Kürtajdan hemen sonra hamile kalan var mı?

Ilk adetin nasildi agri varmiydi?
Cokmu oldun azmi

Soz canim ben hamile kalsamda burda destegimi surdurucem insallah.
Biryere gitmeye niyetim yok
Kizllaar benimle ayni dusunmenize cok mutlu oldum
Demekki dogru dusunuyorum hatta eltimin hamile oldugunu 4.ayinda ogrenmistik kimseyw dememisti hemde ikinci cocuguna hamileydi

Canim benimde bi arkadasimda kan pihtilasmasi vardi gebeligi boyunca hatta dogumdan sonra 1 2 hafta daha hergun saglikocagina gidip igne vuruldu.kendisi vuramadigi icin.
ALLAHkolaylik versin.
Nasil anladiniz pihtilasma oldugunu

Benim bundan öncede 2 düşüğüm oldu.Hazirandaki son bebeğim de 13 haftalıkken karnımda öldüğü için kürtaj oldum.Durum böyle olunca sağolsun doktorum çok uzman biridir.Önceki düşükleri bilmemesine rağmen hemen şüphelendi ve kürtajdan önce pıhtılaşma testleri için kan verdim.Sonuç tahmin ettiği gibi çıktı.Sonra tıp fakültesinden hematoloji randevusu aldım ve tekrarlayan gebelik kayıplarım olduğunu anlattım.Annemde de pıhtılaşma var şuanda ondan geçmiş olabileceğinden şüphelendiğimi söyledim.Onlarda Faktör 5,Faktör 2 , Lupus antikoagülanı gibi detaytlı testler yaptılar.Sonuç olarak tasdiklenmiş oldu ve ben bu sürede planlı hamile kaldım.Pıhtılaşma düzeğine göre doğumdan 1-2 hafta önce kesen de var,doğumdan sonra 6 hafta daha devam edenlerde.Çok şükür derdi veren Rabbim dermanı da veriyor.Asla isyan etmedim neden diye hayırlısı buymuş dedim.Üzülmedim mi ? Hala üzülüyorum ama buda benim sınavımmış.Şuan içimde hep bir korku hamileliğinin tadını çıkaramıyosun.Ama inan hiçbirşey umrumda değil.Tek dileğim sağlıklı olması ve sağlıkla kucağıma almak.

Kesinlikle bize umut oldun
Ve bikac uzmana sormus olmanda beni ayrica umutlandirdi ve rahatlatti cunku bende merak ediyordum
Umutlanmanıza çok sevindim.Her kadın anne olmak ister ve sağlıklı evlatlar hayal eder.Riskli gebelik uzmanları dahil bir çok kişiye danıştım.Dedikleri net şey.Biz 3 ay gibi bir süreyi anne psikolojisi açısımdan söylüyoruz.Kürtaj başarılı geçtiyse korunmaya bile gerek yok.Ama daha sağlıklı bi gebelik olsun diyorsanız da 1 adet döngüsü beklemeniz yeterli diyorlar.Hamile kalmak en rahat kürtajdan sonraki ay ve rahim filminden sonraymış.Giden meleğimiz bizi cennette bekliyor artık ona üzülmeyin yeni gelene zarar vermemek ve biran evvel kavuşmak için moralinizi yüksek tutun.

Oyle iyi anliyorumki seni cunku bendede var o korku ve inan hepimizin bir ortak noktasi daha budur.ama sakin korkunun seni ele almasina izin verme tadini cikar.
O bahsettigim arkadasta 2dusuk yapti sonradan anlasildi.igne vuruluncada sorunsuz saglikli bir cocuk dogurdu.
Hepimizin sinaviymis bu .insaninn neden ben diyesi geliyor ama YOOK
Demiyoruz ve yola devam Allahin izniyle

