KÜRTAJ DÜŞÜĞÜ, AMH DÜŞÜKLÜĞÜ, ERKEN MENEPOZ

bir mucizee

kuşlar da mutluluktan uçmuyordu zaten..
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
5.048
9.588
Canım teşekkür ederim sen nasılsın ? Henüz bir gelişme yok. Transfer olmayı bekliyorum 😊
kaç tane embriyon oldu :) ben saldım çayıra mevlam kayıra dedim..tüp bebeğe başladık geçen ay 2 yumurta vardı toplama işleminde boş çıktı dediler.biz de biraz dinlendirmeye çekildik.çünkü biz acele ettikçe olmuyor stres sinir sıkıntı

medusares

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
3.732
10.806
kaç tane embriyon oldu :) ben saldım çayıra mevlam kayıra dedim..tüp bebeğe başladık geçen ay 2 yumurta vardı toplama işleminde boş çıktı dediler.biz de biraz dinlendirmeye çekildik.çünkü biz acele ettikçe olmuyor stres sinir sıkıntı
7 toplandı 5 dollendi 3 tanesi 5. Güne ulaştı ve donduruldu canım. En iyi kararı vermişsin kesinlikle dinlen kafanı topla kendini hazır hissettiğin zaman yeniden başlarsın. Rabbim ikimize de nasip eder inşallah ❤️❤️

medusares

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
3.732
10.806
Benim de benzer bir sorunum var 28 yaşındayım amh için kan verdim sonuç bekliyorum ama doktor ultrasonda yumurtalık hacmin çok küçük ailede varsa erken menapoza girebilirsin dedi. Ben önce aşılama deneriz diye düşünüyordum ama amh kaçın üstünde olursa aşılamaya şans vermeliyim?
Aşılamanin başarısı çok düşük zaten yanlış hatırlamıyorsam 1 in altında olduğu zaman devlet destekli tüp bebeğe başlayabiliyor sunuş eğer öyle olursa vakit kaybetmeden tüp bebeğe başlarsınız aşılama ile uğraşmayın zaman kaybı ve yipratici

bir mucizee

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
5.048
9.588
7 toplandı 5 dollendi 3 tanesi 5. Güne ulaştı ve donduruldu canım. En iyi kararı vermişsin kesinlikle dinlen kafanı topla kendini hazır hissettiğin zaman yeniden başlarsın. Rabbim ikimize de nasip eder inşallah ❤❤
aaa ne güzel maşallah yaaa..darısı bebeğine ya da bebeklerine inşallah :) amin kuzum aminnn Rabbi bizi de boynu bükük bırakmayacaktır inşallah ya:dua:

medusares

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
3.732
10.806
aaa ne güzel maşallah yaaa..darısı bebeğine ya da bebeklerine inşallah :) amin kuzum aminnn Rabbi bizi de boynu bükük bırakmayacaktır inşallah ya:dua:
Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim canım. Ben de saldım artık ne yaparsak yapalım nasipte varsa oluyor. İnşallah birakmayacak tatlım ❤️

melinda-

Keep it simple 🦋
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2016
3.832
5.697
Neden 0.21 aşılama yapıldı ki size ? Buna gerek yok. Bu değerle direk tüp bebeğe başlayabilirsiniz. Benzer şeyler yaşamışız benim de 2 hamileliğim kürtajla sonuçlandı. Amh ım da düşük oldugu için direk tüp bebek tedavisine başladık. Ortam normale dönünce transfer olacagım. Umarım siz de yavrunuzu sorunsuzca kucagınıza alırsınız.
Tup bebege neye gore karar veriyorlar? Gebe kalmada sorun yoksa ama surekli kayip oluyorsa ve sagliksiz gebelik deniyorsa tup bebek yapılır mı bilginiz var mı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 33 gün geçti.

