Kocam çok sinirli

böyle erkekler bayanlarla evlendikleri zaman ne diye evleniyorlar anlamıyorum, gitsinler bir hizmetçi tutsunlar evlilikte hep kadın alttan alsın, hep kadın haksız, hep kadın, noluyo bunlara yaa allah korkusu yok olmuş bunların vicdanlarında :KK20:
bence hiç evlenmemeli böyle erkekler. ana kuzusu zaten çıkması anasının koynundan...

boşanıcam da darp raporu almam lazım onu bi halledersem herşey benim için daha kolay olacak. çünkü hiçbirzaman darp raporu almak aklımın ucundan geçmedi şu aşamadan sonra neler yapabilirim onu düşünüyorum açıkçası paldır küldür ayrılmak istemiyorum... ben zararlı çıkmak istemiyorum.

ben sana bu konu da yardımcı olurum... işleyiş ve neler yapman hakkında

çok sağol arkadaşım ne yaşadığımı ben bilirim. 11 sene kolay mı çok sevdim çok bağlandım. Ama olmuyor işte. sırf iyi olalım diye hep kendimi düzeltmeye çalıştım iyi bir kadın iyi bir eş iyi bir yenge iyi bir gelin iyi bir elti...... ama karşımdaki benim bu emeğimi görmezden gelip benim hiçbirşeyime katlanamıyor. bende ozaman bazı şeyler dank etti. bende insanım bazen benimde duygularım var. sütten çıkmış akkaşık olmayabilirim ama bazen evin terasına çıkıp intiharı düşünürken buluyorum kendimi. sakın demogoji yaptığımı sanmayın. bazen bu düşüncelerden uzak tutmak için kendimle çook savaştığım oluyor.

Tabi ki çok sevdin, çabaladın, zaman zaman görmezden geldin, zaman zaman kulak ardı ettin.. Ama inan hayat çok kısa.. Derler ya, " Bir daha mı geleceğim dünyaya" diye.. Aynen öyle.. Yazık değil mi sana neden eziyet çekesin ki inan içim acıdı her yazdığını okuduğumda.. Her zaman ertafındakileri düşünerek yaşamamalısın.. Kendin için birşeyler yap, kendin için yaşa.. Ama bencilliği kastetmiyorum.. Senin bu evlilikte kendin için yapacağın şeyler insan çocuklarına da faydalı olur.. Günah değil mi kısa ömrü çileyle geçirmek.. Allah her zaman yardımcın olsun kalben diliyorum, sana güç kuvvet versin, hep hayırlı kapılar açsın.. Hem senin, hem çocukların için

intiharı sen neden düşünüyorsun ki ??? yazık değil mi çocuklarına eşin o kadar kötüyse nasıl geride bırakırsın onları? sakın böyle şeyleri geçirme aklından allaha dua et en iyi o anlar seni şüphesiz herşeyi gören ve işitendir. Allah a bol bol dua et canım
canım ister istemez aklına geliyor insanın ama hep vazgeçiyorum. ama hep böyle düşünürsem belki birgün bunu gerçekleştiririm diye korkuyorum artık ALLAHIM aklımı almasın... boşanmak belki çocuklarımı üzecek ama anneyi kaybetmek daha çok üzecek. ama ben hiçbir zaman babalarından onları ayırmam. beni tanıyanlar bilir asla çirkef olmadım olamadım.

boşanıcam da darp raporu almam lazım onu bi halledersem herşey benim için daha kolay olacak. çünkü hiçbirzaman darp raporu almak aklımın ucundan geçmedi şu aşamadan sonra neler yapabilirim onu düşünüyorum açıkçası paldır küldür ayrılmak istemiyorum... ben zararlı çıkmak istemiyorum.

Siz zaten yeterince zarar görmüşsünüz, daha nasıl zararlı
çıkacaksınız.
Bu işin paldır küldürümü olur?
Bitti dersiniz biter!
Ayrılmak yerine intiharı dùşünmeniz gerçekten
anlam verilecek gibi değil.

