Küçük Düşün Büyük Olsun!

kızlar yatırımlarınızı neye yapıyosunuz?
ben 2 yıldır altındaydım bu yıl yükselince sattım tl de beklıyorum
heran yazlık bulursam diye altına yanaşamıyorum...

ayy ben bu hırsızlık olaylarına çok taktım adamlar dedektörle giriyolarmış evlere... altınmı alsam derken böyle dediler dedim bari dolar olsun... ama altında yani hep değerli tabi.... o da iyi Allah a emanet....

evde korktuğum için işyerinde kasada saklıyorum canım

hepimizin birikimleri allaha emanet inşallah

bi de market arabaları bir tuzakmış.... ne kadar büyükse psikolojikman o kadar çok alıyormuşuz....
eğer ev ihtiyacı için değilde bi iki parça bişey için girdiysem sepet yada araba almıyorum elimde taşıyorum ki eve kadar da taşıyabileyim hem bi sürü abur cubur da almamış oluyorum

ben tl biriktiriyorum gram altın parası ettikçe 1-2 gr alıp atıyorum kumbaraya
uzun vadede bozdurma niyetim yok allah kısmet ederse

eğer ev ihtiyacı için değilde bi iki parça bişey için girdiysem sepet yada araba almıyorum elimde taşıyorum ki eve kadar da taşıyabileyim hem bi sürü abur cubur da almamış oluyorum

ben rejime girdim 3 ay oldu abur cubursuz yaşıyorum çok şükür... bu sefer de fazladan yeşillik alyom bozuluyo bir ortasını bulamadım... ama burcubur çıkınca hayattan çok tasarruf oldu :) yeşilliğide kontrol altına alırsam çok mutlu olcam....

ben rejime girdim 3 ay oldu abur cubursuz yaşıyorum çok şükür... bu sefer de fazladan yeşillik alyom bozuluyo bir ortasını bulamadım... ama burcubur çıkınca hayattan çok tasarruf oldu :) yeşilliğide kontrol altına alırsam çok mutlu olcam....

2-3 günlük al yeşilliklerini hem bozulmaz hemde her zaman taze yersin

bende geliim geçen ay 50 dolar atabildim.... bu ay da bir 100 atabilirsem çok mutlu olcam.... bir taraftanda dişim çürük onu halletmem lazım :KK43: çok para gidecek diye ertelemekten dişi kaybedicem :)
dişini mutlaka hallet canım herşeyin başı sağlıkmış onu anladım yoksa insana ileride daha pahalıya patlıyor
ben de dün dolar almaya niyetlendim ama
gram altın alıyorum düzeni bozmıyım altından gidiyim dedim
allah izin verirse uzun vadede bozdurmayı düşünmüyorum
dün teyzemde çeyrek almak için kuyumcuya gitmiş, kuyumcu arkadaşı oluyor bu arada, kız sen delimisin bu fiyattan altınmı alınır TL olarak beklet zaten yakında düşüş geçecek demiş duyunca gözüm açıldı tabi:KK57:

oh maşallah
çeyrekmi alıyodun grammı nasıl başladın ?
ben çeyrekle başladım.. 3-4 tane çeyrek aldım sonra anneciğime bi bilezik alayım istedim gittim 20 gramlık bi bilezik aldım sonra tl biriktirdim bi süre.. o ara altın bi düştü gittim annemin bileziğini 50 grama çıkardım kendime bi 50 gram bilezik aldım çeyreklerin üzerine 1-2 çeyrek daha alıp 5li dizme yaptırdım.. aslında herşeyden biriktirme isteğim vardı ama ben dolar alcak parayı biriktiremeden dolar fırladı.. bileziğin gramını 81-82 den aldım 105 küsürden sattım..
ama şuanki aklım olsa gram altın alırdım.. bileziğin alışla satış arasındaki fark 8 lira falan.. 100 gramda 800 lira.. gram altında 1-2 lira oynuyor sanırım 100 gramda en fazla 200 lira oynar :) tek artısı annem hevesini almış oldu...

altın en mantıklısı ama bozdurma düşüncen yoksa...
ben 1 bucuk yılda 2.300 kar ettim :)

aaa süpermiş... maşallah....asla kaybetmiyor altın....

