Lohusa depresyonuna girdim diye konu açarsın demiştiniz...

Hahaha valla ya sorma ben yine 1 yıl 4 aydır evliyim daha bebek konusu geçmedi bizde. Okuyorum çünkü ama 6-7 ay sonra okulumda bitiyor baskılar başlamaz inşallah 😢
Sen eşinle iyi de olsan yapma şuan bence çünkü çok çok yenisin, en az 1-2 yıl bir tanı, gez toz eğlen ya 😅
Ne 1 2 yılı. 33 34 te düşünüyorum çok ciddiyim. Evlılıgın iyice oturması gerek. Ondan sonra düşünürüm. Sende bir süre yapma. Ayrıca annesı ıstedıgıni dedın. Konusur konusur susar 🤣

Topluca bir cevap vereyim kaynanam olacak kadın tekrar geldi demiştim hiçbir şekilde muhatap olmadım kızım beşiğinde yatıyordu uzaktan baktı sana keşkek getirdim dedi(gaz yapıyor sanki düşünemiyor bunu) sürekli konuşmaya çalıştı bakmadım yüzüne bile sonra baktım ağlamaklı bir yüz ifadesi takınmış çünkü eşim işten gelmek üzereydi gitti.Gecesine tekrar geldi ben yine yüzüne bakmadım leyloş böyle mi devam edecek dedi artık böyle olmasını istiyorum yoksa sütüm kesilecek süt baskısı da yapıyordun ya mazallah kesilirse dünyanın sonu gelir dedim.Çocuğumu sev sevme demiyorum ama kendi saçma sapan yöntemlerini uygulama alıp gitmek istiyorsun sen bu yöntemleri uygularken ben nasıl gözüm arkada kalmadan yollayabilirim sen o güveni zedeliyorsun güveneceğim varsa da güvenemem dedim yine insanca davranmaya çalıştım anladı mı bilmiyorum günler sonra ilk defa bebek taklidi yapmadan konuştuğunu duydum biz hep öyle büyütük nutuklarına başladı 1 ay sonra yıl 2021 olacak 1990 değil artık geriliyorum herkes ayrı koldan saldırıyor beni rahat bırakın sana olan sevgimi saygımı yitirmem için uğraşma bu kadar dedim umarım anlamıştır tamam ben gideyim dedi gitti.Eşimi doldurur mu boşaltır mı bilemem ama şimdiye kadar içime atmakla çok yanlış yapmışım dünden beri sütüm bile çoğalmaya başladı.Kendisi 17 yaşında anne olmuş kayınvalidesi eşimi hiç ona bırakmamış hep kendi bildiğini yapmış doya doya sevemedim diye belirtirdi her zaman ben de oradan vurdum sen doya doya sevememişsin ben çektim gelinim de çeksin diyorsun şimdi aynısını bana yapıyorsun ben de ileride gelinime mi yapayım yani bu kısır döngü şeklinde mi devam edecek sen o zaman çocukmuşsun be 27 yaşındayım çocukken insan bir çok şeyi yutar ama bi yaştan sonra fikirşerinin sorulmaması rencide ediyor ben de 30 uma yaklaştım artık dedim.Bu konuşmalar olurken eşim yoktu zaten mevzunun neresinde ki korkuyor adam gözü kara biri değil bir yerde kavga hır gür olacak rahatı kaçacak diye korkuyor nefret ettirdi kendinden

Son düzenleme:
O ya da başkası gelince odama çekilme şansım yok evim sobalı tek odada soba yanıyor öyle olmasa kaçıp saklanmak tabii ki daha kolay olurdu

Umarım bundan sonra huzurlu şekilde bebeğinizi büyütebilirsiniz, alışkanlıklarımızı, kişiliğimizi değistirmemiz çok zor tabiki ama siz gerekirse bu insanları kıracaksınız da, küstüreceksiniz de. Çünkü kendiniz için değil bebeğinizi korumak için yapacaksınız bunları.

