konuşamıyoruz

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.179
25.539
arkadaş ortamında biriyle tanıştım. fiziksel anlamda hoşuma gitti. arkadaşlarımda kendisi hakkında hep olumlu şeyler söylediler kimseden olumsuz bişey duymadım. iki kez filan arkadaşlarla dışarıda hep beraber buluştuk, iki kezde başbaşa biz görüştük. zaten 3 hafta filan anca oldu tanışalı. sakin, efendi ağırbaşlı birisi. açıkçası baya etkilendim oda benden etkilendiğini söylüyor msjlarda vs. sevgili değiliz henüz ilişki başlamış değil..

sorun şu çocukla aramda iletişim sorunu var. yani biz konuşamıyoruz ikimizde çok tutuk kalıyoruz. msjlarda ve karşılıklı sohbetlerimiz akıp gitmiyor. mesajlarımız çok sıkıcı hep naber napıyon nasılsınlardan ibaret. ben arada konu açmaya ve onu konuşturmaya çalışsamda nafile, devamı gelmiyor. tamam bende çok konuşkan bülbül gibi biri değilim ama karşımdaki konuştu mu bende konuşuyorum bi sohbet doğuyo en azından. mesela çay içiyoruz diyelim ki, çay güzelmiş falan filan böyle şeylerden konuşuyoruz. iletişim pek ilerlemiyor ama garip olan şeyde mesajlarda bana anlamlı laflar ediyo. benimle aynı evde yaşamak istiyo mesela. buluşup evlere dağıldıktan sonra yanından ayrılmak canımı sıkıyor tarzı şeyler yazıyor. evet bu tip yazılar beni mutlu ediyor hoşuma gidiyor ama bu iletişim konuşma sorununu aşamıyorum ben. sadece benimleyken böyle olsa hadi dicem heyecandan.. arkadaş ortamında da sessizdi ve pek konuşmazdı. benim önceki ilişkilerim hiç böyle değildi mutlaka konuşur ve konuştururdu benide karşımdaki insan. tamam geveze değilim geveze olsunda demiyorum ama iletişim kuramadım pek konuşamadım, msjlaşırken napıyon nasılsından öteye gitmeyen bir diyalogla ilişki olur mu bilemiyorum. evet hoşlandım, beğendim, etkilendim o da etkilendiğini ve sürekli beni görmek istediğini söylüyor ama bu tutukluk canımı sıkıyor. tipini beğendim ince düşünceli, kibar biri efendi ama sadece bu kadar. ben 30 yaşındayım artık ilişkilerimde tutunacak bişeye ihtiyacım var. bir iki şey güzel geldi diye ilişkiye başlama yaşlarımı geçtiğimi düşünüyorum. belki ilişki ciddi olursa evlenmeyide düşünürüm neden olmasın. ama böyle pek konuşamadığım bir insanla nasıl ne şekilde devam edebilirim bilmiyorum. öte yandan acaba ona haksızlıkmı yapıyorum diye düşünmeden edemiyorum. ortamlarda diğer arkadaşlarıma bakıyorum sevgilileriyle olan hallerine bakıyorum bi an bile susmuyor insanlar. eski ilişkilerimde bazen sabahlara kadar konuşurduk. konuşçak çok şey vardı. bi konu bi sohbet açılır ve zaman nasıl geçer anlamazdım. eğlenirdim gülerdim. siz olsanız napardınız, devam eder miydiniz belki düzelir diye yoksa ümidi keser miydiniz ? boşu boşuna bağlanmak ve hem onun hemde kendi zamanımı harcamak istemem açıkçası bu haksızlık olur. ama bişiler hissettiğim insanda zor çıkıyor artık karşıma. kaşını gözünü sev sev nereye kadar , iletişim sorunu var ve başka insanların yanındada böyle olması beni düşündürüyo...

