Köpek besleyenler ?

Ve geceleri kapkaranlık oluyo kaldıgı yer eminimki korkuyodur herşeyden korkar o çünkü
İlgilendiğiniz süre çok az, bu köpek için bir süre sonra olumsuz durumlar oluşturabilir. Tüy dökme,saldırganlık,sürekli havlama gibi.
Çok zor olur ama sahiplendirin bence.

Çevremdeki herkes nolcak ya kapalı alanı var bişey olmaz o üşümez diyolar . Bide hastalanırsa nasıl olur bilmiyorum zaten ilk geldiğinde raşitizm olmuştu bacakları eğrilmişti bebekken sogukta kalmış dışarda bakmışlar galiba biz baya çaba gösterdik iyileşmesi için
Bana sorarsaniz verin, en azindan sicak evde aksamlari yaninda insanlarla yasar. Anlattiginiz kosullarda kışın hasta olma ihtimali de yuksek.

Ve geceleri kapkaranlık oluyo kaldıgı yer eminimki korkuyodur herşeyden korkar o çünkü
Benim oturduğum sokakta beslediğim üç köpek var. Tüylerini tararım, yaralansalar pansuman yapar kış gelirken vitaminlerini veririm. Günde en az 2 saat ayırırım onlara. Hava karardığında korkuyorlar mesela. Özellikle başka köpekler gelirse hemen cama çıkıyorum sesimi duyunca rahatlıyorlar. Ki bunlardan biri kurt köpeği, diğer ikisini de gören korkup yol değiştiriyor o derece

Çevremdeki herkes nolcak ya kapalı alanı var bişey olmaz o üşümez diyolar . Bide hastalanırsa nasıl olur bilmiyorum zaten ilk geldiğinde raşitizm olmuştu bacakları eğrilmişti bebekken sogukta kalmış dışarda bakmışlar galiba biz baya çaba gösterdik iyileşmesi için
Köpekler ve kediler üşür, çevrenizi dinlemeyin. Koca kış yuva yaptığım halde şişelerin içinde sıcak su taşıdım köpeklere nasıl sarılıp yattılar anlatamam. Kısırlaştırılması gerekecek, hasta olsa vet masrafı olacak karşılayabilecek misiniz? Şuan kısırlaştırma en az 800₺ mesela. Bir de 4 aylıkken sahiplendirmek kolay olur ama 1 yaşına geldiğinde bulamazsınız alacak kişi onu da söyleyeyim

Çok güzel bir kalbiniz var belli ve evlat gibi sevmissiniz o minik canı ama....iş yerinde baktığınız ve sizden başka kimsenin ilgilenmediğini söylemişsiniz.peki ya günün birinde o iş yerinden ayrılma durumunuz olursa...bambaşka bir yerde ise baslarsaniz ...olur ya dünya hali ailecek başka bir semte ve taşınma durunuz olursa....belkide evlenip başka bir sehre gidersin....eşin olmaz,getiremezsin der....Allah korusun sağlık problemlerin agirlasirsa(Allah en kısa zamanda şifa versin size) şimdi kimse ses etmiyor ama ya bir gün iş yerinizde çalışanlardan biri arıza cikarir da istemezse onu orada vs vs....hadi bunların hiçbiri olmadı diyelim.peki ya dizinde dediginiz gibi soğuk kış günleri,sessizlik,yalnızlık içinde geçen günler geceler ne olacak o yavrucak için.buyudugu zaman sahiplendirmesi de zor olur.simdi henüz 4 aylikmis.bebek daha,gittiği evi benimser,sıcacık bir yuvası olur,akşamları yanında olduğu bir ailesi olur.sizin şartlarınız da en mantıklısı onu evladı gibi sevecek,asla terketmeyecek,çok çok iyi bakacak bir aileye sahiplendirmesi.tuyu kadar ömrü olsun inşallah bebegin

Maddiyat problem değil abim her ay 500 lira harcıyo nerdeyse hastaydı sürekli kemik suyu et tavuk herşeyle besledik oyuncaklar alıyoruz bi bakiyorum köpeğime bişeyler almış yine aşılarını da yaptırdık ama güzel kaliteli bi veteriner bulup rutin kontrollerini yaptırcaktık en son. Kaldıgı oda müstakil bi evin bi odasını düşünün orda da üşür mü ki?
Köpekler ve kediler üşür, çevrenizi dinlemeyin. Koca kış yuva yaptığım halde şişelerin içinde sıcak su taşıdım köpeklere nasıl sarılıp yattılar anlatamam. Kısırlaştırılması gerekecek, hasta olsa vet masrafı olacak karşılayabilecek misiniz? Şuan kısırlaştırma en az 800₺ mesela. Bir de 4 aylıkken sahiplendirmek kolay olur ama 1 yaşına geldiğinde bulamazsınız alacak kişi onu da söyleyeyim

