Labioplasti ameliyatı hakkında

Merhaba ameliyatınızı oldunuz mu? :) olduysanız bir an önce toparlanmanız dileğiyle Allah acil şifalar versin

çok teşekkür ederim. ben de biraz kendime gelip buraya yazmayı planlıyordum. özelden yazıp halimi soranlar da olmuş, hepinize cok teşekkür ederim..

öncelikle bu sabah kliniğe gidene kadar o kadar korkuyordum ki tum gece ruyamda sacma sapan seyler gördüm:) 9.30 gibi anestezi verildi. 10-15 dakka muhabbet ettik doktor cizimleri yaptı o arada, ne ara uyudum hatırlamıyorum, uyandıgımda dikme işlemine geçiyorlardı ablam da girdi iceri, dikiş kısmını baya inceledi yani. bu işleme 1 saatlik işlem diyolar, alakası yok. benim ordan cıkmam 13.00 ı buldu. Özgür bey ince ince ugrastı. her şey simetrik ve duzgun olsun diye. hatta diger hastaları geldi, ona ragmen hic aceleye getirmeden yaptı işini. dikim işlemi sırasında bolbol sohbet ettik. cok espirili bir adam gerçekten, diğer arkadaşların yazdıgı gibi:) kafama takılan her şeyi saçma olsun olmasın sordum, o da cevapladı. asistanı da cok pozitifti. Anestezi uzmanı da aynı sekilde kısacası rahatlatıcı bir ortam vardı.

operasyon bittikten sonra fotolara baktım cok guzel gorunuyordu. şiş tabi ama ona ragmen eski halinden milyon kat iyi :) cıkmadan agrı kesici igne yaptılar. eve gelene kadar hicbir acı hissetmedim nerdeyse. fakat 4 kat merdiven cıkıp eve girince dayanılmaz bir acı başladı. hemen doktor beye yazdım. o da hemen aradı beni saolsun. "anestezinin etkisi sende cabuk gecmiş ama yaptıgım igne etki eder birazdan merak etme, agrı kesici ic bi tane de" dedi. aynen oyle yaptım. bi de baktım baya şişmişti eve gelene kadar, hemen buz koydum vs.

duzenli aralıklarla buz koyuyorum. şu an hicbir sıkıntım yok. cok fazla dikiş var ve bu kadar agrı sızı olması cok normal. oyle hemen işe gittim, dans ettim, alışveriş yaptımlara şaşırıyorum. kesinlikle dinlenmek lazım. mumkun oldugunda yerimden kalkmıyorum su an. bunyeden bunyeye de değişir tabi ki. ama bende boyle oldu:) bikaç gun icinde neler olacak gorecegiz. simdilik ben doktorumdan ve işlemden memnunum arkadaşlar. ilginize cok teşekkur ederim, merak ettiklerinizi sorunuz. :)

O kadar çok sevindim ki sanki kendim oldum ameliyatı:) aşırı aşırı sevindim inşallah çok çabuk toparlanırsınız her şey istediğiniz gibi olur.. bende yakın zaman aralığında sizinle iletişime geçebildiğim için çok seviniyorum açıkcası senelerdir aklımda olup foruma yeni üye olunca kafamda da çok büyük netlik kazandı:) doktordan memnun olmanıza da çok sevindim.benim için referans oldunuz diyebilirim şimdiden bile:) ücret dediğiniz gibi miydi yoksa ekstralar çıktı mı acaba? Bir gece dinlenme süresi olmadan eve geçebildiğinize de şaşırdım açıkcası dinlenildiği sürece katlanılamayacak bir acı olmuyordur inşallah

Çok geçmiş olsun darısı başımıza sonuç güzel olunca ağrılara katlanabilir insan iyileşme sürecinizi takip ediyorum benim için de fikir ve cesaret oluyor

