Kocamin karakterinden biktim, kacip gidicem artik!

Hamilelikte iyice takıyor insan bende 21 haftalık gebeyim bende bu kadar takılmazdım sabah uyanır uyanmaz takıyorum. Hormonlar Tavan herhalde 🙄

Hamilelikte iyice takıyor insan bende 21 haftalık gebeyim bende bu kadar takılmazdım sabah uyanır uyanmaz takıyorum. Hormonlar Tavan herhalde 🙄
Ben sigara kullaniyorum normalde birakinca inanilmaz takiyodum. Hamilelikten icmiyorum simdi yine o da etkiliyor tabii ama esimin yaptiklari da takilmicak gibi degil. Terapistim bebek cok tetikleyici factor annelik icgudusuyle bebeginin geleceginden daha da endiseleniyosun, guvenin sarsilmasi sonra dan ogrendigin bu olaylar karsinda normal dedi. Benim napicagima gelemedik henuz 😅

Ben sigara kullaniyorum normalde birakinca inanilmaz takiyodum. Hamilelikten icmiyorum simdi yine o da etkiliyor tabii ama esimin yaptiklari da takilmicak gibi degil. Terapistim bebek cok tetikleyici factor annelik icgudusuyle bebeginin geleceginden daha da endiseleniyosun, guvenin sarsilmasi sonra dan ogrendigin bu olaylar karsinda normal dedi. Benim napicagima gelemedik henuz 😅
Bende senin gibi sorunlar bende yaşıyorum. Allah akıl fikir versin beddua etmek istemiyorum...

Annen doğru söylüyor. Bebek annenin stresinden etkileniyormuş. 4 ay daha dişinizi sıkın. Zaten yurtdışındaymış. Çocuğunuz doğana kadar bir aksiyon almayın.,
bende 9 haftalık gebeyim. Hamile kaldığımı öğrenliden beri bambaşka bir psikolojiye büründüm. Herşeyden önce bebeğimin menfaatini düşünüyorum. Ama onu riske atmayım, aman sağlıkla doğurayım. Başka bir şey düşünmez oldum.
Bu adam zaten işi sebebiyle sizin yanınızda çok durmuyor, durmayacak heralde. Kazandığı paradan da siz ve evladınız nasiplenmiyor. Varlığının bir yararı yok. Üstüne de bir sürü kaos ortamı. Gerek yok çekmeye.
Evet belki şu an daha hassassınız ama Doğumdan sonrada psikolojinizin değişeceğiniz sanmıyorum ben.

Annen doğru söylüyor. Bebek annenin stresinden etkileniyormuş. 4 ay daha dişinizi sıkın. Zaten yurtdışındaymış. Çocuğunuz doğana kadar bir aksiyon almayın.,
bende 9 haftalık gebeyim. Hamile kaldığımı öğrenliden beri bambaşka bir psikolojiye büründüm. Herşeyden önce bebeğimin menfaatini düşünüyorum. Ama onu riske atmayım, aman sağlıkla doğurayım. Başka bir şey düşünmez oldum.
Bu adam zaten işi sebebiyle sizin yanınızda çok durmuyor, durmayacak heralde. Kazandığı paradan da siz ve evladınız nasiplenmiyor. Varlığının bir yararı yok. Üstüne de bir sürü kaos ortamı. Gerek yok çekmeye.
Evet belki şu an daha hassassınız ama Doğumdan sonrada psikolojinizin değişeceğiniz sanmıyorum ben.
Dogumdan sonra hepten zor olucak action almam, lohusalik depresyonu bebegin uyum donemi ve bir de bu sorunlarla hala ugrasiyo olmak beni bitiricek. Simdi bile nefesim kesiliyo kucagimda bebekle evi terkedisim filan geliyo aklima. Ozaman bu gelicekse simdi cik git kendine bi ev kur diyorum. Esim kavga sirasinda ayrilmak istiyosan kal o evde ben istemiyorum senin olsun ev diyo ama beraber aldigimiz dosedigimiz evde durmak istemiyorum. Kadin olmak oyle zor ki yuvayi kurmak da yikmak da hep kadinin omzunda. Aileme gore susup kabullensem mutlu olurmusum. Neden ben susuyorum neden o duzelmiyo madem yuvasi bozulmasin istiyosa diyorum. Yuvayi kadin kurarmis. Cidden gelenekci bakistan da o kadar sikildim ki. Atasindan ogrendigi eski gelenegi degil caga ayak uydurmus gencin aklina hurmet duymayi hic akil edemiyorlar. Bu arada ayrilsam ailemden bi yardim gorecegimi filan da dusunmuyorum, istemiyorum da. Tek dertlri elalem ne der 😅
Esim isterse gitmez yurtdisina ben bu konularda iyice darlandim ve surekli tartisiyoruz diye gitti sanirim. Normalde parasini bu sekilde dagitmasa tr den yonetebilecegi bi sisteme gecicektik ama benim hic umudum yok yapabileceginden.cocuklarim olunca birakamam ben sirket kurmam lazim dedi ama birikmesi gereken parayi boyle dagitarak asla biriktiremez. Seviyorum esimi, dusunceli nazik caliskan biri aslinda ama tr ye gelen almancilar gibi buradakiler dolandiriyo adami en cok da ailesi 😅

