Küçük Düşün Büyük Olsun!

tr_lelli tr_lelli @eilenn @mandaliina btlbetul btlbetul Kızlar azıcık uzun bir yazı olacak ama bana bir fikir verin Bankada 2000 TL kadar bi param var şuan için başkada birikimim yok:KK43: Ama bnde o parayla bilezik almak istiyorum aslında ata altın falan daha karlı oluyor ama ben yaza doğru nişan yapmayı düşünüyorum bir kaç bilezik alayımda annem nişanda bana onları takabilsin istiyorum çünkü nişan yaparken masraflar bizi çok zorlayacak bu arada babamı küçükken kaybettim ve annem beni kendi çalışarak çok zor şartlarda büyüttü bari o an geldiğinde anne sen bunları al tak daha fazla zorlanmayalım deyip mutlu olmasını istiyorum. Ama bileziklerde de fark varmış mesela bi kuyumcu tanıdığımız burma al dedi diğeri de bu zamanda burma mı kaldı onun elinde fazla vardır sana satmaya çalışmıştır daha çok zarar edersin dedi bilemedim ne yapacağımı bazıları satışta daha çok değer kaybediyormuş. Nasıl bilezik almalıyım. Bu arada aldığım bilezikleri nişan zamanı gelene kadar anneme söylemeyi düşünmüyorum
Gözlerimi doldurun be
Ne güzel senin gibi evlatlara
Seni yetistiren anaya
Babacınada Allah rahmet eylesin.
Canım benim 5tane bilezigim var
İsciligi az olanlardan al kart da yazdir.
Ben öyle yaptim
Bide hani su hediyelik denen 600e alip 300tl haybiye bozdurulan seylerden alma cok gozuksun diye
Grami iyi al 2tane enli enli olsun nacizane fikrim canım
Allah gönlüne göre versin
Bir yuva kurcaksin Allah nasip ederse Rabbimde bereketini esirgemez.

Gözlerimi doldurun be
Seni yetistiren anaya
Ben öyle yaptim
Bide hani su hediyelik denen 600e alip 300tl haybiye bozdurulan seylerden alma cok gozuksun diye
Amin cnm çok sağol. Açıkçası birikime yeni başladığım için altından da çok anlamıyorum bi gramla çeyreği araştırmıştım ama detaylı olarak burda topiklerden öğrendim. Sonra dün annem nişanda neyi nasıl takarız deyince dün geceden beri direk bilezik bakmaya yöneldim. Gramı az ama sayı olarak fazla alayım diye düşünmüştüm. ama enli daha mantıklıymış hediyelik dediğin sanırım şu taşlı tuşlu olanlar

Amin cnm çok sağol. Açıkçası birikime yeni başladığım için altından da çok anlamıyorum bi gramla çeyreği araştırmıştım ama detaylı olarak burda topiklerden öğrendim. Sonra dün annem nişanda neyi nasıl takarız deyince dün geceden beri direk bilezik bakmaya yöneldim. Gramı az ama sayı olarak fazla alayım diye düşünmüştüm. ama enli daha mantıklıymış hediyelik dediğin sanırım şu taşlı tuşlu olanlar
Hediyelik gr olarak dusuk(yani ayari dusuk) teneke gibidir böyle hemen egilir bukulur kırılır
Enli enli 2tane iscili az olan alabilirsin canım
Yani benim kuyumcu tanidikdi
Bende ozaman altindan anlamiyodum
Gösterdi bana anlatti
Benim bileziklerimin hepsi ayni model ama ince degil yani hepsini takinca kolu guzel dolduruyo
Basit durmuyo

Gözlerimi doldurun be
Seni yetistiren anaya
Ben öyle yaptim

bana hediyelik takanlar oldu rengi bile değişik içine bakırmı koyuyorlarmış ne
hatta satmadık duruyor bizde bize takanlara geri götürücez

Hoş geldin canomm sensiz olmaz

Ooo bekleriz kumbaranizi fakirhanemize :KK66:
Digerini kaplikla kaplamistim sonra nekadar olduki diye diye esimle yirta yirta mafoldu :)
Sonra actik ciplak kaldi

Tl bizdede durmuyo
Ben altın aldim zamaninda hep elime gecenle
Simdi boyle biriktirip dolunca acıp sayiyoruz
Sonra hemen ertesi gün dokunmadan hesaba aktariyoruz.
Elimizi surmeden yok sayiyoruz

Gecen seneki kiyafet harcamalarini unutmadım hatun !
Sana 5yıl yeter.

Canim ben altindan yanayim
Ama saklamasi zor oldugudan boyle tl seklinde biriktirip direk hesaba aktariyoruz
Elimiz degmiyi gözümüz görmüyo tok sayiyoruz hemen baska kumbaraya basliyoruz.

Kilo yazisi gözümden kacmadı benim
Püf noktası falan varsa isterim.
Hem bütceden hem vücuttan tasarruf ne guzel

karatay vari bir şeyler yapmaya çalışıyorum....
kola çukulata market sütü market yumurtasını bıraktım.... pasta börek kek bisküviti bıraktım.....cipsi bıraktım. 3übir arada nescafeyi bıraktım....jelibonu bıraktım -- bu en acı ayrılıktı :) --

bitter alıyorum en kakaolusundan sadece haftasonları kahvenin yanında 2 kare yiyiyorum bir de gelene gidene ikram etmelik.... kahve yanına çıkarıyorum.......

aburcubura vermediğim parayı sağlıklı beslenmeye harcamaya çalışıyorum... ceviz balık vs gibi....yani pek tasarruf olmuyor ama daha düzenli bir hayat oluyor :)

Hediyelik gr olarak dusuk(yani ayari dusuk) teneke gibidir böyle hemen egilir bukulur kırılır
Enli enli 2tane iscili az olan alabilirsin canım
Yani benim kuyumcu tanidikdi
Bende ozaman altindan anlamiyodum
Gösterdi bana anlatti
Benim bileziklerimin hepsi ayni model ama ince degil yani hepsini takinca kolu guzel dolduruyo
Basit durmuyo
ayyy şimdi anladım şu TV'de haberlerdede çıkan hediyelik altın muhabbeti göstermelik içi boş olanlar :KK48:

karatay vari bir şeyler yapmaya çalışıyorum....
kola çukulata market sütü market yumurtasını bıraktım.... pasta börek kek bisküviti bıraktım.....cipsi bıraktım. 3übir arada nescafeyi bıraktım....jelibonu bıraktım -- bu en acı ayrılıktı :) --

bitter alıyorum en kakaolusundan sadece haftasonları kahvenin yanında 2 kare yiyiyorum bir de gelene gidene ikram etmelik.... kahve yanına çıkarıyorum.......

aburcubura vermediğim parayı sağlıklı beslenmeye harcamaya çalışıyorum... ceviz balık vs gibi....yani pek tasarruf olmuyor ama daha düzenli bir hayat oluyor :)
Saol cnm detaylı anlattigin icin hep duydum ama arastirmadim bi arastirim

Saol cnm detaylı anlattigin icin hep duydum ama arastirmadim bi arastirim

sen karatay yapmıyor muydun öyle kalmışsın aklımda :) ben 3 ayda 9,7 kg verdim başla bence... boğazı tutunca gidiyor aslında birde her akşam spor yapmaya çalışıyorum leslie.... mekik bacak hareketleri vs....

X