2-3 günlük al yeşilliklerini hem bozulmaz hemde her zaman taze yersin

aman inşallah başarabilirim....

dişini mutlaka hallet canım herşeyin başı sağlıkmış onu anladım yoksa insana ileride daha pahalıya patlıyor

dün teyzemde çeyrek almak için kuyumcuya gitmiş, kuyumcu arkadaşı oluyor bu arada, kız sen delimisin bu fiyattan altınmı alınır TL olarak beklet zaten yakında düşüş geçecek demiş duyunca gözüm açıldı tabi:KK57:

evvet bu ay ilk iş diş.....

kulpsuz altın diyolarmış.... ondan mı alıyorsunuz...

ben çeyrekle başladım.. 3-4 tane çeyrek aldım sonra anneciğime bi bilezik alayım istedim gittim 20 gramlık bi bilezik aldım sonra tl biriktirdim bi süre.. o ara altın bi düştü gittim annemin bileziğini 50 grama çıkardım kendime bi 50 gram bilezik aldım çeyreklerin üzerine 1-2 çeyrek daha alıp 5li dizme yaptırdım.. aslında herşeyden biriktirme isteğim vardı ama ben dolar alcak parayı biriktiremeden dolar fırladı.. bileziğin gramını 81-82 den aldım 105 küsürden sattım..
ama şuanki aklım olsa gram altın alırdım.. bileziğin alışla satış arasındaki fark 8 lira falan.. 100 gramda 800 lira.. gram altında 1-2 lira oynuyor sanırım 100 gramda en fazla 200 lira oynar :) tek artısı annem hevesini almış oldu...

gram altın diyosun bende ona dönsem acep doların totosu başı oynuyo malum .....

evvet bu ay ilk iş diş..... kulpsuz altın diyolarmış.... ondan mı alıyorsunuz...[/QUOTE .!.:
kulpsuz altını bilmiyorum normal çeyrek alıyoduk :oops:
inşallah canım benim :) belkide 1buçuk yıl değildir tam tarih hatırlayamıyorum ama 2014 aralık-2016 şubat arasındaki farktı sanırım..
yinede çok güzel bir kar olmuş Allah daha çok versin inşallah.

tr_lelli tr_lelli eilenn eilenn @mandaliina btlbetul btlbetul Kızlar azıcık uzun bir yazı olacak ama bana bir fikir verin Bankada 2000 TL kadar bi param var şuan için başkada birikimim yok:KK43: Ama bnde o parayla bilezik almak istiyorum aslında ata altın falan daha karlı oluyor ama ben yaza doğru nişan yapmayı düşünüyorum bir kaç bilezik alayımda annem nişanda bana onları takabilsin istiyorum çünkü nişan yaparken masraflar bizi çok zorlayacak bu arada babamı küçükken kaybettim ve annem beni kendi çalışarak çok zor şartlarda büyüttü bari o an geldiğinde anne sen bunları al tak daha fazla zorlanmayalım deyip mutlu olmasını istiyorum. Ama bileziklerde de fark varmış mesela bi kuyumcu tanıdığımız burma al dedi diğeri de bu zamanda burma mı kaldı onun elinde fazla vardır sana satmaya çalışmıştır daha çok zarar edersin dedi bilemedim ne yapacağımı bazıları satışta daha çok değer kaybediyormuş. Nasıl bilezik almalıyım. Bu arada aldığım bilezikleri nişan zamanı gelene kadar anneme söylemeyi düşünmüyorum

