Kv neden böyle

Bortecineee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
2.564
3.747
Merhaba hanımlar, 1,5 ay önce doğum yaptım. Doğumda kv yanıma gelmişti. Çok bakmak istiyormuş,annesi benden sonra bakar demiş eşime eşimde kabul etmiş. Doğum yaptığım gün hastanede kendi annem ve eşim yanımda kaldı, doğum sırasında da sancı odasından çatala alınana kadar yurtdışından doğumum için üç çocukla gelen ablam girmiş, bana resmen ebelik yapmıştı. Yurtdışıdnan gelirken yanında 1 valiz bebek için kendi çocuklarının küçükleri de dahil olmak üzere yepyeni duran kıyafetler getirmişti, doğumdan sonra da arada yanıma gelerek bana yardımcı olmuştu, ablamın bu davranışları kvnin çok hoşuna gitmiş.

Ablamla annem doğumdan bir kaç gün sonra yanıma gelmişti, çok duygusaldım, annemle ablamı çok özlemiştim, bebeği geceleri uyutamıyordum, zorlanıyordum, birde mastit olma yolunda gidiyordu göğüslerim çok ağrıyordu, onlar gelince ağladım, bana duşa gir biz bebekle ilgilenirken sakin ol demişlerdi. Ben duştaylen kv annemlere "benim birşeye elimi sürmemi istemiyor. Ona dokunma buna dokunma diyor." demiş. Öyle birşey demedim halbuki. Kv de çok yardımcı oldu bebek konusunda ama, kv dağınık ve düzensiz biri olduğu için evdeki dağınıklık ve düzensizlik gözüme batıuordu, daha doğumdan önce evi temizlemiş, mutfağı düzenlemiştik, düzenlediğim mutfak dolaplarında herşey karışmış, her şeyin yeri değişmiş. Su içmek için mutfağa gittiğimde dolaptan bardak alayım dedim, bir baktım bardakların içine saklama kabı koymuş, o saklama kabı koyduğu yere bardak koyuyordum, oraya koyduğum bardakları çay bardaklarının arasına koymış ama bir görseniz karışık karışık, neresi boşsa oraya koymuş kafasına göre. Diğer dolaplar da aynı şekilde tabaklar vs hepsi karışmış. O an kv bulaşık makinesijş boşaltıyordu eşimle birlikte, ben de bunların yeri burası değil ki demiştim, kv de aman ne olacak demişti, bende düzensiz duruyor hoşuma gitmiyor göz önünde böyle demiştim sadece. Ben karnım burnumda, bacağından rahatsız annemle birlikte oraları düzenlemek temizlemek için saatlerce uğraşmışken yaptıklarımın böyle bozulması lohusa halimle moralimi bozuyordu. O gidince oraları o düzenlemeyecek yine iş bana kalacaktı. Onun dağıttıklarını eşim düzeltiyordu. Arkamdan böyle söylemesi beni sinir etti. Birde bu süreçte bebek emme refleksi gösterse, yeni emzirmiş bile olsaö bu bebek aç, doymamış, acıkmış, aranıyor diyordu, eşimde bir keresinde kvnin bu laflsrıyla dolduruşa gelip aynı şekilde bebek gazdan kıvranırken ben gazdan dolayı emmekmistiyor aç değil dediğim halde aç aç diye direttiklerinde üstüme gelmeyin daha yeni emzirdim diye ağladığım için bana surat yapmış iki gün surat asmıştı.

Bugün de annemle konuşurken, annem kvme alındığını söyledi. Nedenini sorduğumda, kv ablamın kayınvalidesinin annesine " börteçinenin ablasını kaynanası iyi yetiştirmiş çok beğeniyorum." demiş. Annem "kv nin bu söylediğine göre ben kızımı iyi yetiştirememişim, benim kızımı kaynanası yetiştirmiş. Ne ayıp şey. Böyle şey söylenir mi, çok alındım." dedi. Çok mahcup oldum anneme karşı ve üzüldüm ve sinirlendim. Bu kadının amacı ne anlayamıyorum. Anneme kv ile konuşmasını niye böyle birşey söylediğini alındığını söylemesini söyledim. Babamda cahil geri kafalı o, boşver, uyma sen ona, çocukların huzuru bozulmasın demiş. Ama ben eşime bu durumu söyleyeceğim. Sizce söylemeyeyim de annem mi kv ile konuşsun yoksa eşime söyleyeyim eşim mi kv ile konuşsun?

İnanın böyle patavatsızca çıkan her cümlenin arkasından gidilse huzur diye bir şey kalmaz. Ben fazla üstüne gitmeyin ve büyütmeyin arkası gelir daha çok üzülürsünüz diyorum. Yer değişikliğine gelince sanırım geneli aynı benim de birebir aynı olaylar yaşandı. Ayrıca düzen takıntılı bir insanım. Başlarda çok zorlandım ama sonra dedim ki insanlar evlerini bırakıp gelmişler yardım ediyorlar. Kirletilmediği sürece eşyaların yerlerini gittiklerinde değiştiririm kalp kırmayayım dedim ve inanın ben de rahatladım.

Kayınvalide mükemmel olmayabilir fakat sizinki de lohusa kafası olayları şu an için büyütmeyin bence. Bir kaç ay sonra çok da önemli ayrıntılar olmayacak bunlar sizin için. Son paragrafta kim kime ne demiş anlayamasam da insan kaybetmenin kolay kazanmanın zor olduğu kanaatindeyim. Kusurlarıyla da olsa kayınvalideyi kazanmaya çalışın. Buradan çok da kötü görünmüyor, eşinizle huzurunuzu bozacak kadar.

Lohusa kafasi bu, nerde görsem tanirim gülüm önce bebegin hayirli ugurlu olsun. Anali babali büyütün insallah. Alabildigin bütün yardimlari al. Git yat dinlen, insanlara is ver. Inan bulasik di suydu buydu hic önemli degil. Sen bebegine odaklan. Kayinvalide 4/4 degilse bile gelip yardim ediyor. Kendini üzmeye degmez.

soyleme hic bir sey esine. inanmaz zaten. kaynana kiskaniyor annenleri. sesini cikarma sen suclu cikarsin. lohusa halinle gelip sana trip atiyor. sen de o gidine kadar gormeyeceksin duymayacaksin. esyalarin yerini degistirsin. boyle kucuk seylerden ona laf verirsen sonra o da onu kullanir. akilli ol, bir seyleri gorme, sen degil o hata yapsin once.

Babamda cahil geri kafalı o, boşver, uyma sen ona, çocukların huzuru bozulmasın demiş.
Cahil dediğiniz babanız aranızdaki en akıllı davranan kişi . Anneniz çok alındıysa o an cevap verseymiş. Size söylemek yerine . Boşu boşuna sizi de üzmüş.

Bence bu konuyu büyütmeyin . Her patavatsızlığı önemseyip kafaya takmayın.
Açıkçası ben çocuk büyütürken ne anne yardımı istedim ne kv. Evimde fazladan kimseye uzun süre tahammül edemiyorum.
Sizde çocuğunuzu yalnız büyütmek istediğinizi söyleyin herkes evine gitsin . Böylece ne onlar size yardım ederken yorulur ne de sizin düzeniniz bozulur .

Cahil geri kafaliyi babasi kv hakkinda demis yalniz

Kayınvalıdeye cahil denilmiş

Niye gelini kv mi yetiştiriyor cahil kadın yaaa , eşine söylesen bişey değişecek mi , değişecekse söyle tabi ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…