söyle ki benim butcem musait olsaydı 6500 verip hastanede olup o geceyi de hastanede gecirmeyi tercih ederdim. cunku hemen yurumek bence cok saglıklı olmuyor. her ne kadar az bir mesafe yurunse de sonucta o bolge ciddi bir işleme ugruyor ve dinlenmesi gerekiyor. ilk gun hic yurumemek bence en guzeli. Ama doktorlar oyle bir şart koşmuyorlar. Bu tamamen benim şahsi fikrim:) Bende lokal anestezinin etkisi de cok cabuk geçtigi icin, evde 1 saat acıdan bagırdım. Sonra allahtan ignenin ve hapın etkisi başladı da acılarım dindi:) ama mesela hastanede olsam muhtemelen hem hic yürümedigim icin o kadar zorlanmaz hem hemen buz koymaya başlayabilir ve belki sismesini önleyebilirdim. Agrım başladıgında hemen agrı kesici alabilirdim. Yani hastaneden cık, eve gel, eczaneden ilaçların alınması vs bunlar hep bi süre :))
Kısacası hastane ilk günü atlatmak icin bence büyük bie konfor saglıyor. Butceniz varsa hastaneyi tercih edebilirsiniz. Ama benim gibi kısıtlıysa, ilk gun biraz daha dişinizi sıkarsınız. Cunku bi sorun yaşamadım. Bahsettigim seylerin hepsi işin “daha rahat” ve “daha az rahat” olması ile alakalı. 1500 tl bende kalsın azcık daha az rahat edeyim diyosanız, sizin tercihiniz. Klinik zaten yeterince steril bir ortam. İşlem aynı işlem, yapan aynı adam. Degişen bi şey yok sonuca bakıldıgında.

Bende biraz şişlik ve morarma oldu. Sürekli buz koymaya calışıyorum. Doktor bey zaten bunların olacagını da söylemişti. 1-2 hafta gecmeden ben de pek bi şey diyemiyorum, ama fırsat buldukca yazıp sizi bilgilendiricem. Cunku ben karar verirken kafama takılan cok fazla sey olmuştu. Birilerine yardımım dokunursa ne ala :)

Bu arada ücret aynen soyledigim gibiydi. Ekstra smear testi yaptırdıgım icin onu ödedim :) onun dışında bi şey odemedim.

Cok teşekkür ederim güzel mesajınızdan dolayı <3 darisi basinizaaa

Çok geçmiş olsun darısı başımıza sonuç güzel olunca ağrılara katlanabilir insan iyileşme sürecinizi takip ediyorum benim için de fikir ve cesaret oluyor

Ben güzel olacagına inanıyorum. Cok korkuyodum açıkcası, ama su an rahatladım. Şişker inip dikişler eridiginde baya rahat edecegimi dusunuyorum. Umarım da dusundugum gibi olur. :)) inşallah siz de yaptırır ve cabucak iyileşirsiniz :)) bikaç haftalık sürecimi fırsat buldukca paylaşmaya gayret edicem:))

Çok geçmiş olsun tekrardan bigiler için de çok teşekkürler,takipteyim

arkadaşlar selam bugun 3. günümdü. Doktor bey fazla buz koyma demesine ragmen ben şiş ve mor diye cok sık buz koymuşum sanırım:))))) biraz abartmışım. siz sakın aynı hatayı yapmayın, aklınızda olsun. bugun şişlerim biraz indi. morluklarım hala baya var. sızı seklinde acı oluyor ara ara, fakat yurumemde falan sıkıntı yok. otururken dikkat etmek gerekiyor. ilaçları duzenli alıyorum. doktorun soylemedigi hcbir şeyle karşılaşmadım. 3-4 hafta gecse de dikişler, morluklar tamamen gitse, şişlikler azalsa die beklemekten başka yapacak bi şey yok. haftaya kontrol var. gelişmeleri sizlere yine yazacagım. sevgiler!

Merhabalar tekrardan:) dikişler kendiliğinden eriyen dikişler mi acaba? Bir de sizce gidişata göre en az kaç hafta evde kalıp dinlenmek gerek bende yarıyıl tatilinde yaptırmayı düşünüyorum da süre olarak yeterli mi bir anda okula dönmek istemiyorum açıkcası:) gelişmelerden haberdar ettiğiniz için çok sağolun umarım hızla iyileşirsiniz:)

Şöyle ki, bugun benim 4. Günüm. Hala morluk ve sislik var, bi şey degince rahatsız ediyo oyle sıkı kot pantolon bilmem ne giymek mümkün değil. Uzun mesafeli yürüyüşlerden kaçınıyorum, otururken dikkatli oturmam gerekiyor, tuvalet yaparken cok kasmamak gerekiyo vs vs :)

Evet dikişler eriyen dikişler. Tamamen Erimesi sanırım 3-4 haftayı bulacak..

