Kocam ailesinden korkuyor herşeyi saklıyor

Söylemek değil ki mevzu telefonu çantamda nasıl saklayayım 3 ay tatilde ki benim için telefonu görse ne görmese ne benim babamın 3 evi var biz varlık içinde yetiştik yokluk görmedik bana bunlar normal geliyor görümcemde bilezik görsem laf söz yapmam çünkü normal bir şey bu anlamadığım kocamın neden bu kadar korktuğu ve bana baskı yaptığı çok büyük problem
Hepimizin elinde telefon var, nesini saklayacaksınız telefonun. Son modelleri takip etmiyorlarsa elinizdeki telefonun ederini bilmezler. Tüm telefonlar birbirinin aynısı. 2.el düşük model der geçersiniz. Eşiniz korktuğundan değil uğraşmak istemediğinden bu şekilde davranıyor olabilir. Her ailenin dinamiği farklıdır. Uyum sağlamanıza bile gerek yok. He he diyip geçin

Eşim öğretmen ailesi batıda bizde doğudayız 3 ay tatilin 3 ayını annesinde geçiriyor 4 yıldır şaşmaz. telefonu saklamak çok zor. misafirliğe giderken bilezikleri mi takıp sonra kocamla kavga ederim diye geri çıkarıyorum
3 ay tatilin 3 ayını neden kayinvalidenizde geçiriyorsunuz ya çok kötü

Konuya tam vakıf değilim ama siz Nasrettin'in eşi misiniz? O da 98'liydi sanki bir de yeni üye görünce aklıma o geldi. Ama kocası öğretmen miydi emin değilim.

Edit: yok o hala aktif üyeymiş. Nasrettin'i de anmış olduk vesileyle. Konuya gelince sen haksızsın :KK30:

Son düzenleme:
Bizim gelin de göçmen, hiç öyle bir hali yok. Ama babamlar da böyle düşünüyor. Cimri ve çalışkan olduklarını söylerler genelde. Geldiklerinde sıfırdan hayat kurmak için çok çalışmak ve kazandıkları parayı tutmak zorundalardı. Bu önyargının çıkış noktası bu olabilir. Ama yeni nesil asla öyle değil. 😁
Bir göçmen olarak cimri olduğumuzu burda öğrendim 🤣🤣🤣

Bir göçmen olarak cimri olduğumuzu burda öğrendim 🤣🤣🤣
Genelde öyle denir de benim en yakın arkadaşımın annesi Bursa, babası İzmir göçmeni. Hiç öyle bir halleri yok. Gelin de aynı, dünyaya para harcamaya gelmiş. Ama yaşlı bir komşu teyzemiz var, o çok fena işte. 🤣

Genelde öyle denir de benim en yakın arkadaşımın annesi Bursa, babası İzmir göçmeni. Hiç öyle bir halleri yok. Gelin de aynı, dünyaya para harcamaya gelmiş. Ama yaşlı bir komşu teyzemiz var, o çok fena işte. 🤣
Benim çevremde büyük teyzem dışında gereksiz tutumlu kimse yok, ona da cimri diyemem. Hatta çok keyfine düşkün yaşıyorlar bence, bazen anneme bile kızıyorum hiç ayarını bilmiyorsun diye.

benim babamın 3 evi var biz varlık içinde yetiştik

Gören de Jeff Bezos falan sanacak babayı...
Bence siz gösterişi seviyorsunuz, yani onlar dinamik ada'yı gördükleri için falan kendiliklerinden anlamıyorlar çünkü sizin zaten gözlerine gözlerine sokasınız var gibi :işsiz:

Benim eşimde söylemiyor. Benimkinin söylememe sebebi bambaşka gerçi. Mesela araba alıyoruz söylemiyor model değiştiriyoruz söylemiyor. Tatile gidiyoruz söylemiyoruz. çünkü neden tatile gidiyonuz bize neden gelmiyorsunuz diyorlar oooo ne güzel geziyonuz biz kıt kanaat geçiniyoruz diyor. Araba alıyoruz hıııı modelide eskiymiş bu çok yakar diyorlar modeli yükseliyor hııı çok para vermişsiniz buna değmez diyorlar. birşey anlatmayınca hiçbirşey paylaşmıyorsun diyorlar söylüyorsun eleştiriyor. hava atıyon diyorlar. bazı aileler hakediyorlar. ama mesela bize gelince yada biz onlara gidince arabamızı saklamıyoruz. yada telefonumuzu. sorarlarsa ki sormuyorlar görmek bilmek istemiyorlar, aaaa mayıs ayında değiştirdik diyoruz. o altın mı diye sorunca evet diyorum o kadar

çok komiğiz ya tatile gitmeden bir gün önce görüntülü konuşuyoruz evde torunlarını görsün diye sonra tatile gidiyoruz tatilde bir daha görüntülü aramasınlar diye bir kaç günü kurtarıyoruz.

Eşim de öyle kimseye bir sey soylemez, gostermez mumkunse. Bana normal geliyor eger aile durumu sizden cook daha iyi degilse goze batmanin alemi yok. Her akillarina esen sacma şeyde para ver para ver şunu al diye peşine takiliyorlar, eşimin ailesi oyle en azindan. Hala istiyorlar ama vermiyor eşim. 🙄

O değilde bir öğretmen maaşı ile iPhone 15i nasıl aldınız 🥴. Nasıl kıydınız paraya.

İş arkadaşı doğal gazın aylık kaç kuruş fazla geldiğini, metreküp birim fiyatı felan hesaplıyor. TL değil kuruşu hesaplıyor... Gidip iPhone 15 aldı. Allah akıl fikir versin... Evi yok oturmaya.......

ben olsam göstermem.. herşeyi göstermek zorundamisin??
nazar var zaten millet vayyy diyor.. hiç sevmem gösteriş yapmayı.

Eşim de öyle kimseye bir sey soylemez, gostermez mumkunse. Bana normal geliyor eger aile durumu sizden cook daha iyi degilse goze batmanin alemi yok. Her akillarina esen sacma şeyde para ver para ver şunu al diye peşine takiliyorlar, eşimin ailesi oyle en azindan. Hala istiyorlar ama vermiyor eşim. 🙄
ne güzel vermesin.. eşiniz parayı niye onlara harcasin sonuçta ailesi var.

O kadar gözünde büyüttüğün adam bu muydu? Poposundan korkuyor bu. Adam yerine koyup arkasına geçmem.

Bakın telefon şimdi artık lüks değil bir ihtiyaç, çalışıp emeğiyle bir şeyler yapan insanlar olarak elbette iphone 15 almak hakkınız ancakkk biraz da ortamınıza uygun yaşamanız lazım, çevrenizdeki insanlar durumu olmayan maddi gücü kötü ve sizden beklenti içinde olan insanlarsa e siz de aslında maddi olarak öğretmen maaşıyla geçinip ancak kendinize yetebilen insanlarsanız işte böyle aldığınız telefonla yaşadığınız hayat arasında uçurum olmuş oluyor. Hayaller paris gerçekler eşinizin ailesinin evi diyeyim siz anlayın ne demek istediğimi.

X