kv sorunsalı

cicikizsinem

Nirvana
Kayıtlı Üye
22 Mart 2007
2.132
416
39
selam kızlar bende buraya anlatınca rahatlayanlardanım. 13 senelik evliyim 2 kızım var.benim sorunumda kv kendisi şehir dışında yaşıyor. buraya eltim doğum yapınca geldi yaklaşık 60 gündür kaynımda kalıyor ve bize çok yakın oturuyorlar. kendisi bize gelince misafir gibi gelir kalmaz. çocuklarıma bakmaz. eltim ve görümcemin çocuklarına gider onlarla ilgilenir ben çalışan bir anneyim 12 yaşında kızım evde tek kalıyor dersleri oluyor 60 gündür 1-2 kez uğramıştır o da kapıdan.Diğer kızım 6 yaşında annem bakıyor. eşime söyledim annen gelse dursa gündüz arada deyince gelmiyor ne yapayım deyip tartışıyoruz ama bize gelince acıtasyon yapıyor param yok bilmem ne örneğin taşınacakmış evden çıkarıyorlarmış (eşim para konusunda yardım ederim demiş) bu arada orda kiracı burdaki evini oğluna verdi kaynıma o oturuyor kaynımda ordaki evin kirasını veriyor. ben bu yardım para olayını duyunca sinirlendim herkes elini cebine atsın ortak para verilsin dedim eşimde ben yaparım gerisi beni bağlamaz onlarda yapsın dedi. ben mi abartıyorum bu normal bişey mi ? geçen hafta sonu balık yapacaktım annemi de çağıralım dedi tamam dedim görümcemdeymiş onların çocukları aldı geldi bana geliyorsun bizim çocuklarla ilgilenmek yerine onları da getiriyorsun delirmemek elde değil. kısa kollu giymiş montun içine eşim de anne al benim sweati giy dedi benim ona aldığım sweati giderken çıkarmak istedi eşim sonra getirirsin dedi o da sonra getirmem dedi içim sızladı yeminle çünkü hediye almışım yine tartıştık hediye verilir mi ya ? kızlar takıntı haline geldi ne olur yardım edin bana bunlarla nasıl başa çıkarım?

selam kızlar bende buraya anlatınca rahatlayanlardanım. 13 senelik evliyim 2 kızım var.benim sorunumda kv kendisi şehir dışında yaşıyor. buraya eltim doğum yapınca geldi yaklaşık 60 gündür kaynımda kalıyor ve bize çok yakın oturuyorlar. kendisi bize gelince misafir gibi gelir kalmaz. çocuklarıma bakmaz. eltim ve görümcemin çocuklarına gider onlarla ilgilenir ben çalışan bir anneyim 12 yaşında kızım evde tek kalıyor dersleri oluyor 60 gündür 1-2 kez uğramıştır o da kapıdan.Diğer kızım 6 yaşında annem bakıyor. eşime söyledim annen gelse dursa gündüz arada deyince gelmiyor ne yapayım deyip tartışıyoruz ama bize gelince acıtasyon yapıyor param yok bilmem ne örneğin taşınacakmış evden çıkarıyorlarmış (eşim para konusunda yardım ederim demiş) bu arada orda kiracı burdaki evini oğluna verdi kaynıma o oturuyor kaynımda ordaki evin kirasını veriyor. ben bu yardım para olayını duyunca sinirlendim herkes elini cebine atsın ortak para verilsin dedim eşimde ben yaparım gerisi beni bağlamaz onlarda yapsın dedi. ben mi abartıyorum bu normal bişey mi ? geçen hafta sonu balık yapacaktım annemi de çağıralım dedi tamam dedim görümcemdeymiş onların çocukları aldı geldi bana geliyorsun bizim çocuklarla ilgilenmek yerine onları da getiriyorsun delirmemek elde değil. kısa kollu giymiş montun içine eşim de anne al benim sweati giy dedi benim ona aldığım sweati giderken çıkarmak istedi eşim sonra getirirsin dedi o da sonra getirmem dedi içim sızladı yeminle çünkü hediye almışım yine tartıştık hediye verilir mi ya ? kızlar takıntı haline geldi ne olur yardım edin bana bunlarla nasıl başa çıkarım?
sweat konusu gereksiz öncelikle nolucak yani ama diğer konular can sıkıcı gerçekten böyle ayrım konuları deli ediyor beni