Madem boşanmayı dusunuyosunuz, ne yapın edin boşanmadan önce o hesapları elinize alın, biraz para biriktirin beş kuruşsuz ayrılmayın. Eşinizin kazandığı her kurusta doğmamış çocuğunuzun da hakkı var, hiç ben kendi kendime yeterim diye tavırlara girmeyin. Söyleyin maaşını size ait hesaba atsın. İsteseniz de parayı alıp kacamazsiniz zaten mahkeme yarısını size yarısını ona verir. Ama sizde durursa en azından ikiye bolunebilecek bi para olur ortada. Eşiniz ayrılma durumunda evi yasal olarak da size birakacaksa satar çocuğunuzla mutlu olacağınız bi ev alırsınız kendinize. He söylemeden edemeyeceğim, eşiniz tam tokatlanmalik bir enayi.

Eşiniz bence size borçları eksik anlatmış.zşra böyle bir adama 5bşn dolar daha vermesi akıl alır gibi değil. Eşinize sorun bu işin aslı nedir.

Hic bi terapist sana şunu yap bunu de demez. Yorumlar yorumlar kukumav gibi tek başına kalırsın gene. Sen önce bi tam ne istedigine karar ver. Gercekten bu adami sevmio musun yoksa yoklugunla onu cezalandirmak icin blöf mü yapacaksin. Ikincisiyse şu halinle yapma. Sakin ol gözünü seveyim. Sorun sende degil sen haklisin terapistle falan ugrasma. Onun yerine eşinle uğraş. Anadoluda bu is icin bir laf vardır tam cuk. Erkeğin iki kaşığı varsa birini kiracaksin. 13 bin dolar kazaniosa asgari yaşam giderini düşecek kalani paşa paşa ortak hesaba gönderecek. O gururlu halleri de bi birak ne demek doğum masrafini kendi maaşından ödemek. Adam o kadar kazanirken sen onun cocugunu kendinden odeyince sanma ki degerin olacak. Adamin karakterine dön bi bak adam onun başına bela olanlara agzina edenlere saygi duyuyor. Guzellikten de anlamiyor bosuna ugrasma sakince ya paralari ortak hesaba koyariz cekemeyecegin sekilde ya da adios diyeceksin. Kuru kuru gitme sakın.

