Küçük Düşün Büyük Olsun!

bir çocuk hiç çocukmuş diyorlardı ya doğruymuş.
Allah canlarını sağ etsinde minik kuzular yoruyor biraz

Geçecek canım geçecek biraz daha büyüsün geçecek
Cidden öyle oglan burdayken yine biraz oyaliyordu cocugumm valla suan onu bile ariyorum.
Deminde su oynicam diye yarim saat ağladı
Babasi baska oyuna daldirdi aklina gelince yine krize girecek.

Selamm kızlar, iyi geceler
Bugün sabah 8 de öksürüğüne uyandım. Gece sizden sonra olmadı şükür. Yanında uyuya kalmışım en son. Sabah 8 de uyandım. Resmen kolumu elimi hissetmiyorum hareket ettiremiyordum. Artık onun yatağına ikimiz sığamıyoruz :) uyuşmuş elim kolum.
Isınmayı kaç gündür kapattım. Çünkü öksürüğünü artırıyor. Kısa kollu ile rahat duruyoruz uyuyoruz da. Hava zaten güzel.
Ablam da diyor sizin evin sıcaklığı mahvetti çocuğu. Bir de sizin dezenfektanlarınız diyor.
Sabah tekrar uyudum 9 da. 11 i geçiyordu uyandım.
Arkadaş koltuk yıkama makinamı getirecekti. Günlerdir diyor evde yer yok diye, bugün getir o zaman dedim. Ama Elayı aile hekimine götüreceğimi daha kahvaltı yapmadığımızı belirttim. Kızı okuldan alır gelirim dedi. Hasta Ela dedim. Olsun benimkisi de bayağıdır öksürüyor dedi.
Kahvaltı yaptık topla vs.doktora gitmemiz 3 ü buldu.dönerken Ela için adaçayı aldım.
Eve dönüyorum dedim arkadaşa saat 4 tü. O bizden önce gelmiş :)
Girdik eve mutfakta kahvaltı bulaşığı vardı.çünkü bulaşık mk çalıştırmıştım. Wc ve lavaboyu gitmeden yıkadım.
Oturduk birer nescafe içtik.Baktım diğer kız okuldan geliyor ona dedi yedirenk teyzendeyim buraya gel. Normalde o gelince giderdi eve. Gitmeyince giriştim bulaşık mk boşalttım. Bulaşık yerleştirdim. Çocuklar oynadı. Arkadaş Elaya kemik sulu etli çorba getirmiş. Sağolsun.Bize ne yapsam diyorken, eşim aradı. Kıza yemek varsa bize boşver, hazırla kahvaltı yapalım dedi.
Zaten vakit de kalmamıştı
Evde çocuk odası ve oturma oda fena talan edilmişti😅
Neyseki saat 18 de arkadaş kalktı. Giderken de dağınıklığı toplamaya başladı. Birlikte topladık şükür yoksa beynim dönmüştü o an.
Onlar gidince Elaya yemek yedirdim.
Eşim gelmeden de kışlık melemen çıkarttım. Sigara böreği çıkarttım kızarttım. Şipşak.
Öyle atlattık.
RahaTlık seviyesi masallah komsunun yalnız,ben 2 haftadır kardesimle görüsemiyorum valla,onun cocuklar enfeksiyon flaan gecirdi.Benimki de öksürüyordı ama hafif atlattık sükür,onunkiler yattı hastanede vala görüsmedik nolur nolmaz diye.Seninki belki alerjiden oksüruyo benimki de öksürüyo demek hasta cocukla gelmek masallah🤦🏻‍♀️

İlk defa bu konu başlığına girdim merak edip acaba neler yapıyorlar diye..
Yukarıdaki yazıları okudum son sayfaya gelmistim..istemsiz güldum kız burayı dertleşme köşesine cevirmissiniz 😅
La havle…
Cidden git kendine sövdürmeden ablacım.

