Jinekoloji KÜRTAJ DÜŞÜĞÜ, AMH DÜŞÜKLÜĞÜ, ERKEN MENEPOZ

aaa ne güzel maşallah yaaa..darısı bebeğine ya da bebeklerine inşallah :) amin kuzum aminnn Rabbi bizi de boynu bükük bırakmayacaktır inşallah ya:dua:
Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim canım. Ben de saldım artık ne yaparsak yapalım nasipte varsa oluyor. İnşallah birakmayacak tatlım ❤️

Neden 0.21 aşılama yapıldı ki size ? Buna gerek yok. Bu değerle direk tüp bebeğe başlayabilirsiniz. Benzer şeyler yaşamışız benim de 2 hamileliğim kürtajla sonuçlandı. Amh ım da düşük oldugu için direk tüp bebek tedavisine başladık. Ortam normale dönünce transfer olacagım. Umarım siz de yavrunuzu sorunsuzca kucagınıza alırsınız.
Tup bebege neye gore karar veriyorlar? Gebe kalmada sorun yoksa ama surekli kayip oluyorsa ve sagliksiz gebelik deniyorsa tup bebek yapılır mı bilginiz var mı

sizinde mi sebebi belli olmayan tekrarlayan düşükleriniz oluyo
Evet görünürde herşey normal, beta hcg de duzgun ilerliyor ama 6. haftanin ilerisine geçemiyoruz, birisinde kalp atışı yavaş da olsa alındı ikincisinde hiç alınmadan sonlandı, 2 kere kürtaj olmak zorunda kaldım bu yüzden ve canım oldukça sıkkın. Genetik pıhtılaşma sperm testleri vs hepsine bakıldı. Sağlıksız gebeliktir sende sorun yok deniyor ama neden oluyor? Icim icimi yemekte

Evet görünürde herşey normal, beta hcg de duzgun ilerliyor ama 6. haftanin ilerisine geçemiyoruz, birisinde kalp atışı yavaş da olsa alındı ikincisinde hiç alınmadan sonlandı, 2 kere kürtaj olmak zorunda kaldım bu yüzden ve canım oldukça sıkkın. Genetik pıhtılaşma sperm testleri vs hepsine bakıldı. Sağlıksız gebeliktir sende sorun yok deniyor ama neden oluyor? Icim icimi yemekte
valla ben de anlamdm.dr lar bi çözüm bulamadı.en son sağlıksız yumurta sperm dölleniyordur yok genetiğine bakalm genetik taramalı tüp bebek yapalım dedi.bi kere denedik 2 yumurta vardı toplama işleminde boş çıktı dediler kalakaldık öyle.biz bıraktık bi süre dr işini.

valla ben de anlamdm.dr lar bi çözüm bulamadı.en son sağlıksız yumurta sperm dölleniyordur yok genetiğine bakalm genetik taramalı tüp bebek yapalım dedi.bi kere denedik 2 yumurta vardı toplama işleminde boş çıktı dediler kalakaldık öyle.biz bıraktık bi süre dr işini.
Cok üzüldüm :KK43: Bekleme sürem bittiginde ben de bu dediğiniz işlemi deneyeceğim herhalde, seçsinler madem sağlıklı embriyoyu diye düşündüm ama oluyor mu olmuyor mu hiç bilmiyorum sizin olmamış :KK43: Gerek olmadığını da soyluyor doğal yolla sağlıklı bebeğiniz olur sizin denemeye devam edin diyorlar...ama bu belirsizlik çok zor nereye kadar deneme sansim var ne kadar zamanim var ya da tekrar ayni sey olursa korkusu.. rahime uygulanan islemlerden hic mi zarar gormuyoruz? Benim düşüğüm kendiliginden olmuyor her islem bir risk degil midir kafam cok karışık

Tup bebege neye gore karar veriyorlar? Gebe kalmada sorun yoksa ama surekli kayip oluyorsa ve sagliksiz gebelik deniyorsa tup bebek yapılır mı bilginiz var mı
Evet yapılır. Sürekli kayıp tesadüf değildir bence. Genetik bir problem varsa bu yüzden düşük oluyorsa genetik ayrıştırma yöntemi kullanılarak tüp bebek yapiliyor

