Kontakt Lens Lens takamıyorum

Göz hastanelerinde lens kullanımı işin özel bi birim var oda gibi düşünün orda görevli biri oluyor ve size uygun lensi nasıl takabileceğinizi anlatıyor isterseniz kendisi de takıyor ama bence istemeyenin corona malum. Aslında şu durumda ellerle takıldığı için ve hastalık gözden geçebildiği için lens kullanmak doğru değil. Biraz daha gözlükle idare edin ben 10 sene kullandım lens ilk taktığımda bi gözüme yarım saatte takmıştım sonra alışıyorsunuz. Bu sene ameliyat oldum kurtuldum çok şükür size de tavsiye ederim.

o kadar strese girme sakince dene 1-2 kez mutlaka yaparsın. telaş yaptıgın için zorlanıyorsun büyük ihtimal. alışınca çok ama çok rahat eediceksin. 5 yıldır kullaniyorum çok rahatım.
ama astigmatla zor oluyor diye biliyrum. bende yok astigmat

15 senedir lens takıyorum, sol lensim astigmat için özel lens, saniyede takıp çıkarıyorum. Tamamen alışmak ile ilgili bir şey, ilk seferler herkes için zor olmuştur. Bir kere alışınca çocuk oyuncağı oluyor. Lensi parmam ucunuza alacaksınız sonrada gözünüze koyacacaksınız, lens kendis oturuyor zaten. Siz gözünüze damla damlatırken de mi problem yaşıyorsunuz?

Astigmatta lens nasil oluyor bilmiyorum ama 13 senedir lens kullanan biri olarak soyleyebilirim ki kendiniz alismaya calisin. Ilk baslarda zor oluyor evet, hatta bir kere gozume lensi nasil olduysa kacirip hastanelik olmuslugum vardir. Suan aynasiz lens takabilen biri haline geldim. Cunku lens buyuk rahatlik, tabi hijyen ve doktor kontrollerini unutmadan.
Ilk baslarda aile uyelerinden yardim alarak dene bence

Selam hanımlar gözlerim miyop astigmat bozuk 3. 75 numara bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorum dershane de maske yüzünden gözlük aşırı buğu yapıyor derse odaklanamıyorum aşırı geriliyorum bu sefer. Bundan 1 2 yıl önce de lens almıştım ama takmakta aşırı zorlanmışımtım hatta bayılmıştım stres olduğum için. Cuma günü tekrar bi doktorla görüşücem doktora rica etsem takar mı yada takabilecek eczacı vs olur mu nolur şuan ki stresimi düşünerek yorum yazın zaten oldukça gerginim
Miyop ve astigmatim lens ilk önce takmakta zorlandim ama şimdi çıkarmak istemiyorum hiç 😍 kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik ney soyluyorum. Bazen gözlükte takıyorum hayır hayır bana lensimi verinnnn ( 4 yıllık lens kullanicisyim bir zararını görmedim )

Ben bir yildir takıyorum hala beceremiyorum 🤪🤪🤪 ama düzenli takmiyorum,görmeye değecek bir şey olduğunda. Ne bileyim tiyatroya, gösteriye,guzel manzaralı bir yere gittikçe takıyorum uzak lensimi. Bazen pıt diye giriyor,bazen pozisyon ,ayna,oda değiştiriyorum yine de dakikalarimi alıyor 😅ama zamanla gelişen bir şey gerçekten de. Mesela eskiden çıkartırken de debelenir dururdum. Şimdi çıkartırken hiç sorun yaşamıyorum

Birkac kere takip cikarirsaniz aynaya bile takmadan yaparsiniz sonrasinda. Sag gozun ust kirpigini sol elinizle kaldirin. Orta parmakla asagidan isaret parmaklada kirpikten tutup yukariya cekin. Diger ellede birakin gözünüze. Alisinca coook kolay cok rahat

Selam hanımlar gözlerim miyop astigmat bozuk 3. 75 numara bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorum dershane de maske yüzünden gözlük aşırı buğu yapıyor derse odaklanamıyorum aşırı geriliyorum bu sefer. Bundan 1 2 yıl önce de lens almıştım ama takmakta aşırı zorlanmışımtım hatta bayılmıştım stres olduğum için. Cuma günü tekrar bi doktorla görüşücem doktora rica etsem takar mı yada takabilecek eczacı vs olur mu nolur şuan ki stresimi düşünerek yorum yazın zaten oldukça gerginim
Zaten ilk verdiklerinde lensi gözünüze takıp bekletiyorlar. Ben o gün eve döndüğümde lensi yarım saate zor çıkarmıştım gözlerimi parmaklaya parmaklaya. :KK70: Şimdi aynaya bakmaya bile ihtiyaç duymuyorum alışırsınız zamanla. Ama ders çalışırken gözlük kullanın, lens çok yoruyor.