Gelemiyorum bende kızlar hepiniz hastalıkla boğusuyoruz boynum felaket ağrıyor kız grip hastalık bu sene yoğun geccek

Kızlar minicikler bende derdim Ah bu kar büyürmü diye zamanla geciyor oturuyor 4, 5 yaş haylaz oluyor bu minnoslar benimkilerde aynıydı
İnsan canı sıkkın olunca çocuk senin ne yoruldugundann ne hastalığından anlıyor işte
Baby senin eve ne zaman tasınıyorsun haber vaarmı
Lelli çok iyi olmus burs sevindim güle güle harcasın

Anneme cok uzuluyorum elimdende bisi gelmiyor.
Günlerdir uykusuz
Artık konusurken bile kadin lafları dolanıyor
Yine acildeler
Adam acile gitmeyi hobi edindi.
Bisi yoktu oysa aksam yine gidiyor gece kötü olursaymis. Canıda aşırı kıymetli. Ama sadece kendini düşünüyor.
Olursan gidersin yani şu kadini bi bırakta uyusun be.
Bisi diyoruz bagiriyor.
Canım çok sıkkın uyuyamıyorum.
Tüp yarın alınacak belki biraz susarda annemde azıcık uyur.

İyi geceler kızlar,
Bu gece şükür iyiyiz öksürük olmadan uyudu. İnşallah gece de olmaz.
Sabah uyanınca okula gidemeyeceğini söyledim bayağı ağladı. Ne olur anne gideyim. Söz bugün okula gidersen tv tablet izlemeyeceğim,senin dediğin herşeyi yapacağım, yeterki bugün okula gideyim,Nasıl yalvarıyor.😅
Kahvaltıyı okulun oradaki pastanede simit yiyerek yapmak istedi. Ben de bir şartım var orada yaparız ama okula gitmek yok dedim.
Öyle böyle zor da olsa ikna ettim.
Biraz kahvaltılık domates salatalık zeytin biber koydum beslenme kabına. Gittik pastanede simit poğaça kahvaltı yaptık.
Oradan markete uğradım. Hellim peyniri gofrix marsmallow eti puf soda aldım. Ama şart koydum abur cuburları başka gün yiyeceksin diye.
Oradan kırtasiye yaptık. Yılbaşı tebrik kartı aldık. Simli alacaktım trendyoldan ama geç kaldım. Simli eva kağıdı,sticker, minik simli ponpon, renkli zarf aldık.Yılbaşı etkinliği yapacağız evde.
Eve gelince o hemen yılbaşı kartlarını zarfladı. Gülen yüz stickerı yapıltırdı zarfın üzerine. Ponpon da yapıştırdı. Üzerine yazı yazdırdı bana.öğretmenine ve en sevdiği arkadaşına verecekmiş. Birini de kendine yapmış😁
Ben de ortalığı topladım. Mobilya tozlarını hızlı olsun diye, dysonla çekiverdim.
Robotu yerler için çalıştırdım.
Elaya çorba yaptım yeşilmercimek sebzeli.
Makarna istemişti yanına köfte çıkarttım. Eşim geç gelecekti.
Yemek de bana göre vardı.
Gelince kahve içerim diyordum ama işler gözüme batınca bir de kıza yemek hazırlayacağım diye vazgeçtim.
Çok işi yetiştirenler nasıl yetiştiriyor bir deyin bana:)
Yemek yedik. Oyun oynamaya başladık.
Bu ara bana makyaj yapıyot oyunda, yap yap kızım ananın yüzü makyaj görmüyor diyeceğim 😂
Eşim geldi, Allahım hemen teyzeyi arıyor görüntülü makyaj yapıyor diye.bir de uyku öncesi oyuna devam ettik saç yapıyordu,eşim de katıldı oyuna. o ara eşim gelmiş yine arıyor teyzeyi görüntülü. Geçen de Elayla namaz kılıyoruz diye arıyordu. En son dedim ne o namaz kılarken de görüntülü arıyorsub.ben sevmem insanlara namaz kıldığımı sergilemeyi.
Yakında wc ye gttiler diye arayacak eheheheee
Kalktım işimi yaptım. Mutfağı topladım siz devam edin oyuna dedim.

