Kv neden böyle

Sakin sorumu yanlis anlamayin gercekten merak ettigim icin soruyorum
Ben 10ay once dogum yaptim, normal dogum oldu, 3gun hastanede kaldim evime geldim
Ama ne kaynana ne anne kalmadi yanimda, aslinda soyle bise
Yurtdışında yasiyorum, ben burada hic kimsede ne duydum ne gordum
Yardim alirsin evet ama neden birisinin kalmasina gerek duyuyorsunuz
Kesinlikle elestiri amacli degil gercekten anlayamadigim bi olay.

Annem bana yakın oturuyor. Kv köyde oturuyor. Eltimin doğumunda 1 ay kaldı, kp şle huzursuzluk yaşayıp surat asıp durdular.. Bizde eşimle kendş annemşn kalmasını istiyorduk, hem onların surstınj çekmeyşz dşye ama kv ısrarla kalmak için çabaladı eşim de kabul etti. Bende kırılmasınlsr diye kabul ettim. Ayrıntılar ds boğuluyorum gibş görünüyor ama kv hep böyle patavatsızca konuşur. Köyde de kavga etmediği kğsmediği kimse yoktur. Benim memlekettr kendş annemlerde kalmam bşle onun içşn problemdir. Ona göre bşr gelin kvsinde kalmalı annesigilde değil. Ablam bizde kalmadı zaten bebeği görmeye geliyordu arada yardımcı oluyor geri gidiyordu. Annem zaten kv var alınmasın. Benim bakmamı istemiuo bana güvenmiyolar demesinler diye o varken 2 3 kere filan geldi sadece.

Muhtemelen öyle. Ben kötü niyetli oldugunu düsünmüyorum. Lohusalik farkli bir durum.. insanin gözünde normalde takmayacagin durumlar bile cok büyüyor. Icinizi ferah tutun. Önemli olan siz ve Bebeginizsiniz. Anladigim kadariyla herkes elinden geleni yapiyor size destek olmak icin. Bu cok güzel. Bebeginiz cok sansli cok seveni var simdiden:)

Evet, yurtdışında öyle. Aslında ben eşim dışında kimseyi istemiyordum yanımda. Hatta eşimi istediğşmde bana eltşm vs eşin olmaz kş o anlamaz, bi kadının olması gerek. Emzirme vs konusunds eşşn yardımcı olamaz filan diyordu. Kvnin geleceğini duyunca ben eşşmle annemi yanımda istedim. Ama gerçekten de gerek yokmuş yani birinşn kalmasına. Herşeyş kendşm yapıyordum zaten. Ben uyurken eşşm uyumuyor bebeği izliyordu.

Aynen öyle kv patavatsızlığı dışında birde kıyaslamaları ve eskiden gördüğü kocakarı adetlerşnş uygulamak istemesi dışında herşeyi iyi ama işte bazı ufak şeuler de göze batıyor.

Kv elinden geleni yapmis daha ne yapsin .senin duzenini tabiiki tam bilemez o gidince tekrar koyarsin yerine...bu tur seyler icin anne kalbi kirmaya degmez...
Ablanla ilgili soyledigi o cumle icinde babaniz en dogrudunu soylemis...ya anneniz cevap verecekti sizi lohusa halinixle uzmeyecekti yada.konusunu.acmayacakti

Ah lohusalık ah küçücük olayları dağ eder insanın gözünde

Harika bir yorum

babanizda bu lafı söylüyorsa k.v ne babanizda saygısızlık etmiş anneniz lafın peşine düşüp size yetiştirmek yerine cvp verseymis ozaman

Hanımlar ayrıntı verdim ama ayrıntı vermemşn sebebi kv demediğim şeyi demişim gibi söylediği için o bahsettiği olayları anlattım. Yani büyütülecek alınacak birşey yokken onların yerş orası şurası vs dediğim için ona dokunma buns dokunma diyor demiş. Ben ona giderken Allah razı olsun diye ettiği yardımlae içşn teşekkür etmişken o bana surat asarak gitti. Lohusa halimle bebek aç diye dşye üstüme gelerek, süreklş eltşmle kıyaslayıp her olayda eltimi arayıp eltimden tavsiye almamı eltimin yaptıklarını yapmamı isteyerek beni bunaltmıştı. Ben lohusa halimle göğğslerim mastit olacsk dşye ağrı içinde acıdan neredeyse ağlaya ağlaya bebeği emzirirken ağlıyorum diye kendş üstüne alınıp alttan almak yerine surat asarak beni daha da üzüyordu. Ben herşeyi kendşm yapmaya çalışıyordum zaten. Ev işleri dışında ondan yardım istemedim. Ben bebeğimle ilgilenirim sen diğer işlerde bana yardımxı ol yeter bana dedim. Ama o eltşm sezaryenle doğum yaptı bebekle ilgilenmekte zorlanıyordu dşye beni de onun gibi sanıp bebekle de kendisi ilgilenmek istiyordu, ben altını değiştirirken ağlıyor dşye altını almadan önümden alıyordu altını almsk dakikalar sürüyordu o yüzden, geceleri benimle uyumak istiyordu, eltim kv ile uyuyormuş ben istemedim diye alınıyordu. Yani onun alınscağı birşeu yokken benim üstüme gelirken hem ben surat yedim hem beni şikayet ediyormuş.

