Korkularim, endiselerim icin yardim!!!

rosalone

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2012
892
320
36
Arkadaslar ilgili yere de yazdim, daha once de buraya yazmistim, tekrar yaziyorum, Allah rizasi icin anlayan, yasayan, bilen birileri cevap yazsin.

Bende 2-3 aydir korkular var, kalbim surekli sIkIsIyor ve carpintilarim var, o kadar cok korkuyorum ki, olum korkusu olmasa da, gunah korkusu, cehennem korkusu sardi her yerimi. Oysa ki cokca da ibadetlerimi yapip, tovbe etmeye ozen gosteriyorum. Ama asla rahatlamiyorum, tum bedenimi sardi korkular. Surekli gecmise takintili kaldim bir de, gunaha girdigimi dusunup dusunup pismanliklarla kivraniyorum.

Kalbimde surekli carpintilar var, olduruyor bu carpintilar beni. Geceleri uyutmuyor, zaten bir de uykusuzluk sorunum var ki sormayin gitsin. Geceleri uyanip uyanip korkuyorum diye bagiriyorum. Hicbir seye odaklanamiyorum, hic bir isle ugrasamiyorum, duzenli bir insandim simdi her yerim daginik, ic dunyam zaten darmadagin. Surekli kaygili, endiseli, korkuluyum, yurtdisindayim, dr.a gitme imkanim da yok, sizce bu panik atak mi? Cok yol denedim gecmiyor, ne yapmam lazim atlatmak icin, Allah rizasi icin bir yol gosterin, resmen titreyerek yaziyorum su satirlari, 2-3 saatlik uykuyla ayaktayim, esime cok buyuk zararlarim dokunuyor ozellikle. Onda da huzur kalmadi, surekli korkarak yasamamdan.Arkadas ortamlarina gidiyorum rahatlamak icin ama kaygilarimdan ve korkularimdan dolayi onlarin yaninda da rahatlayamiyorum, surekli korkarak duruyorum, yuzum gulmuyor hicbir seye karsi.

Tekrar soyluyorum -ozellikle- cok korkuyorum cok, adi yok korkumun sadece cok korkuyorum. Kalp krizi gecirecek gibi kalbim sIkIsIyor.:18:

Çok büyük ihtimal panik atak gibi duruyor:KK43: tedavisi vardır bir psikiyatra görünün

Rabbim yardimcin olsun arkadasim bende ara ara ayni korkulari yaşıyorum o çarpıntı zaten anlatilabilecek gibi değil dua et sakin olmaya çalış korku gelince kendine hemen bi uğraş bul

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

panik atak belitileri bunlar..ayni rahatsizlik bende de var..tamamen geciyormu bilmiyorum..bende zaman zaman oluyor..ama vakti zamaninda sizin gibi 2 saatlik uykuya düsmüstüm..beynim sürekli düsünce halinde..asla durmuyordu...eger en kisa zamanda dr a gitmezseniz üzgünümki sorununuz oldukca artar ve hastaneye yatarsiniz..yurt disinda dr yokmu..bende yurt disindayim ve burada var dr.:)..saka bir yana yarin sabahtan tezi yok dogru aile dr unuza gidin..size verecegi ilac sizi rahatlaticaktir.. cok gecmis olsun..yasayan bilir bu illeti..

​Panik atak belirtileri,benim annemde de panik atak var şuan ilaç kullanıyor,siz de en kısa zamanda psikiyatriye gidin.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Arkadaşların da dediği gibi panik atak durumu var sanki. En kısa sürede doktora git . Sağlığın şakası olmaz.

Bence acilen psikiyatriste git. Bizim diyecegimizle ustesinden gelinebilecek birsey degil bu. Asiri boyutlarda cunku. Doktora gorun.

çarpıntı bende de var.. ölecekmişim gibi hissediyorum bazen.. kalbimde debirşey çıkmadı. psikolojik sanırım. o çarpıntı geldiğinde tansiyonuna bakın bir nabzınız 120 üstü çıkıyormu çıkmıyormu...

doktora gitme imkanınız niye yok ki?:26:
mutlaka gitmelisin mutlaka.bu iş şakaya gelmez.hem kendin huzursuzsun hem başkalarını huzursuz ediyorsun.bu böyle devam edemez.çok geç olmadan doktora,psikologa görün canım.

Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Burada sigortam yok ve de psikiyatriste derdimi nasil anlatabilirim bilmiyorum acikcasi. Tr de iken kalp dr a gitmistim kalbimde birsey yok, dedigim gibi cok korkuyorum, kaygiliyim ve bu kalbimi daraltiyor, ne yapsam gecmedi, 2-3 ay oldu ayni sey, geceleri korkuyorum diyerek uyaniyorum,1 gr mutlulugum, huzurum yok, inanin dunya dar geliyor, biktim usandim artik. Bu nedir, nasil gecer bir yolu yok mu???