İlk etapta çok göze batmıyor gibi görünsede zamana yaydıgınızda konusamamak bence en büyük sorun, ben konusamadığım bi adamla olamazdım, şuan hoşlanmış olabilirsiniz peki ya sonra sıkılmayacakmısınız bu durumdan?ayrıca 3 haftada aynı evde yasamak istediğini söylemekte henüz adı konmamıs bi ilişki için fazla girişken çelişkili geldi bana:KK64:

Son düzenleme:
çok konuşkan biri değilse bile başka olumlu yönleri olabilir. her ilişki kendi içinde bi dinamik oluşturur. 3 hafta bunun için çok erken.. biraz daha zaman tanımalısınız..

Daha şimdiden aynı eve çıkma muhabbetini biraz yersiz buldum, henüz 3 haftalık bir tanışma süreci olmuş.

Sohbet kurma olayı kendiliğinden gelişir aslında ya, ne bileyim konuşulacak bir ton konu var ama siz konu açtıkça karşı taraf kapatıyorsa söyleyecek bir şeyi yoksa bilmiyorum çok sıkılırdım ben öyle birinin yanında. Bence biraz daha zaman verin belki kendini zor açıyodur, utangaçtır, birkaç hafta daha böyle giderse bence yolları ayırmakta fayda var. İnsan sevgilisiyle dünyaları konuşabilmeli, sonuçta onunla konuşup paylaşmayacaksın da kimle paylaşacaksın derdini sevincini düşüncelerini.

İlk etapta çok göze batmıyor gibi görünsede zamana yaydıgınızda konusamamak bence en büyük sorun, ben konusamadığım bi adamla olamazdım, şuan hoşlanmış olabilirsiniz peki ya sonra sıkılmayacakmısınız bu durumdan?ayrıca 3 haftada aynı evde yasamak istediğini söylemekte henüz adı konmamıs bi ilişki için fazla girişken çelişkili geldi bana:KK64:
evet buda ayrı bi problem neden bu kadar hızlı gidiliyo yani konuşma akmasada düşünce anlamında bana fazla hızlı geldi

çok konuşkan biri değilse bile başka olumlu yönleri olabilir. her ilişki kendi içinde bi dinamik oluşturur. 3 hafta bunun için çok erken.. biraz daha zaman tanımalısınız..
bilmiyorum ben önceki ilişkilerimde hiç böyle bi durumla karşılaşmamıştım. uzak mesafe ilişkim bile oldu diyorum düşünüyorum bizi mesafeye rağmen bağlayan şeyde konuşabiliyor olmamızmış o kişiyle

Heyecanlı, gergin, utanıyor mu yoksa sohbet açmak, sohbeti ilerletmek konusunda mı zayıf?

Bu aralar twitterda görüyorum, "sabah 4'e kadar konuşulan o ilk gece" şeklindeki tweetler.

Bu heyecanı bana yaşatmayan adamdan etkilenmezdim ben.

Daha şimdiden aynı eve çıkma muhabbetini biraz yersiz buldum, henüz 3 haftalık bir tanışma süreci olmuş.

Sohbet kurma olayı kendiliğinden gelişir aslında ya, ne bileyim konuşulacak bir ton konu var ama siz konu açtıkça karşı taraf kapatıyorsa söyleyecek bir şeyi yoksa bilmiyorum çok sıkılırdım ben öyle birinin yanında. Bence biraz daha zaman verin belki kendini zor açıyodur, utangaçtır, birkaç hafta daha böyle giderse bence yolları ayırmakta fayda var. İnsan sevgilisiyle dünyaları konuşabilmeli, sonuçta onunla konuşup paylaşmayacaksın da kimle paylaşacaksın derdini sevincini düşüncelerini.
ben konu açıyorum bir iki konuşuyoruz sonra tıkanıyor sessizlik oluyor filan. böyle olunca kendimi çok rahat hissedemiyorum
etrafımda her konu hakkında söyleyecek tonlarca şeyi olan insanlar var kadın erkek. herkes düşüncesini bildiğini gördüğünü öğrendiğini ifade ediyor kimse tutuk değil. ama ona bakıyorum yok yani konuşamıyoruz bişeyden bahsediyorum bir iki yorum yapıyor üstüne ben de dicek bişey bulamıyorum tıkanıyoruz ve çat, bitiyor

Heyecanlı, gergin, utanıyor mu yoksa sohbet açmak, sohbeti ilerletmek konusunda mı zayıf?

