KV, KV, KV....

Konu Sahibi eşinle ayrı eve çıkması için adam akıllı konuşma zamanın gelmiş, Almanya gibi yerde yetişemediğiniz yerde devlet destek veriyor. Şu kadının evinde niye kalıyorsun seni köle olarak mı aldı?

Bu hayatı yaşayan Almanya da doğmuş büyümüş arkadaşım vardı geçen sene boşanmak zorunda kaldı.

İnanmıyorum. Her insan istediği gibi yaşasın ama helede almanyada bu dertleri ceken kesinlikle isteyerek çekiyor. Hoşuna gidiyor olması gerek çünkü bir adimina bağlı huzurlu ve rahat hayat yaşamak

kabile halinde yaşıyorsunuz yahu.
kopun şu ailelerden biraz .o ne öyle ördek ailesi gibi.
herkes birbirine beğendiği lafı söylüyor,bu ona bağırıyor,öteki kapıyı çarpıyor..
yüz göz olmuşsunuz iyice.yok mu ayrı eve çıkma imkanınız anlamadım ki.
kim haklı kim haksız diyorsunuz.haklısı haksızı yok bu olayın.olay baştan yanlış zaten.
nereden tutsan elinde kalıyor.bu şekilde yaşadığınız sürece değişen hiçbir şey olmayacak.

İnanmıyorum. Her insan istediği gibi yaşasın ama helede almanyada bu dertleri ceken kesinlikle isteyerek çekiyor. Hoşuna gidiyor olması gerek çünkü bir adimina bağlı huzurlu ve rahat hayat yaşamak

Bazı aileler bencil şekilde isteklerini gençlere dayatmak istiyorlar ama gençler özellikle kızlar bu konuda kararlı ve istekli olmalılar. Hele imkanı geniş bir ülkede...

Bazı aileler bencil şekilde isteklerini gençlere dayatmak istiyorlar ama gençler özellikle kızlar bu konuda kararlı ve istekli olmalılar. Hele imkanı geniş bir ülkede...

Kesinlikle katiliyorum. Konu sahibi hakkinda fazla fikir yürütmek istemiyorum ama benim teyzemin gelini zamaninda teylemle yaşadı. Kadin kendi istemişti ama. Köyden geldi almanyaya. Adapte olana kadar beraber yaşadılar. 2 sene sonra ayri eve cikdi ve şuanda meslek sahibi genc bir kadin.

neden ayrı eve çıkmıyorsunuz derdiniz bunlar değil kv sizi hizmetçi olarak görüyor istediği gibi yönetmek istyor bundan çok dah beterlerini yaşarsınız ayrı eve çıkmak cok zor değil

Helal olsun böyle insanları da takdir ediyorum. Nereye giderse gitsin insan oraya adapte olmalı, dilini öğrenmeli ve ayakları üzerinde durmalı

Bu hayatı yaşayan Almanya da doğmuş büyümüş arkadaşım vardı geçen sene boşanmak zorunda kaldı.
hiç kimse bu hayattı yaşamak zorunda değil... başta beraber oturmaği kabul ediyorlar sonrada gercekler .... herkes aklını başına toplasın. Kvde kayınpeder kaynımla oturduktan sonra evlenmem kendi ailemle yaşarım...

Helal olsun böyle insanları da takdir ediyorum. Nereye giderse gitsin insan oraya adapte olmalı, dilini öğrenmeli ve ayakları üzerinde durmalı

Bende. Teyzemin gelini şahane. Kadin gercekdende almancayi öğrendi, ben gencim mesleğim olsun dedi ve meslek yapdi, işe girdi, trden evini aldi, altina araba cekdi ve en son rahat ve huzurlu sekikde

Bende. Teyzemin gelini şahane. Kadin gercekdende almancayi öğrendi, ben gencim mesleğim olsun dedi ve meslek yapdi, işe girdi, trden evini aldi, altina araba cekdi ve en son rahat ve huzurlu sekikde
sonucta bu yaptıklarını Türkiyedede yaparmher yerdede yapar. Calışmak meslek edinmek istiyen dünyanın öbür ucundada gitse heves olduktan sonra başrır.

Ayri eve cikma imkaniniz yok mudur?

Böyle hayatları görünce şükrediyor insan haline. Sizi aileniz hizmetçilik yapasınız diye mi büyüttü? Hiç mi özel hayatınız olmayacak?

Nedense 2. üyelik olduğunuzu düşünüyorum. Ülke yaş ve yaşam şartları aynı.
Kibledim öyleyse belli olur zaten.

Umarım ben yanılıyorumdur siz o değilsinizdir ve o eve geri dönmemişsinizdir.

Kusura bakmayın da tamam bazı yerlerde haklısınız ancak sırf ben eşimin sözünden çıkamam diye bahaneyle dışarı çıkmanız garip misafir geleceğini biliyorsunuz herhalde özellikle gitmişsiniz gibi geldi bana ki taa akşam dönmüşsünüz. Çocuğunuzu soğuk yerde yatırmasaydınız madem soğuk geldiğiniz gibi yukarı çıkarsaydınız. Aynı evde yaşıyorsanız biraz tertipli olmanız lazım çöpünüz bebek bezi dolu, yıkayacağınız çamaşırlar dağ gibi yerlerde bir sürü dağınıklık ama siz gezmeye gidiyorsunuz. Bir de şunu anlamadım katlanacak çamaşırlar neden odanıza çıkarıyorsunuz hepsini siz katlıyorsunuz çok saçma kaynananız yıkıyorsa o katlasın yukarı onca çamaşırı götürüp katlamak nedir? eşiniz bir zahmet elini taşın altına koysun da ayrı ev açsın size.

Böyle hayat yaşanır mı? Koloni şeklinde... üzüldüm sizin adınıza.. sorunuzun cevabına gelince böyle bir hayatı kabul ettiğin için maalesef sen suçlusun.

Ayrıca ekleme yapayım yeni üyelik ilk konunuz ama bilen bilir demişsiniz yaşam şekliniz için. Kim bilecek sizi? Ne profil mesajı var ne birşey

Ama ben daha önceki iki kullanıcı adınızı biliyorum.
Yazım şekliniz bile aynı.

Gene umarım aynı kişi olmayın o eve dönmekle çok büyük hata etmişsiniz.

Evin gelini misiniz yoksa uşağı mı? Buna karar verip evinizi ayırdığınız da problem kalmayacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…