Zamanla düzen oturtursunuz ama evinizde tek oda müsaitse onların sizin keyfinize, rahatınıza göre hareket etmeleri lazım. Sizi ve bebeğinizi düşünmeyenin psikolojisini siz düşünmek zorunda değilsiniz. İstedikleri gibi evinize gelememeliler artık. Aynı binadaysanız gelecekleri zaman ben müsait olunca getiririm bebeği diyip yarım saat, 1 saat neyse uğrayıp kendi evinize geçin. Açık açık söyleyin tek oda var çocuk emzircem her zaman uygun olamıyorum ben size getiririm diyebilirsiniz. Böyle böyle anlayacaklar.

Topluca bir cevap vereyim kaynanam olacak kadın tekrar geldi demiştim hiçbir şekilde muhatap olmadım kızım beşiğinde yatıyordu uzaktan baktı sana keşkek getirdim dedi(gaz yapıyor sanki düşünemiyor bunu) sürekli konuşmaya çalıştı bakmadım yüzüne bile sonra baktım ağlamaklı bir yüz ifadesi takınmış çünkü eşim işten gelmek üzereydi gitti.Gecesine tekrar geldi ben yine yüzüne bakmadım leyloş böyle mi devam edecek dedi artık böyle olmasını istiyorum yoksa sütüm kesilecek süt baskısı da yapıyordun ya mazallah kesilirse dünyanın sonu gelir dedim.Çocuğumu sev sevme demiyorum ama kendi saçma sapan yöntemlerini uygulama alıp gitmek istiyorsun sen bu yöntemleri uygularken ben nasıl gözüm arkada kalmadan yollayabilirim sen o güveni zedeliyorsun güveneceğim varsa da güvenemem dedim yine insanca davranmaya çalıştım anladı mı bilmiyorum günler sonra ilk defa bebek taklidi yapmadan konuştuğunu duydum biz hep öyle büyütük nutuklarına başladı 1 ay sonra yıl 2021 olacak 1990 değil artık geriliyorum herkes ayrı koldan saldırıyor beni rahat bırakın sana olan sevgimi saygımı yitirmem için uğraşma bu kadar dedim umarım anlamıştır tamam ben gideyim dedi gitti.Eşimi doldurur mu boşaltır mı bilemem ama şimdiye kadar içime atmakla çok yanlış yapmışım dünden beri sütüm bile çoğalmaya başladı.Kendisi 17 yaşında anne olmuş kayınvalidesi eşimi hiç ona bırakmamış hep kendi bildiğini yapmış doya doya sevemedim diye belirtirdi her zaman ben de oradan vurdum sen doya doya sevememişsin ben çektim gelinim de çeksin diyorsun şimdi aynısını bana yapıyorsun ben de ileride gelinime mi yapayım yani bu kısır döngü şeklinde mi devam edecek sen o zaman çocukmuşsun be 27 yaşındayım çocukken insan bir çok şeyi yutar ama bi yaştan sonra fikirşerinin sorulmaması rencide ediyor ben de 30 uma yaklaştım artık dedim.Bu konuşmalar olurken eşim yoktu zaten mevzunun neresinde ki korkuyor adam gözü kara biri değil bir yerde kavga hır gür olacak rahatı kaçacak diye korkuyor nefret ettirdi kendinden

Ohh iyi yapmissin. Boyle devam! Esinede bahsetme, laf goturup getirme. Birak anasi anlatacak olursa anlatsin. Sen huzurunu bozma bebegine odaklan. Pozitif ol, bebegin hisseder.

Bazen alıp alıp evine götürüyor emzirme saati gelince getiriyor yine götürüyor
Bir de poposuna sabun sokalım olayı...