Bu aralar twitterda görüyorum, "sabah 4'e kadar konuşulan o ilk gece" şeklindeki tweetler.

Bu heyecanı bana yaşatmayan adamdan etkilenmezdim ben.
ilk başta heyecandan diye düşündüm ama arkadaşlarla da aynı ortamda kalabalık grup halinde de bir arada zaman geçirdik ötekilerlede konuşmuyor. onu gördüğüm ilk akşamda böyleydi. sessiz, fazla konuşmayan biri. ben konuşturmaya çalışıyorum konu açıyorum msj olsun yüzyüze olsun. bi iki bişey diyo sonrası zırt. kapanıyo mesele yani.

O kisi sizin en iyi arkadas adayiniz olabilmeli, iletisim önemli, onda sorun varsa nasil olacak bu is ?

Ortak noktalarınız neler ? 31 yaşında üni mezunu biri donanımlıdır diye düşünüyorum.
Kitap,müzik,politika,ekonomi,film.
Kültürel olaylardan bile bir sonuca varabilirsiniz.
Beraber kahve içmeye çıkmak yerine bir filme gidebilirsiniz, sevdiğiniz filmler üzerine konuşursunuz.
Hem konuşma süresi azalır hem ortak nokta oluşturursunuz

ilk başta heyecandan diye düşündüm ama arkadaşlarla da aynı ortamda kalabalık grup halinde de bir arada zaman geçirdik ötekilerlede konuşmuyor. onu gördüğüm ilk akşamda böyleydi. sessiz, fazla konuşmayan biri. ben konuşturmaya çalışıyorum konu açıyorum msj olsun yüzyüze olsun. bi iki bişey diyo sonrası zırt. kapanıyo mesele yani.

benim eşimin kardeşi de böyle.. konuyu biz açarsak konuşuyor ama konu konuyu açmıyor bitiyor sonrası sessizlik..
eşi de kendi gibi sakin sessiz..
sen böyle değilsen evet ilerde sıkıntı olabilir zira ben eşimin kardeşi ve eşi ile birlikteyken bile çok bunalıyorum..
karşındaki düzgün bi adamsa ve hayatında bi şans vermek istiyorsan bu konuyu kendisi ile konuşabilirsin.. belki bambaşka yönlerden mutlu edebilecek biri seni hiç belli olmaz bu kadar kısa sürede diye düşünüyorum..

Yürümez, fiziksel özelliklerine aşık olup konuşmayarak bir iliski sürmez.

Tek kıstasınız fiziksel özellikse kedi köpek sahiplenin.

Onlar da cok guzel ve konusmuyorlar.

benim eşimin kardeşi de böyle.. konuyu biz açarsak konuşuyor ama konu konuyu açmıyor bitiyor sonrası sessizlik..
eşi de kendi gibi sakin sessiz..
sen böyle değilsen evet ilerde sıkıntı olabilir zira ben eşimin kardeşi ve eşi ile birlikteyken bile çok bunalıyorum..
karşındaki düzgün bi adamsa ve hayatında bi şans vermek istiyorsan bu konuyu kendisi ile konuşabilirsin.. belki bambaşka yönlerden mutlu edebilecek biri seni hiç belli olmaz bu kadar kısa sürede diye düşünüyorum..
nasıl denirki bu ona bide arkadaşlarıma bahsettim karakteri öyledir o zaman filan dediler
insan bi yaştan sonra nasıl değişsin
kırmadan nasıl söyleyebilirimki

Yürümez, fiziksel özelliklerine aşık olup konuşmayarak bir iliski sürmez.