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Arkadaslar ilgili yere de yazdim, daha once de buraya yazmistim, tekrar yaziyorum, Allah rizasi icin anlayan, yasayan, bilen birileri cevap yazsin.

Bende 2-3 aydir korkular var, kalbim surekli sIkIsIyor ve carpintilarim var, o kadar cok korkuyorum ki, olum korkusu olmasa da, gunah korkusu, cehennem korkusu sardi her yerimi. Oysa ki cokca da ibadetlerimi yapip, tovbe etmeye ozen gosteriyorum. Ama asla rahatlamiyorum, tum bedenimi sardi korkular. Surekli gecmise takintili kaldim bir de, gunaha girdigimi dusunup dusunup pismanliklarla kivraniyorum.

Kalbimde surekli carpintilar var, olduruyor bu carpintilar beni. Geceleri uyutmuyor, zaten bir de uykusuzluk sorunum var ki sormayin gitsin. Geceleri uyanip uyanip korkuyorum diye bagiriyorum. Hicbir seye odaklanamiyorum, hic bir isle ugrasamiyorum, duzenli bir insandim simdi her yerim daginik, ic dunyam zaten darmadagin. Surekli kaygili, endiseli, korkuluyum, yurtdisindayim, dr.a gitme imkanim da yok, sizce bu panik atak mi? Cok yol denedim gecmiyor, ne yapmam lazim atlatmak icin, Allah rizasi icin bir yol gosterin, resmen titreyerek yaziyorum su satirlari, 2-3 saatlik uykuyla ayaktayim, esime cok buyuk zararlarim dokunuyor ozellikle. Onda da huzur kalmadi, surekli korkarak yasamamdan.Arkadas ortamlarina gidiyorum rahatlamak icin ama kaygilarimdan ve korkularimdan dolayi onlarin yaninda da rahatlayamiyorum, surekli korkarak duruyorum, yuzum gulmuyor hicbir seye karsi.

Tekrar soyluyorum -ozellikle- cok korkuyorum cok, adi yok korkumun sadece cok korkuyorum. Kalp krizi gecirecek gibi kalbim sIkIsIyor.:18:

namaz
namaz
namaz..
insirah suresi bol bol... birde La havle vela kuvvete illa billayil aliyyil azim...
insallh birseyin kalmaz kardesim

Cevaplariniz icin tesekkur ederim. Burada sigortam yok ve de psikiyatriste derdimi nasil anlatabilirim bilmiyorum acikcasi. Tr de iken kalp dr a gitmistim kalbimde birsey yok, dedigim gibi cok korkuyorum, kaygiliyim ve bu kalbimi daraltiyor, ne yapsam gecmedi, 2-3 ay oldu ayni sey, geceleri korkuyorum diyerek uyaniyorum,1 gr mutlulugum, huzurum yok, inanin dunya dar geliyor, biktim usandim artik. Bu nedir, nasil gecer bir yolu yok mu???

yengemde böyleydi, bunun sonu ağlama krizlerine ve kasılıp bayılmalara gidiyor. Panik atak belirtleri sendeki. Onun ki çok ileri boyuttaydı antidepresanla kurtuldu. Maneviyatı kuvvetli namazında abdestinde biriydi ama tedavi olmadan iyileşemedi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Canım doktora gitmelisin ama inanan birisin belli. Bunlar vesveseden başka birşey değil. Korkuların geldiğinde bu korkuları fazla dinlememeye çalış, aman boş kuru vesveseden başka şey değil de, ehemmiyet verme. Ve sakinleşene kadar felak, nas, ayetel kürsü oku. Ne güzel hayatın düzenin varmış bak maşallah :nazar: böyle boş kuruntuların hayatını ele geçerimesine izin verme. Bu durumu tetikleyen bir sorun/ acı mı yaşadın ki?

çarpıntı bende de var.. ölecekmişim gibi hissediyorum bazen.. kalbimde debirşey çıkmadı. psikolojik sanırım. o çarpıntı geldiğinde tansiyonuna bakın bir nabzınız 120 üstü çıkıyormu çıkmıyormu...

Çarpıntınız varsa mutlaka bir TSH testi yaptırın. Bu çoğu doktorun aklına bile gelmiyor malesef .

