Kocaniz sizi babaniza sikayet etti mi hic ?

tepkinizde haklısınız, iki kişi arasındaki tartışmayı ailelere yansıtmayı çok saçma buluyorum. herhalde eşim babamı arayıp şikayet etse, tartışmamızı anlatsa bende sizin gibi çok sinirlenirdim. biz evde ikimizin arasında olan şeyleri genelde kimseye yansıtmıyoruz, anne, baba, arkadaş, kardeş farketmez.. ama burda boşanmak için önemli olan bir nokta da kavganın sebebi. ailesiyle aranızda ne var bilmiyorum ama evlilikte geçen "senin ailen, benim ailem" muhabbeti maalesef ki evlilikleri yıpratıyor ve evdeki huzur hiç uzun sürmüyor.

Haklısınız. Çok çirkin ve kabul edilemez bir durum. Yalnız benim anlamadığım sizin bakış açınızda ve olgunluğunuzda biri nasıl hayata böyle bakan biriyle evlendi? Tanımadan mı evlendiniz? Çünkü bu tarz düşünce yapısına sahip biri bunu saklayamaz başka alanlara başka davranışlarına da yansır bu.

Elbette ki siz haklısınız. Babaya şikayet saçmalığı da nedir, ne saçma bir şeydir, nasıl gelir akıllarına böyle sevimsiz, saygısız şeyler bu erkek milletinin hayret! Eski bir ilişkimde ayrılırken ben de maruz kalmış, şok olup yüzüne bakakalmıştım adamın. Neymiş ille de babamı arayıp suçun onda olmadığını anlatacakmış! Beni şikayet edecekmiş! Afedersiniz oduna da bak sen! (halen kızıyorum) Arayamazsın bu ne saygısızlık, ne münasebetsizlik dedim. Onlar beni seviyorlardı, o yüzden dedi. Onlar seni sadece benim hatırım için sevdiler, seni değil başkasını götürdüğümde onu da sevecekler. Onların gözünde özel olan benim! Benim yanımdaki değil! Üstelik babam bir güzel ağzının payını verir, neye uğradığını şaşırırsın. (gerçekten haddini bildirirdi rahmetli babam) Adamın tansiyonu filan yükselirse ben de senin aile büyüklerini arayıp onlara mı seni şikayet edeceğim? Anaokulu öğrencileri miyiz, velilerimiz mi yönetiyor ilişkilerimizi dedim. Sonuç = Arayamadı. Arasaydı da ailemden de benden de her hakareti işitirdi açıkcası. Ama nasıl bir mantıksızlıktı, saçmalıktı hala inanamıyorum. Haklı bir tepki sizinki. İnanın ben de bu saçmalığı sadece kendim yaşadım sanıyordum :KK48:
Birebir ayni duygulari paylasiyorum sizinle.

Maalesef erkek milleti çoğunlukla bunu yapıyor. Önce kadının ailesiyle görüşmeme tavrını her şeyiyle sözde kabul ediyor. Üç ay beş ay, bilemedin bir iki yıl sonra bunu dev bir sorun halinde çıkarıyor kadının karşısına. Bu konuda sözünde duran erkek o kadar az ki! İstisna onlar!
Ailesinin yaptigi ettigi yalani dolani hersey ortada. Ben usandim artik hatirlatmaktan. Ustelik bir degil bir kac kez sirf onun hatrina denedik. Herseferinde yalanlar dolanlar bitmedi. Yoruldum ve ya ayrilalim ya uzak tut dedim. Simdi karnimda cocuguyla bana eziyet ediyor. Isim gucum yerinde evime filanda bakarim Ona sunabilecegim tum eslik sorumluluklarimi sundum. Istedigi olmayinca evde koca bir huzursuzluk yetmedi benim aileme soylemeler.. inanin ailem onun ailesinin yaptiklarinin 10 da birini bilmiyor. Hamile nasilsa evlendi ne istersem o kafasina geldi. Kabul etmiyorum. Aileme bildirmesi de ailem aman bosanma aldatma yok bilmem ne dicek.