Tek kıstasınız fiziksel özellikse kedi köpek sahiplenin.

Onlar da cok guzel ve konusmuyorlar.
zaten sadece fiziksellikle bişeyin peşinden gitme çağlarım geride kaldı
eski ilişkilerimi düşününce atıyorum eski sevgilim x için ne diyebilirim diyorum kendi kendime.
x eğlenceli, kültürlü, girişken, kendini güzel ifade eden, bi ortama girdiğinde kendini gösteren biriydi diyebiliyorum.
ama bunu düşününce pek bişey diyemiyorum. arkadaşım sordu geçen, nesinden etkilendin diye. iyi biri, ince düşünceli, efendi dedim. beğendim dedim ama burda kaldım başka da bişey diyemedim. onu tanımlarken bile söyleyebilecek pek bişey bulamıyorum

nasıl denirki bu ona bide arkadaşlarıma bahsettim karakteri öyledir o zaman filan dediler
insan bi yaştan sonra nasıl değişsin
kırmadan nasıl söyleyebilirimki
bu kırılacak bir şey değil.. bu kişiyle gelecek düşünüyorsan bunu bilmen gerekir.
uygun bi fırsatta bi sohbet bahanesiyle, işte mesela ben biraz konuşmayı severim seni rahatsız etmiyorum umarım, sen de uzun uzun sohbet sever misin vs gibi bir kaç laf atarak çıkarımlar yapılabilir..

zaten sadece fiziksellikle bişeyin peşinden gitme çağlarım geride kaldı
eski ilişkilerimi düşününce atıyorum eski sevgilim x için ne diyebilirim diyorum kendi kendime.
x eğlenceli, kültürlü, girişken, kendini güzel ifade eden, bi ortama girdiğinde kendini gösteren biriydi diyebiliyorum.
ama bunu düşününce pek bişey diyemiyorum. arkadaşım sordu geçen, nesinden etkilendin diye. iyi biri, ince düşünceli, efendi dedim. beğendim dedim ama burda kaldım başka da bişey diyemedim. onu tanımlarken bile söyleyebilecek pek bişey bulamıyorum
Akli basindasiniz. Mantikli düşünüyorsunuz. Aşk bir yerden sonra etkisini kaybediyor. Oturup derdini dinleyen bir adam istiyor insan yaninda. Seven, sevdiren...

valla kendimi düşününce ülke ekonomisinden tut da sinemaya kadar, yabancı ülkelerdeki garip yasaklar ve alışkanlıklardan tut da dünyanın sonuna dair felaket senaryolarına kadar her şey hakkında mutlaka konuşan hatta uzun uzun konuşabilen biriyimdir. toplantılarda sazı elime aldım mı o toplantı en az yarım saat uzar diye genelde konuşmamaya çalışırım toplantılarımda :KK70: bir kedinin, gördüğü kelebeğin peşinden nasıl gittiğini hatta kedinin de kelebeğin de o an ne hissettiğini beş dakika boyunca akıcı biçimde anlatabilirim bile, düşün bak benim için konuşmak, konuşabilmek böyle bişey. konuşamadığım insanda da asla etkilenemiyorum isterse kıvanç tatlıtuğ olsun. tabii herkesin beklentisi farklı ama ben olsam bir iki uğraşır sonra yol verirdim. çoğu ilişkiyi de bitiren şey çiftlerin birbiriyle paylaşacak şeylerinin azalması ya da kalmaması, yanlış iletişim kurmaya başlaması falandır. daha başında böyleyse sonu ne olacak. ayrıca 3 haftada ne eve çıkması, dikkat et maddi sorunları var da yanına ev arkadaşı mı arıyor :) hayır öyleleri de var ondan diyorum.

X