Kv/görümce ikisindende bıktımmm

banebade

Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2020
264
199
Arkadaşlar merhaba

Aktif olan konumdan hatırlayanlarınız vardır. Resmen ikili koalisyonun içine düştüm. Bilmeyenler için özet geçeyim.
Maddi açıdan çok zorlandığımız bir süreçteyiz 20 gün sonra nikahımız olacak. Aileler karşılıyor evimizin eşyalarını vs. (Rica ediyorum paranız yoksa evlenmeyin vs demeyin çünkü kv bana güvenin sizi yüzüstü bırakmayacağım diye bizi ikna ederek elimizdeki toplu para ve kredi ile araba aldık , kendilerininde arabası yoktu onlarında işine geldi )
Genellikle alttan alan sessiz aman huzurumuz bozulmasın mantığı ile yaklaşıyordum ta ki bugune kadar.
Şuan resmen elim ayağım titreyerek yazıyorum.
Evimdeydim işte ufak tefek gelen eşyalar oluyor annesi ve kızıda geldi. İşte çeyizlerimi gördüler (kendi paramla aldığım şeyler ) ayy bunlar ne böyle çok aradın mı bunları ne kadar demode . (Hepsi yeni sezon ve beğenerek aldığım ürünler ) falan demeye başladılar ya sabır çektim.
Sonra bende şunlar var size getireyim onu kullanın (büyük eşyalar bunlar dolap vsgibi ) diyor her zamanki gibi boşuna para vermeyelim muhabbeti.

Bi lambader almıştım bu ne böyle pavyon gibi bilmem ne Neyse ben iyice doldum taştım derken eşim nöbette ben bunların arasında kaldım çarpraz sorgudayım resmen beni çileden çıkartan noktada o oldu . Bişi yaptırıcam dedim görümcem ayyyy gerçekten mi ya çok kötüüü bizim komsunun kızıda böyle böyle yapmış sen o şekilde ister misin dedi hayır öyle istemiyorum dedim dediği cümle anne neyseki o kadar varoş değilmiş !!
Beynimden vurulmuşa döndüm evi temizleyeceğm müsadenizle dedim gönderdim bunları saygısızlık yapacaktım yoksa (salaklık bende) . eşim geldi durumu anlattım baya bağır çağır konusmalar oldu aradı onları siz nasıl hadsiz insanlarsınzı nası bu cümleleri kuruyosunuz bilmem ne diye sonra kalkıp geldiler tekrar bende dedimki yeter artık düşün yakamdan 1 lira verip 100 hesap sormayın vermeyinde gelmeyinde o zaman bende bi ailenin kızıyım yeter artık dedim beni bu sekilde ömürleri boyunca görmemişlerdir gözleri açıldı zaten ikisininde eşimin annesisiniz diye saygısızlık yapmak istemiyorum ama canıma tak etti artık bıktım sizin hiç bişi beğenmeyişinizden beğenmiyorsanız gelmeyin huzurumu kaçırmayın dedim .( Nişanlımı göndermiştim o sırada yalnız konusmak istediğimi söyleyerek. )
Sonra tamam falan diyor ama yine alttan alma yok kalkıp gittiler . Bunları söylemeseydim içimde kalacaktı belki yanlıs yaptım bilmiyorm ama su saatten sonra cok net olucam onlara karsı .
Not : ailem bunların hiç birini bilmiyor bilseler ciddi şekilde sorun cıkacağına eminim onları mutsuz etmek istemediğim için söylemiyorum

Son düzenleme:
Varos mu? Sen iyi sabretmissin. Bunlar daha cok basini agritacak. Bari nisanlin yaninda gibi. Ama burdan bastan para kabul etmekle hata ettiniz. Nisanliniz huylarini bilmesi gerekirdi. Arabayi sonra da alirsiniz. Sizin yerinizde olsam bu ikiliye cok cok cok cok mesafe koyarim bastan
Ya zaten lanet olsun satalım dedik satılmıyorda. ki kendileri bizden çok kullanıyor aracı. Görümcem bu kadar değildi görseniz bi çenesi açılmış bi tavırları var bilmem ne. Kv ye kızın evlendiğindede yapın bakalım bu tavrınızı sizi izleyeceğim dedim

Söz verselerde ev kurarken kimseye güvenmemek gerekiyor. Para veriyorlar diye herşeye karışabileceklerini sanıyorlar. Çok hadsizler, ama bu hadsizliği maddi açıdan onlara bağlı olmanızdan alıyorlar.

Ağzına sağlık. Bir laf var kedinin bacağını baştan ayıracaksın. Yoksa bu beğenmemeler üstten üstten konuşmalar varoş bilmem ne sürer giderdi.
Akıllarınca hiç bir şeyi size layık görmüyorlarki eskilerini verme haddini buluyorlar size.
Evet durumumuz yok diyerek iteliyo eskileri.
Almaylım biz evlendiğmizde alıcaz diyoruz kalkmış diyorki nası yani biri evinize gelse ne der şimdi

Bu kadar rezil bi anne kız görmedim ya. Benim annemin ayaklarını yıkadığı suyu içsin bu reziller. Ama bugun bi milat oldu

Söz verselerde ev kurarken kimseye güvenmemek gerekiyor. Para veriyorlar diye herşeye karışabileceklerini sanıyorlar. Çok hadsizler, ama bu hadsizliği maddi açıdan onlara bağlı olmanızdan alıyorlar.