Birde insanlara annem kızlarını yetiştirememiş gibi kvsi iyi yetiştirmiş diyormuş hiç hoş değil. Büyütülecek bşrşey değil ama böyle yaparak kendinden soğutuyor güvenini sarsıyor insanın.

Ay neden yardimci olamasinki.
Teknoloji caginda yasiyoruz, yeri geliyo bizde acip internetten arastiriyoruz.

Ilk zamanlar gogus ucunda yaralar oluyo, o aciyla ben emzirirken cok zorlaniyodum esim sagiyodu.
Ya bilmiyorum bu olayin yurtdisisi yurticisi olmamali.
Eslerimizi cocuk bakimindan uzak tutuyoruz herseyde anne kv yardim istersek es kisisi oh bu ne dunya diyip yardim etmez, bunye alismaz yani. Ben banyosunu falan hep esimle yaptirdim.
Annem bana her 2gune falan yemek getirdi.
Dediginiz gibi nobetlese uyuyoduk oda heycandan :) halbuki ikimizde uyuyup cocuk uyaninca uyanabilirdik ama heyecan iste

babanizda bu lafı söylüyorsa k.v ne babanizda saygısızlık etmiş anneniz lafın peşine düşüp size yetiştirmek yerine cvp verseymis ozaman
Ama kayınvalidem kendisi için cahil olduğunu söylüyor zaten. Eşimde diyor bazrn cahillik işte eski kafa diye. Babam başkalarına gidip o gerikafalı cahil demiyor onun dedikodusunu yapmıyor ki annemi ve beni yatıştırmak için öyle diyor sadece. Gidip ona buna anlatmıyor yani. Babam konuşma boşver demiş. Annemdr bana anlattı. Zaten yakın zamanda gelmiş annemin kulağına. Annem bayram bayram böyle şeyleri konuşmayalım bayramdan sonra arar sorsrım çok alındım diyor. Bende arayıp sorması taraftarıyım. En azından kv annemin duyduğunu ve alındığını bilsin ki her yerde böyle rahat konuşamasın.

Lohusalık tahammülü azaltıyor tamam da kvnin yanında yatmak istemesi de yuh yani daha neler.. Ben sezaryenli olduğum halde bebeğimin bütün ihtiyaçlarını hastaneden itibaren tek başıma giderdim ilk günler sadece emzirmem için kucağıma verirlerdi bebeği o kadar. Annemi bile yatırmam yanıma kaldi ki kv yatacak. Nasıl bir ilişki beklentisi bu anlamıyorum yanına yatırmadı diye küsmek enteresan gerçekten..

Bende pompa aldırmadan önce eşime sağdırdım. Eşim hala yardımcı olur. Alt değiştirmekte zorlanıyır onu yapmıyor sadece onun dışında gazını çıkartır ilgilenir uyutur, evi hep eşim temizler toplar. Çok yardımcı oluyor sağolsun. Yemek yapamazsam dışarıdan söyler.

Hih iste tamda buyuzden kv anne elti hala teyze baci kalmasini ben uygun bulmuyorum. Zaten dogumdan cikmisin hem mutlusun hem agrilarin olabilir. Sutun yetiyo yetmiyo cocuga sunu ver doysun sekerli su icir doysun muabbeti olmaz.

Neyse sizde bidahakine kimse kalmasin yanimda, yardim etmek isteyen suanki buyuyecek bebegine baksin yemek yapsin temizlik yapsin dersin olur biter. Bosverin takmayin

Hah super iste ya
Siz esinizle basarirsiniz ben inaniyorum buna
Yanlisi dogruyu kendiniz ayirt edin
Yardim isteyecek olursaniz internete bakin, doktora sorun cok anne seyisine basvurmayin

Eltimin yanında yatmış. Hastaneden çıktığım gün geldi yatak odasına yanında ben yatacağım dedi. Ben de şaka yapıyorsun anne heralde dedim. Ben kocamdan başkasıyla yatmam aynı yatakta dedim. Yoo şaka değil, eltinşn yanında ben yatmıştım 1 ay boyunca çocuğu duymazsın vs yardımcı olurum dedi. Bends yok olmaz öyle dedim ben öyle rahat edemem. Eltim kabul etmiş olabilir ama ben kabul etmem böyle birşeyi dedim. Eltşm sezaryen olduğu için çok zorlanıyormuş,ben de eşim bana yardımcı olur dedim. Ben duymazsam o duyar dedim.

Eltin de kvde de ayrı tuhafmış, sezaryen doğum yapan eltin yanındakinin eli kolu çarpar dikişleri acır diye de nasıl düşünmemiş. Ben sırf bu yüzden eşimi göndermiştim yataktan. Yeni doğum yapan anne çocuğun gık demesine uyanıyor zaten istemsizce. Saçmalıklar silsilesi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…