Limon mucizesi!

ppapatya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2008
526
4
özellikle bacak bakımına yazmak istedim. ben çok beyaz tenliyim arkadaşlar ve biyerimden kıl kopardımmı çok kızarıyor kızarıklık geçse bile ordan kıl koptuğu belli oluyor şeffaf bi tenim var yani =)). makina kullanamıyorum mahvediyor. ayda bir defa ağda yapıyorum. limon ve tuzu tüyleri azaltmak için kullanmaya başladım. ama onun yanı sıra bacaklarımı o kadar pürüzsüz yaptı ki ilk sürdüğünüzde biraz yakıyo ve kızartıyo ama sonra tertemiz oluyo ne kızarıklık ne leke ne batık hiç birşey kalmıyo. biçok kişi bacaklarından dertli biliyorum bu bilgi işinize yararsa ne mutlu bana. (özellikle kalın tuz)

Canım biraz daha detaylı anlatabilirmisin. Ne kadar limon ne kadar tuz ve ne kadar aralıkla yapıyorsun.

yarım limon iki bacağıma yetiyo dize kadar. tabağın içine biraz tuz döküyorum limonu içine batırıp iyice bacaklarımı o limonla ovuyorum. ayda bir defa ağda yapıyorum her ağdadan sonra sürüyorum limonu. ağdadan sonra bacaklarımı yıkıyorum kuruluyorum ve limonu sürüyorum ağda yaptığım gün 3 kere tekrarlıyorum ertesi gün sabah yine sürüyorum öğlen ya da akşam yıkıyorum bacaklarımı. ben bu şekilde yapıyorum istersen sen 3 gün yap sana kalmış.

Ağdadan sora bu yöntemin tüyleri azalttığını duymuştum hatta kullanan bir arkadaşım tavsiye etmişti,
bende çok beyaz tene sahibim ve aynı sorunları yaşıyorum,
cilt bakımında limon leke açıcı olarak kullanılır ve bu söylediğiniz çok mantıklı geldi,denemeye değer ve zahmetsiz paylaşım için teşekkür ederiz...

yarım limon iki bacağıma yetiyo dize kadar. tabağın içine biraz tuz döküyorum limonu içine batırıp iyice bacaklarımı o limonla ovuyorum. ayda bir defa ağda yapıyorum her ağdadan sonra sürüyorum limonu. ağdadan sonra bacaklarımı yıkıyorum kuruluyorum ve limonu sürüyorum ağda yaptığım gün 3 kere tekrarlıyorum ertesi gün sabah yine sürüyorum öğlen ya da akşam yıkıyorum bacaklarımı. ben bu şekilde yapıyorum istersen sen 3 gün yap sana kalmış.

Ağdadan hemen sonra limonu nasıl sürebiliyorsun canım helal olsun sana. Ben bir kere denedim öyle bir kaşıntı ve yanma oldu ki, tam çin işkencesi gibiydi 2 dakika zor dayandım vallahi :KK43:

ben de deneyeceğim, bende de aynı sorun var kızlar ama ağda yapınca benim bacaklarım dayak yemiş gibi morarıyo, o yüzden ağda yapmak istemiyorum, makineyle alsak ve kullansak yararı olur mu acaba :gitme:

kuruyana kadar mı kalıyor canım peki bende çok oluyor kıl batması

ben de deneyeceğim, bende de aynı sorun var kızlar ama ağda yapınca benim bacaklarım dayak yemiş gibi morarıyo, o yüzden ağda yapmak istemiyorum, makineyle alsak ve kullansak yararı olur mu acaba :gitme:

ay cnm konuyla alakası yok belki ama ağda yüzünden bacakların morarıyosa kullanış şeklinden kaynaklanıyodur. ağdayı yapıştırdığın yeri iyice ger çekerken, yoksa etine yapışır ağda, etini çeker, e normal olarak da morarır o yerler. sana tavsiyem klasik ağda yerine ağda bandı kullan, daha pratik ve çekerken ağdanın olduğu yeri ger ki sadece tüyler kopsun, etin değil:KK66:a.s.

Bende şeffaf tene sahibim, denedim ilk kez,sürdüğüm anda çok yaktı ve kızarıklıklar oluştu ancak aradan 4 saat geçti sanki öncekilere nazaran daha iyi durumda gibi..Tabi anlamak için zaman gerekiyor...a.s

iyi geceler kızlar .. ben limon tuz ve sirke yi karıstırıp agda sonrası sürüyorum 2 yıldır tüyden eseer kalmadı .. bu arada koltuk altına uyguladım bunu da söyleyim...

limona aşık oldum ben bu ara ya. annem hep ellerine sürer hiç kırışmadı elleri bi de kahwe lekelerden de yok burda da gördüümden beri elime yüzüme bacaıma her yerime sürüorm ya geçmeyen siwilcelerim geçti resmen koltuk altıma fln da sürdüm pürüzsüz yaptı resmen herkese tawsie ederim brz yakıo ama sonuç süper!

bu arada sadece limon da tüylerin çıkmasını engeller mi acaba bi umut? :)

bende aynı dertten yakınıyodum bende deneyeceğim umarım işe yararopuyorumnanaktan

iyi geceler kızlar .. ben limon tuz ve sirke yi karıstırıp agda sonrası sürüyorum 2 yıldır tüyden eseer kalmadı .. bu arada koltuk altına uyguladım bunu da söyleyim...

"tüyden eseer kalmadı" mı? gerçekten mi CADIARZU

ne sirkesi? hemen denemeli :lepi:

Arkadaşım bildiğin üzüm sirkesi :) her ağda sonrası dene farklılıkları görürsün:) ama kesinlikle banyo jilet i kullanmıyacksin . .

bende limon ve tuz kullanıyorum ama sirkeyi hiç denememiştim

OiRPATA sirkeyi ben de ilk senden duyuyorum .geçen denedim ama sirke uzun süre nemli tuttuğu için tuzları çıkarmak zor oluyor. limon tuzu sürp kuruduktan sonra tuzları silkeliyorum ben. üstüne de sirkeyi süreyim en iyisi. sirke nemlendiriyor ama tüylerdeki rolünü kavrayamadım. sen ne sebeple kullanıyorsun?

---
ben kaba tuz kullanmaya başlayalı yüzümde bile güzel etkileri var. kurutmuyor aksine yumuşacık ve hoş yapıyor

Son düzenleme:
ben haftada bir yapıorm limon+tuz karştrıp bacağma sürüp ovourm kollarma falanda sürüorm gerçi ama bacamda yoğnlaşıorum dairesel harktlerle ovuorum.. cillop gbi yapıo valla peeling etksi var..

X