Evet yapılır. Sürekli kayıp tesadüf değildir bence. Genetik bir problem varsa bu yüzden düşük oluyorsa genetik ayrıştırma yöntemi kullanılarak tüp bebek yapiliyor
Benim bebeğin sonucu cıktı- tetraploidi-- kromozomal bozukluk oluşmuş o yüzden durmuş gelişimi. Eşimde ya da bende kromozomal bozukluk yok. Genetik ayristirmali yöntemi özellikle sordum, gerek yok doğal yolla denemek yeterli dedi😕3 aylık antioksidan tedavi başladı. 4 ay arayla 2 kayıp ve kafamda koca koca soru işaretleriyle kalakaldım

Benim bebeğin sonucu cıktı- tetraploidi-- kromozomal bozukluk oluşmuş o yüzden durmuş gelişimi. Eşimde ya da bende kromozomal bozukluk yok. Genetik ayristirmali yöntemi özellikle sordum, gerek yok doğal yolla denemek yeterli dedi😕3 aylık antioksidan tedavi başladı. 4 ay arayla 2 kayıp ve kafamda koca koca soru işaretleriyle kalakaldım
İnşallah sağlıkla hamile kalırsınız. Doktorlar bizden iyi biliyorlar sonucta

merhaba..hamilesiniz ne güzel sağlıkla ilerlersin inşallah.:KK200:gebelik kayıplarınız için ve sağlıklı ilerlemesi için ne çözüm buldunuz acaba

merhaba..hamilesiniz ne güzel sağlıkla ilerlersin inşallah.:KK200:gebelik kayıplarınız için ve sağlıklı ilerlemesi için ne çözüm buldunuz acaba
Amin inşallah🤲🏻 İlk defa bu haftaları gördüm 🤲🏻 Bir çözüm yok aslında bir nedeni yok, deneyeceksiniz dediler sağlıklı bebeği bulana kadar...Tüp bebek yaptırsaydım genetik incelemeli yaptıracaktım, en azından embriyonun sağlıklı olduğundan emin olacaktık denerken,ama ondan öncesinde hamile kaldım.daha önce de yazmıştım bizim testlerde kayıpla ilgili önemli bir sonuç çıkmıyordu,kader diyip geçtiler kısaca.Hafif pıhtılaşma eğilimi var aslında iğne kullanmamı gerektirecek boyutta değil ama iki kayıp olduğundan yine de verelim dediler.Bu gebeliğimde iğne+hap kullanıyorum katkısı oldu mu bilmiyorum,onun da etkisi kesin değilmiş doktorların söylediğine göre

Amin inşallah🤲🏻 İlk defa bu haftaları gördüm 🤲🏻 Bir çözüm yok aslında bir nedeni yok, deneyeceksiniz dediler sağlıklı bebeği bulana kadar...Tüp bebek yaptırsaydım genetik incelemeli yaptıracaktım, en azından embriyonun sağlıklı olduğundan emin olacaktık denerken,ama ondan öncesinde hamile kaldım.daha önce de yazmıştım bizim testlerde kayıpla ilgili önemli bir sonuç çıkmıyordu,kader diyip geçtiler kısaca.Hafif pıhtılaşma eğilimi var aslında iğne kullanmamı gerektirecek boyutta değil ama iki kayıp olduğundan yine de verelim dediler.Bu gebeliğimde iğne+hap kullanıyorum katkısı oldu mu bilmiyorum,onun da etkisi kesin değilmiş doktorların söylediğine göre
genetik taramalı tüp bebek değil yani kendiliğinden kaldınız oh çok şükür ne güzel sağlıkla ilerlesin sağlıkla kucağına al inşallah:KK200:tıpkı benim gibi..bizim de bebeklerle ilgili bişey çıkmamıştı..en sonuncuda kan sulandırıcı da kullandığım halde aynı olmuştu.tamaen nasip kader kısmet..Rabbim ol dedimi bi nedene gerek yok işte:KK200:

genetik taramalı tüp bebek değil yani kendiliğinden kaldınız oh çok şükür ne güzel sağlıkla ilerlesin sağlıkla kucağına al inşallah:KK200:tıpkı benim gibi..bizim de bebeklerle ilgili bişey çıkmamıştı..en sonuncuda kan sulandırıcı da kullandığım halde aynı olmuştu.tamaen nasip kader kısmet..Rabbim ol dedimi bi nedene gerek yok işte:KK200:
Aminnnnnn inşallah🤲🏻 Çok teşekkür ederim❤️ Mucize gibiydi yeni yeni inanabiliyorum hamile olduğuma..Darısı başınıza olsun Allah gönlünüzden geçene kavuştursun en kısa zamanda🤲🏻 Acısı hala içimde, inşallah güzel haberinizi alırız sizin de