Teyzeye fazla yüz vermişsiniz. Yarın bir gün bakması gerekebilir, torunudur ilgilenir. Kadın sınırları anlayamamış. Siz sessiz kalmayın ama sakince ve ciddi bir tavırla bırakın yanlış da olsa kendi çocuğumu istediğim gibi yetiştireyim. Ben ona hasretim ve benden koparılmış gibi hissediyorum, benim göğsümde yatsın. Çocuk için annesi en iyisini bilir. Benim yanımda kalmalı. Sadece emzirilmede bana verilmesi beni çok üzüyor ve yıpratıyor. Büyüyünce zaten daha sık sizinle görüşecek ama bırakın ilk aylarını, koklaya koklaya ben yaşayayım. Siz zaten bunu yaşadınız. Belki size bu kadar karışan olmadı. Bebeği annesinden ayırmak demek onu da zayıflatmak demek, kolik sancısı bile ben sıkıntıda olduğum için o da sıkıntıya giriyor. Bebek annesinin kokusunda huzur bulur ve anneyi diğer kişilerden ayırır.

Sakın ama sakın vermeyin ya evine götürdüğünde sabun olayını gerçekleştiriyorsa o kadın arsız ve yüzsüz ne ağlamasına inanın nede üzülüyorum demesine bırakın ne hali varsa görsün siz bebeğinizi kucaginizdan indirmeyin isteyince de bir 5 dakika verin sonra hemen geri alın ama bebeğinizi onunla sakin tek bırakmayın o gelince soğuk davranin ne halt yerse yesin gencecik kadinsiniz sinir hastası edecek sizi😤😤😤😤😤😤

Artık hiçbir şeyime karışmıyor kızlar gelip seviyor günden 4 5 kez geliyor ama ağzını bile açmıyor k.validesi karışacak olsa sen karışma o bilir diyor.Şimdilik tek sorun sürekli gelmesi gerçi ben muhatap olmuyorum annem de gitti ev işleri kaldı işim var diyip odadan gidiyorum çaktırmadan kızıma ne yapıyor diye gözetliyorum arada sevip gidiyor.Ben bebeğim uyurken gündüzleri uyuyorum evimin çift kapısı var biri kilitli biri değil uyurken geldiği oluyormuş geri dönüyormuş bazen aç diye arıyor uyuyordum duymadım diyorum fırsat bulsa bende yatacak eşimle aramız mükemmel olsa başbaşa kalamama olayını takardım ama ondan da uzaklaştığım için takmıyorum bundan sonra lafımı falan esirgemem hiç kimseden kızım şu 2 3 gündür daha bir huzurlu içime atınca çocuk hissediyordu sanki

Artık hiçbir şeyime karışmıyor kızlar gelip seviyor günden 4 5 kez geliyor ama ağzını bile açmıyor k.validesi karışacak olsa sen karışma o bilir diyor.Şimdilik tek sorun sürekli gelmesi gerçi ben muhatap olmuyorum annem de gitti ev işleri kaldı işim var diyip odadan gidiyorum çaktırmadan kızıma ne yapıyor diye gözetliyorum arada sevip gidiyor.Ben bebeğim uyurken gündüzleri uyuyorum evimin çift kapısı var biri kilitli biri değil uyurken geldiği oluyormuş geri dönüyormuş bazen aç diye arıyor uyuyordum duymadım diyorum fırsat bulsa bende yatacak eşimle aramız mükemmel olsa başbaşa kalamama olayını takardım ama ondan da uzaklaştığım için takmıyorum bundan sonra lafımı falan esirgemem hiç kimseden kızım şu 2 3 gündür daha bir huzurlu içime atınca çocuk hissediyordu sanki
Günde 4 5 kez gelmek ne demek ya oha yani. Ne kadar yüzsüzler. Vala iki kapıyı kilitleyin, telefonu sessize alıp uyuyun. 2 3 kez geri dönsün bidaha habersiz gelır mı bak. Ya şunu anlamıyorum eşim de büyükler herşeyi bilir yaşamış diyor. Eşime diyorum annen 35 sene önce dogum yaptı. O zamanla bu zaman bir mi.Yani anneler herseyı bılır kafasındalar ya