Hic bi terapist sana şunu yap bunu de demez. Yorumlar yorumlar kukumav gibi tek başına kalırsın gene. Sen önce bi tam ne istedigine karar ver. Gercekten bu adami sevmio musun yoksa yoklugunla onu cezalandirmak icin blöf mü yapacaksin. Ikincisiyse şu halinle yapma. Sakin ol gözünü seveyim. Sorun sende degil sen haklisin terapistle falan ugrasma. Onun yerine eşinle uğraş. Anadoluda bu is icin bir laf vardır tam cuk. Erkeğin iki kaşığı varsa birini kiracaksin. 13 bin dolar kazaniosa asgari yaşam giderini düşecek kalani paşa paşa ortak hesaba gönderecek. O gururlu halleri de bi birak ne demek doğum masrafini kendi maaşından ödemek. Adam o kadar kazanirken sen onun cocugunu kendinden odeyince sanma ki degerin olacak. Adamin karakterine dön bi bak adam onun başına bela olanlara agzina edenlere saygi duyuyor. Guzellikten de anlamiyor bosuna ugrasma sakince ya paralari ortak hesaba koyariz cekemeyecegin sekilde ya da adios diyeceksin. Kuru kuru gitme sakın.
Cok haklisiniz terapisten ne yapicagimi soylemesini beklemiyorum, hamilelik halleri altinda bebegim icin en dogrusunu yapabilmek yarin obur gun pisman olmamak icin terapistle gorusuyorum olaylari her yonuyle yakalamak icin. Bebek icin yuva devam etmez ama bebek six hale gore daha temkinli hareket etmem gerektiginin farkindayim. Bu yuzden napicagimi bilemiyorum.
blof yapmak aslinda sevmesem kendime yakistiramasam bile adami yola getiricekse deneyebilirim. Bu olaylar disinda esimin bana bi yanlisini yalanini gormedim. Sadakat sorunumuz hic olmadi 5 yillik sevgililik yada 1 yillik evliligimizde. Esimin de artik aile oldugunu sacma hatalarindan vazgecmesi gerektigini gostericekse yapmayi denerim. Blofun sonunda esim toparlamicak ve ayrilicaksak da bi cocugum oldugu icin pisman olmam. Evlenmek gibi ayrilmak da bi surec bekar bi Anne olarak gayette hayatima devam ederim. Bu durum yalnizca ailem icin sikintili bi surec olur, kusura bakmasinlar kendimi birakip onlar icin uzulmicem.
Eger terapiler sonunda esimin bu konuda destek alip duzelebileceginden inanirsam artik ben anlatmayi birakicam ve uzman destek almasi icin onu zorlucam. Her ne kadar terapiler birinin zoruyla bi ise yaramasa da toparlanmasi icin daha cok ugrasmaya gucum ve inancim olur. Bebegimin babasiyla geciricegi mutlu anilari icin tum gucumle ugrasirim.
son olarak da ailesi malesef beni de yipratti. Insan bi yerden sonra kendim de mi sorun diye dusunuyor. Ailesinin surekli esime yok bu kiz senin parani malini alir, yok bu soyle yapar boyle yaparlarindan o kadar tiksindim ki cidden adamin biseyine dokunmak igrendiriyo beni. Guzel bi isim iyi bi kazancim var. kendi gecimim icin esimden hicbirsey talep etmem ayrilik durumunda. Cocugu icin cok hassas bi adam elinden gelen I yapicagina eminim.
terapiler ilerdikce hangi yolun daha guvenli ve olumlu olucagina daha kolay karar vericegimi dusunuyorum. Cok tesekkur ederim. Bebegimin hakkini korumak adina bosanma surecinde daha net davranicam, en azindan kendi pasiflikleri yuzunden bebegimin gelecegine etki etmemesine izin vermicem.

Sürekli para isteyin eşinizden
Hamılesınız de zaten masraf artacak.
Demek ki size az gönderiyor ki millete dağıtmaya para kalıyor ! Ve birikim de yapın
Bu adama güvenilmez cunku
Ben de aynısını düşnüyorum.alışverişiniz 3 tuttuysa,siz 10 diyin.siz harcamazsanız,el koymazsanız atmacalar yer bitirir.çocuğunuzun geleceği için eşinizden fazla fazla para isteyip bir başkasının adına olan bir banka hesabına paraları istiflemenizi tavsiye ederim.sizin adınıza olursa hesap,Allah korusun borç harç işlerinde sizin de paranıza devlet el koyabiliri

X