Aminnnnnn inşallah🤲🏻 Çok teşekkür ederim❤️ Mucize gibiydi yeni yeni inanabiliyorum hamile olduğuma..Darısı başınıza olsun Allah gönlünüzden geçene kavuştursun en kısa zamanda🤲🏻 Acısı hala içimde, inşallah güzel haberinizi alırız sizin de
Alllah razı olsun canım..bir gün sağlıklı hayırlı bir bebeğim olursa mutlaka yazacağım nasıl buraları didik didik edip nasıl umut aradığımı :KK200:

ama...

GÜNCELLEME...
06.08.2021
evet bunca yaşadıklarım arkasına mutlu ve güzel gelişmeler yazmayı ve eğer benim durumunda veya benzer durumlarda olan varsa onlara umut olmayı ne çok isterdim ki ama maalesef aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamak ne kadar yıprattı tüketti beni bir bilseniz...
3.bebeğimi kaybettikten sonra her ay bi hevesle yapılan gebelik testleri istisnasız çıkan tek çizgiler ve uzayan gelmek bilmeyen adet günleri..içtiğim onca ot çöp derken tam 12 aysonra tedavi için adetliyken hormon testleri için gittiğimde beta değeri yüksek çıkmasın mı..acaba sağlıklı mı yükselir mi derken bir hafta bekledik sonra düzenli yükseldi ve gerisin geri pat düştü.yani kimyasal gebelik geçirmişim.
dr 2 ay korun demişti.ancak zaten korunmadığımız halde seneyi devirmişiz olmamış ki zaten rezerv düşüklüğüm var..hiç de korunmadım.2 ay sonrasında adetin 18. günü lekelenmem oldu dedim adet geliyor ya da düzenim iyice bozuldu..bi kaç gün daha geçti 23.günü içime bi his düştü iş çıkışı hemen koşa koşa gidip test yaptım çift çizgi!
inanamadım bi daha yaptım yine çift!ağlamaktan elim ayağım titriyordu.bu benim aylardır beklediğim içimdeki mucizemdi..tam 14 ay sonra yine yeniden dr ların onca ümitsiz konuşmalarına aylarca yumurta görememelerine onca olanlara rağmen hamileydim!
bi yanım mutlu bi yanım telaş korku stres yine aynı şeyler olur mu yine mi kaybederim korkusu mutlu olmaktan hep ağır basıyordu..
dr gittik beta güzel yükseldi kese güzel yerleşti.kan sulandırıcı iğnenin dozunu da artırdık.oksapar 4000 lik kullanmıştık 3.gebeliğimde olmamıştı.belki iğne yetersiz geldi diye oksapar 6000 +ecopirin 150 mg+progestan 200 mg kullanmaya başladık..aynı zamanda bi dr la da kalmadım başka dr lara da gittim extra bir de prednol kullandım.vücudum şayet bebeği kabul etmiyorsa diye..

ama yine korktuğumuz şey başımıza geldi.8+4 hafta kontrolde yine bebeğimin gelişimi durmuştu 7.haftalarda kalmış..
bir değil iki değil üç değil tam 4 kere dördüncü defa aynı şeyler ve artık tüm umutlar tükendi bitti..
doktorun söylediği sen nereye gidersen git sana verilen ilaçlar bunlardan fazla bişey olmayacak çünkü yapılması gereken herşey yapılmış dedi..o an ki o çaresizlik yıkılmışlık..sorunumuzu bilsek de ona göre çözüm arasak ama yok bilinmiyor sağlıksız olabilir diyip çıkıyorlar..bunların hepsi mi sağlıksız hayır hayır ben inanmıyorum! Rabbim kimseye yaşatmasın..tek denenebilecek şey genetik taramalı tüp bebek.ki şayet ben bunun da çözüm olduğunu sanmıyorum.zaten belki de bu bebek son şansımdı belki bir daha da olmayacak ..çünkü yumurtalarım bitmiş durumda zaten..ama elbetteki Allah bilir..sanırım ben gibi bu kadar talihsiz olan başka biri daha yokmuş gibi hissediyorum..her insanın yaşadığı kendine ağır gelir elbet ama benimki kambur oldu sırtıma eziliyorum altında..

