Kocam eltime aşık

kocanın ona hediyeler alması
onu kayırması
ihtimamlı davranması vs. konusunda

yadırgadığını görmedim, ben bunların önüne geçtim ama kaynımın şikayetiyle ilgili bir şikayet işitmedim, kaynım benimle pek konuşmaz zaten ama o iflas ettiğinde bir kere konuşmuştuk eşimi suçluyordu, daha fazla finans sağlasaydı batmazdık falan diye, sonra eşimin para kaptırdığı bir olayı örnek gösterdi ona kimsenin sesi çıkmadı o parayı ben kaptırsam annemle nejlanın dırdırı bitmezdi onu kayırıyorlar gibi bişeyler söylemişti, ama büyük paralar batırdığı için kuyrukacısı çoktu. gerçi oda çocuklarının ve karısının haketiğini düşünüyordur. yıllarca onların yanında yaşayan kardeşi ve annesi yapmalı fikri oluşmuş, biz sevgiliyken tatile gidicektik o zamn eşimde bana tatilde giyeceğim elbie tşört falan diktiricekti, alma ben yaptırırım sen tarif et dedi, gel zaman git zaman gitmemize doğru sordum getir artık dedim, ya ben getirdim onları ama eltimle kızının alıp giymeye başladıklarını söyledi, çok kızmıştım

kocasıda salakmış eltinin

salaklık ona az bile valla. ama az birazda uyanıkmış gibide geliyor bana , adam kullanmayı becerebilmekte bir sanattır, ama farkettiğim birşey var bu ailede muhakeme yeteneği hiç yok, şunu yaparsak bu olur, böyle sonuç çıkar yerine ben söyledim uydu ben yaptım oldu, işine gelirse gibi bir tavır. dünya kadar borcu olan ,faturaları ödemeyen bir aile olan insanlar,işe girer girmez araba alabiliyor, açlıktan ölseler benim kocamda dahil arabalarını satmıyorlar, kaynanam etrafa sürekli zengin olduğumuzu anlatıyor ama kışın doğalgaz su kesik evde oturduk. ama 2 kardeş arabalarına binmeye devam etti, var bi salaklıkda derecelendiremiyorum, tavan puan nedir acaba

senin işin zor ya
ama tüm kabahat kocanda..

sevgili elifbi, konuyu baştan sona okumaya çalıştım ama baktım uzun başına, ortasına sonuna baktım. eşinle eltin arasında aşk varmı bilemem ama bildiğim en doğru şey, herkesin hayatı kendine özel olmalı. böyle girintili, iç içe yaşantılı (evinizin anahtarı mesela) evliliğin içine kaynana, elti kayınpeder hepsinin burnunu soktuğu evliliklerin öyle veya böyle birgün koca bi sorunla patlayacağını çok ama çok iyi bilirim.

slm, acaba sen mi yalnış anlıyorsun. sonuçta kardeşinin yada abisinin eşi insan inanmak istemez. eltin eşine nasıl davranıyor.yani onu etkilemek için uğraşıyor mu? yada siz kayınvalidenize kötü birşey dediğiniz de eşiniz de aynı şekilde sizi koruyor mu? ya ne bileyim sanki olmaz gibi... gizli gizli bakışmaları ve bileyim tlf konuşmaları olsa yada evde yalnız yakalama falan olsa belki ama eşiniz belki de sadece kardeş gibi seviyordur. aklına kötü birşey getirme bence... gözlemle... Allah yardımcın olsun...

kabahatin hepsi kocanda değil sadece...sende de var.....pısmışsın...sesini çıkartıp diş gösterememişsin....
net olup tavrını koymamışsın......diyecek bişey yok başka..

üzüldüm şimdi.benim de öyle bir babam var maalesef.aynısı hiç farkı yok.annem anlatıyor elti için yaptıklarını da hoşlanma olduğu kesin.aşk ya da seks olmasa da bir şeylerin bir taraflarına iyi geldiği kesin.bakış konuşma yaklaşım felan.psikolojik eksikliklerinden kaynaklanıyor.

zaten ben kv ve elti ile bu kadar iç içe nasıl olunur anlamıyorum.Allah kolaylık versin.

ben olsaydım
eltinin yaptığı birşeyi ben yapmış gibi yapardım
mesela diyelim ki elti kaynana hakkında ileri geri konuşuyo, şöyle böyle diyo
eşime annen şöyle böyle derdim, aynı kelimeleri kullanırdım
tepkisini ölçerdim, ki anlattığına göre çok sinirleniyo
sinirlendikten sonrada seni denedim sadece, bunların hepsini kamile söledi derdim bakalım nasıl kıvıracak

kabahatin hepsi kocanda değil sadece...sende de var.....pısmışsın...sesini çıkartıp diş gösterememişsin....
net olup tavrını koymamışsın......diyecek bişey yok başka..

