Küçük Düşün Büyük Olsun!

Herkesi doyurdum balkona attım kendimi
Bi kahve içtim yok yani bunalıyorum dus aldım balkona yere bi minik yatak vardi onu attım uzandım kaldım.
Dışarıdan görünmüyor burası o iyi oluyo
Diyorum burda yatsam sivriler yermi aceps

Su yattığım yerde bile balkonun kapısı gözüme takılıyor hep parmak izi

Sote yaptım eşime kızın çorbası vardi zaten bugün annemde takıldı orda yedi orda uyudu
Aksam bi çorba icirdim
Oğlana dedim pide mi yapsak hamur mayalamistim buzlukta ıspanagim vardi ispanakli peynirli gözleme yaptım 3 tane yedi oğlan.
Biraz daha hamurum var dolaba kaldırdım yarın yaparım yine değişiklik oluyo arada
Evi süpürdüm sildim
Oglanin kitapları ayırdık.
Aksam eşim erken geldi iş almış yine
Valla Allah başka kapı aciyor çok şükür bize ek iş oluyor
Hadi dedi çıkalım valla giyinmeyi gözüm kesmedi
Hiç cikamicam dedim
Sahil desen tıklım tıklım, koruya çıksak hava kararıyor, dedim otur lelli

Selammm
Annemler markete gidiyormuş kız duydu oleyyy demeye başladı takıldı peşlerine
Akşamda eşim 3 saat gezdirdi çocuğa sokak olsun🙈
Hamileyken(hamile olduğumu bilmiyordum) baya gezdim ben tur, köy, başka şehirler falan cocuum ondan mı gezenti oldu noldu bilmiyorum.
Sabah uykudan adda diye uyanıyor hayır dediğim an terör estiriyor

Kafam çok muallakta bayramda köye gidebilirim çok bunaldım
Dün biraz ağladım
Bazı şeyleri aştım bazılarını asamıyorum malesef
Misal yazlık meselesi durup durup eşime sarıyorum araba için resmen yok'u var etti ama yazlık konusunda hep gecistirdi sorsan o benden çok istiyor öyle diyor. (Hep ilan bakıyorum bidi bidi)
Su havalarda şu evde tikili kalmak ağırıma gidiyor artık.
Hoş köyde de ev yok dayım sagolsun
Ama artık buralar beni bunaltıyor
Bari arada gideriz kafam dagilir.
1 gecelik yerler bile dünya para
Artık duvarlar uzerime geliyor sigamiyorum
Hem ağlıyorum hem ev supuruyorum.
Kızım içinde üzülüyorum abisi evde büyüdü o yeşillikler içinde bahcede büyüsün istiyorum.
Gidecek bir yerim yok, ne köyde ev var ne kafa dağıtacak bir yer.
Ya çok şey mi istiyorum hiç niye olmuyor diye isyan etmedim ama olması için daha naapmam gerekiyor mucize bekliyorum artık

Neyse sizinde kafanızı sisirmim doluyum bu ara k.bakmayin
İnsan cocuklar kapali kalmasin istiyor.Ben de de yaz geldi bi tukenmislik😓Gidecek yerimiz yok hep evdeyiz bogaldim.Annem yukarsini mesken tutmus,demiyorki bi haftasonu da su cocuklar kalsin😑

İyi geceler bacimlar
Benimde lelliden farkim yok,daraldim bu ara.Bayram gelsn doye bekliyorm bi bozcada flaan planimiz var kismet.
Yesil mercimk psirdim bugun,Alya bulgurlu yesilmercimek seviyor ona da pilav yaptm mercimekli.
Kizla pazarlik duzmus koci.Bayagi bisey almislar.
Patlican ,taze fasulye ,karpuz,yesillik,misir,enginar 5 li,domates.
Saglikocagi aradi beni bugun 😁
Alya 3 yasi doldircak,hamilelik var mi dedi hemsire🙆
Tobe de ablacim dedim guluyo kadinda😄
Alyanin boy kilosunu sordu kapadi.