İşyerimdekiler pek sıcak bakmıyo şuan için ses çıkarmıyolar ama orda işci oldugum için bir süre sonra köpekle ilgilenmem gözlerine batar belki onu bilemem . Evlilik durumu yada işten ayrılma durumu gibi şeylerde bırakmak zorunda kalcam ve kimse benim gibi bakamaz orda ona biliyorum . Diyorumki kendime ne kadar beceriksizsin bi köpeğe bakamadın ilerde çocugun olsa napcan onu da mı sokaga atcan böyle başkasına mı vercen işle normal hayatı nasıl götürcen şimdi bile zorlanıyosan diyorum .
çalışanlar nasıl bakiyo köpeğe bi sen mi bakamadın herkes bakiyo millet sürekli evin içinde bile bakiyolar diyorum . Kafam öyle karışık ki onsuz çok yalnız kalcam çok farklı hiç tatmadıgım bi duyguymuş .
Çok güzel bir kalbiniz var belli ve evlat gibi sevmissiniz o minik canı ama....iş yerinde baktığınız ve sizden başka kimsenin ilgilenmediğini söylemişsiniz.peki ya günün birinde o iş yerinden ayrılma durumunuz olursa...bambaşka bir yerde ise baslarsaniz ...olur ya dünya hali ailecek başka bir semte ve taşınma durunuz olursa....belkide evlenip başka bir sehre gidersin....eşin olmaz,getiremezsin der....Allah korusun sağlık problemlerin agirlasirsa(Allah en kısa zamanda şifa versin size) şimdi kimse ses etmiyor ama ya bir gün iş yerinizde çalışanlardan biri arıza cikarir da istemezse onu orada vs vs....hadi bunların hiçbiri olmadı diyelim.peki ya dizinde dediginiz gibi soğuk kış günleri,sessizlik,yalnızlık içinde geçen günler geceler ne olacak o yavrucak için.buyudugu zaman sahiplendirmesi de zor olur.simdi henüz 4 aylikmis.bebek daha,gittiği evi benimser,sıcacık bir yuvası olur,akşamları yanında olduğu bir ailesi olur.sizin şartlarınız da en mantıklısı onu evladı gibi sevecek,asla terketmeyecek,çok çok iyi bakacak bir aileye sahiplendirmesi.tuyu kadar ömrü olsun inşallah bebegin

Şartlarım değişmeyecek aksine kış gelecek . İş yeri kıyafetlerimle onun yanına gircem karda kışta sürekli dışarda kalcak bomboş beton bi odanın içinde . Büyüdükce zorlandı zaten şuan bile kocaman oldu ve bahçesine girmek istemiyo kaçarken yakalamak için kucagıma aldım belimi incittim .
Ankaradayız burda kışın çok soguk ve ayaz oluyo . Çok üşüycek en azındna şimdi sokakta bizde vakit geçiriyoruz oda . Ama kışın sokaklarda iki üç saat vakit geçiremeyeceğiz .
ben olsam içim elvermez sahiplendirmeye. bir köpeğim vardı sık sık şehir dışına gidip gelmem gerekti sahiplendireyim dedim, bir iki gün ayrı kaldım dayanamadım geri aldım. ben köpekleri evlattan farklı görmediğim için asla yapamazdım. günde üç saat dolaşması az değil bence. ayrıca köpekler sahiplerinden ayrılınca depresyona girebiliyor, çok mutsuz oluyorlar ve güven problemi de var. tabii kararı siz vereceksiniz ben düşüncelerimi söylemeden edemedim.

Maddiyat problem değil abim her ay 500 lira harcıyo nerdeyse hastaydı sürekli kemik suyu et tavuk herşeyle besledik oyuncaklar alıyoruz bi bakiyorum köpeğime bişeyler almış yine aşılarını da yaptırdık ama güzel kaliteli bi veteriner bulup rutin kontrollerini yaptırcaktık en son. Kaldıgı oda müstakil bi evin bi odasını düşünün orda da üşür mü ki?
Isıtması yoksa üşür.
Uzun yıllar evde köpek besledim, kışın peteğin dibinde uyuyordu. Gece üşürse yorganıma giriyordu

Çevrendekiler dangalak sakın dinleme. Hayvanlar da üşüyor, donarak ölen hayvanlar var gayet. Ankara kışın buz gibi soğuk, hava gece eksilere düşüyor hayvana eziyet. Lütfen adam gibi başını sokacağı bir eve sahiplendir, bu hayvan sefil olmasın.

