Komşuluk ilişkileri

Nihan

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2021
210
40
Bende yeni evliyim ve Ankaraya gelin geldim
Akrabam ve arkadaşlarım yok maalesef çalışmıyorum da tüm gün evdeyim
Çok zor insanın bi komşusunun bile olmaması
Oturduğum semtte çok sessiz herkes kendi halinde
Nasıl geçecek nasıl alışacağım bilmiyorum
Umarım bi an önce alışırım
Benimle aynı derdi yaşayan var mı 🙄😄

bir kek yapıp kapı komşularınıza ikram edin onlarda tabağı doldurup size getirir böyle böyle sohbet olur
sonrasında birgün samimi olduğunuza söyleyin komşşuları çaya davet etmek istiyorum diye sohbet ordan kopr gider

Yeni taşınan benim ama onların hoş geldin demesi gerekmez mi
Ya pandemi dönemi tabi öyle çok gelip gidilmesinden de yana değilim tabi
Ama insan yüzü de görmek istiyorum tabi
Kalabalık ve bol komşulu cevrede büyüyünce böyle oluyor tabi

hangi semtte yaşıyorsunuz bilmiyorum ama belediyelerin kursları oluyor sanırım açıldı tekrar pandemiden dolayı kapanmazsa tekrar onlara kayıt olmayı deneyebilirsiniz. komşularınız da gidiyor olur hem onlarla tanışırsınız hem de boş zaman değerlendirebilirsiniz.

Bende bu konularda biraz cekingenim açıkçası. Eski evimde otururken hiç bi komşumu tanımazdım sadece apartman içinde karşılaşırsak öyle. Onda da hal hatır sormak bile yok. Bende aynı sizin gibi mesela hoşgeldiniz demelerini bile bekledim ama öyle değişiklerdi. Şimdiki oturduğum evde komşularım çok çok iyiler.

Bende bu konularda biraz cekingenim açıkçası. Eski evimde otururken hiç bi komşumu tanımazdım sadece apartman içinde karşılaşırsak öyle. Onda da hal hatır sormak bile yok. Bende aynı sizin gibi mesela hoşgeldiniz demelerini bile bekledim ama öyle değişiklerdi. Şimdiki oturduğum evde komşularım çok çok iyiler.
Ben apartmanda henüz dogru düzgün kimseyi görmedim
Ya aslında pandemi dönemi kimse evinden çıkmıyor birbirlerine gitmeye çekiniyorlar falan ...
Çok yanlış zamanda mi evlendim ne 😂😂
Umarım kendime göre komşular bulurum 😁😊

Ben apartmanda henüz dogru düzgün kimseyi görmedim
Ya aslında pandemi dönemi kimse evinden çıkmıyor birbirlerine gitmeye çekiniyorlar falan ...
Çok yanlış zamanda mi evlendim ne 😂😂
Umarım kendime göre komşular bulurum 😁😊
Evet biraz yanlış zaman 😄😄 Ama olsun zamanla tanırsın ya :)

Ben ankarada ünv+ evlilik 6 yıl yaşadım. Ünv sonrası samimi arkadaşlarım hep memleketlerine döndü. Bende memleketime döndüm fakat 9 ay sonra evlendim ve ankaraya geri geldim. İlk evlendiğim zamanlar çalışmıyordum. Bende sizin gibi evdeydim. Komşularım sadece yolda görse merhaba derlerdi. Eşimde hafta içi tüm gün işteydi. Evliykende 8 ay kadar evde kaldım sonrasında başka bi şehirdeki iş görüşmemden olumlu yanıt aldık ve oraya taşındık. Evdeyken kpss çalışırdım, online ingilizce kursu almıştım yds hazırlanıyordum. Kendi bölümümle alakalı udemyden bir kurs satın almıştım. Onlarla uğraşıyordum. Gündüz bazenleri tek çıkıp avmlere giderdim. Kuaföre giderdim. Evin ihtiyaçları olurdu onları almaya çıkardım. Bide ev işleri yemek vs derken gün çabuk geçiyodu. Birde kitap okurdum. Pandemi dönemi olmasa halk eğitim vb kurslara gidin derdim ama bana kalırsa pandemi bitene kadar bekleyin. Evde kendiniz vakit geçirmeye çalışın bir süre daha. Pandemi sonrası zamanla dışarı çıkarsınız kurslara gidersiniz eşinizin arkadaşlarının eşleri vs olur görüşürsünüz

Ben hiç yakınlaşmaya çalışmadım sonra çok sorunlar çıkıyor. Evlendikten sonra ne tabıdığım ne bildiğim vardı. Eşim kendisi iyi anlaştığı, arkadaş olduğu evli iş arkadaşlarını eve çağırdı, biz gittik, onların eşleriyle arkadaşlık yarattık. Komşu filan ilgimi çekmiyor hiç

X