İnsan cocuklar kapali kalmasin istiyor.Ben de de yaz geldi bi tukenmislik😓Gidecek yerimiz yok hep evdeyiz bogaldim.Annem yukarsini mesken tutmus,demiyorki bi haftasonu da su cocuklar kalsin😑
Senin annenin orası var dicektim bende okurken ama onlar varken rahat edemiyorsan tabi kalmanin pek bi mantığı yok
Aiy ben annemde razıyım olsaydı bir evi koyde
O kimseye karışmaz sadece iş yapmaz yemek yapmaz.
Kizada bakardı biz gezerdik.
Ama malesef o bile yok.
Valla eski küçük fln bile olsaydi keşke.
Bayramda 1 hafta izin yapabiliyoruz ama gidecek yerimiz yok 😔

İyi geceler bacimlar
Benimde lelliden farkim yok,daraldim bu ara.Bayram gelsn doye bekliyorm bi bozcada flaan planimiz var kismet.
Yesil mercimk psirdim bugun,Alya bulgurlu yesilmercimek seviyor ona da pilav yaptm mercimekli.
Kizla pazarlik duzmus koci.Bayagi bisey almislar.
Patlican ,taze fasulye ,karpuz,yesillik,misir,enginar 5 li,domates.
Saglikocagi aradi beni bugun 😁
Alya 3 yasi doldircak,hamilelik var mi dedi hemsire🙆
Tobe de ablacim dedim guluyo kadinda😄
Alyanin boy kilosunu sordu kapadi.
Bende dün acaba tukenmislik sendromu böyle mi oluyoki dedim.
Yani bir sikintin yok görünürde çok şükür ama bitmiş gibi hissediyorsun kendini.
Hiç bisi yetişemiyorum, hiç bisi zevk vermiyor, dışarı bile çıkmak istemiyorum, ağlıyorum herseye
Aiyy ben yine adını bilmediğim Bi sendromlara depresyonlarami girdim bilmeden yaw.

Senin annenin orası var dicektim bende okurken ama onlar varken rahat edemiyorsan tabi kalmanin pek bi mantığı yok
Aiy ben annemde razıyım olsaydı bir evi koyde
O kimseye karışmaz sadece iş yapmaz yemek yapmaz.
Kizada bakardı biz gezerdik.
Ama malesef o bile yok.
Valla eski küçük fln bile olsaydi keşke.
Bayramda 1 hafta izin yapabiliyoruz ama gidecek yerimiz yok 😔
Annem mısafır sevmıyr net:KK70:
Annem ıyıdır hostur ama sıkılınca hıssettır sana,burası bnım evım dıye.
Gecen sey farkettık kardesimle:)Annem hep burda hava kapalı dıyo:KK70:
Hep yagmır yagcak galıba burda kapalı hava,cocuklar usur dıyo gklgfklgflkl

Bende dün acaba tukenmislik sendromu böyle mi oluyoki dedim.
Yani bir sikintin yok görünürde çok şükür ama bitmiş gibi hissediyorsun kendini.
Hiç bisi yetişemiyorum, hiç bisi zevk vermiyor, dışarı bile çıkmak istemiyorum, ağlıyorum herseye
Aiyy ben yine adını bilmediğim Bi sendromlara depresyonlarami girdim bilmeden yaw.
Ben de ısyerı sıkıntılı olunca bısyden zevk alamıyorm oyle bı takıklık var.Aklım hep aynı yerde takılı kalıyor.

