kez ailene evlenmek istediğini dile getir baktın olmuyor al çocuğu karşına ben ailemle anlaşamıyorum beni sömürmek istiyorlar ailemde olsa buna müsade edemem evlenmek istiyorsan bu şekilde kabul ediyorsan sade bir nikah yaparız ailen çok istiyorsa nikahtan bir iki hafta sonra düğün yaparız ama isteme söz olmaz ailem olmaz halk arasında buna kaçma diyorlar kaçmış olacam kabul edersen bu şekilde de aynen bunları söyle
İşe başladım bir buçuk aydır çalışıyorum hâlâ izin vermiyorlar

Merhaba iyi akşamlar kızlar.. Dertleşebileceğim kimsem yok.. Buraya konu açıp, üzüntümü sizinle paylaşırsam belki hafifler diye düşündüm. Uzun süredir bir ilişkim var, sevgilim evlenmek istiyor, ve tabi ki ben de. Sevgilimin kendi işi var, maddi olarak sıkıntı çekmeyeceğiz buna eminim. Hoşgörülü, anlayışlı birisi. Ailesi de evlenmemizi istiyorlar, annesi hep beni arar nasılsın der, halimi hatırımı sorar. Gel gelelim benim ailem asla yanaşmıyor bu işe. Annem asla olmaz diyor, üniversiten yeni bitti, çalışacaksın 2-3 sene diyor. Babam da aynı şekilde. Evlenirsen hiçbir şeyini karşılamayız dediler, Tamam dedim kendim yaparım her şeyimi. Evlenene kadar çalışıp kendim yapacağım. Bir abim var benden 4 yaş büyük, sinirlenince bana şiddet uygulayan bir insan ( daha önce 2-3 kez olmuştur), evde her zaman bağıran, anneme babama yüzlerine karşı hakaretler eden bir insan. Onun şu an haberi yok ama öğrendiği anda kesinlikle karşı çıkacak buna eminim.
Üniversitem bir ay önce bitti (yaşım küçük değil bu arada 24 yaşındayım), iş arıyorum. Evlenene kadar çalışıp para biriktireceğim. Ki zaten evlenince de çalışacağım. İş bulduktan 1-2 ay sonra tanışma olsun istiyorum, sevgilimle ve ailesiyle tanışsınlar aramızda söz keselim.. Ama asla tanışmayız diyorlar. Maddi olarak ailemden hiçbir beklentim yok.. Yine de olmaz demeleri canımı yakıyor.. Her gece ağlıyorum artık bir çıkış yolu bulamıyorum. Sizce ailem bu tutumunda haklı mı? Ya da ne önerirsiniz, ne yapmalıyım ikna olmaları için? Görüşleriniz benim için çok değerli şimdiden teşekkür ederim..Zor bir durum

Calisip kendi ayaklarinin uzerinde durduktan sonra evlenmen senin acindan daha iyi ama ailenin biz seni okuttuk, evlenme, azicik da sen bize bak diye dusunmesi tuhaf geldi bana.

X