Kızlar bayağı yazdım günün özetiydi 😁
Bugün annem doktoruna gitti.
Doktor hastalığın teşhisini koymuş.Binde bir görülen hastalıkmış.
Malesef yediği taneli yiyecekler safra kanalına kaçıyormuş bu da ağrıya sebep oluyormuş.
Hastalığın tedavisi yokmuş kendi kendine düzelebiliyormuş. Ama yaşı ilerlemiş olduğu için düzelme ihtimali azmış.
Yediği şeyleri püre halinde yemeliymiş.
Üzüldüm ya şükür daha büyük bir hastalık değil sadece yediği şeylerin belli kuralı olacak. Ama zor süreç. Allah daha beterinden korusun tabiki. Bol duanızı bekliyorum. İnşallah düzelir.
Böylece safra kesesinin vücutta ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Malesef biz insanlar vücudumuzu midemizi vs hoyratça kullanıyoruz.
Oysaki her bir parçası ne kadar da değerli.
Birden aklıma çocukluğum ve annemin eski halleri geldi.buruklaştı içim.hastalıklar başlayınca yaşlandığını farkediyor insan.
Ama hala bayram tatil vs gidiyoruz anneme, güzel günlerimiz geçiyor.Allah bize de onsuz bırakmasın.
44 yaşına gelsen de yine de annem annem diyormuşsun 😢
Allah hepimizin annelerine sağlık versin.

RahaTlık seviyesi masallah komsunun yalnız,ben 2 haftadır kardesimle görüsemiyorum valla,onun cocuklar enfeksiyon flaan gecirdi.Benimki de öksürüyordı ama hafif atlattık sükür,onunkiler yattı hastanede vala görüsmedik nolur nolmaz diye.Seninki belki alerjiden oksüruyo benimki de öksürüyo demek hasta cocukla gelmek masallah🤦🏻‍♀️
Ateşi oluyormu diye sordu 😊
Bana gelmesini geçtim ben canım, kızı okuldan alıp geldi.
Bu ara sürekli kızı bana getirmeyi istiyor.
Geçmişte bana diyordu, hiç çocuk için komşu gezmem okula veririm bakarım işime diye.
Büyük konuşmamak lazım. Bunu ona da söyledim. Hani bana diyordun gezmem okula veririm bakarım işime diye 😅
Benim çocuk konusunda neyimi yorumladıysa herşeyi yaşadı.
Ben Elaya tablet izletmezken,izlesin boşver ne olacak diyordu.kızına 6 aylıkken telefon izletiyordu.çocuk hala konuşamıyor. Ve uzman doktorlar tv izlemekten dediler.yasak koydular. Elayı hareketli diye çok söylemişti. Şimdi onun kız Elanın kaç katı.
Bunları arkasından konuşmuyorum. Ona da söylüyorum.Kendi dönüp haklıymışsın dedi.
Ela onun küçük kızıyla oynamıyor büyük kızıyla oynuyor.Ama senin dediğin gibi zaman doğru zaman değildi. Daha geniş zamanda çocuklar da hasta değilken görüşmek daha mantıklı.

bir çocuk hiç çocukmuş diyorlardı ya doğruymuş.
Allah canlarını sağ etsinde minik kuzular yoruyor biraz

Geçecek canım geçecek biraz daha büyüsün geçecek
Valla benim hiçbir zaman iki çocuk hayalim olmadı. Eşim zaten çocuk olmasa da olur bakarız hayatımıza modundaydı hep.
Zaten ne gücüm var ne enerjim. Kardeşimin bile aklına girdim yapma sakın diye, çünkü diğer kardeşim ikinci de isyanlarda.
Kardeşime yapma sakın deyince, bana dedi zaten birinciyi de evliliğimden 8-9 yıl sonra sizden esinlenerek karar verip yaptım dedi😂
( bizim çocuk olmayınca ya bizim de olmazsa diye çalışmalara başlamıştı🤣🤣🤣 )
Allah olanlara sağlık versin sabır da versin.
Şimdiki çocuklar daha zor

Babamın biyopsi çıkmamış.
Googlede 3-5 gün ya da 10gün falan icinde cikar yaziyordu.
Babamda 21i diye msj gelmisti enteresan.
40 günü bile bulabilirmiş.
Oksijen tüpü vermiş o da karsıdan bir yerden alınacakmış.
Tüp alınınca nasıl olcak bakalım.
Acillere gitmekdende yorulduk.
Fındıkzade çapa tarafında o tür şeyler satan yerler var diye biliyorum canım.
Yanılmıyorsam.