Gunaydınlar
Sabah yediğim haltı anlatayım azcık halınıze sukredın.
Kız gıdınce oje suruyorum kapagını acık bırakmısım elıme almamla beyaz halıya bordo oje:ruh: Bı 10 sn falan hayatım film seridi gibi gecti gozumun onunden sakasız.
Ya sabur cektım
Asetonla dalmadım kurusun kazıcam gıdınce cıktıgı kadar.Asetonla dagılıyo cunku.
Kendımı 10 senelık halı dıye avutuyorum:/

Gunaysss gün geçmiyor ki evde bir kaos olmasin
Aksam eşim gelmis gel karadeniz turu yapalım diyo okey dedim nerden basliyoruz saydı saydı sonra köye cikariz 2 gecede orda kalırız dedi.
Tmm msj alındı dedim.
Annesi orda yalnız ya onun yanına gitmek maksat "karadeniz turu" lelliyi oltaya getirmek için hikaye yani. Turkce meaile köye gidelim.
Dur bakalım ben gelmiyorum dedim.
Anneni yollamasaydin giderdim ben annenle kalmam dedim.
Hala 2 gece nolcak diyo.
Hiç anneni dinleyemicem bayram bayram ben hayırlı gelin diilim diğer gelinleri gitsin dedim.
Yol yapiyo
Otelde kalım diyorum sen çık köye beni kim taniyo kim biliyo koca il kim görecek kabul etmiyo
Böylede kinciyim nekadar merhametli, duygusal, yardimseversem Bi okadarda kinci yanım var.
Ölsem unuturum yapılanları ancak.
Gitsem kavga edicem o bana soylicek ben ona hiç gereği yok.
Zaten eski sabrım asla yok kadina bisi derim ölür gider vebal alicam bi de
Hayır ben kadınla yillardir görüşmüyorum aklı da aliyoda soyluyo Bi de
Nabzimi yokluyor karadeniz sevdamdan vuruyor beni.

Bunalım styla devamke yani bende.
Bu yaz bunalım takilicam arabesk fln dinlerim
Bi de ben wp ve instadan paylaşım yapmıyorum artık haber kuşu gorumcem nasıl merak ettiyse (ordan görüp ötekine yetiştiriyor napiyoruz ne ediyoruz) akşam yazmis napiyosunuz kizi özledim bla bla.
İyiyiz hazırlanıyoruz dışarı cikicaz sonra konusuruz enisteyede slm söyle yazdım cvp gelmedi daha 😂
Artık öyle isim var, müsait diilim, dışarıdayım, sonra görüşürüzm
Yeni cümle ve kelime dağarcığım bu şekilde onlara.
İse yarıyor bence dusmansavar diyorum ben adına.
Soramiyorlarda merak ediyorlar

Nısan mayıs prımı 630 tl gelecekms 1.hazıranda yatacak dendı.
120 tl de sıgorta ıade gececek dun ıban ıstediler.
Aylar sonra ıns bayrama 1 gr alcam ya.
Kurban 4,5 falan tutar dedı kocı.Ona karısmıcam.
Bıde kıyafet almam lazım temmuzda nısan var.
Amcasının oglu takı takar mı ne takar bılmıyorum.

Ben de ısyerı sıkıntılı olunca bısyden zevk alamıyorm oyle bı takıklık var.Aklım hep aynı yerde takılı kalıyor.
Beyin bazi anlarda takili kaliyormus beyinde zaman kavramı yokmuş.
Yıllar önce yaşanan şey dün yaşanmış gibi takılı kalırmış. O anı tekrar yaşayıp o sorunu çözmek gerekiyormus(kendi kendine yapıyorsun o anı tekrar kafanda yaşayıp sorunu cozuyorsun)
Bi kitapta okumuştum.

