Lohusa dönemi nasıl unutulacak

Gerçekten kimseyi görmeyin ya.
Size faydası olmayan hiç kimseyi görmeyin eşiniz dahil.
Hele o eş ailesiyle sıfır irtibat kurun.
Daha ne kadar huzursuz hissedebilirsiniz.

Üzüldüm okuyunca benim yaşadıklarımı dusununce hic biseymis allah sabir versin ne dicemi bilemiyorum esin adam gibi adam olsaydi bu hale gelmezdin aileside bu kadar yapamazdı

Allah yardimcin olsun kardesim. Cok zor ben de yasadim hemen hemen ayni seyleri. Destek aldim olmadi. Neden mi olmadi. Esim hala yanimda olmadigi icin. Yanimda olsaydi, beni ve cocugumu kollasaydi daha cabuk toparlanirdim. Cunku bayaninbuna ihtiyaci var. Kendini bilmez basiretsiz eslerimiz bunu anlqyip yanimizda olsalardi inanin evlilikte sorun kalmazdi. Cunku bir bayan hele hele dogum yaptiysa kendini bir kus gibi caresiz hissedebiliyor. Dua edin. Bize de kendinize de. Allah yanimizda.....

MF yeni bebişinde böyle sorunlar yaşamazsın inşallah canım dehşete kapıldım okuyunca..

Kimse yanlis anlamasin diyceklerimi rica ediyorum polemige girmek istemiyorum.
Oncelikle esinin ailesi erzurumlu sanirim.
Cunku anlattigin modele cok benzer kayinvalidem.
Firsat versem sana yapilanlarin mislini yapmaya kalkardi ben musade etmedim.
Normal dogum yapamadim.
Bebegim 4200 grm di fokgor riske atmayalim dedi.
Benim kayinvalidem gencler bizim gibi ben at gibi dogurdum attim sizde kadinmisiniZ dedi bana ben sedyede ameliyata girerken.
Ya sabir dedim.
Sezeryandan ciktim spinal oldum diye bana o dk basladi felc kalcaksin sen
Bitti senin isin daha cocukda yapamicaksin dedi
Hee tamam dedim.
Bebegi verdiler emzir diye sezeryanlilar bilir hemen gelmez sut fosur fosur basladi bebek ac kaldi
Taa erzuruma kadar yanimda aradi konustu el kadar dogdu bebek ufak tefek bide sutu yok ac kaldi yavrucak.
En son patladim sen ne diyorsun ya ne anlatiyorsun dedim.
Kizim nazar degmesin diye diyorum dedi.
kiz kardesi geldi 3 yasinda oglu sanki oyuncak kizimi istedi baktim elini atti vericek hoop ne alaka anne uyuyo oyuncakmi dedim.
Sende baya gerginsin insan rahatlar dogurur sen sinir kupusun dedi ve bende sartel atti
Cik disari dedim esimde vardi herkes evine gitsin annem burda kalcak kimseyi istemiyorum sabahtan beri sustum sustum ilk torundu ses etmedim ama cilki cikti iyice dedim ve yolladim hepsini.
Eve geldim 1 gece annem kaldi
Kimseyi istemedim emin ol en guzeli bebeginle yanliz kalmak.
Simdi gene hamileyim kara kara hastahaneyi dusunuyorum

Canım senin durumunda da artık sert şekilde tepkini koyman ve bebeğine odaklanman gerekiyor bence.
Kimseyi dinleme gerektiğinde sözünü geçir...
Allah yardımcın olsun böyle ailede zor..

Canım benim Nasıl üzüldüm bilemezsin, gözlerim doldu.

Bu nasıl bir aileymiş böyle, meme sıktırmak nasıl birşeydir, Nasıl kaba bir tabir, kp'nin tavırları sadistlik, bencillik, hele ufacık çocuğu kuşa gagalatmak, aman Yarabbi dedim, ben yerinde olsam, o evden kaçardım.

Kocana söyleyecek söz bulamadım, anlayışsız, kaba, manyağın teki!!! Terbiyesizmiş. Korun ve 2. Çocuğu yapma. Bu adama değmez.

oha bu ne ya ben şok. kusura bakma ama cahiller sürüsünün ortasına düşmüşsün. bunları gören ailen çık gel kızım demiyosa onlar da cahil demektir. bilemiyorum. hiç biriniz bana normal gelmediniz. senin zaten psikolojik destek alman lazım kesinlikle. bu ne ya.

Allahim yaaa Allah belalarini versin bu kv lerin yemin ederim.o duruma geldim. Ne istiyolar bizden ne ne ne???

O kadar iyi anlıyorum ki seni. Benimki de aynı. Arabayla 5 dakikalık mesafede oturuyor. Gelse gelir ama yapmaz asla. 15 günde bir telefonla arar, ayda bir torununu sevmeye uğrardı. O da direkt bana gelme niyetiyle değil yanlış anlaşılmasın, büyük market var evime yakın, markete geldim de sana da bir uğrayayım dedim derdi. 15 dakka bebek sever giderdi. Şimdi de çocuk büyüdü, senede 3-4 kez ya gelir, ya gelmez. İnsanın destek görmesi gereken en yakınının en uzağında olması çok acı. Allah evlatlarımızı böyle bir sevgisizlikle sınamasın.

Bu arada bende de bir şizofren abi var, durumlarımız çok benzermiş cidden. Annem onu gözünden sakınır, bana gelince hiç
Aynen diger cocuklarina da ayni olsa dicem ki psikolojisi bozuk.. Ama degil.
Gercekten benzermisiz.. Allah evlatlarimiza saglik versin, ne diyelim..