Günde 4 5 kez gelmek ne demek ya oha yani. Ne kadar yüzsüzler. Vala iki kapıyı kilitleyin, telefonu sessize alıp uyuyun. 2 3 kez geri dönsün bidaha habersiz gelır mı bak. Ya şunu anlamıyorum eşim de büyükler herşeyi bilir yaşamış diyor. Eşime diyorum annen 35 sene önce dogum yaptı. O zamanla bu zaman bir mi.Yani anneler herseyı bılır kafasındalar ya
Artık öyle yapıyorum sosyal medyadan son görülmelerime bakıyor leyloş 5 dk önce açıkmışsın da merak ettim hüma ne yapıyor görmek istiyorum falan eşim gelince geldiği yetmezmiş gibi görüntülü de arıyor 🙄

Artık öyle yapıyorum sosyal medyadan son görülmelerime bakıyor leyloş 5 dk önce açıkmışsın da merak ettim hüma ne yapıyor görmek istiyorum falan eşim gelince geldiği yetmezmiş gibi görüntülü de arıyor 🙄

yavaşça onu da söyle

evet 5 dakika önce kaka yapıyordum o arada telefona baktım bebek de uyuyordu ben de yattım de mesela

yani günde 4-5 kere bebek mi görmeye gelinir

korona var zaten

günde bir gelsin hatta gün aşırı gelsin

aç tv izlesinler azıcık gitmeyin gelmeyin diyor herkes

bak seni korkutmak istemem ama anlat kv ye

komşumun kardeşinin bebeği oldu

görmeye gittim hastaneye almadılar dedi ben de iyi işte gitmeyin bulaşmasın dedim

sonuç eve çıkıncı bebeği görmeye herkesler gitmiş

daha 15. gün olmadan komşum pozitifmiş

dedim hayırdır

bebeğin halası bebeği görmeye gitmiş, oradan bebeğe annesine ve bebeğin ablasına geçmiş anneanneye geçmiş

komşum da gitmiş büyükler değil de henüz 3yaşıdna dahi olmayan abla kucağımdan inmedi dedi ondan bulaşmış

bizim komşunun da biri daha 2 yaşında dahi olmayan 3 çocuğu var

yani gelmesin, çok ciddiyim anlatın bu tarz örnekleri

sağlıkla büyütün

Bosver zamanla azalir gelmez okadar. Daha yeni oldugu icin sik ziyaret eder. Yatiliya kalmiyorya ona sukur. Sen durusunu bozma, esin sana daha cok saygi duyacak zamanla. Ama tartismalara girme, annesi hakkinda laf etme. Kayinvalidende korkuyodur gelinimle aram bozulurda torunumu goremem diye. Seni bundan boyle alttan alacaktir.

Üfff ınsanı cok sıkıyorlar ya. Sende son görülmeni kapat

Benim kv benim çalışmamı istemediği için bana şöyle dedi:" İleride çocuğunu baktiririm diye düşünüyorsan hiç öyle düşünme, bana güvenerek cocuk yapma" 😅
Sanki ayy kvme güvenip bir çocuk yapayım ben çalışırım o da bakar ohh diyeceğim. Zaten annem ben bakarım demiş zerre aklımdan geçmemişti ki düşündüğü şeye bakar mısın
Kaynananız ne hakla çalışmanızı isteyebiliyor? Ne sinir bozucu bir kadın

Kaynananız ne hakla çalışmanızı isteyebiliyor? Ne sinir bozucu bir kadın
Bizimki de diyor ki evin reisi erkektir. Ben hep çalıştım maaşımı eşime verirdim. Vermem gerekmiş. Bizde reis falan yok, ben tüm maaşı versem çalıştıgımdan ne anlayacağım. İşi bırakırım ben dedim. Kafalarında ki gelin profili çok farklı

X