Kontakt Lens Lens seçimi konusunda yardım...

brunettee

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.360
467
Kızlar ten rengim esmer-buğday arası...Bazıları buğday tenlisin esmer değilsin diyor,bazıları esmersin diyor bende anlamadım ten rengimi C
Saçlarım sarı,gözlerim koyu kahverengi ve gözlerimin renkli kısmı büyük...
Resimlerdeki lenslerimin rengi rainbow deep green,ancak çok doğal olmadığını düşünüyorum ve eşimde çok doğal olmadığını söylüyor,dışarda takmama izin vermiyor,lenslerde öylece duruyor Ben daha doğal duran bir lens istiyorum.Solotica lensleri ile ilgili olan konuda Vetman arkadaşımıza Ocrelerle ilgili soru sormuştum ama sizce hangi renk daha doğal olur ve tenime saçıma,gözşeklime göre daha çok yakışır ???
Tuba Büyüküstünün gözrengini çok beğeniyorum onada ençok ocre benziyor ama koyu bir mavi,doğal duran bir yeşil yada elada olabilir...Yeterki gözlerimi dahada büyük göstermesin ve ben lensim diye sırıtmasın...Resimlerdeki lensim gözümün renkli bölümünden daha büyüktü ve bulanık görüyordum.Büyük olduğu içinde doğal durmuyordu.
Fikir verirseniz sevinirim...Bu arada soloticanın lenslerini merak ediyorum ama daha doğallarıda var diyorsanız msjlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Benim de gözlerim koyu kahve. senin istediğin ton sanırım solotica mel. ocre ben de düşündüm ama zaten gözlerimiz kahve rengi. lens takmanın anlamı ne ki dedim ve ocreden vazgeçtim solotica lensler hayatımda kullandığın en doğal lens diyebilirim. söylemesem lens olduğunu anlamıyorlar ben nc serisini kullanıyorum şuan. ayrıca seni ekliyorum. böylece albümümden diğer lens fotolarıma da bakabilirsin

Canım öncelikle teşekkürler resimler için...
NC Mel ve NC Grafite ikiside çokk güzel durmuş...Charmeler çok büyük durmuş gözlerinde...Bende de kesin öyle durur ve öyle durursa da boşuna almış olurum,takamam...NC Ocre resminide görebilsem keşke...
2 rengide çok beğendim istediğim renge çok yakınlar gerçekten...Peki çok anlaşılıyormu gözlerinde lens olduğu,benim resimlerde gördüğün lensimde pahalı bir lensti ve en fazla 5 kez takmışımdır o da hep evin içinde,boşuna para vermiş olmak istemiyorum.
Sence saç rengime,tenime,gözşeklime en iyi hangisi olur ve lens olduğu anlaşılmaz...

Önemli değil canım ben hiç ocre kullanmadım ama kullanan arkadaşların bazıları meli andırdığını bazılarıysa kahverengi durduğunu söyledi e benim gözler de Allah vergisi kahverengi zaten, lense ne gerek var dimi ama bazılarında gerçekten melle ayırt edilemiyor.
ben cor mel de kullandım. mesela kendi göz rengimi bilen bi arkadaşım;'haresi de olsa hiç anlaşılmaz lens olduğu' demişti ben de o yüzden nc mel aldım şuan nc mel ve nc grafite kullanıyorum. bi maiv bi ela-yeşil bana yetiyor. bide aklında bulunsun cor serisi gözü daha çok açıyor.
Bence en doğalı mel. haresiz istersen cor, hafif bi hare istersen nc kalın hareli istersen de charme mel derim

sana 2 tane daha foto ekliyorum. biri arkadaşımın koyu kahve gözünde charme mellerim. ona çok yakıştı. benimki gibi durmadı onda. diğer resimde cor mellerim

nc grafiteden de çok memnunum. çok belirgin bi mavi olmadığı için gayet doğal duruyor canım ha ortadan kendi gözüm biraz gözüküyor ama soft bi geçiş olduğu için çok ta sırıtmıyor. bakma albümümdeki fotoları çekerken makinayı resmen gözümün dibine tutuyorum ki dokusu falan anlaşılsın diye realde bundan daha doğallar yani

Bu sitede Vetman nickli arkadaş var. Arzu Hanım. soloticaların satışını yapıyor. onun albümüne de bakabilirsin. izni olmadan buraya fotosunu yüklüyorum ama inşallah mahsuru yoktur. bi tane eski seri bi tane de yeni seri ocre fotosu. ona sorarsan sana daha çok yardımcı olur canım. ocre kullanmadığım için bişey diyemiyorum ama yeni seri gerçekten böyle duruyorsa süper bence. Daha bal rengi olan yeni seri ben yine de mel diyorum

Canım NC serisi daha doğal duruyor gibi,cor mel çok açık duruyor ve lens olduğu belli gibi,vetmanın resimlerine baktım ve ocreleri çok beğendim ama hidrocharm ocre gözün renkli kısmını çok büyük gösteriyor,etrafı çemberli olduğu içinmi bilemiyorum ???
Lenslerinle biraz daha uzaktan ve dışrıda çekilmiş resmin varmı canım?

senin için bi kaç resim ekliyorum canım

Canım sağol senden başka yardımcı olan yok zaten,çok teşekkür ederim resimler için.
Yanımda kız kardeşimde var,resimlere birlikte baktık...Ona göre mel'ler daha doğal görünüyor,bende grafiteleri doğal buldum,bu arada sen bana göre daha açık tenlisin...
Canım 2 resim ekledim lensli ve lenssiz...Gördüğün gibi lens çok büyük duruyor kendi gözümden ve ben bu durumu istemiyorum,ten rengimde resimdeki gibi...melmi,ocremi,grafitemi sence?

Uploaded with ImageShack.us

hangi renk istediğine göre değişir canım yani mavi tonları istiyorsan solotica da en doğal duran mavi-gri renk grafitedir. ela-yeşil dersen de mel. ocre hiç kullanmadığım için bişey diyemicem ama bi rengini aldıktan sonra devamı geliyor yani bağımlılık yapıyor ben mavi tonunda grafiteyi sevdim yeşillenmek istediğimde ise mel kullanıyorum ikisinin de yeri ayrı bende bundan sonra her süresi bittikçe bu renklerden sipariş ederim artık

Bana mail göndermişsin ama spama düşmüş yeni gördüm gözlerin çok koyu tatlım aynı benimkiler gibi ancak bana çok belirgin olamayan renklerden istediğini yazmışsın nacizane tavsiyem mel olucak çünkü soloticanın belirgin olmayan yeşilleri mel veya verdedir.
soft mavilerde ise grafite,ıce,düşünebilirsin fotoğraf eklemeye çalısırım haticcim fotoğrafımı koyabilirsin tatlım sorun değil:)

sağol canım

arkadaşlar vetmandan 2 gün önce natural mel aldım..fakat benim göz rengim çok koyu olduğu için açmadı, yada ben çok açık ela istiyorum :)
şimdi satıyorum, eğer düşünen varsa takas yapabiliriz veya satabilirim..

Cham ocrelerinde rengi sende güzel duruyor vetmancım.Ama gözleri büyük göstermesi endişem var işte,bu lensleri deneyebileceğim bir yer varmı?
ocre ve mel arasında gidip geliyorum ama charmmı nc mi karar veremedim.

Canım resim varsa özelden gönderirmisin bakayım...

Kızlar resimlerdeki lensin şişesinde 2 numara var...
1.si-8.60
2.si-14.20 bunlar lensin boyutunu gösteriyor sanırım,bu boyut bana büyük geliyor,soloticada da lenslerin boyutları böylemi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…