Okudukça kendi halime şükrediyorum...nasıl insanlarla nasıl çevrelerde yaşıyorsunuz sizler?
Hadi içine girmeden anlamadınız sonrasında niye tepki vermiyorsunuz?
Alırım bebeğimi giderim...kimse bulamaz izimi...kimi eşinden,kimi ailelerden çekmiş...ama biraz da kendiniz müsade ediyorsunuz buna kusura bakmayın...
Annemi evden mi kovdun tüü sana diyen adama,evet kovdum çok istiyorsan sana da güle güle diyebilmeli...
Lohusayken misafir kabul edilmez...kırılan kırılsın...azcık düşüncesi olan zaten gitmez..
Yanında kimi istediğine anne karar verir...yok adamın da anası yok babanne olmaz...adam bütün gün işte,kaynanayı çeken kadın...
Lohusayken bardak bile oynatmam gerekirse...çocuk uyur ben de uyurum...
Kendinize önem verin biraz...aferin delisi olmanın mantığı yok...kendinizi kimseyle kıyaslamayın...kimi 2.gün ayaklanıp süpürge yapar kimi 40 gün iyi hissetmez yatar...haa sanki süpürge yapanlara madalya verildi...
Hayatınızı siz yönetin!
Ah ah iyi diyon hoş diyon da senin dediklerini yapan insanlari oyle bir bilirler ki onlara zaten ne kv ne eş birsey diyemez dese bile başına geleceklerini bilirler ama bu eziyetleri yapan insanlar karsindakinin birsey demeyecegini herseye aglasa bile herseye kirilsa bile hic önemi yok çünkü bilirler gelinlerinin birsey yapamayacagini

Ah ah iyi diyon hoş diyon da senin dediklerini yapan insanlari oyle bir bilirler ki onlara zaten ne kv ne eş birsey diyemez dese bile başına geleceklerini bilirler ama bu eziyetleri yapan insanlar karsindakinin birsey demeyecegini herseye aglasa bile herseye kirilsa bile hic önemi yok çünkü bilirler gelinlerinin birsey yapamayacagini
E yapsınlar işte...hayat çok kısa...kimsenin kahrını çekmeye değmez...yut yut nereye kadar...şimdi içine atarlar yarın al sana tansiyon kalp bilmem ne...yazık değil mi?

Kıyamam sana :KK43: Lohusalık bambaşka bir şey.Diğerlerine söylenecek çok şey var ama en önemlisi eşin..O sana destek olsaydı böyle olmazdın.Seni çok iyi anlıyorum su an ben de lohusayım.Ben de baya birşey yaşadım.İnsanı doğurduğuna pişman ediyorlar pislikler
Beyinsiz kv de bana bi doğurdun burnumdan getirdin demişti ortalığı kızıştıran o ama yılanın başı olarak beni ilan etti her zamanki gibi.. ama içim çok rahat çünkü oğlu da anasının ne mal olduğunu kabul etti.. beni az doldurmadı.. ben de yalan söylese bile o benim annem diye onu destekledim hep dedi.. o kadının gazıyla el bile kaldırdı bana anası da oohhh yaptı.. bu dünyanın bi de altı var.. ellerimle yakasına yapışıcam o adi kadının..

Beyinsiz kv de bana bi doğurdun burnumdan getirdin demişti ortalığı kızıştıran o ama yılanın başı olarak beni ilan etti her zamanki gibi.. ama içim çok rahat çünkü oğlu da anasının ne mal olduğunu kabul etti.. beni az doldurmadı.. ben de yalan söylese bile o benim annem diye onu destekledim hep dedi.. o kadının gazıyla el bile kaldırdı bana anası da oohhh yaptı.. bu dünyanın bi de altı var.. ellerimle yakasına yapışıcam o adi kadının..
Alsak o kaynanaları saçlarına elimie dolayıp o duvar senin bu duvar benim dövsek de içimiz soğumaz :KK70:

Alsak o kaynanaları saçlarına elimie dolayıp o duvar senin bu duvar benim dövsek de içimiz soğumaz :KK70:
Aynen katılıyorum arkadaşım.. soğuycak yanım kalmadı zaten.. kadını görünce hasta oluyorum ya var mı böyle bi şey.. hele lohusayken ay şimdi gelcek yine ortalığı karıştırcak diye pencere önünde turlayıp dururdum.. ve stresten döküntüm oldu hep.. kızarıp kabarıp dökülüyodu bütün vücudum..

Allah fırsat vermesin bidaha ellerine inşallah.. ki benim kv ne kv ne kp görmemiş.. kocasıyla çocuklarıyla bi başına mutlu huzurlu gelmiş.. niye bana eziyet ediyon be dangalak.. bazen diyorum ölse bi bardak suyu içimden gelerek vermem..

Benim lohusaligimda aynıydı esinin ailesi cahil görgüsüz insanlar hele o kp sık boğazını herifin sen neden uyarmiyorsun kp onca şeyi yaparken bebegine,ben sürekli ufacık şeyde uyardım söyledim ki kusengec tipler olamalarina rağmen bana yapilani kaldiririm ama cocugum icin aslaaaaa senin o esin neden babasi bunları yaparken sesi çıkmıyor yanlış anlamayın ama bebeginize bir anne olarak çok uzuldum yapilanlara lütfen kendinizi ve en önemlisi bebeginizi ezdirmeyin esinde sorumsuz biri anlaşılan karşına al konuş sıkıntılarını anlarsa ne ala anlamazsa da bir yon ver hayatına bebegin oncelikligin olsun

X