Tabi ki çok sevdin, çabaladın, zaman zaman görmezden geldin, zaman zaman kulak ardı ettin.. Ama inan hayat çok kısa.. Derler ya, " Bir daha mı geleceğim dünyaya" diye.. Aynen öyle.. Yazık değil mi sana neden eziyet çekesin ki inan içim acıdı her yazdığını okuduğumda.. Her zaman ertafındakileri düşünerek yaşamamalısın.. Kendin için birşeyler yap, kendin için yaşa.. Ama bencilliği kastetmiyorum.. Senin bu evlilikte kendin için yapacağın şeyler insan çocuklarına da faydalı olur.. Günah değil mi kısa ömrü çileyle geçirmek.. Allah her zaman yardımcın olsun kalben diliyorum, sana güç kuvvet versin, hep hayırlı kapılar açsın.. Hem senin, hem çocukların için
Allah bin kere razı olsun... çoğu yaşadığımıda yazmadım. bu yaşadıklarım son beş seneyi kapsıyor. okadar çok ki yaşananlar. iyi günlerimde oldu ama ben çoğu zaman pollyannacılık oynadığım zamanlar. ama yaşadığım şeyler ağır geliyor artık. sonumu göremiyorum. eşim dışardan çok iyi bir aile babası çok iyi bir eş gibidir. bu sefer kendini frenleyemedi. abileri gördü ona da çok sinirleniyor.

Sen de onu başka şeylerden mahrum bırakmaya çalış bence. Her istediğini yaptığın için böyle yapıyor. Hiç ilgilenme, düşüncesiz ve ona değer vermiyormuş gibi davranmayı dene derim.
doğru söylüyorsun en sevmediği şey ailecek biryere gidildiğinde yanlız bırakılmaktır.

kızlar bana akıl verin. eşim çok sinirli. haftasonu abileri ve eşleriyle iki günlük kamp yaptık. ben sırf o üzülmesin diye istemediğim halde gittim. çok güzel geçti. en son toparlanırken ben arabada üstümü giyiyordum oda bana elindeki çantayı almamı söyledi bende üstüm açık şimdi alamam dedim. abiside yakında olduğu için arabadan çıkmak istemedim. o ısrar etti ve bağırdı ben yine üstüm açık nasıl alabilirim dedim o hala sinirlenmeye devam etti ben diyosam alacaksın diye çıkıştı. Bende Allah Allah üstümü giyiniyorum nasıl dışarı çıkabilirim dedim. oda bana seni sürekli altan alıyorum beni kızdırma diye bağırdı.(Aslında hep ben alttan alırım) sonra arabaya bindik çocuklarımda arkada oturuyordu. ben sustum. sonra konuyu açtı ben uzatmasın diye haklısın özür dilerim dedim. bu sefer yumruk atmaya başladı kafama.(genelde hep arabada vurur.)( Abisi öndeki arabadaydı görmüş.) şimdide benle konuşmuyor. bende yemeğini,kahvaltısını meyvesini hazırlıyorum. ama konuşmuyoruz. sizce ben haksızmıyım? yatağıda ayırdı. hep aynı şeyleri yaşamaktan sıkıldım. çok yoruldum. Neden bunları yaşıyorum niye böyle oluyor. herşey iyi giderken birden kötü oluyoruz.

ne kadar alttan alırsanız adam artık alışıyor buna ne edersem edeyim tırsak diyor ve sürekli kadın gibi kendini naza cekiyor bence sizde konusmayın.bi arkadasımdan örnek vereyim onunda 3 cocuğu var yalnız arkadasımın kocası dövmezde dırdır konusur.arkadasımla zaman zaman küserler.birgün arkadasım karar almıs ve ondan izinsiz onsuz gezmelere gitmeye baslamış tabi başka kararlarda alıyor kendi yaşadıklarına göre ve uygulamaya geçmiş.şimdi eşi kendi istediği gibi davranıyormus ve mutlu huzurlu.he bir kerede ben senin sesini cekemem demiş bir kerede cocukları almadan evden gitmiş.ailesine:)))blöf yapmıs terk ettim seni diye:)sonra eşi mum gibi:)

Siz zaten yeterince zarar görmüşsünüz, daha nasıl zararlı
çıkacaksınız.
Bu işin paldır küldürümü olur?
Bitti dersiniz biter!
Ayrılmak yerine intiharı dùşünmeniz gerçekten
anlam verilecek gibi değil.

ama iki çocuğum var darp raporum olursa babalarına vermezler velayeti. hemde o beni rezil etmek için elinden geleni yapar darp raporu olmadan birşey kanıtlayamam.