doğru söze ne denir bende kabahat aman iyi olayım diye uğraşırken bir baktım inek gibi sağıyorlar beni ve kimseyede yaranamamışım. annanem seni ısıran köpeğe ekmeği yağlada ver derdi yokmuş öyle bişey sesin çıkmadıkça daha hırsla ısırıyorlar. balık bilmezse alıkda bilmiyormuş sen avanak oluyormuşsun sadece. hele vicdanı olmayan insanların oturup yaptıklarının muhasebesini yapacak diyede çok beklersin....

ya annenizede üzüldüm bunu fark etmek çok yıpratıcı birşey eltisini yada kocasını boğazlamadıysa halen elini öpmek lazım, ben bazen düşünmüyor değilim. bu çıkmaza insan yavaş yavaş değil cumburlop birden düşüyorsun,zaten aynı apartmana gelirken var olan bir oluşumun içine giriyorsun. kocada salaksa itip duruyor içeri.benimkinin maşallahı var adamın gönül gözü açılmamış yada çirkefliği erdem bilmişki, k.v cadoloz yalancı kavgacı bir kadındır, ben 10 lafından dokuzuna inanmam, yalanı yüzüne söylenincede seni doğduğuna pişman eder, çokda küfürbazdır,annesi için tam bir hanımefendi demişti,anlayışlı temmizkalpli bir kadıncağız olarak hep düşünerek geldim eve, kocama bunu söylediğimde sen eve geldikten sonra böyle oldu diyor, eltimse bildim bileli böyleydi diyor.komşularda hep kötü kalpli yalancıydı diyor, bende ailemi severim ama eksikliklerine objektif gözle bakmaya çalışırım. olduklarından farklı göstermenin bi faydasını kendi adıma göremiyorum, ama benim eşek yürekten inanmış. eltiminde dünya güzeli ve çok erdemli saf akıllı bir kadın olark lanse ediyor. yani bende bir baktım içiçeyim 2,5 senemi aldı evimden ayaklarını kesmek yoksa halen evde gezinen birileri olacaktı. yada bide yüzsüzlere hoşgeldin dediğimde suratıma mal gibi bakıyorlardı, kendi evlerinde misafir muamelesini kabullenemediler, kapı çalmayıda 2,5 sene öğretemedim, anlattım mal gibi yine yüzüme baktılar.ben kızıma istemeden bişey yapınca özür dilerim ,eltim bigün geldi oğluna yanlışlıkla bişey yapmış benden özür dile demiş bana soruyor özür dilemem gerekirmi istemeden yaptım banane dilemem diyor, iyi dedim. kalakaldım .

Benim ablamla eltiside aynı durumdalar hemen hemen ablamın kaynı sürekli ablamın ihtiyaçlarını giderir ablamın çocuklarıyla ilgilenir aynen senin örneğinde oldugu gibi senelerce aynı evde yaşamışlar valla ne yalan söyliym ben bile onun ablama aşık oldugunu düşündüm ablamı kaç kez uyardım uzak dur ne hakla sen evde yalnızken kocan yokken senin evine tek başına geliyor ne yapıyor evde sen tekken diye ama beni hiç dinlemedi kaynı pazar günleri kendi karısını çocugunu evde bırakıp ablama koşar çocukları gezdirir birde ablam derki aylin kıskançlıktan çatlıyor eltisi için yani... valla kusura bakmada bende çatlarım siz kim oluyorsunuzda kocam size bizden fazla vakit ayırsın. ben hala Allah günah yazmasın o adamın ablamda gönlü olduğuna inanırım eskiye dönüp baktığımda... şu an durum nasıl bilmiyorum ben uzakta oturuyorum ama ablam boşanma aşamasında hala o kaynı elini kolunu sallaya sallaya istediği saatte dilediği gibi evde kim var kim yok yanlışına doğrusuna bakmadan o eve girebiliyor bana bu kadarı saçma geliyor. canım sanada Allah yardım etsin inşallah

allahım ablana gıcık oldum al işte aynı durum, bu ne pervasızlık acaba evlenirkende biz evlenelimde geleni harcarızmı diyorlar,kendimi kurban gibi görüyoruz,göstermelik evlilik.birde utanmadan diğer kadınla alay ediyorlar kıskanıyormuş evet ona harcadığı paranın 10da 1ini bana harcamadı eşekdende eşek kocam, kullanıla kullanıla başında saç kalmamış, abisi kocamdan genç duruyor,eşek gibi çalışıp bakmış bunlara , eltimin evi benikine on basar herşeyin en iyisini almış, bana yeni eşya bile almadı ne varsa onu kullanıyorum, zamanında çok para vermişmiş bu eşyalara.

Madem esinden bukadar sikayetcisin bosan kyrtul belliki kendini farkli goruyorsun ollardan....ve sikayetcisin....hergun burda kahir yapacagina sende kurtul onlarda....