Gelemiyorum bende kızlar hepiniz hastalıkla boğusuyoruz boynum felaket ağrıyor kız grip hastalık bu sene yoğun geccek

Kızlar minicikler bende derdim Ah bu kar büyürmü diye zamanla geciyor oturuyor 4, 5 yaş haylaz oluyor bu minnoslar benimkilerde aynıydı
İnsan canı sıkkın olunca çocuk senin ne yoruldugundann ne hastalığından anlıyor işte
Baby senin eve ne zaman tasınıyorsun haber vaarmı
Lelli çok iyi olmus burs sevindim güle güle harcasın
Gecmis olsun canım🙏🏻
Evi alabilsek tasınmayı gectim daha tadilat var.
İnsanlarım rahatlgı+kocamın rahatlıgı sonuc bu.
Ben olsam emlakcıyı paralamıstım nasıl is yapıyonuz diye,resmrn 2 aydır oturduk adamların genis genis is yapmasını bekliyoruz😵‍💫

Anneme cok uzuluyorum elimdende bisi gelmiyor.
Günlerdir uykusuz
Artık konusurken bile kadin lafları dolanıyor
Yine acildeler
Adam acile gitmeyi hobi edindi.
Bisi yoktu oysa aksam yine gidiyor gece kötü olursaymis. Canıda aşırı kıymetli. Ama sadece kendini düşünüyor.
Olursan gidersin yani şu kadini bi bırakta uyusun be.
Bisi diyoruz bagiriyor.
Canım çok sıkkın uyuyamıyorum.
Tüp yarın alınacak belki biraz susarda annemde azıcık uyur.
Haklısın canım.. Tamam baban hasta ama annen bu süreçte daha çok yoruldu yıprandı.. Üzülmek de haklısın.. Sen elinden geleni yapıyorsun annen içinde.. Allah yardımcınız olsun canım.. Tez vakitte hastane yollarından kurtulursunuz baban iyileşir de inşallah..
Malesef yediği taneli yiyecekler safra kanalına kaçıyormuş bu da ağrıya sebep oluyormuş.
Hastalığın tedavisi yokmuş kendi kendine düzelebiliyormuş. Ama yaşı ilerlemiş olduğu için düzelme ihtimali azmış.
Üzüldüm ya şükür daha büyük bir hastalık değil sadece yediği şeylerin belli kuralı olacak. Ama zor süreç. Allah daha beterinden korusun tabiki. Bol duanızı bekliyorum. İnşallah düzelir.
Böylece safra kesesinin vücutta ne kadar önemli olduğunu öğrendik. Malesef biz insanlar vücudumuzu midemizi vs hoyratça kullanıyoruz.
Birden aklıma çocukluğum ve annemin eski halleri geldi.buruklaştı içim.hastalıklar başlayınca yaşlandığını farkediyor insan.
Ama hala bayram tatil vs gidiyoruz anneme, güzel günlerimiz geçiyor.Allah bize de onsuz bırakmasın.
Canım anneciğine de acil şifalar dilerim.. İnsanın neresi rahatsızsa canı orada oluyor.. Rabbim dermansız dertler vermesin .. Bununla gelmiş geçmiş olsun:KK43:
Gecmis olsun canım🙏🏻
Evi alabilsek tasınmayı gectim daha tadilat var.
İnsanlarım rahatlgı+kocamın rahatlıgı sonuc bu.
Ben olsam emlakcıyı paralamıstım nasıl is yapıyonuz diye,resmrn 2 aydır oturduk adamların genis genis is yapmasını bekliyoruz😵‍💫
Haklısın canım ya.. Neden bu kadar rahat davranıyorlar..
Bir an önce bitsede sende ona göre bir an önce taşınıp yerleşirsin inşallah..