Beyin bazi anlarda takili kaliyormus beyinde zaman kavramı yokmuş.
Yıllar önce yaşanan şey dün yaşanmış gibi takılı kalırmış. O anı tekrar yaşayıp o sorunu çözmek gerekiyormus(kendi kendine yapıyorsun o anı tekrar kafanda yaşayıp sorunu cozuyorsun)
Bi kitapta okumuştum.
Evet benım bıseyden,bı olaydan uzaklasabılmem ıcın bır gece yatmam lazım uzerıne.
Ama burda bısey 3 ay konusulur.Aynı seyı tekrar tekrar soylerler.Kadın ayrı adam ayrı soyler,kopamıyorm konudan o yuzden:S

Pilav makarna yapıyorum eşim yapma sıcakta yenmiyor diyo ben napcam bunlara anlamadim.
Oglanla biz yine gözleme yapariz hamurun var.
Biraz sulu kofte yapım kızda yer.
Sulu yemek karpuz ya da salata yetiyor diyor.
Bulgur pilavı yapım 1 cay bardagindan kızla ben yerim

Dün un ve dondurma aldım.
Un çok az vardi 5kg 56tl sipariş verdim.
Cay ve yagıda alırsam ağustosuda çıkarır bize
Dün Kuşbaşı, kiyma, tavuk ve sucuk aldi eşim.
Vişne, erik falanda koydum 3er poşet buzluğa doldu yine
2 kilo daha visne koyucam yer açmam lazım

Hiç nakitim yok desem yeri 100tl var
Biriktirmek lazim hesaba aticam
5bin yapmam lazım hesabımı 1 bilezik parası biriktircem sene sonuna kadar. 10bine tamamlasam üzerini eşime tamamlatirim alırım bileziği.
Bakalım hayırlısı birikir elbet

Kocamın her konuda bı fıkrı var demısmıydım gfkgfkgk
Sabah attım halının resmını ellemedın ıns.Yazmıs.
Yok aseton falan surmedım dedım.
Kurusun ıyıce kazırız jıletle dedı.
Bakalım ıse yarayacak mı:)
Kuzu bizim koltuga dokmustu kiz aseton ve dezenfektanla tampon yaparak cikarmistim
Tabi okadar çok degildi insallah çıkar

Kaçan kovalaniyormuydu?
Şimdide eltim aradi acmadim
En son laf soylemistim hatta sizde genetik galiba laf sokma, ima etme falan demiştim nezaketden bi habersiniz falan bisiler demiştim.
Kadin aylar geçmiş arıyor
Yeminle yuzsuzluk genlerinde var bunların
Hayır gorusmek istemiyorum ne ariyonuz yani
Açmadım geride aramıcam umarım bir daha aramaz.
İşleri düşünce arıyorlar genelde ne işleri düştü çıkar ortaya.
Goruyonuz ben uzak durdukça geliyorlar
Aramam sormam silmisim zaten her yerden bu ne yani şimdi

İyi akşamlar herkese,
Bugün Elayı hastaneye götürecektik, alerji kontrol için. Planım şuydu; hastane oradan eşim Elayı işyerine götürecekti, ben de eminönüne çantama fermuar alayım diye niyetlenmiştim. Hem de geçen hızlı hızlı gezdim.
Sabah Ela kalktı, midem tuhaf anne diye uyandırdı..ardından kustu biz kahvaltı yaptık o istemedi. İştahı yoktu. Evden çıkmadan iki defa yolda iki defa kustu. Yolda az yedi su içti. Geri çıkarttı. Hastanede kan sonucuna bakıldı alerjik bünyesi olduğu söylendi. Deri alerji testi yapıldı. Doktor birşeyler yesin 1 saat bekleyin birşey olmazsa sorun yok olursa bakalım dedi.
Deri testinde toz akarları ve kedi köpek tüyü alerjisinin olduğunu söyledi..Evden kedi köpek gitse de 3-5 ay sürüyor alerjenlerinin atılması çok haşır neşir olmasın dedi. İyiki kuşu da götürmüş eşim. Bir de öyle bir seviyorki sarılıyor sınaşıyor ooo.. Buna üzüldüm işte hayvanları çok seven bir çocuk olsun istiyordum. Hep korkmasın sevsin dedim öyle yönlendirdim.
Simit limonata yaptık, bekleme süremizde. Hastaneye gitmişken, Arkadaşımın annesi o hastanede yatıyor onu ziyaret ettim. Çok durmadan eşim aradı kustu yine diye. İndim aşağı. Sonra tekrar kusunca acile gittik. Kan idrar tahlili bir de iğne yaptı. Kan ve idrarda birşey çıkmadı. Neden anlayamadık. Bir enfeksiyon kapmamış. Belki yediği birşey dokunmuştur. Bakalım yarına geçer inşallah. Dönüşte hastaneye yakın biryer var eşim gitmişti güzel diyordu oraya gittik. Beyran çorbası ve lahmacun yedik. Ela birşey yemedi.dönüşte uyudu. Hala uyuyor bakalım gece nöbet tutarım belki. Aç aç uyudu. Belki uyandırır yediririm birşeyler.
Çok uykum var erken uyandım 😴