bence kv makul

yani elti doğum yapmış ona gelmiş

sizin büyük kıza neden baksın

hem de sizin kızınıza anneannesi bakıyor bir de kv gelip düzen mi bozsun

benim çocuklarıma neden bakmıyor onlarla neden ilgilenmiyor sorunuz cidden değişik geldi

yani kızınızın yerinde olsam evde tek kalacağıma babaannem gelip başımda otursun istemem zaten

küçük de annenizdeymiş

kv siz de evde yoksunuz diye ayak bağı olmuyor işte

bir çok gelin ben yokken evime gelmiş diye konu açıyor nasıl girmiş deyince eşim vardı yazıyor

yani evin hanımı yokken kv oğluna gelemez konuları var bir sürü

kv ye açıkça söyleyin madem annemin işi var sen gel kızlarla dur diye

sweat konusu gereksiz öncelikle nolucak yani ama diğer konular can sıkıcı gerçekten böyle ayrım konuları deli ediyor beni
şöyle hediye bir başkasına verilmez verilmemli hoş değil üzüldüm.
Kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değil malesef. Beklenti içinde olduğunuz için gözünüze batıyor.
aslında benim anlatmak istediğim yani ben doğum yaptığımda köyden annesi ve babası gelmişti onları bahane edip yanıma gelmemişti. yani dengesiz davranışları

Canımı sıkan tek şey sweati alması olurdu..anneanne çocuklarına bakıyormuş zaten senin çocukların bebek değil eltinin yeni doğmuş bebeğini bırakıp senin çocuklarınla ilgilenseydi baya anormal olurdu

Yardım olayında haklısınız bence evet yardım edilecekse herkes etmeli.. ama kızınıza bakması hususunda boşverin gelmesin zaten gelse bir şeylere karışacak siz huzursuz olacaksınız zaten.. ne Arab’ın yüzü ne şamin şerbeti yani.. eminim eltiniz de çok memnun değildir 2 aydır orda olmasından..hediye konusunda ise eşiniz suçlu kadının suçu yok ki yerinizde olsam bi daha hediye almam eşime nasıl olsa kıymet bilmiyorsun derim..

Canımı sıkan tek şey sweati alması olurdu..anneanne çocuklarına bakıyormuş zaten senin çocukların bebek değil eltinin yeni doğmuş bebeğini bırakıp senin çocuklarınla ilgilenseydi baya anormal olurdu
canım bütün gün baksın demiyorum zaten arada gelip torununun yanında oturabilir .

bende anlamam torun ayrımımı evleat ayrımımı ama sizde beklenti içinde olmayın

Kayinvalidem bana geldiginde gorumcemin cocugunu getirsin istemezdim ben de.
Bunun dışında verilen hediye sizden çıkmış, hediyeyi alan kişi istediğini yapabilir bence.
Şimdi herkes "istediği çocuğa bakar istedigine bakmaz "diye ahkam kesmeye dolusur birazdan ama bence de bütün torunlarıyla eşit ilgilenmek zorunda (bi zahmet).çünkü öbür türlü torunlari arasinda haksızlık yaratmis oluyor.

Yardım olayında haklısınız bence evet yardım edilecekse herkes etmeli.. ama kızınıza bakması hususunda boşverin gelmesin zaten gelse bir şeylere karışacak siz huzursuz olacaksınız zaten.. ne Arab’ın yüzü ne şamin şerbeti yani.. eminim eltiniz de çok memnun değildir 2 aydır orda olmasından..hediye konusunda ise eşiniz suçlu kadının suçu yok ki yerinizde olsam bi daha hediye almam eşime nasıl olsa kıymet bilmiyorsun derim..
kesinlikle hediye almayacağımı söyledim.

benim anlatmak istediğim kızım evde evet ona güvenerek evde kalmadı ama insan torununu ne bilim çağırmaz mı merak etmez mi ? asıl sorum ise bu insanlar bende takıntı haline geliyor kafayı takıyorum eşimle aram açılıyor. ben bunu nasıl yenmeliyim, törpülemeliyim ?