Karanlık tek başına soguk buz gibi yer bahçeye çıksa kar yagsa ıslancak iyice üşüyecek of of tek çarem başkasına vermek galiba
Isıtması yoksa üşür.
Uzun yıllar evde köpek besledim, kışın peteğin dibinde uyuyordu. Gece üşürse yorganıma giriyordu

Çevrendekiler dangalak sakın dinleme. Hayvanlar da üşüyor, donarak ölen hayvanlar var gayet. Ankara kışın buz gibi soğuk, hava gece eksilere düşüyor hayvana eziyet. Lütfen adam gibi başını sokacağı bir eve sahiplendir, bu hayvan sefil olmasın.

Sahiplendirmek isterseniz sözleşme ile takip edilme belgesi imzalatan sahiplendirme sayfaları biliyorum. Yardımcı olurum.

Köpek çok küçük daha. Bahçede klubede demişsiniz,nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama yazın çok sıcak kışın çok soğuk olur. Büyüdükçe sahiplendirmek zorlaşacak zaten. Labradorlar sevgiye muhtaç köpekler , akşam evinde sahibiyle kucuş kucuş oturma ihtimali varken, karanlıkta klübede tek başına sabahı beklediğini düşünmek beni üzdü açıkçası. Ev olsa hava durumu sorun olmaz , oyuncakları olur , insanlarla olur ,yalnız olmaz. Bekçi köpeği olsa tamam , görevi bu dersin ,eğitirsin ama siz sevmek için bakıyorsunuz. Ben olsam kıyamam , sahiplendiririm.

Sizi çok çok iyi anlıyorum bu arada harika bir duysal bağ kurmussunuz. Keske sansınız yaver gitse de ayrı evınız olsa beraber yasasanız. Evcil hayvanı evde bakmak çok meziyetli bir iş ama. Kışın home office olması için terasın bir kısmını oda gibi kapattırdım. Mesai saatlerimde yanımda olduğu için ve soğuk olduğu için her ay 400 tl elektrık faturası ödedim ben üşümüyordum ama o üşüdüğü için ufo yaktık.Titriyordu garibim. Kapı baca kapalı İstanbul gibi bir memleket. Ankara'yı siz düşünün.. Sahiplendirmekten başka bir çözüm şuan için yok sanırım.

Merhaba bi köpeğim var işyerimin arka tarafındaki bahçede bakiyoruz kendine ait bi evi var yani depo kulubesi var geniş bi bahçesi var kapalı alan tabi .
bu köpeği işyerimde eskiden çalışan bir doktor getirdi kendisi bakmayınca bakımını ben ve ailem üstlendik
Labrodor cinsi çok hareketli işim çok yogun ve saglık problemlerim var . Ben sabahları köpeğimin yanına gidiyorum onla oynuyorum gezdiriyorum sabah 9 gibi ara ara molalarımda tekrar yanına gidiyorum öğle aramda tekrar oynuyorum çok hareketli çok oyuncu .
akşamda köpek arkadaşları var ailemden bi kişi mutlaka gezdirmeye çıkarır haftasonu en az iki üç saatimi ayırıyorum pikniğe fln gidersek onu da götürüyorum .
Köpek bizim ilgilendiğimiz iki üç saat hariç tüm gün yalnız kalıyo biliyorum çok sıkılıyo hatta yerine girmek istemiyo gezmeden gelince kapı açık olunca kaçıyo .
Onu çok seviyorum bütün gün her dakika aklımda bunu yazarken bile gözlerim doluyo hep sıkılmış mıdır bişey olmuşmudur . Yemek yedi mi orda tek başına diye bunalıp duruyorum .
Artık yorgunluktan bacak ağrılarında duramıyorum. Bacagımda varis varmış . Onu sahiplendirmek istemiyorum ama bazen acaba tüm gün bi evde kalsa onun yanında birileri olsa daha mı mutlu olur 4 aylık şuan eğitim de veremiyorum vakit yok .
ya da diyorum ki ondan vazgeçme ama günde bi kere uğra yanına öyle de olmuyo vicdanım el vermiyo napmalıyım ?
Köpeğinizi sahiplenirken iş yoğunluğunuzu hesaba katmamış mıydınız peki? Eğer ona ayırdığınız alan geniş bir alansa; enerjisini koşup zıplayarak atabilecegi ferahlıkta bir alansa yalnız zamanlarında sıkılmaması için ona bi tane sokak arkadaşı ayarlayabilirsiniz. Zaten gün icerisinde dışarıya gezmeye çıkardığınıza göre sokaktaki bazı hayvanlarla tanışıklığı vardır diye düşünüyorum. En azından iyi anlaştığı bir köpek dostu olursa, onu da köpeginizin yanına koyup ilgilenebilecekleri bir kaç oyun vs vererek birlikte iyi akit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hergün bir saatini bile arkadaşıyla geçirse onun için iyi olur diye düşünüyorum.

