Kuru kuru Türk kahvesi yiyen var mııı ?...

zaman zaman kansızlık sorunu yaşayan biri olarak biliyorum ki kahve özellikle de kurusunu insanın canı çekiyor..
Benim yeniden başladı sadece içmek yetmiyor kuru kuru yiyorum yeni yaptırdığım kan tahlili sonucumda 9..
hematocrinde 30 a düşmüş..
Kısacası kesinlikle kansızlığa bağlı..
Ancak yeni bir denemem oldu bu ramazanda ..
sahurdan sonra 1 kaşık yiyip üstüne de su içtiğinizde kesinlikle susamıyorsunuz..
tabi içmekte aynı sonucu verebilir..:KK61:

annecim ve ben kuru kahve delisiyiz annem daha çok yiyorr kansızlık sorunu vardı onun etkısı mı var ki acepp

bende çok seviyorum kuru kuru yemeyi aslında dönem dönem canım çekiyo mesela şimdi,bu aralar kaşıkla yiyorum,geçen yılda kuruyemişçiden çekilmemişini almıştım,çekirdek halinde yani,off çıtır çıtır ne güzel gidiyodu,kansızlık meselesi dikkatimi çekti bu aralar benimde kanım özel durumlardan iyice düştü 11,5 tu 10 olmuş,belkide o yüzden tekrar bu aralar kuru kuru yemek istiyorum

bende yerım arada şöyle avcumun içine bi çay kasıgı kahve bırazda toz seker döküp atıorum agzımaa hmmm kokusu yeterrr :KK56: zararı var mı bılmıyorum ama agız kokusuna iyi geldıgını bılıyorum bırde turk kahvesınde hiç kalorı yok gönül rahatlıgıyla içebılırsınız :21:

annem ben lisedeyken sabahları okula gitmeden bi tatlı kaşığı yedirirdi zorla dikkati toplarmışmışmış

kansızlığa bağlı olarak bende yerdim kurukahveyi elime dökerdim 1 çay kaşığı, elimdekini yalardım o kadar hoşuma giderdiki, bayılırdım, sabah kahvaltıdan önce aklıma gelen ilk şey o olurdu....taki birgün hastanelik olana kadar....akşam dövme pilavı yedim üztünede kuru kahve 1 tatlı kaşığı üstüne alıç üstüne elma yedim...yatma zamanı geldi midemin üst kısmında bir taş hissi, wc ye giderim geçer sandım, zaman ilerledikçe müthiş korkunç bir sancı gece 5 e kadar kıvranmak nasıl bişeydi anlatamam afedersiniz istifra etmek istiyor edemiyorsunuz çünkü mide taş olmuş sanki sancılar ard arda geliyor, hastaneye gittik acile bir iğne, bir şurup eve geldim hala aynı durum, istifra edememek öldürdü açıkcası, heralde ben ölecem dedim artık....sabah 7 de (haftasonuna denk geldiği için) ilçeden şehire gittik devlet hastanesi,1 serum yaptılar ileç verdiler çıktık, değişen koca bir sıfır elimde bir poşet mide kasılmalarım işkence nasıl bişey o zaman anladım, acıya dayanamadım aradan 2 saat geçmesine ragmen tekrar hastaneye gittik, tekrar bir serum, kan testi yapıldı kanımda mikrop ve kan değerlerin çok düşük çıktı, eve geldim,, ama çektiğimi bir ben bir ailem birde allah bilir...bir daha kuru kahvemi TÖVBE....

arkadaşlar bende kuru kahve yiyicisiyim:)hem de nasıl 3-4 yıl devamlı yiyordum deli gibi,annem kızıyordu bende gizlice bir poşete koyup çantamda saklardım gizlice kıyıda köşede yerdim uyuşturucu bağımlısı gibi,ama sonra halsizlik,solgun cilt,çarpıntı ,bayılma gibi sorunlar baş gösterdi,hastaneye gittim kan tahlili yapıldı kan değerlerim çok düşük çıktı demir değeri:2 çıktı çok düşük yani,ilaç tedavisi ile toparladım kahve yemeyi de kestim düzeldim.1 yıl ara vermiştim şimdi yine başladım bağımlılık yapıo aşırı derece,derlerki demir eksikliği olan kahve yermiş kahve yedikçe daha da eksilirmiş eksildikçe daha da canı istermiş insanın böyle bir döngü işte..tedavi şart..:KK43:(

Bu başlığı görmem çok iyi oldu kardeşim 14 yaşında 1 yıldır sürekli kuru kahve yiyor önüne geçemiyoruz, acıktığında emeğinin arasına koyuyor yiyor eve kahve almıyoruz sırf yemesin diye kendi harçlıklarıyla alıyor , hemen bir kanına baktıralım:KK4:.. Ben de midesiz diyordum ekmek arası kuru kahve nedir diye :KK37:

Allah allah bende de kansızlık var ama kansız olup da canı kuru kahve çekenleri ilk defa duyuyorum. Hani toprak yeme falan duydum da kahve yeme ve kansızlık arası bağı kuramadım ben :KK1:

Ama ben de seviyorum kuru kahveyi, süte, sahlebe, her şeye koyarım, tek de yerim. Kahve bittikten sonra dibindeki telveyi yemeye bayılırım.:KK33:

Son düzenleme:
bende yıyıorum banıp banıp kahveye. ama az mıktarda. zararlımıdır bılmıyorum degıldır herhalde:KK35:

arkadaşlar bildiğimiz türk kahvesini toz halinde yiyen varmı varsa herhangi bir zararı ya da yararı bir etkisi var mı vücuda çok merak ediyorum...
ya ben çok seviyorum daa:eek::eek::roflol:

korkuyorum ama bi zararı olur mu diefisfisfis

arkadaşım çok severdi- meğer kan değerleri düşükmüş- toprak yemek gibi bşymiş yani. tedavi oldu kahve tutkusu gitti.

Aaa ben de çok severim, bundan mı ki acaba. Şu kahve dünyasının çikolatalrı var kahveli onlar da çok güzel aynı zamanda :))

arkadaşlar bildiğimiz türk kahvesini toz halinde yiyen varmı varsa herhangi bir zararı ya da yararı bir etkisi var mı vücuda çok merak ediyorum...
ya ben çok seviyorum daa:eek::eek::roflol:

korkuyorum ama bi zararı olur mu diefisfisfis

açıkçası bazen kahve yaparken bende 1 çay kaşığı atıyorum ağzıma kokusuna karşı koyamayıp. ama şöyle bir gerçek var ki yüksek oranda kafein almış oluyorsun vucuduna bu da damarların daralmasına, kan akışının yavaşlamasına, kalp çarpıntısına ve yüksek tansiyona neden olur. 1 kahve fincanı için 1 çay kaşığı kahve koymak gerekir ve günde max. 3 fincan kahve içmek gerekir. şayet bunu çok aşacak tarzda yemiyorsan herhalde bir zararı olmaz. ama aşıyorsan dikkat et. çünkü gün içinde tüketilen nescafe, kola vs içeceklerde de kafein mevcut... dikkatli ol derim ben

benim annemde yerdi anne sen nie yiyordun diye sordum babamda yerdi diyo:nazar:

Kahve faydalı faydaları,parkinson hastalığından koruyor,tip 2 şeker hastasından ,depresyon korur günde 2 fincan yeterlidir zararlı diyenler yanılıyor

X