Bence de takıntı haline gelmiş
Öyle çok göze batacak bi davranışı yok kadının

Tam tersini düşünün size doğuma geldiğinde eltinize çocuk bakmaya gitse normal mi olurdu?

Evinize geldiğinde eşinizin yeğenini getirdi diye niye kızdınız onu hiç anlamadım
Sadece kayınvalideye yetecek yemeğiniz mi vardı?
Çocuklarınız adına kayınvalideyi kıskanıyorsunyz sanırım
Ama şu açıdan da bakın
Belki de sizden kaynaklı size uzak duruyor?
Sonuçta diğer eltiye gidiyor kalıyor görümcenin çocuğuyşa ilgileniyor
Aranızdaki sorun sizden kaynaklı olabilir büyük ihtimalle
Hiç torun bakmayan, kimsenin evinde kalmayan biri değilmiş çünkü

Kıyafet konusuna gelince de
Eşiniz teklif etmiş hediye ettiğiniz sweati giysin ve çıkarmasın diye
Hediye olduğunu söylemiş miysiniz Kayınvalidenize bilmiyorum
Ona rağmen mi götürdü?
Ha götürmüş olsa da ne fark eder?
Sizin sweatinizi götürmemiş
Dünyadaki son sweat de değildi
E sweatshirt zaten altı üstü öyle çok özel anlamlı bi hediye de olamaz

Çok gereksiz şeylere takılmışsınız. Destek alın bence kendi kendinize yenemiyorsanız.

Siz anneniz veya ablanız veya başka bir yakınınız içi kısa kollu olsa üşüdüğünü düşünseniz kendi üstünüzü vermez misiniz? Bu hediye diye mi düşünürsünüz? Tamam verse iyiymiş ama kayınvalide çıkartmaya teşebbüs etmiş zaten sonra alırım demekte de bir şey yok. Kayınvalide hediye olduğunu bilmeden kendine almış. Altı üstü bir kıyafet çok büyütmüşsünüz.

Eltinize yardıma gelmişken bir de sizin çocuğunuza bakması saçma olur. Zaten anneniz bakıyormuş çocuğa. Bence adı kayınvalide diye her yaptığı sizin gözünüze batıyor

Bence de takıntı haline gelmiş
Öyle çok göze batacak bi davranışı yok kadının

Tam tersini düşünün size doğuma geldiğinde eltinize çocuk bakmaya gitse normal mi olurdu?

Evinize geldiğinde eşinizin yeğenini getirdi diye niye kızdınız onu hiç anlamadım
Sadece kayınvalideye yetecek yemeğiniz mi vardı?
Çocuklarınız adına kayınvalideyi kıskanıyorsunyz sanırım
Ama şu açıdan da bakın
Belki de sizden kaynaklı size uzak duruyor?
Sonuçta diğer eltiye gidiyor kalıyor görümcenin çocuğuyşa ilgileniyor
Aranızdaki sorun sizden kaynaklı olabilir büyük ihtimalle
Hiç torun bakmayan, kimsenin evinde kalmayan biri değilmiş çünkü

Kıyafet konusuna gelince de
Eşiniz teklif etmiş hediye ettiğiniz sweati giysin ve çıkarmasın diye
Hediye olduğunu söylemiş miysiniz Kayınvalidenize bilmiyorum
Ona rağmen mi götürdü?
Ha götürmüş olsa da ne fark eder?
Sizin sweatinizi götürmemiş
Dünyadaki son sweat de değildi
E sweatshirt zaten altı üstü öyle çok özel anlamlı bi hediye de olamaz
teşekkür ederim yorumunuz için.