Ama bi 10 güne baya iyileşme olur diye düşünüyorum. Yani yarıyıl tatili bence güzel zamanlama. 2 -3 haftada epey toparlarsın kendini. İşin ilk 1 haftası zor gibi duruyo. Sonrasını ben de tecrübe etmedigim icin henuz bilemiyorum:) tecrube edince yazarım:) ama bence 2 haftadan Sonrası cok rahatsız edici ve kısıtlayıcı bir süreç olmaz.

Bugun 5. Gunumdu, sislerim ve morluklarim
Icin arnica krem kullanmaya basladim dun, etkisi de oldu baya. Bugun baya yol yurudum, aksama kadar disaridaydim, oradan oraya gitmem gerekti. Dikislerden dolayi giydigim seyler rahatsiz ediyo sadece, bi sey degmesinden rahatsiz oluyorum su an, onun disinda bi problem yasamadim. Bundan sonrasi kolay olur:) ptesi falan zaten kontrole gidicem. Yine yazarim gelismeleri.

Merhabalar nasıl oldunuz daha iyisiniz inşallah:)

Merhabalar doktordan iyi haberlere dönersiniz inşallah

Selaaamlar:))))) doktor bey cildimin cok cabuk iyileşen bir cilt oldugunu söyledi, bu iyi haber :)) hala ödemim var, gitmesi 1-2 ayı bulur muhtemelen. Kaşıntım oluyor şimdi iyileşme sürecinde, onun icin krem verdi. Cok kesmese de baya yardımcı oluyo. Onun dışında goruntu falan gayet iyi, ben de alıştım. Acı - agrı hicbi şey yok:) bu işin ilk günü zor. Sonraki 3-4 gün dinlenseniz iyi, 5. Günden sonra ise baya rahat. En azından bende öyle oldu. Bundan sonra nasıl olur bilmiyorum, daha tam iyileşmeden bi şey söylemek cok zor. 1 Ay sonra bi sonraki kontrolum:))

Çok sevindim ya gözünüz aydın:) benim için de çok iyi bir bilgilendirici oldunuz çok sağolun:)

Çok sevindim ya gözünüz aydın:) benim için de çok iyi bir bilgilendirici oldunuz çok sağolun:)

Rica ederim. Bence doktor cok önemli. Ben doktordan yana şanslı hissediyorum şimdilik:) sonrasında da bi problem yaşayacagımı sanmıyorum. Yaşarsam da işlemin teknigi ile alakalı olmaz benim bunyemle alakalı olur. Cunku bundan daha iyi yapılamazdı gibi geliyo bana. Hic korkulacak bi şey yok. İnşallah sizin sürecinizi de bu sekilde okuruz burdan ve seviniriz hepbirlikte:)

İnşallah inşallah en kısa zamanda bende yaptırıp hayırlısıyla rahatlamak istiyorum:)

Merhabalar nasıl oldunuz:)

Nerdeyse 3 hafta oldu. Regl oldum bu arada 2 gün evvel. Kaşıntılar oluyor, krem tam kesmiyor kaşıntıları. Kaşıntı dışında hala dikiş yerlerinde batma hissi var bastırdıgım zaman. Ödemlerim baya azaldı. Şeklen bi sorun yok, kücük tuvaleti yaparken saga sola zigzag oluyor, eskiden de oyle olurdu o durum degismedi ama ödemler iyice inince duzelir demişti doktor:) duzelmese de alışık oldugum bi şey , sorun yok yani.

Yeni haline tam alışamadım. daha dogrusu dar bişeyler giydigimdeki hissiyata henuz alışamadım, bi şey eksik, onu hissediyorum

Görüntü olarak cok güZel, iyileşme sürecim sorunsuz geçiyor. Bundan iyisi şamda kayısı :)

O değil de olup da kurtulduğuma hala inanamıyorum. Çaresizce forumları okuyup araştırdıgım zamanı hatırlıyorum. Simdi icim rahatlamış bir sekilde burda yazıyor ve surecimi paylaşıyor olmak garip geliyor. Hep isteyecek ama hic cesaret edemeyecek sanıyordum kendimi. İyi ki cesaret etmişim. Su an hala tam iyileşmedi. Cok daha iyi olacagını da biliyorum. 2 ay sonra, 2 yıl sonra hayta 20 yıl sonra “iyi ki” diyecegim gibi hissediyorum.

Tampon falan yasak bu arada tabi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…