Sorununuz psikolojik ve bunun tanimi panic atak.
Yapniz gereken ise profesyonel bir yardim almak.
Kendi kendinize kulaktan dolma bilgilerle, kendinizi tedavi etmeniz mumkun degil malesef.
Panik ataklar bana gore ciddi bir rahatsizlik, o yuzden bir doktora gorunmenizde fayda var.
Hayat kalitenizi ciddi derecede etkileyen bir durum bu...
Imkaniniz varsa, Turkiye'ye gelerek tedavi olabilirsiniz, madem ki orada sigorta probleminiz var.

Namaz kilmak, dualar okumak elbetteki cok faydali ve yararli olacaktir.
Hangi dualarin kalp daralmasina, ic SIKILMASINA, korkulara iyi geldigini arastirin bence.
Esma-ul Husna okuyun bol bol, insallah Rabbim sifanizi verir.
Fakat yine de bir doctor yardimi almalisiniz bunlarin yanisira derim...

Canım doktora gitmelisin ama inanan birisin belli. Bunlar vesveseden başka birşey değil. Korkuların geldiğinde bu korkuları fazla dinlememeye çalış, aman boş kuru vesveseden başka şey değil de, ehemmiyet verme. Ve sakinleşene kadar felak, nas, ayetel kürsü oku. Ne güzel hayatın düzenin varmış bak maşallah :nazar: böyle boş kuruntuların hayatını ele geçerimesine izin verme. Bu durumu tetikleyen bir sorun/ acı mı yaşadın ki?

Aslinda oyle buyuk bir aci yasamadim ama -inancli biri- olarak nefse ve seytana uyup yasadigim gunahlar var, onlar aklimdan cikmiyor, uzuyor, yiyip bitiriyor beni. Imani acidan zayif oldugum bir ana denk gelip islemisim simdi cok pismanim, tovbe ediyorum ama rahatlayamiyorum, dusune dusune bu daralmalar, bunalmalar ve tabi ki korkular basladi. :18:

Aslinda oyle buyuk bir aci yasamadim ama -inancli biri- olarak nefse ve seytana uyup yasadigim gunahlar var, onlar aklimdan cikmiyor, uzuyor, yiyip bitiriyor beni. Imani acidan zayif oldugum bir ana denk gelip islemisim simdi cok pismanim, tovbe ediyorum ama rahatlayamiyorum, dusune dusune bu daralmalar, bunalmalar ve tabi ki korkular basladi. :18:

Canım bu samimi pişmanlığın güzel, aklına geldiğinde tövbe et yine, ama bu korkularının hayatını ele geçirmesine izin verme. Bu şekilde de ömrünü ziyan ediyorsun, eşinin de huzurunu kaçırarak vebal alıyorsun. Bunları da düşün. Hem Yaradan'ın rahmetinden şüphe mi var di mi? Geçmişe dair elinden gelen tek şey istiğfar ise, bunu yaptın, artık O'nun rahmetine sığınacaksın. Azabından korktuğun gibi, Rahmetinden de şüphen olmasın. Sevgiler :KK16:

Panik atak belirtileri bunlar şeytanın vesveseleri. Şeytan imanı kuvvetli olan insanlara daha çok musallat olur bu aynı namaz abdesi alıpta şeytanın vesvesesiyle abdesim olmadı diip defalarca abdest almak gibi bu durum. kulaklarını abdestlerken kulak memelerini kanatan insanlar var her defasında tam yapmadığını düşünüp. Vesveseden dolayı. Şeytan imanı çok olana böyle onu ibadetinden uzaklaştırıp işlerini güçlerini ertelemelerini sağlarmış oyalarmış. Gece yatağa girdiğimizde bazen gözümüze uyku girmez şeytan uyutmaz insanı bintane şey gelir aklına düşün düşün ama bi dua okumaya başlarız duanın sonunu zor getiririz uykudan ölürüz. Çünkü o durumda şeytan hemen uyumamızı ister uyanıkken sevaba gireceğimiz
için.sen içini ferah tut düşünme eskileri allah affetsin günahlarımızı allah affedicidir affetmeyi sevendir. Herkesin duasını kabul eder. . Ara ara birçok insana olur butarrz durumlar. Çok dayanamıcak gibi oluyosan bi dr. Görün takma kafana çok fazla

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

OKB (Obsesif Kompülsif Bozukluk) belirtileri nelerdir?

Yaygın obsesyon belirtileri:
•Pislik veya mikrop bulaşmasından korkma
•Başkasına zarar vermekten korkma
•Hata yapmaktan korkma
•Rezil olmaktan veya sosyal açıdan kabul edilemez bir şekilde davranmaktan korkma
•Şeytanca veya günahkar düşünmekten korkma
•Düzen, simetri, kusursuzluk ihtiyacı
•Aşırı kuşku ve sürekli güvence ihtiyacı

Alıntı...

X