Gecmis olsun
Iste bu sebeplerle bile gluten, seker gibi urunleri yememek vucuda hep +
Ben suan ki direncimi bile ona bagliyorum iyiki arindirdın vucudumu birazda olsa

Yine kafamin bi dunya oldugu bir gün .
Babama yatış yapildı ama nekadar yatar muamma.
Anneminde mutfak bulasik doluydu dedim elleme ben sabah hallederim.
Kızında hastalik ilerledi atesi yok sukur burun akıntısı ve halsizlik.
Surup aldim evde parol falanda vardı zaten.
Portakal suyu, vitamin falan toparlamaya calisiyorum ama gece saat basi uyandik yine.
Allahdan yiyor bir sekilde
Pide istedi pide siparis vercem.
Oglanda yarin gelecek cocuga bulasacak :KK43:
Yine caresizligin dibini sıyıriyorum
Halam kızım haber bekliyorum senden alo de gelirim dedi.
Sagolsun sabah aksam arıyor zaten.
O da genc degil 67 yaşında kadin kime yetissin.
Kardesim izin aldı tüp isi için o karsiya gitti
Annemin mutfagi topladım, evini süpürdüm
Kız uyursa toz falan alcam.
Kendi evimi toparladim supurcem bi kahve yaptım oturdum
Gunlerdir robot gibi yasiyoruz..

Gece çok zor geçti sabah eşin Nazenin bu böyle olmucak hastaneye gidiyoruz dedi. Sabah birlikte çıktık evden akciğer röntgen filmi de çekildi çok şükür birşey yok, doktora söyledim hap yutamıyorum dedim Allah razı olsun bana hep suda eriyen tabletlerden yazmış bu yazdıklarımı içebilirmisin dedi içerim dedim, Mutfak masasına haplarımı koydum o kadar çok oldular ki diğer haplarımla birlikte inşallah dedim birini az birini çok içmem göz doktoruna gittik konjektivit olmuş damla var 3 tane Allah sağlık versin gerçekten herşey boş geliyor birde dahiliye doktoru istirahat edip dinleneceksiniz dedi içimden pamuklara sararım seni dedim. Geldim kahvaltı ettim eşim ilaçlarımı getirdi katkı payı 280 tl cık ödemiş canımsın dedim. Ne oluyoruz daha sana zam gelmeden bizden alıma başlamışlar dedim. Eşim sen iyi ol yeter ödedim ben katkı payını dedi. Eşim gitti biraz dinlendim uyuyamıyorumda, tv açtım izledim biraz, mutfak nasıldı bir görseniz ben bile kendime şaşırdım öyle hiç bir zaman bırakmadım mutfağımı ama halsizlik çok fena yaptı bulaşıkları makineye yerleştirdim kemik suyuna mercimek çorbası koydum, kıymalı karnıbahar da pişiyor mutfak da toplu size geldim hemen.

Gece çok zor geçti sabah eşin Nazenin bu böyle olmucak hastaneye gidiyoruz dedi. Sabah birlikte çıktık evden akciğer röntgen filmi de çekildi çok şükür birşey yok, doktora söyledim hap yutamıyorum dedim Allah razı olsun bana hep suda eriyen tabletlerden yazmış bu yazdıklarımı içebilirmisin dedi içerim dedim, Mutfak masasına haplarımı koydum o kadar çok oldular ki diğer haplarımla birlikte inşallah dedim birini az birini çok içmem göz doktoruna gittik konjektivit olmuş damla var 3 tane Allah sağlık versin gerçekten herşey boş geliyor birde dahiliye doktoru istirahat edip dinleneceksiniz dedi içimden pamuklara sararım seni dedim. Geldim kahvaltı ettim eşim ilaçlarımı getirdi katkı payı 280 tl cık ödemiş canımsın dedim. Ne oluyoruz daha sana zam gelmeden bizden alıma başlamışlar dedim. Eşim sen iyi ol yeter ödedim ben katkı payını dedi. Eşim gitti biraz dinlendim uyuyamıyorumda, tv açtım izledim biraz, mutfak nasıldı bir görseniz ben bile kendime şaşırdım öyle hiç bir zaman bırakmadım mutfağımı ama halsizlik çok fena yaptı bulaşıkları makineye yerleştirdim kemik suyuna mercimek çorbası koydum, kıymalı karnıbahar da pişiyor mutfak da toplu size geldim hemen.
Hakkaten sağlık olsun gerisi boş canım..
Rabbim şifalar versin.. Bol C vitamini ve dinlenme gribin ilacı.. Göz içnde çay pansumanı çok iyi geliyor.. İltihabik duruma bile..Rabbim şifalar versin..

X