bir mucizee

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
5.048
9.588
Tup bebege neye gore karar veriyorlar? Gebe kalmada sorun yoksa ama surekli kayip oluyorsa ve sagliksiz gebelik deniyorsa tup bebek yapılır mı bilginiz var mı
sizinde mi sebebi belli olmayan tekrarlayan düşükleriniz oluyo

melinda-

Keep it simple 🦋
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2016
3.832
5.697
sizinde mi sebebi belli olmayan tekrarlayan düşükleriniz oluyo
Evet görünürde herşey normal, beta hcg de duzgun ilerliyor ama 6. haftanin ilerisine geçemiyoruz, birisinde kalp atışı yavaş da olsa alındı ikincisinde hiç alınmadan sonlandı, 2 kere kürtaj olmak zorunda kaldım bu yüzden ve canım oldukça sıkkın. Genetik pıhtılaşma sperm testleri vs hepsine bakıldı. Sağlıksız gebeliktir sende sorun yok deniyor ama neden oluyor? Icim icimi yemekte

bir mucizee

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
5.048
9.588
Evet görünürde herşey normal, beta hcg de duzgun ilerliyor ama 6. haftanin ilerisine geçemiyoruz, birisinde kalp atışı yavaş da olsa alındı ikincisinde hiç alınmadan sonlandı, 2 kere kürtaj olmak zorunda kaldım bu yüzden ve canım oldukça sıkkın. Genetik pıhtılaşma sperm testleri vs hepsine bakıldı. Sağlıksız gebeliktir sende sorun yok deniyor ama neden oluyor? Icim icimi yemekte
valla ben de anlamdm.dr lar bi çözüm bulamadı.en son sağlıksız yumurta sperm dölleniyordur yok genetiğine bakalm genetik taramalı tüp bebek yapalım dedi.bi kere denedik 2 yumurta vardı toplama işleminde boş çıktı dediler kalakaldık öyle.biz bıraktık bi süre dr işini.

melinda-

Keep it simple 🦋
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2016
3.832
5.697
valla ben de anlamdm.dr lar bi çözüm bulamadı.en son sağlıksız yumurta sperm dölleniyordur yok genetiğine bakalm genetik taramalı tüp bebek yapalım dedi.bi kere denedik 2 yumurta vardı toplama işleminde boş çıktı dediler kalakaldık öyle.biz bıraktık bi süre dr işini.
Cok üzüldüm :KK43: Bekleme sürem bittiginde ben de bu dediğiniz işlemi deneyeceğim herhalde, seçsinler madem sağlıklı embriyoyu diye düşündüm ama oluyor mu olmuyor mu hiç bilmiyorum sizin olmamış :KK43: Gerek olmadığını da soyluyor doğal yolla sağlıklı bebeğiniz olur sizin denemeye devam edin diyorlar...ama bu belirsizlik çok zor nereye kadar deneme sansim var ne kadar zamanim var ya da tekrar ayni sey olursa korkusu.. rahime uygulanan islemlerden hic mi zarar gormuyoruz? Benim düşüğüm kendiliginden olmuyor her islem bir risk degil midir kafam cok karışık

medusares

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
3.732
10.806
Evet yapılır. Sürekli kayıp tesadüf değildir bence. Genetik bir problem varsa bu yüzden düşük oluyorsa genetik ayrıştırma yöntemi kullanılarak tüp bebek yapiliyor

melinda-

Keep it simple 🦋
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2016
3.832
5.697
Evet yapılır. Sürekli kayıp tesadüf değildir bence. Genetik bir problem varsa bu yüzden düşük oluyorsa genetik ayrıştırma yöntemi kullanılarak tüp bebek yapiliyor
Benim bebeğin sonucu cıktı- tetraploidi-- kromozomal bozukluk oluşmuş o yüzden durmuş gelişimi. Eşimde ya da bende kromozomal bozukluk yok. Genetik ayristirmali yöntemi özellikle sordum, gerek yok doğal yolla denemek yeterli dedi😕3 aylık antioksidan tedavi başladı. 4 ay arayla 2 kayıp ve kafamda koca koca soru işaretleriyle kalakaldım

medusares

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
3.732
10.806
Benim bebeğin sonucu cıktı- tetraploidi-- kromozomal bozukluk oluşmuş o yüzden durmuş gelişimi. Eşimde ya da bende kromozomal bozukluk yok. Genetik ayristirmali yöntemi özellikle sordum, gerek yok doğal yolla denemek yeterli dedi😕3 aylık antioksidan tedavi başladı. 4 ay arayla 2 kayıp ve kafamda koca koca soru işaretleriyle kalakaldım
İnşallah sağlıkla hamile kalırsınız. Doktorlar bizden iyi biliyorlar sonucta

bir mucizee

Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mart 2020
5.048
9.588
merhaba..hamilesiniz ne güzel sağlıkla ilerlersin inşallah.:KK200:gebelik kayıplarınız için ve sağlıklı ilerlemesi için ne çözüm buldunuz acaba