Haklısınız. Çok çirkin ve kabul edilemez bir durum. Yalnız benim anlamadığım sizin bakış açınızda ve olgunluğunuzda biri nasıl hayata böyle bakan biriyle evlendi? Tanımadan mı evlendiniz? Çünkü bu tarz düşünce yapısına sahip biri bunu saklayamaz başka alanlara başka davranışlarına da yansır bu.
Aslinda Hersey evlendikten sonra ortaya cikmaya basladi. Oncesinde ben yurtdisindaydim 3 yil boyunca cok yogundum.
ilk yilimizda ailesini tanimadim Hersey normaldi. 2. Yilimizda ailesiyle tanistim. Tam bi kabustu. Kiz kardesi oyle kiskanc oyle mahalle uslupta bir insan ki inanamazsiniz. Calismayan esine abisi yardim ediyomus. Esimin durumu iyi. Yazligi daireleri bahceli evi arabalari hep vardi. Bunlarin uzerinde yasamaya alismislar. Kiz kardesi in kocasi tam bir hatsiz ve saygisiz. Annesi kizi ve damadi issiz olunca, esimin onlara sponsor olmasini istiyordu. Durumlari gorunce ayrildim. Sonra herseyimi ayirdim, hicbir alakam yok dedi. Ozurler diledi bende affettim. Zaten yurtdisina ciktim. 3 yil boyunca hic bir alakam olmadi.
Dondukten sonra simdi boyle yapiyor bana.

Oh içimin yağları eridi. Elinize ağzınıza sağlık. Evlenene kadar babamızın evlenince kocamizin mali mi oluyoruz ya. Haddini güzel bildirmissiniz. Keşke babanız da ağzına tukurseymis. Sizi bununla korkutacagini sanmış ama her şeyi geçiyorum kavgayı aileye taşımak en sinirlendiğim konudur. Evlenecek kadar büyüğüz ama sorunları aileye şikayet edecek kadar küçüğüz öyle mi. Dik duruşunuzu takdir ettim ama sakın geri adım atmayın burdan. Geri adım atarsanız bunu hep kullanır.

kendinize gösterdiğiniz saygıdan dolayı sizi tebrik ediyorum. bu netlikte olduğunuz sürece pişman olucaktır.
Pisman oldu zaten ama tiksiniyorum adamdan. Ozur diledi ama sinirden titreye titreye,yese beni gormez gozu, nasil ozurse. Anneni babani ariyim ozur dileyim kapansin bu konu deyince yine cildirdim ben. Cik evden affetmiyorum dedim. Kapiyi bacayi carpmasini da hazmede miyorum babami aramasini da... adami gordukce midem bulaniyo

Tavrınızı koyarak çok iyi yapmışsınız.
Çocuk gibi babaya şikayet etmek nedir ?

İlk evlendiğimiz zamanlarda eşim de bir kere babama şikayet tarzı birsey söylemişti. Babam da “ tavuk suyu öyle yaptıysa vardır bi bildiği “ deyince daha da birsey söyleyemedi :KK48:
Oy oyy oyyy cuuuuuk :KK9:

Eşimle 5yıllık ilişkimiz 6 aylık evliliğimiz var. Bugun onun kendi ailevi sorunları yüzünden tartıstık. Baggies cagira dolap kapilarini carparak evden cikti. Bunu yapmamasini tartismada karsi tarafa alani siddet gosterisi oldugunu kac kez soylerim. Ancak ne zaman tartissak saga sola saldiriyor ve ben bunu izlemekten Nefret ediyorum. Dahasi son bi kac tartismada hep babani aricam, seni sikayet edicem diye soylemeye basladi. Bugun de evden cikinca babami aramis, o da beni aradi. Sasirdim tabi. Sonra iyice Sinir basti bana.
1 kari koca kavgasini baba ya tasimak nedir?
2 ben babamin yada kocamin mali miyim Telefonla sikayet ediliyorum.
asiri sinirlendim. Babam’a o kadar sacma adetleriniz varki dugunden sonra mali gibi goruyo heralde. Ne hakla sikayet eder, sende beni ilgilendirmez deseydin deyip babama Kizdim.
Esimde is ve geldi kiyameti koparip kapinin onune koydum. Bosanmak istiyorum. Esimin yaptigi cok karaktersiz geliyor.
babama da soyledim bosanicam diye.
size sormak istedigim sizin esiniz hic sizi babaniza sikayet etti mi yoksa bu tuhaf tip bi bende mi vardi? Cidden meraklar icindeyim.
Evet etti. Nolmuş?