sonuç 17 temmuzda bebeğimi yine aldılar benden yine bomboş kaldı karnım ellerim kucağımm...
artık hiç bir teselli cümlesi yüreğimi rahatlatmıyor içimdeki alevleri söndürmüyor..
ve korkar mı bi insan en istediği şeyin olmasından ki ben artık korkuyorum..hamile kalamamaktan korktuğum kadar hamile olmaktan..

"ümit her zaman baki dir amma; zaman kısa, yol uzun, ben yorgunum.."

benim hikayem ....
ben 2 yıllık evliyiö.2019 ocaktan itibaren 3 gebelik yaşadım ve hepsi benzer sonlandı maalesef.3 defa kürtaj oldum hepsi de kalp ve gelişimi durdu.ilk ikisini 8 haftalıkken hiç kalbi atmadı.sonrasında genetik test yapıldı eşim ve bende bi sorun çıkmadı ama çok az kan pıhtılaşması ve ben de bi tane kromozon bozukluğu(genetik doktoru bir parmağıın eğri olması gibi ama sağlığına bi zararı olmayan düşüğe etkisi olmaz demişti)çıkmıştı.sonra bi olay oldu aşırı ağladım üzüldüm günlerce ve o ay adetim 15 gün gecikti ilk defa stresin reglime etki ettiğini gördüm.sonra doktora tabi..hormon testleri yapıldı ve bir şok daha yumurta rezervimin azaldığını normal gebeliiğin artık zor olduğunu söyledi amh 0.21.aşılama tedavisine başladı çatlatma iğnesi yapmadan ilişki önerdi ve gebelik oldu.progestan, oksapar iğne folik asit coraspirin hepsini kullandm 6+5 günlükken kalbini duyduk çok şükür..ancak 1 hafta sonra tam göbek ortasında öğlen vaktinden ertesi günü sabaha kadar şiddetli ağrım oldu kesilmeksizin.sonra 1 hafta sonra kontrole gittik ve kalbi durmuş gelişimi durmuş en son kontrolden sonra hiç değişmemiş yani öylece kalmş.bir yıkım daha.sonra yine kürtaj..arkasından 35 gün sonra geldi reglim. ve bi sonraki ay yine 9 gün gecikti yine hamilemiyim değilmiyim diye kalbim pıt pıt. ve yine doktor ve bir yumurta gözüktü ve vakit kaybetmeden tüp bebek ayrıca pgt li inceleme ve artı erken menepoz belki 3 ay belki 1 yıl belki 3 sene..ve ben öleyim dedim artık eve gel günlerce ağlamaktan düşünmekten helak ol.verdiği ilaç da reglimi 2 gün sonra gelir gibi ama aşırı yok gibi bi lekelenme olarak 4 gün sürdü..sonra koyverdim kendimi en güzelini rabbim bilir dedim bana düşen çok dua ve beslenmeme dikkat edip olacakları beklemek dedim ve ilacın bittiği 2.gün normal adetim geldi şükürler olsun..ancak tüp bebek virüs nedeniyle ertelendi..bunda da vardır bi hayır diyorum..iki haftadır bal tarçın çöreotu yiyorum sabah aç karna.1 çay kaşığı polen eritip içiyorum kahvaltıdan 2 saat sonra testere dişli aslan pençesi çayı içiyorum ve gün içinde 3 tane havuç ve incir ceviz yiyorum folik asit kullanıyorum.bilmiyorum işe yarar mı ama..hep hayırlısını diledim istedim nasip kısmet herşey...
Umarim hersey gönlünüzce olur. Benim merak ettigim birsey var ama dogru yere mi yaziyorum bilmiyorum. Amh degerine benim neden bakilmadi anlam veremiyorum. Tüp bebek ve kurtaj donemi boyunca birkez bile adi gecmedi. 35 yasindayim ve yumurta rezervim dusuk bunlari E2 ye bakarak ve ultrason kontroline dayanarak soyledi ama birkez olsun Amh bakilmadi

X