Kuru kuru Türk kahvesi yiyen var mııı ?...

Benim annem kil yiyordu bir ara kansız olunca mı ne olurmuş vücutta böyle bir istek
Kahve içince telvesinide yerdi ama kuru kuru yemeyi düşünmedi herhalde hiç
Şimdi sanırım kilde yemiyor
Vücut isteyince zararı olmuyormuş galiba başlarda tedirgindim bende

kuru kahve olayı bende de var.. kuru kuru yemek hoşuma gidiyor ama bunun pikayla alakası olabilecegi aklıma gelmemişti genelde boyle kuru seyler yıyesım gelıorr kuru kahvee kil toprak...

evet kansızlık çünkü bende doktora gittiğimde söylemişti ilaç vermiştide kullanmamıştımm :bbo:

bende yiyorum ama. genelde türk kahvesi yapıp içmeye vaktim olmadığı zamanlarda. ama zamanım varsa türk kahvesinin pişmiş hali daha güzel. her gittiğim yerden de farklı kahve markaları bakıyorum. hepsinin tadı farklı oluyor. bir beğendiğimi aynısından getirtiyorum. herkes gramla alırken. biz kilo işi alıyoruz :) 12 saatlik mesafe bulunsa bile getirtiyoruz :)
türk kahvesi bir yaşam şekli :)

hatırlamışken yolu SİVASA düşenler mutlaka ÇERKEZİN KAHVESİNDE türk kahvesi içsinler. dehşet güzel. bayram gelseydi diyorum :)

ben ishal olduğumda limon içine kurukahve sıkarak içmiştim ve iyi gelmişti, tadı hiç de kötü değildi:)

benim kuzen de her kahve yapışında bi kaşık da ağzına atardı. küçücük yaşından beri yedi şimdi üni okuyo. zihin açıyo olabilir bak sempatiksalakcinni

Türk kahvesini hiç denemedim öyle ama içtikten sonra telvesini yemeye bende bayılıyorum. Ama kuru kuru kahve yemek derseniz öğütülmemiş kahve çekirdeği yemeyi çok severim. Ayy düşününce bile nasıl canım çekti! Evde de kalmadı napıcam ben şimdi?? En iyisi türk kahvesinin tadına bakmak :nazar:

ayyy bende de demir eksikliği varken acayip oluyodu bu yaa kavanozu alıp kaşık kaşık yerdim bizde de kırk yılda bir kahve yapılır ama annem dolabı açar bakardı ki azıcık kahve kalmış ne çabuk bitiyo yaa bu falan derdi halbuki gizli gizli yerdm benkaydirigubbakcemile3toprak yeme isteği de oluyodu ama böbrek taşı falan olur yapar diye engelliyodm kendimikaydirigubbakcemile3sora bayaaaa demir değerlerim düşükmüş ilaç kullandm sorada aklıma bile gelmemeye başladı kendi kendime unuttum öle:lepi:

Son düzenleme:
bende kuru kahveyi şeker karuştırıp birlikte yemeyi çok seviyorum
hemde ishal olduğun zaman da ii geliyor

Ananem eskiden tane kahveyi kavurup kendi değirmeninde çekerdi.İşte o kavrulmuş tane kahveyi ceplerime doldururdum.Çok hoşuma giderdi.Olsada yesem

Toz halinde kahve yemek demir eksikliğide yapıyor, benim bi arkadaşım çok severdi şimdi bıraktı yemeği çünkü demir eksikliği yaptı, doktor kesinlikle kahve yeme,içme dedi yerimseniben

Aşırı kahve tüketimi çarpıntı yaratacağı gibi aynı zamanda selülite sebep olur ...

bi ara okadar yerdimkii anlatamam bildiğiniz kahveyi alırdım elime kaşık kaşık üstünede bi bardak su ooohh :KK64::KK64: babama yakalandım fırçayı yedim:) ama çok yerdim öyle böyle değil.artık aşeriyordum sanki ...ama şimdi bi fincan kahveyi zor tüketiyorum çünkü midem kaldırmıyor ağır geliyor ama o kokusuna hastayım çokta güzel yaparım:)canım çektiiiiiiiiiii...
ama ben ömürlük kahve ihtiyacımı karşıladıgım için istek yokkk:21:

demir eksikliğinin sebebide oluyor..heleki kaşık kaşık yenecek duruma geldiysen...

ne zararı var bilemem ama ishali kesen birşey sende kabızlık yapmıyormu peki
bu kadar çok yiyorsan yani ne bileyim bi kabızlık durumu yapar gibime geldi.

evet gerçekten ishali anında kesiyor. ben limon sıkıp yemeyi seviyorum :KK70: hatta utanmasam içtiğim her Türk kahvesinin telvesini de yicem:KK53:

X