ama iki çocuğum var darp raporum olursa babalarına vermezler velayeti. hemde o beni rezil etmek için elinden geleni yapar darp raporu olmadan birşey kanıtlayamam.

peki canı abisinin seni döverken gördüğünü yazmışsın o netepki gösterdi bi şey demedimi eşine:KK50:

O yaratığa hayvan demek hayvanlara hakaret olur..
Tatlım sendekii sabırda sabır taşıymış yaa.
Yorumları sıkılmadan tek tek okudum, boşanmaya karar vermiş olmanada çok sevindim, senin içinde çocukların içinde en iyisi, en hayırlısı bu emin ol..

kusura bakmayin ama dagdan inme tamda sizin esiniz icin , yumrukta ne yahu ! haksiz biri varsa oda kendisidir !!! birakin kahvaltiyi meyveyi akli basina geldin yaptigi terbiyesizligini anlasin eger anlayabilirse!!!

kızlar bana akıl verin. eşim çok sinirli. haftasonu abileri ve eşleriyle iki günlük kamp yaptık. ben sırf o üzülmesin diye istemediğim halde gittim. çok güzel geçti. en son toparlanırken ben arabada üstümü giyiyordum oda bana elindeki çantayı almamı söyledi bende üstüm açık şimdi alamam dedim. abiside yakında olduğu için arabadan çıkmak istemedim. o ısrar etti ve bağırdı ben yine üstüm açık nasıl alabilirim dedim o hala sinirlenmeye devam etti ben diyosam alacaksın diye çıkıştı. Bende Allah Allah üstümü giyiniyorum nasıl dışarı çıkabilirim dedim. oda bana seni sürekli altan alıyorum beni kızdırma diye bağırdı.(Aslında hep ben alttan alırım) sonra arabaya bindik çocuklarımda arkada oturuyordu. ben sustum. sonra konuyu açtı ben uzatmasın diye haklısın özür dilerim dedim. bu sefer yumruk atmaya başladı kafama.(genelde hep arabada vurur.)( Abisi öndeki arabadaydı görmüş.) şimdide benle konuşmuyor. bende yemeğini,kahvaltısını meyvesini hazırlıyorum. ama konuşmuyoruz. sizce ben haksızmıyım? yatağıda ayırdı. hep aynı şeyleri yaşamaktan sıkıldım. çok yoruldum. Neden bunları yaşıyorum niye böyle oluyor. herşey iyi giderken birden kötü oluyoruz.

kesinlikle haklısın bukadarda hanzoluk olmaz ya sinirliyse sinirli iyice haddini aşmış

Benim annemde babamın dayaklarına maruz kaldı biz 4 kardeştik ve annemin ağlamasına dayanamıyordum az ayırmadım annemle babamı.O çocukları çok çok iyi anlıyorum Ama ben ruh hastası olmadım çünkü annem bizi her şeklde büyüttü kolladı babasız bırakmadı o zaman öyle polismiş mahkemeymiş olaylarıda pek bilinmezdi ama annem yinede ayrılmadı. Şimdi babam çok çok çok iyi annemle de bizimlede, eski halinden eser bile yok.Mİllet annesi babası başında olduğu halde çocuklarını zaptedemiyorlar bir anne bun tek başına yapamaz kız çocuğu olsa neyse bunlar bi rde erkek çocuğu yapmayın allah aşkına Çocukları henüz çok küçük akılları ermez anne ayrıl ya da ayrılma demeye ama ileride babalarının eksiklilklerinin yerini de bir anne asla dolduramaz kimse de inkar etmesin. Ayrılınca ne değişecek yine babalarını özleyecekler görmek isteyecekler ve göreceklerde annesi ne yaparsa yapsın bunu asla engelleyemeyecek. Hadi boşandı diyelim annenin hiç bir geliri olmadığı gibi çocukların velayeti babayada verilebilir neden hep tek taraflı düşünüyorsunuz??? Ayrılınca herşey rayına mı oturacak ? İleride çocukları ayrılmasaydın anne dediklerinde hiç mi vicdanı sızlamayacak bu annenin? Babasız büyümek çok mu iyi bir şey? Artık herşeyin çaresi var bu soruna hemen boşan demek olmaz ama.... Tedavi ettirmemiş iletişimi tam olarak iyi değil belli ki neden konuşamıyorlar acaba? neden her konuşmanın her olayın sonu dayak ??? Kusura bakmayın ama kadınların çoğunda da hata var kimse sütten çıkmış ak kaşık değil ve kimse de beni eleştirmesin rica ederim bizzat yaşadığım için söylüyorum o çocukların hayatlarını karartmaya hakkı yok kimsenin. Ayrılmak için kimse evlenmez ama ne yazık ki çözülecek halledilebilinecek bir hastalık bu. Konu sahibihe de söylüyorum madem kocan çok kötü neden 2. çocuğu yaptın yapmasaydın 11 yıllık evlisin en başından beri var diyorsun 2. çocuk niye?