Dün annemle konuştum. Onun da boyun ağrısı yoğunmuş bu ara. Randevu alamıyorum hastaneden dedi. Oranın devlet hastanesi çok curcuna değil.
Gece bir girdim saat 2 ye geliyor. Ertesi güne randevu verdi. Gitmez haberi yok o saate dedim. Kardeş grubuna yazdım whatshaptan. Bir kardeşim dedi bugün hastaneye gitti annem ya, Bir baktım gitmiş kardeşimin eşi götürmüş hastaneye. Bu ne hız dedim😂 İyi oldu. Genelde aynı rahatsızlıklar :)

İyi akşamlar herkese,
Bugün Elayı hastaneye götürecektik, alerji kontrol için. Planım şuydu; hastane oradan eşim Elayı işyerine götürecekti, ben de eminönüne çantama fermuar alayım diye niyetlenmiştim. Hem de geçen hızlı hızlı gezdim.
Sabah Ela kalktı, midem tuhaf anne diye uyandırdı..ardından kustu biz kahvaltı yaptık o istemedi. İştahı yoktu. Evden çıkmadan iki defa yolda iki defa kustu. Yolda az yedi su içti. Geri çıkarttı. Hastanede kan sonucuna bakıldı alerjik bünyesi olduğu söylendi. Deri alerji testi yapıldı. Doktor birşeyler yesin 1 saat bekleyin birşey olmazsa sorun yok olursa bakalım dedi.
Deri testinde toz akarları ve kedi köpek tüyü alerjisinin olduğunu söyledi..Evden kedi köpek gitse de 3-5 ay sürüyor alerjenlerinin atılması çok haşır neşir olmasın dedi. İyiki kuşu da götürmüş eşim. Bir de öyle bir seviyorki sarılıyor sınaşıyor ooo.. Buna üzüldüm işte hayvanları çok seven bir çocuk olsun istiyordum. Hep korkmasın sevsin dedim öyle yönlendirdim.
Simit limonata yaptık, bekleme süremizde. Hastaneye gitmişken, Arkadaşımın annesi o hastanede yatıyor onu ziyaret ettim. Çok durmadan eşim aradı kustu yine diye. İndim aşağı. Sonra tekrar kusunca acile gittik. Kan idrar tahlili bir de iğne yaptı. Kan ve idrarda birşey çıkmadı. Neden anlayamadık. Bir enfeksiyon kapmamış. Belki yediği birşey dokunmuştur. Bakalım yarına geçer inşallah. Dönüşte hastaneye yakın biryer var eşim gitmişti güzel diyordu oraya gittik. Beyran çorbası ve lahmacun yedik. Ela birşey yemedi.dönüşte uyudu. Hala uyuyor bakalım gece nöbet tutarım belki. Aç aç uyudu. Belki uyandırır yediririm birşeyler.
Çok uykum var erken uyandım 😴
Canim çok geçmiş olsun
Midesini usutmuş olabilir
Arkadaşımın kizininda kedi köpek alerjisi cikmis gözü sisiyormus öyle belirti vermiş testde de o alerji çıkmış
Sana testle ilgili bisiler sorucam müsait olduğunda dönersin cnm

X