Demek ondanmus bu 3aylik sure.helal olsun sanaki her domtora dormussun bilgilenmissin.cok sukurki emeklerinin karsiligini aldin Allah tamamina erdirsin insallah.saglikla kucagina alirsin ins.
Ben suan yani inanki kurtajdan 2hafta sonra cok hazirdim piskolojik olarak.cok istiyorum herseyimde hazir diye dusunuyorum tek sorun ilk adetimi bekliyor olmam.
1hafta sonra annemlerle tatile cikcam ins 3haftaligina.esim gelemiycek isi dolayisiyla maalesef.bu durumda iliskide olmayacak.ve ben buara adet gorursem yumurtlamamda tatilde olacak ve biz ayri olcaz.neyse ya ne nasip ise o gelir basa.rabbim en iyi zamanda verir ins.

Canım hakkında hayırlısı olsun.Benim adet döngüm normalde 30 gündü.Kürtaj olduktan sonra 36.gün oldum.Dolayısı ile geç döllenme oldu :) Tahminime göre son ilişki günü döllenme oldu.Size tavsiyemdir bilinçli 2 hamileliğimde de bu planlama ile gebe kaldım. 11 temmuz adet oldum.20 temmuz itibariyle 10 gün boyunca gün aşırı ilişki oldu.sonuç pozitif.Senin de böyle denk gelme ihtimali var .Hayırlı haberlerini alırız inşallah.

ıns canım denk gelır merak etme,gelınce heemn calısmalara basla sen.bnımde bu hafta yumurtlama haftam bakalım neler oluyor ıcerde:)

cnm bnde ıkı ay korundum,son ıkı aydır denedım olmadı bu ay kısmet.
ama kızlar soyle bı sıkıntım var galıba yenı oldu ama.ılıskı sonrası cok ıdralım gelıyor yaptıgım zaman ıcımdekılrde dokuluyor

Canım ilişki sonrası tabiki idrara çıkmak istiyor insan ama sakın ha tut kendini.İlişkiden hemen önce sık kendini ne varsa yap idrarını.Ilişki sonrası kalkma yataktan en az 2-3 saat de tuvalete gitmemen gerekiyor.

aynen bılıyorumda ıste bu ay nedense oyle oldumkız altıma yapıcam ya. ilk gebelıgımde ılk ay hemen olmustu

Saol destegin icin.
Yanii adetin basladigi tarihten itibaren 10.gunu baslayacagiz ve 10gun sureyle hergunmu?
Biyerde okumustum spermler iki gun yasiyormus rahimde buyuzdende 2gunde bir girmek yetiyormus

ıns canım denk gelır merak etme,gelınce heemn calısmalara basla sen.bnımde bu hafta yumurtlama haftam bakalım neler oluyor ıcerde:)
Kiz bana gercekten umut oluyosunuz
Seviyorum burda olmayi.
Tamam gelince hemen basliycam zaten ayip ettin
Allah izin verirse tabii.
Ayyy bekliyorum heran birinden guzel bir haber hadi insallah canim gelsinlerr

Pardon ben almanyada dogdum buyudum oyuzden ufak tefekte olsa turkcede eksigim var
Kusuruma bskmayin
Trabzonda yasiyoruz esimle
Siz ler nerelerdesiniz

Pardon ben almanyada dogdum buyudum oyuzden ufak tefekte olsa turkcede eksigim var
Kusuruma bskmayin
Trabzonda yasiyoruz esimle
Siz ler nerelerdesiniz
önemlli degıl canım,61den anlamıstım trabzonlu oldugunuzu.bn istanbulda yasıyorum ama memleket giresun:)

Saol destegin icin.
Yanii adetin basladigi tarihten itibaren 10.gunu baslayacagiz ve 10gun sureyle hergunmu?
Biyerde okumustum spermler iki gun yasiyormus rahimde buyuzdende 2gunde bir girmek yetiyormus
Hergün değil canım.10.gün itibariyle 2 günde 1 .Ayrıca eşin ve senin günde 1 kaşık keçiboynuzu pekmezi yemeni öneririm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…