Ben gayet iyiyim merak etme sen!!! hemen işin kolayına kaçmamak lazım ortada 11 senelik bir evlilik var... Yine diyorum Türkiyede ki kadınların hepsi ayrılsın o zaman o çocukların psikolojisini gayet de iyi anlıyorum babasız olunca çok mu iyi yetişecekler soruyorum sizlere eski türkiye mi zannediyorsnz siz hala artık şu gözlüklerinizi çıkarın da bir etrafa bakın sokakta ya da hapiste ya da başı boş olanların %90 ı babasız annesiz hele hele ki erkek çocukları bunlar. Kusura bakmayın ama zaman yaşanacak zaman değil ben bile şimdiden düşünüyorum çocuğum büyüyecek nasıl büyütücem nasıl koruyup kollayacağım diye... KOnu sahibi arkadaş çok dayak yemiş doğru hala da anlatmaya devam ediyor ne yaptıklarını ben kesinlekle boşanma herşeyi kabul et demiyorum hakkını arasın gerekirse eşini tedavi ettirsin hiç mi eşi dilemiyor bu kadını o zaman 11 sene nasıl dayanmış bu adama?

Arkadaşım ne diyosun, kim kimin hayatını karartıyor? asıl boşanmassa çocukların hayatı kararır. ayrıca çocukları öyle küçüktür ayrılmaya birleşmeye aklı yetmez diye görmesin kimse, onlar herşeyi görürler anlarlar hissederler. bu kadının çocuğuda anlamış ki annesine, anne biz uzun bi süre annennemde kalalım mı demiş. hem merak etme sen, hiç bi çocuk büyüdüğünde annesini sürekli döven bi baba için neden boşandın demez. ve babanın yerini anne dolduramaz demişsin ya, merak etme sen hiç, dayakçı, ruh hastası bi babanın yerini doldurmaya da, evlatlarına çok iyi bi şekilde bakmaya da bi ANNE nin gücü pek ala yeter.

onun dışında demişsin ya kadınlarda da hata var diye, peki soruyorum ve bi cvp istiyorum. üstü çıplak halde diye arabadan dışarı çıkamayıp kocasının elindeki poşeti alamayan kadının kafasına yumruk yemekdeki suçu ne? evladının öğretmeniyle konuştuğu için mecburen telefonu meşgüle düşüren ve bu yüzden evde üstüne doğru şekerlik çay bardağı vs. fırlatılan kadının bunda suçu ne? ya da yıllar boyunca dayak yiyen, hakaretler işiten, tehditlere maruz kalan, psikolojisi belkide hiç bi zmn düzelmicek şekilde bozulan annemin suçu neydi? aynı şeylere maruz kalan diğer tüm kadınların bunda suçları neydi? ne yaptılarda çocuklarının önünde dayak yemek zorunda kaldılar söylermisin bana.

peki canı abisinin seni döverken gördüğünü yazmışsın o netepki gösterdi bi şey demedimi eşine:KK50:
abisi konuşmuş. niye böyle yapıyorsun çocukların psikolojisinimi bozmaya çalışıyorsun demiş. oda demişki abi bana cevep veriyo demiş sinirli bir şekilde.

O yaratığa hayvan demek hayvanlara hakaret olur..
Tatlım sendekii sabırda sabır taşıymış yaa.
Yorumları sıkılmadan tek tek okudum, boşanmaya karar vermiş olmanada çok sevindim, senin içinde çocukların içinde en iyisi, en hayırlısı bu emin ol..

sağaol canım gelişmeleri paylaşıcam.

X