Size yemin ediyorum bu kadın sokaktan geçen tanımadığı insana bile söz hakkına sahip olduğunu düşünerek lafı sallıyor. Ay su ne kadar kötü bilmem ne diye.
Ben gerçekten iğrendim nişanlımın annesi harici bi insan değil benim gözümde artık
Görümce kişiside siz bi evleninde hemenngeleyim kalayım sizde diyor

Sevgili konu sahibi sana ders olsun bundan sonra kimseye güvenme (yardım ederiz konusunda)
Beni kendi ailem yüz üstü bıraktı.
Bu arada ağzına sağlık :KK200:
Bundan sonra sakın kendini ezdirmiyorsun.

Size yemin ediyorum bu kadın sokaktan geçen tanımadığı insana bile söz hakkına sahip olduğunu düşünerek lafı sallıyor. Ay su ne kadar kötü bilmem ne diye.
Ben gerçekten iğrendim nişanlımın annesi harici bi insan değil benim gözümde artık

İşimiz var baş başa kalacağız sen gelirsen ayıp olur de.
Hak ettiği dilden konuş.

Sevgili konu sahibi sana ders olsun bundan sonra kimseye güvenme (yardım ederiz konusunda)
Beni kendi ailem yüz üstü bıraktı.
Bu arada ağzına sağlık :KK200:
Bundan sonra sakın kendini ezdirmiyorsun.
Yok yok eski badeyi artık rüyasında dahi göremez .
Bacaksız abisine diyorki sen sus karışma herşeye. Böyle bişi var mı ya

Sinirlenerek okuduğum yazını gülerek bitirdim. Aferin kız çok iyi yaptın içimin yağları eridi:) alttan almakta bi yere kadar varos falan ne kadar cirkin laflar. Ayrıca onaneymiş o mu kullanacakta ota b.ka yorum yapıyor. Her haltı bildiğini zanneden herb.kologlar:)

Kalma diyeceksiniz orda

Iyi yapmışsınız bence. Saygiyi hak etmeyen insana saygi gostermeye gerek yok.
Yalniz nisanlinizi neden ozellikle gonderdiniz? Sonrasında sizin soylemediginiz yalan yanlis seyleri soylemissiniz gibi nisanliniza anlatabilirler. Ihtimal dahilinde.
Yani nisanliniz her an yanınızda olmayabilir, o yokken de cevap verebilirsiniz. Ama ozellikle gondermek neden?
Ailesiyle ilgili nisanliniz dogru bir tutum sergilemis. Bundan sonra, ailesinin araniza girmesine izin vermeyin. Dirdir edip adamin basını yemeyin, anan boyle dedi kardesin boyle yapti vs konuşmayın.
Birakin eviniz yarim kalsın. Yavas yavas eksiklerinizi tamamlarsiniz inanın daha bile tatli olur icinde yasarken ihtiyaçlarinizi kesfedersiniz ve ona gore alırsınız.

Ağzınıza sağlık ne güzel demişşiniz, görümcenizin ayağını alıştırmadan kestirmeye balın ana-kız bu ne kibir böyle , hiç de Altan almayın valla

Sinirlenerek okuduğum yazını gülerek bitirdim. Aferin kız çok iyi yaptın içimin yağları eridi:) alttan almakta bi yere kadar varos falan ne kadar cirkin laflar. Ayrıca onaneymiş o mu kullanacakta ota b.ka yorum yapıyor. Her haltı bildiğini zanneden herb.kologlar:)
Normalde beni görseniz bu kız bunları nası demiş dersiniz gözüm döndü resmen :)
Aklınca beni küçümsüyor memur kızıyım kah aç kaldık kah doyduk helalle büyüdük herkes benim gibi aileye sahip keşke .
Afedersin s.çmıyorki acıkmasın kalkmış bana varoşluktan bahsediyor çingene

Iyi yapmışsınız bence. Saygiyi hak etmeyen insana saygi gostermeye gerek yok.
Yalniz nisanlinizi neden ozellikle gonderdiniz? Sonrasında sizin soylemediginiz yalan yanlis seyleri soylemissiniz gibi nisanliniza anlatabilirler. Ihtimal dahilinde.
Yani nisanliniz her an yanınızda olmayabilir, o yokken de cevap verebilirsiniz. Ama ozellikle gondermek neden?
Ailesiyle ilgili nisanliniz dogru bir tutum sergilemis. Bundan sonra, ailesinin araniza girmesine izin vermeyin. Dirdir edip adamin basını yemeyin, anan boyle dedi kardesin boyle yapti vs konuşmayın.
Birakin eviniz yarim kalsın. Yavas yavas eksiklerinizi tamamlarsiniz inanın daha bile tatli olur icinde yasarken ihtiyaçlarinizi kesfedersiniz ve ona gore alırsınız.

Gönderdim derken odanın dısında kapıya kulağını dayasa yine duyar (ki dinlenmeyecek gibi değil komşular bile duymustur sesimi)
Reziller ya herşey beklenir onlardan. Nişanlım önce noldu falan diyor sanki hiç bişiolmamış gibi sen körmüsün nolduğunu görmüyomuusundan başlayıp onun beynini yiyorum sonra ailesini arayıp agzına tükürüyor ama yine eşek aynı eşek

X