27. sayfaya kadar yorumları okudum. hele hele konu sahibi cevap yazana kadar ki yapılan yorumlara çok üzüldüm ( olma ihtimalini bile düşünmeyen hanımlar, çocukken aile içinde yaşanan bir olayı utanarak da olsa yazacağım ki, kimin başına ne zaman ne gelir bilinmez sözüne kulak tıkanılmasın.

benim dayım 10 yıllık evliliğini bir çırpıda başka bir kadın için yıktı. iki çocuğunu ve bize göre çok değerli bir insan olan eşini terkedip gitti. üstelik mürekkep yalamış, akademik kariyer yapmış bir adamdı. kiminle mi terketti? kayınçosunun eşiyle! yani yengemin erkek kardeşinin eşiyle kaçtılar! aileye bomba düşmüş gibi oldu. iki kardeş sanki kendileri ayıp yapmış gibi, uzun bir süre birbirlerinin yüzüne bakamadı. tabi ki hem anneannemler, hem yengemin ailesi, hem kaçan gelinin ailesi onları reddetti! bu yüreklere su serpti mi? yengem bu acıyla iki kere kalp krizi geçirdi. çocuklara bizler sahip çıktık. ama annenin yerini kim ne kadar tutabilir ki?

ve sebep laçkalaştırılmış, cıvık akraba ilişkileriydi. babamın, annemin, yengemin defalarca uyarmalarına rağmen dayım ne biçim şey söylüyorsunuz, o benim bacım sözüyle uyarıları dikkate almadı. ya da ortada zaten bir şey vardı, bu kılıfla kapatıyordu. sonra gün yüzüne çıkınca da, eşlerini ve çocuklarını ortada bırakıp defolup gittiler. allah onları bildiği gibi yapsın!

konu sahibi arkadaşım, o evden bir an önce çıkmaya bak. koyduğun mesafe için biraz geç kalmışsın. o evde kaldığın sürece bu şüphe seni kemirir. doğru ya da yanlıştır bir şey diyemem. ama bu şüpheyle yaşanmaz.

Son düzenleme:

allah aşkına nereye gideyim, neyapayım cok ciddi soruyorum , kime ne anlatayımki bir açıklama yapmadan bir çocukla hayatta kalmaya çalışayım 3,5 yıldır çalışmıyorum birikimim yok ailem zengin değil, iş buldum diyelim ailemin yanındada çocukla çok ezilirim gibi görünüyor, çünkü onlar artık kendi hayatlarını yaşıyorlar benim oraya dönmem onları sıkıntıya sokacak, bende bir çıkar yol düşünüyorum, ama ailemin yanına dönmeden ne yapabiliceğimi bulmaya çalışıyorum. onursuzda değilim gurursuzda, öyle dışardan bakıldığı gibi değil ,çocuğun varsa kenarda 5 paran yoksa, alır başımı giderim diyemiyorsun. bende daraldım bunaldım, farkındayım tahammülüm kalmadı ama öfkeyle kalkıp zararla oturan ben olacaksam ne gerek var. iyi bir fizibilite yapıp doğru karar vermem gerek, hımm böyle konuşyorum diyebiranda öfkeme yenilip gitmeyeceğimin garantiside yok. e fikir verin benim koşullarım bunlar işte, gitmekde istiyorum,ama yolbulamıyorum

Madem esinden bukadar sikayetcisin bosan kyrtul belliki kendini farkli goruyorsun ollardan....ve sikayetcisin....hergun burda kahir yapacagina sende kurtul onlarda....

evet burda hergün kahır yapıyorum,eşimdende şikayetçiyim, kendimi farklıda görüyorum, eeee boşanamıyorum işte

evet burda hergün kahır yapıyorum,eşimdende şikayetçiyim, kendimi farklıda görüyorum, eeee boşanamıyorum işte

kadın doğal olarak fikir danışmak,dertleşmek için yazıyor...boşanamıycak durumda olduğu belli.hem zaten kolaymı 2 çocukla iş güç para olmadan boşanmak...uzaktan kolay görünüyor olabilir ama işin içinde olmak ne kadar zor dur...hem boşanmak için bu ilişkinin net ortada olması lazım bence.sadece şüphe üzerine hangimiz evliliğimizi bir anda bitirebiliyoruzhaaa yaşanan ilişki varsa patlar çıkar ortaya ozaman gözün döner hiç birşeyi umursamaz basar gidersinama şimdi bu sitede yüzlerce kadın eşinden eşinden şikayet ediyor hepsi boşuyomu yani

kuzum sen en baştan izin vermişsin bu duruma ne münasebet kacası varken senin kocan ilgilensin yengesiyle ..parçalarım o kocayıda eltiyide..sana bişey anlatayım oğlum küçüktü bn çok kar yağdığı için kayın valdelere bayramda el öpmeye gidememmiştim eşim gitti.neyse eltiyide kapıda arabaları olduğu halde eşim bırakmış annesigile baya bi uzak .mesafe yani.bnde duydum tabi eşime bir güzel fırçamı çektim ..basit gibi görünebilir ama bnim için öyle değil..gözünüze ufakta görünse sesinizi çıkartın herşeye göz yummayın.ki sizi kullanmaya kalkışmasınlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…