Aile Planlaması Koruma yontemleri

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Neredeyse 9 yıldır korunmadım, şimdi tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım. Bende bundan sonrası için düşünüyorum.
Acaba korunmadan devam mı etsem. Yine olmaz mı çocuğum, yoksa hemen 2.mi gelir. Korunacaksam nasıl olmalı?
Spiral kullanan hanımlar, hissediliyor mu o, rahatsızlık veriyor mu?

Hiç korunmadık çocuk istediğimiz için ama doğumdan sonra cilt altı implant taktırmayı düşünüyorum. 3 yıl koruması varmış.

Neredeyse 9 yıldır korunmadım, şimdi tüp bebek tedavisi ile hamile kaldım. Bende bundan sonrası için düşünüyorum.
Acaba korunmadan devam mı etsem. Yine olmaz mı çocuğum, yoksa hemen 2.mi gelir. Korunacaksam nasıl olmalı?
Tup bebekten sonra kendi hamile kalan.o kadar cok.kisi duydum.ki .eger dusunmuyorsan onlemini al mutlaka canim

Hayir hissedilmiyor ben bi rahatsızlık da görmüyorum ama kaymasindan korkuyorum az önce bi video baktim orda avrupa da kaymayan spiral ler var diyor ins biran once turkiyede gelir

Evet ışte bende 20 30 sene hamile kalmadan basaranlari cok merak ediyorum ne yapıyorlar mesela
Kısmet diyelim. Hiç korunmadan ve hiç bir problem olmadan da hamile kalamayanlar var. Ben de adet bitiminden hemen sonra ve 6cm kistle hamile kaldım. Ilkinde kist yüzünden bir sene korunmamiza rağmen yumurtlama günleri Şu bu dikkat etmemize rağmen olmamıştı. Yani onun geleceği varsa bir şekilde geliyor. Elimizden geleni yapıp kalanı Allaha bırakıyoruz

Kısmet diyelim. Hiç korunmadan ve hiç bir problem olmadan da hamile kalamayanlar var. Ben de adet bitiminden hemen sonra ve 6cm kistle hamile kaldım. Ilkinde kist yüzünden bir sene korunmamiza rağmen yumurtlama günleri Şu bu dikkat etmemize rağmen olmamıştı. Yani onun geleceği varsa bir şekilde geliyor. Elimizden geleni yapıp kalanı Allaha bırakıyoruz
Aynen nasip kismet

11yillik evli iki cocukluyum
ikiside planli
biz kondom kullandik
don 5yildir esim korunuyo
sukur bi falso vermedik
Yazilan yazi bozulmaz ama sonuna kadarda edli korunma iyi

İyiymiş o zaman ben de bi arastiriyim
Ben de araştırıyorum doğumdan sonra napsam diye. implant mantıklı geldi. hapı her gün aynı saatte almayı ihmal edebilirim. iğneyle kondomla da uğraşmak zor gelir. spiralde de kayma oluyormuş. hastaneye kontrole gittiğimde bir kadınınki kaymış doktor söylerken duydum.

11yillik evli iki cocukluyum
ikiside planli
biz kondom kullandik
don 5yildir esim korunuyo
sukur bi falso vermedik
Yazilan yazi bozulmaz ama sonuna kadarda edli korunma iyi

Annem de kucuk kiz kardesimden sonra 25yil babam korunmus
onlarda bi falso vermemis
erkeklerin korunmasini daha iyi sonuc veriyor galiba prezervatif lemi korunuyorlar

Ben de araştırıyorum doğumdan sonra napsam diye. implant mantıklı geldi. hapı her gün aynı saatte almayı ihmal edebilirim. iğneyle kondomla da uğraşmak zor gelir. spiralde de kayma oluyormuş. hastaneye kontrole gittiğimde bir kadınınki kaymış doktor söylerken duydum.
Avrupa da kaymayan spiral çıkmış dun bi doktor diyordu ins buraya da gelir de onu kullaniriz

X