Şartlarım değişmeyecek aksine kış gelecek . İş yeri kıyafetlerimle onun yanına gircem karda kışta sürekli dışarda kalcak bomboş beton bi odanın içinde . Büyüdükce zorlandı zaten şuan bile kocaman oldu ve bahçesine girmek istemiyo kaçarken yakalamak için kucagıma aldım belimi incittim .
Ankaradayız burda kışın çok soguk ve ayaz oluyo . Çok üşüycek en azındna şimdi sokakta bizde vakit geçiriyoruz oda . Ama kışın sokaklarda iki üç saat vakit geçiremeyeceğiz .
Benim köpeğimde bahcede kulubesinde kalıyor; kulubesine kışın dış yalıtım yapıyorum. 3 adet kare yastık kılıfını alıyorum içine yün dolduruyorum, sonra bu yastıkları kulubenin iç sağ, sol ve arka kısmına gelecek sekilde yerlestiriyorum (tabi yastık boyları kulubenin boyunda oluyor.) Sonra catisinin uzerinden de soguk gelmemesi için iç kısmı elyaf dış kısmı nubuk olan bir örtüyle örtüyorum. (Evde nubuk kirlent kılıfım vardı onu degerlendirdim) bir de ona aynı yastik kilifindan kapı perdesi yaptım. Kilifin fermuarli kismi ortaya gelecek sekilde kapisinin ölçüsünde kesip, sadece üst sağ ve sol köseden olacak sekilde kapisina civiyle sabitledim. Hava alsin diye de fermuarini yarı acık sekilde birakiyorum. Zaten kendisi cok bunaldigi zaman isterse kafasi disarda olacak sekilde yatiyor. Kışın tuvalete cikartmaya gittigimde, evinin ısısını kontrol etmek için elimi yuvasinin icine sokuyorum; bildigin fırınnnn fırınnnn 🥰 kucagima aldigimda sıcacık olması içimi çok rahatlatıyor. Valla bazen keşke bizim evimiz de bu kadar sıcak olsa diye özenmiyor değilim 🤗 tabi ben bir de ona içi yünlü kapüşonlu kışlık mont diktim, onu giydiriyorum. Kışın don olayına karşı da içme suyunu en az 4-5 defa degistiriyorum. Ama tabi biz gün içerisinde kışın da olsa oyun oynamak ve sevmek için yanındayız. Kar yağdığı zaman o da bizimle birlikte bahçede kardan adam yapıyor mesela 🐶😋 ben kışın her türlü hiç ilgilenemem diyorsanız orası başka tabi 🙄

Benim rottweilerım vardı. Ben evde bakıyordum ama Ankara’ya anneme gittiğimde annem evine izin vermediği için bahçede kulübesi vardı. Gündüz köpeğim kulübede dururdu. Akşamda araba garajına alırdık. Eğer vakitten yana bir sorununuz yoksa kendiniz bakın. Başkası duygusal anlamda sizin kadar bağlı olmayabilir. Sade frappe Sade frappe dediği gibi kulubeyi izolasyon yöntemlerini bulun. Ben yurtdışı seyahatlerine çıktığımda köpeğimi çiftliğe bırakıyordum. Onların hepsi yaz-kış açık kafeslerde tutuyorlardı.

Eklentiler

• 6BB5B250-B8E1-41D6-846E-FFF7C0475A9F.jpeg
    6BB5B250-B8E1-41D6-846E-FFF7C0475A9F.jpeg
    176,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Köpüşüm ve kaldıgı yerde burası camın arkasından çektiğim için böyle gözüktü ve buranın önünde geniş bir bahçe var
Lütfen verin. Takip şartıyla verin hatta, belki ziyaretine de gidersiniz

Benim rottweilerım vardı. Ben evde bakıyordum ama Ankara’ya anneme gittiğimde annem evine izin vermediği için bahçede kulübesi vardı. Gündüz köpeğim kulübede dururdu. Akşamda araba garajına alırdık. Eğer vakitten yana bir sorununuz yoksa kendiniz bakın. Başkası duygusal anlamda sizin kadar bağlı olmayabilir. Sade frappe Sade frappe dediği gibi kulubeyi izolasyon yöntemlerini bulun. Ben yurtdışı seyahatlerine çıktığımda köpeğimi çiftliğe bırakıyordum. Onların hepsi yaz-kış açık kafeslerde tutuyorlardı.

Eklentiler

• 76364184-740E-4232-B026-0FD3EEE28575.jpeg
    76364184-740E-4232-B026-0FD3EEE28575.jpeg
    243,8 KB · Görüntüleme: 26
  • 66F275FD-358D-4DD0-A741-6C2F3229D9AB.jpeg
    66F275FD-358D-4DD0-A741-6C2F3229D9AB.jpeg
    148,5 KB · Görüntüleme: 27
X