Aile Planlaması Koruma yontemleri

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Tüpleri bağlatmak demiş bazı arkadaşlar;
bi tanıdığımız 4. çocuğuna tüpleri bağlıyken hamile kalmıştı.
Sadece belirtmek istedim :)

Geri dönüşü olan hiçbir yöntem %100 korunma sağlamıyor.

KisaSamsun KisaSamsun 3 aylıklar adet düzensizliği yapıyor mu gerçekten? Ben aylık yaptırıyorum çok düzenli adetlerim ama her ay iğne olmaktan gına geldi. Memnun musun 3 aylıktan?

Şöyle söyliyim. Benim adetlerim zaten düzensizdi 3 ayda bir olurdum. Bu ilaç sayesinde 6 ayda bir oldu. Ama çok sıkıntılı ve stresli günler de yaşadım onun da etkisi var mı bilmem. Ve şuan o da yok. Bir senedir falan adet olmuyorum.

Hmm bende kullanmiyi düşünüyorum ama kilo bas ağrısı falan yapar diyor korktum acikcasi
Beni ilk ay hap ile başlattılar. Yan etki olursa hemen bırakabileyim diye. Sende öyle yap. Sağlık Ocağı'na git ilk ay hap kullan bir şey olmazsa iğneye geç :KK66: içerikleri aynı olduğundan yan etki yapacaksa eğer hap içince de yapar.

Şöyle söyliyim. Benim adetlerim zaten düzensizdi 3 ayda bir olurdum. Bu ilaç sayesinde 6 ayda bir oldu. Ama çok sıkıntılı ve stresli günler de yaşadım onun da etkisi var mı bilmem. Ve şuan o da yok. Bir senedir falan adet olmuyorum.
Ay o zamanda insanin akli hep acaba hamilemiyim diye düşünür yani ben düşünürüm

Anladım. Hiç bana göre değil. Her ay o stresi yaşayamam. Sıkıntı olmuyor mu 1 sene adet olmamak?

Ay o zamanda insanin akli hep acaba hamilemiyim diye düşünür yani ben düşünürüm

Kafam çok rahat bilmiyorum. Çünkü 3 aylık iğne kısır bile yapabiliyomuş, hemşireye yalvar yakar yaptırmıştım kadın katiyen yapmak istemedi. İğneden öncede doğru düzgün korunmadığımız halde çocuk olmadı. Bence Allah ol derse olur. Şu yorumları da okuyunca buna kanaat getirdim :)

Kafam çok rahat bilmiyorum. Çünkü 3 aylık iğne kısır bile yapabiliyomuş, hemşireye yalvar yakar yaptırmıştım kadın katiyen yapmak istemedi. İğneden öncede doğru düzgün korunmadığımız halde çocuk olmadı. Bence Allah ol derse olur. Şu yorumları da okuyunca buna kanaat getirdim :)
Aynen

Anladım. Hiç bana göre değil. Her ay o stresi yaşayamam. Sıkıntı olmuyor mu 1 sene adet olmamak?

Fiziksel olarak bi sıkıntım yok. Alıştım böyle rahatım ama bi hastalık çıkar mı altından bilmiyorum ondan biraz korkuyorum açıkçası.

Herkese hayirli ramazanlar mutlu huzurlu bereketli bir ay gecirmeniz dileğiyle gelelim konuma Koruma yöntemleri olarak çok arastirdim baya bi bilgi sahibiyim kendimde spiral kullanıyorum sorum su ki gercekten merak ediyorum mesela bir tane cocugu oluyor bi daha istemiyor menapoza girene kadar çocuk sahibi olmuyor nasil 20 küsur sene korunmayi basariyorsunuz cok merak ediyorum 10 15 sene de olabilir şimdiden tesekkur ederim cevaplar icin
tibbi gerekceniz ve cok cocugunuz yoksa tup baglatmayin... spiral ile korunmaya devam edin ya da esiniz prezervatif kullansin. tup baglatmanin geri donusu yok hayatin neler sunacagini bilemezsiniz

X