tr_lelli tr_lelli eilenn eilenn @mandaliina btlbetul btlbetul Kızlar azıcık uzun bir yazı olacak ama bana bir fikir verin Bankada 2000 TL kadar bi param var şuan için başkada birikimim yok:KK43: Ama bnde o parayla bilezik almak istiyorum aslında ata altın falan daha karlı oluyor ama ben yaza doğru nişan yapmayı düşünüyorum bir kaç bilezik alayımda annem nişanda bana onları takabilsin istiyorum çünkü nişan yaparken masraflar bizi çok zorlayacak bu arada babamı küçükken kaybettim ve annem beni kendi çalışarak çok zor şartlarda büyüttü bari o an geldiğinde anne sen bunları al tak daha fazla zorlanmayalım deyip mutlu olmasını istiyorum. Ama bileziklerde de fark varmış mesela bi kuyumcu tanıdığımız burma al dedi diğeri de bu zamanda burma mı kaldı onun elinde fazla vardır sana satmaya çalışmıştır daha çok zarar edersin dedi bilemedim ne yapacağımı bazıları satışta daha çok değer kaybediyormuş. Nasıl bilezik almalıyım. Bu arada aldığım bilezikleri nişan zamanı gelene kadar anneme söylemeyi düşünmüyorum

aferim kız maşallah ne düşünceli evlatsın maşallah... hiç altın işlerinden bilezik işlerinden anlamıyorum ama ata altını olarak saklamak bana daha bi mantıklı gözüktü bileziklere illaki işçilik falan ekliyorlar.....

aferim kız maşallah ne düşünceli evlatsın maşallah... hiç altın işlerinden bilezik işlerinden anlamıyorum ama ata altını olarak saklamak bana daha bi mantıklı gözüktü bileziklere illaki işçilik falan ekliyorlar.....
saol cnm ya aslında ata en mantıklısı ama nişanda da illaki bilezik takılıyor ata falan takanı hiç görmedim daha

Geldimmmmm :)
Hayırlı olsun :21:
Hoş geldin canomm sensiz olmaz
olsun kız eski tişörtlerinden birinden dikiver :) maşallah ne güzel fikir bende yapayım.... ama benimki örtülü olcak :)) örtülü ödenek :)))
Ooo bekleriz kumbaranizi fakirhanemize :KK66:
Digerini kaplikla kaplamistim sonra nekadar olduki diye diye esimle yirta yirta mafoldu :)
Sonra actik ciplak kaldi
öncedende 50 dolarım vardı toplam birikim 100 dolar yani... bi de 100 tl var oda bu ayla birleşip kısmetse dolar olcak :) tl olunca o gideeeer duurmaaaz :)
Tl bizdede durmuyo
Ben altın aldim zamaninda hep elime gecenle
Simdi boyle biriktirip dolunca acıp sayiyoruz
Sonra hemen ertesi gün dokunmadan hesaba aktariyoruz.
Elimizi surmeden yok sayiyoruz
yaaa bu akıllı hatunluk değil obur hatunluk :KK70:
ben kiiiii bu kıyafeti şimdi almayayım param az diyip eve giderken 2 kat paraya tatlı alıp giden insanım :KK70:
ama dediğin gibi markete tok gitmenin çok faydasını gördüm... bide eve yürüyerek dönceksem istesem de çok alamıyorum nasıl taşıcam diye :) arabayla gidersem doldur babam doldur
Gecen seneki kiyafet harcamalarini unutmadım hatun !
Sana 5yıl yeter.
Canim ben altindan yanayim
Ama saklamasi zor oldugudan boyle tl seklinde biriktirip direk hesaba aktariyoruz
Elimiz degmiyi gözümüz görmüyo tok sayiyoruz hemen baska kumbaraya basliyoruz.
Kilo yazisi gözümden kacmadı benim
Püf noktası falan varsa isterim.
Hem bütceden hem vücuttan tasarruf ne guzel

X