Benim eşimde sizin gibiymiş. Asla ne takabiliyor, ne çıkartabiliyordu. Aylık lenslerden kullanıp her ay doktoruna lens çıkarttırıp taktırmaya gidiyormuş. Şimdi çıkartma işini ben hallediyorum, kendi takmayı öğrendi. Zamanla alırsınız. Alışana kadar da doktorunuzdan destek alın.

Aylık lens alacağım ayda bir kez çıkacak zamanla alışırım diye umut ediyorum aa demek sana doktor taktı ay inşallah bende senin gibi alışırım
Öyle bir lens yok malesef aylık lens diye tabir ettiginiz lens bir ciftini 1 ay kullanabilirsiniz diye adlandirılan lens..Ben de ilk kullandıgmda aylik sanmıştim oyle demisti satan optik😁 ama 15 gün sonra gözlerim kan canağı olarak doktora gttigimde lens ne kadar kirlendiyse gozlerim enfeksiyon kapmış ve antibiyotik damla verip 2 ay lens yasaklamıştı meğer hergün cıkarp solisyonda temizlenip 1 ay kullandktan sonra çöpmüş..Gelelim lens takma olayına ilk taktigmda 3 saat ugraştm gözlerimden şarıl şarıl yaşlar aktı ama başardım ikinci gün 2 saat uğraştım 3.gün 1 saat derken smdi hemen takıyorum ama arada zorlamıyor değil alışırsın.

Aylık lens alacağım ayda bir kez çıkacak zamanla alışırım diye umut ediyorum aa demek sana doktor taktı ay inşallah bende senin gibi alışırım
aylık lens demek bir ay boyunca hiç çıkarmayacaksın anlamına gelmiyor sadece kullanım miadı 1 aydır. 1 ay sonra yeni lens alıyosun gerçi gözlükçüm bana 1,5 -2 ay kullanabilirsin demişti. ama asla lensle uyunmaz her gece onu çıkarıp solüsyonuna koyacaksın bazen gün içinde lensle kestirdiğim oluyor ama gece hiç lensle yatmadım.takmasına gelince ilk takarken bi beş dknı alıyor ama bi kaç gün içinde alışıyosun şimdi aynaya bakmadan takıp çıkarabiliyorum.

lensi sağ gözüne takarken sola dönüp sağ gözün aynaya dönük olsun. lens işaret parmağının ucundayken orta parmağınla gözünü altını aşağı çekip,lensi gözbebeğinin üstüne yerleştir.çıkarırken direkt çıkarmıyorum,lensi parmağımla yana kaydırıp alıyorum.ama her akşam çıkarman gerektiğini düşünüp al derim

Ben mi yanlis biliyorum. Aylik lensin omru bir ay diye biliyorum. Onu da her gece cikarmaniz gerekir. Cunku uzerine protein birikiyor cikarip solusyonuna koymaniz gerekmiyor mu temizlenmesi icin?
Universide kullanmistim ben. Numarali renkli lens. Yillik idi. Hergun gece yatarken cikarip solusyonuna koyuyordum. Haftada bir kez de temizleme losyonunda temizleniyordu. Cok uzun zaman once idi tabi. Simdi degisti mi? 1 ay gozde durdugundan emin misiniz?
Siz doğru biliyorsunuz, hiç çıkmayan lens, gece uyunabilir lens diye satılıyor benimkisi de ama her gece çıkarırım göz sağlığım için.

Benim eşimde sizin gibiymiş. Asla ne takabiliyor, ne çıkartabiliyordu. Aylık lenslerden kullanıp her ay doktoruna lens çıkarttırıp taktırmaya gidiyormuş. Şimdi çıkartma işini ben hallediyorum, kendi takmayı öğrendi. Zamanla alırsınız. Alışana kadar da doktorunuzdan destek alın.
Doktoru 1 ay lensin gözde kalmasına nasıl müsaade ediyormuş ben şok 😱 1 hafta hiç çıkarmayan, uyuyan insanlar biliyorum ama çok yanlış bunu doktor bilgisinde yapmak epey şaşırtıcı.

Niye bu kadar stres yaptın anlamıyorum ki? Ben15 yıldır takıyorum. İlk gece 10 dakika sürdü sadece tek bir gözü çıkarmam o kadar zorlanmıştım bilmediğimden. Sonra hemen ogrenıyorsun. Sımdı ikisini çıkarmam 4 saniye falan sürüyordur. Bayılacak ne var anlamadım

X