Ya aslinda 5 yildir yoktu boyle bisey 😅 babamla tabistiktan sonra geldi bu kafa. Olsa gormezmiydim cidden yoktu.

vala biz ilk evlendiğimizde ne hayvani kavgalarımız oldu senin anlattıkların yanında solda sıfır kalır.. (şiddet asla olmadı onu belirteyim de, ama sağa sola zarar vermeler oldu) tam kavga anında bile birimizin anası babası arasa resmen ara verip her şey çok güzelmiş gibi telefonu açıp konuşmamıza devam ettik veya akşamına bir yere mi gidilecek hiçbir şey yokmuş gibi gittik.
çünkü evlenen 2 kişi, bunun sorumluluğu sadece o 2 kişiyi alakadar eder. iyime herkesi ortak edebilirim ama kötüm kimseyi alakadar etmez..
9 yıllık evliyim bu tavrımız sebebi ile hiç kimse bir kere bile karışmadı bizim hayatımıza. çünkü bilmezler biz ne yaşıyoruz. çünkü bu bizim hayatımız..
sanıyorum hamilesin, bu durumda boşanmak biraz fazla fevri bi hareket bi de bu kadar yeni bir evlilik için. eşinle düzgünce konuşun ve evliliğinizin kendi kurallarını oluşturun.. baktın hala olmadı o zaman harekete geçersin..

vala biz ilk evlendiğimizde ne hayvani kavgalarımız oldu senin anlattıkların yanında solda sıfır kalır.. (şiddet asla olmadı onu belirteyim de, ama sağa sola zarar vermeler oldu) tam kavga anında bile birimizin anası babası arasa resmen ara verip her şey çok güzelmiş gibi telefonu açıp konuşmamıza devam ettik veya akşamına bir yere mi gidilecek hiçbir şey yokmuş gibi gittik.
çünkü evlenen 2 kişi, bunun sorumluluğu sadece o 2 kişiyi alakadar eder. iyime herkesi ortak edebilirim ama kötüm kimseyi alakadar etmez..
9 yıllık evliyim bu tavrımız sebebi ile hiç kimse bir kere bile karışmadı bizim hayatımıza. çünkü bilmezler biz ne yaşıyoruz. çünkü bu bizim hayatımız..
sanıyorum hamilesin, bu durumda boşanmak biraz fazla fevri bi hareket bi de bu kadar yeni bir evlilik için. eşinle düzgünce konuşun ve evliliğinizin kendi kurallarını oluşturun.. baktın hala olmadı o zaman harekete geçersin..
Cok tesekkur ederim yazinizdan samimiyetinizi ya burdan hissettim. Ben cok kirildim esime. Buyuk hayal kirikligi icerisindeyim. Icim sogudu kendisinden. Bebek fikrininde bir hata oldugunu dusunmeye basladim.
Evlendim evet, hatalarini duzeltmesini bekledim, onu oldugu gibi Kabul ettim ama baba olmayi haketmedigini dusunuyorum. Bir adami baba yap mak icin evlilik otesi farkli bir olgunluk sinavi gerektiriyormus.

Babam yok,anneme sikayet etmisligi vardir kesin ama annem bana soylemez. Esimi dinler,soyleyecegini soyler ama bana gelmez o konusmalar. Esim cok dert yanar cunku 😂valla hic sallamam sahsen. Siz de esinizle neden surekli kavga kiyamet halindesiniz bence enerjiyi bunu cozmeye kullanmak daha mantikli

Benden de babama selam söyle derdim herhalde 😎 o da neymiş öyle büyü de gel demelisiniz sizde kendisine

Ailesinin yaptigi ettigi yalani dolani hersey ortada. Ben usandim artik hatirlatmaktan. Ustelik bir degil bir kac kez sirf onun hatrina denedik. Herseferinde yalanlar dolanlar bitmedi. Yoruldum ve ya ayrilalim ya uzak tut dedim. Simdi karnimda cocuguyla bana eziyet ediyor. Isim gucum yerinde evime filanda bakarim Ona sunabilecegim tum eslik sorumluluklarimi sundum. Istedigi olmayinca evde koca bir huzursuzluk yetmedi benim aileme soylemeler.. inanin ailem onun ailesinin yaptiklarinin 10 da birini bilmiyor. Hamile nasilsa evlendi ne istersem o kafasina geldi. Kabul etmiyorum. Aileme bildirmesi de ailem aman bosanma aldatma yok bilmem ne dicek.
Evet maalesef ki bu türler değişmiyor. Çok iyi anlıyorum sizi. Değişmeyeceğinden emin olduğum için bırakmıştım ben. Hamile olduğunuz için çok yıpratmayın kendinizi ne olur. Çok şükür ki güçlü ve geliri olan bir kadınsınız. Biraz kendinizi dinleyin, sakinleşince iyice bir düşünüp öyle alın kararınızı. Dilerim ki sizin için de bebiş için de en güzeli olsun :KK200:

X