Konuşmamak ile iyi mi yaptım, amacı nedir sizce?

Beni tanımıyorsunuz bile burda açtığım birkaç konudan beni tanımış olmanız imkansız, benim lise üniversite sürecimi tam anlamıyla bilmiyorsunuz, erkeklerden korkan biri değilim üniversite bitene kadar sınıfta bir erkekle oturdum her gün, iletişim konusunda problemli olsam lisede herkesle konuşmuş biri olamazdım, üniversite de yakınlık kuramadım yoksa selam veremeyecek kadar sorunlu biri değilim, böyle düşünmenize üzüldüm gerçi sizde haklısınız beni tanımıyorsunuz ki

Selam vermek iletisim kurmak degil ki. Adamin normal video atmasina bile samimiyet diyorsun. O kadar cok kendi yaşitlarindan uzaksin. O kadar cok bir erkek ile iletisimden korkuyorsun. Her gün okulda sirayi bir erkek ile paylasmak arkadaslik yada samimiyet degildir.

Bu sekilde sadece erkekler ile olan degil, herkes ile iletisim sikintilari yaşarsin. Milleti hep yanliş anlarsin, davranişlarin arkasinda biseyler ararsin. Dedigim gibi, bir psikologa gitmelisin, madem etrafindaki kötü olaylardan bu kadar etkilendin.

Gerçekten mi? Yani kızınızın hayattan, insanlardan, erkeklerden korkan, iletişim konusunda problemli, arkadaşlık kuramayan bir genç kadın olmasını mı diliyorsunuz? 😳
Bununla alakası yok, ben insan ilişkileri ile ilgili bir bölüm bitirdim, okul biteli bir yıl olmus ama bu cocuk son bir ayda yazıp aramaya başlamış, isterse askı bulana kadar denesin görsun tanısın kızım da ama ayırt etmeyı bilsin iyi niyeti, kendı hatalarından oldugu kadar ıcgudulerine guvenerek de karar alsın, inanın ilişkiler konusunda cok sey ogrendım, korkmak baska bile bile zaman kaybetmek cok baska.

Merhabalar, eski hesabımda sorduğum konulardaki görüşleriniz bana iyi gelmişti teşekkür ederim öncelikle, bu konu hakkında da görüşünüzü merak ediyorum,
Bizim üniversiteden seçmeli derslere gelen bir erkek vardı, zaten bizim alt sınıftan biriydi, okul bittikten 1 yıl sonra instagram açmıştım 2 ay önce en son, telefon numaramı istedi verdim ona zaten okulda görmüştüm diye, okulda da 4 kez falan görüp normal konuşmuştum, şu anda da normal arkadaş olarak konuştum zaten 1 ay, ben bi ara whatsapp durumunda dinlediğim şarkıları paylaşıyordum şarkılar hakkında konuştum sonradan o da dinlediği şarkıları bana atmaya başladı müzik listem onun attığı şarkılarla dolmaya başladı, bana hep at da demedim ki zaten, bide nereye gitse ne yapsa bana fotoğraf atmaya başladı, birisinin köpeğini severkenki videoları atmaya başladı hiç öncesinde konuşmadan, futbol maçları oynarken ve katıldığı etkinlikleri falan bana attı, bazı mesajlarının sonunda ikimizinde burcumuzun sembolünü atıp durdu, samimiyetim de yok, okulda samimiydim desem o da yok, normal arkadaşlarımla konuştuğum gibiydi, bide bana en son yazdığında nasılsın dedi zaten son zamanlarda 3 günde bir nasılsın diye yazıyordu, ben de son zamanlarda soğuk davranıyordum iyiyim diyordum sadece, nasılsın dedi bende iyiyim sen dedim, o da iyi olmaya çalışıyorum dedi, bende bişey mi oldu dedim, o da gözümle alakalı sorunum var uyuyamıyorum takıntılıyım biraz ya dedi, bende açıkçası bilmiyorum takıntılıyım deyince gerildim niye öyle dedi anlamadım, nedenini de sordum konuşuruz şu anda müsait değilim dedi ama anlatmadı sonradan, sonraki sabah uyandım erken baktım whatsapp durumu paylaşmış bir sürü gece futbol oyunu oynamış aşk şarkıları falan bende sildim rehberden, ailemde bu aralar sordu senin görüştüğün biri var mi diye yok dedim, sonra bugün de mesaj attı nasılsın diye, bende ailem telefonuma bakıyor bana daha yazma olur mu dedim, o da tahmin ettim bir aksilik var diye emin olayım dedim arkadasim iyi günler sana hayatta başarılar dedi, bende teşekkür ederim kardeşim sana da hayatında başarılar dilerim dedim Allah'a emanet ol dedim, sende sağol kardesim yazdı engelledim.
Zaten konuşsam bile görüşemezdim istediğim zaman ailem çok karışır nereye gittiğime falan, her zamanda dışarı çıkan biri değilim bende sosyal fobi de olduğu için, bide onu çok az göreceğim için nasıl tanıyabilirim ki diye de düşündüm sanal da kalacak gibi geldi.
Bir de burda da sormuştum önceden, eski sevdiğim kişi de bu üniversiteden birisiydi, 2 yıl konuştu benimle sevmediğini söyledi ama benimle konuşmasıyla umutlandım sonrada sevgili olmadan cinsellik isteyip başkasıyla sevgili olunca konuşmayı bitirmiştim, bu durumu da yaşadığım için kimseye güvenemiyorum şu anda, eski sevdiğim kişiyle bu kişi arasında tanışmışlık ve yakınlık yok ama ortak arkadaşlar var, bu kişiyle konuşsam ilerde onlarda duyacak, eski sevdiğim kişiye söyleyip dedikodumu yapacaklar diye de düşündüm, zaten bu kişiye karşı da bir duygum yok ki, 1 ayda bu kadar samimiyet kurmaya çalışması garip değil mi sizce amacı sadece arkadaşlık olarak bile olsa, sen iyi ve anlayışlı birisin diyor bana ama ben ona karşı bir sevgi hissetmedim ve engelledim, zaten sevdiğini de söylemedi, görüşlerinizi çok merak ettim, okuduğunuz için ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Hayatım boyunca hiç bi konuda bu kadar kastığımı hatırlamıyorum neden akışına bırakmadın bu kadar kastın kendini en ince detayına kadar düşündün ki anladığım kadarıyla ortada bi his yok ayrıca samimiyet kurmaya çalışmak değil bu sevgililik böyle başlıyo sonra seni seviyorumlar falan geliyo neden kötüye çekiyosun biraz kendini rahat bırak

Arkadaş falan değil adam iş atmış işte
Bu kadar masum düşünmüyorum ben
Bir erkek sürekli bir kızla konuşuyorsa ondan bir beklentisi oluyor
Amann boşver gitsin

Bu hiç de arkadaşca bir yaklaşım değil oğlan ağzıyla dememiş olabilir paylaşımları durumlara burçlarını zi koyması adam yürüyor gibi ama hesabıma gelmezse arkadaş olarak diycek ben sana diyeyim gelme oynamalarına ...üç günde bi yoklama ıyi valla bununla olsa senden iyisini bulsa başar tekmeyi ben sana söyleyeyim.hareketini beğendim engellemişsin aklında soru işareti kalmasın ıyi niyetli olma okadar görünen köy işte...

X